Σελίδα 11 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 203

Θέμα: ποτε Ξανα Shell

  1. #151
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    ειναι καθαρά θέμα βενζίνα - πρατηριούχου και παλαιότητας των δεξαμενών.

  2. #152
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Επειδη εργαζομουν σε πρατηρια shell εχω να σας πω τα παρακατω..
    Η shell εχει μια πολιτικη οπως ολες οι εταιριες αυτη της shell ειναι μεγαλα κερδοι με μικρους τζιρους αυτο γινετε βαζοντας πωλητες-υπαλληλους να το κανουν τιμια η οχι και τοσο τιμια αλλα ατυπα..
    Ο πελατης που βαζει απλη βενζινα στην shell ειναι ο κακος πελατης καθημερινα οι πωλητες εχουν πιεση να πουλησουν βενζινα 97-100 με οσο λιγοτερο πωληση σε 95..
    διωτη αν δεν γινει αυτο ο διαχειριστης του πρατηριου χανει το πρατηριο και περνα σε αλλα χερια και καλα ποιο ικανου να καταφερει να πιασει τους στοχους που εχει το δυκτιο της εταιριας..
    το οποιο παιζει στα 70% 97-100 και 30 % απλη βενζινα..
    Ο ενας πιεζει τον αλλο και τελικος αποδεκτης ειναι ο καταναλωτης..
    Οταν γινει ξανα αυτο η αποδειξη σου εχει ενα τηλ για παραπονα και με αυτη μπορεις να κανει ενα βοις ετσι λεγεται αν θες και εκει γινετε ο κακος χαμος μπαινει στην μεση ο επιθεωρητης της εταιριας και λυνετε αμεσως το θεμα σου οποιο να ειναι αμεσα
    Την επομενη φορα που θα γινει αυτο ζητα το ονομα του επιθεωρητη του πρατηριου και το τηλ του απλα και αστους..
    Η απειλησε τους οτι θα στειλεις ticket
    Τελευταία τροποποίηση από Andreasnemea; 09/07/2018 στις 19:41.

  3. #153
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Επειδη εργαζομουν σε πρατηρια shell εχω να σας πω τα παρακατω..
    Η shell εχει μια πολιτικη οπως ολες οι εταιριες αυτη της shell ειναι μεγαλα κερδοι με μικρους τζιρους αυτο γινετε βαζοντας πωλητες-υπαλληλους να το κανουν τιμια η οχι και τοσο τιμια αλλα ατυπα..
    Ο πελατης που βαζει απλη βενζινα στην shell ειναι ο κακος πελατης καθημερινα οι πωλητες εχουν πιεση να πουλησουν βενζινα 97-100 με οσο λιγοτερο πωληση σε 95..
    διωτη αν δεν γινει αυτο ο διαχειριστης του πρατηριου χανει το πρατηριο και περνα σε αλλα χερια και καλα ποιο ικανου να καταφερει να πιασει τους στοχους που εχει το δυκτιο της εταιριας..
    το οποιο παιζει στα 70% 97-100 και 30 % απλη βενζινα..
    Ο ενας πιεζει τον αλλο και τελικος αποδεκτης ειναι ο καταναλωτης..
    Οταν γινει ξανα αυτο η αποδειξη σου εχει ενα τηλ για παραπονα και με αυτη μπορεις να κανει ενα βοις ετσι λεγεται αν θες και εκει γινετε ο κακος χαμος μπαινει στην μεση ο επιθεωρητης της εταιριας και λυνετε αμεσως το θεμα σου οποιο να ειναι αμεσα
    Την επομενη φορα που θα γινει αυτο ζητα το ονομα του επιθεωρητη του πρατηριου και το τηλ του απλα και αστους..
    Μιλάς για εταιρικό πρατήριο Coral ή για οποιοδήποτε πρατήριο με εμπορικό σήμα Shell?

    Υ.Γ. Νεμέα μένεις;

  4. #154
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Μιλάς για εταιρικό πρατήριο Coral ή για οποιοδήποτε πρατήριο με εμπορικό σήμα Shell?

    Υ.Γ. Νεμέα μένεις;
    Μιλαω για εταιρικό πρατήριο Coral shell μυρτεα η ερμης νεμεα μενω.

  5. #155
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Προσωπικά την ίδια αφόρητη πίεση δέχομαι είτε σε εταιρικό είτε σε ιδιωτικό.

    Παλιά άνοιγα και κουβέντα, τώρα πια απαντώ μονολεκτικά 2-3 φορές μέχρι να το εμπεδώσουν (πως δεν θέλω 100άρα).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  6. #156
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά την ίδια αφόρητη πίεση δέχομαι είτε σε εταιρικό είτε σε ιδιωτικό.

    Παλιά άνοιγα και κουβέντα, τώρα πια απαντώ μονολεκτικά 2-3 φορές μέχρι να το εμπεδώσουν (πως δεν θέλω 100άρα).
    Όπως στους Πακιστανούς στα φανάρια.Προσωπικά πάντως το προτιμώ και βάζω πια μόνο εκεί από τη στιγμή που παραλίγο να μου καταστρέψουν το αμάξι από την νοθεία τα καριόλια που έβαζα πριν στην Αθήνα...Revoil ή EKO οι ένοχοι.

  7. #157
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά πάντως το προτιμώ και βάζω πια μόνο εκεί από τη στιγμή που παραλίγο να μου καταστρέψουν το αμάξι από την νοθεία τα καριόλια που έβαζα πριν στην Αθήνα...Revoil ή EKO οι ένοχοι.
    Αθηνών και πέρα στα διυλιστήρια, έχω να βάλω πάνω από 15 χρόνια, ο ορισμός της νοθείας.

    Σελ βάζω και εγώ, αλλά όχι στη γειτονιά σου που την έχει στο 1.6φεύγα, αλλά στην Κλεισθένους με 1.55 (και τσεκαρισμένο χρόνια).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #158
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά την ίδια αφόρητη πίεση δέχομαι είτε σε εταιρικό είτε σε ιδιωτικό.

    Παλιά άνοιγα και κουβέντα, τώρα πια απαντώ μονολεκτικά 2-3 φορές μέχρι να το εμπεδώσουν (πως δεν θέλω 100άρα).
    Το 2-3ης φορες που απαντας χρειαζεται γιατι τοσες περιπου ειναι οι φορες που θα επιμενει ο πωλητης.. ετσι ειναι η διαδικασια μεχρι να φθασεις στα ορια τον πελατη και η να δυσανασχετηση η να πει αντε βαλε για να μην τον ζαλιζεις το οποιο θα γινει τις ποιο πολλες φορες..γενικα αυτο που κερδιζεις με την 97 η την 100 ειναι μονο ποιο πολυ δυναμη..ουτε χιλιομετρα βγαζεις παραπανω ουτε τπτ ισα ισα στα ποιο πολλα αυτοκινητα αναβει και το (τσεκ) λαμπακι για καυσαερια γιατι δεν διαβαζει σωστα ο κινητηρας-αισθητηρας λαμδα τα καυσαερια στα γερμανικη το κανει επι το πλειστον οπελ bmw κλτ καταρχην τα ποιο πολλα οχηματα το γραφει πισω η ταπα οτι περνουν βενζινα εως 95 οκτανια πχ απο 91-95 η απο 95-97 οταν περνει 100 τις ποιο πολλες φορες γραφει μονο το 100 στις μοτο δυστηχως η ταπα βενζινας δεν λεει κατι..
    Διαβαστε λοιπον τι λενε οι ταπες σας πρωτα απο ολα πισω και αν περνει το οχημα σας τετοια βενζινα!
    Τελευταία τροποποίηση από Andreasnemea; 10/07/2018 στις 13:26.

  9. #159
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Αθηνών και πέρα στα διυλιστήρια, έχω να βάλω πάνω από 15 χρόνια, ο ορισμός της νοθείας.

    Σελ βάζω και εγώ, αλλά όχι στη γειτονιά σου που την έχει στο 1.6φεύγα, αλλά στην Κλεισθένους με 1.55 (και τσεκαρισμένο χρόνια).
    Οσον αφορα τα shell η 100 εχει ιδια τιμη παντου οπου και να πας σε εταιρικο πρατηριο και καθε πσκ εχει προσφορα 5 λεπτα κατω απο οτι τις καθημερινες πολλοι ομως μπερδευοντε και νομιζουν οτι ειναι στην ιδια τιμη οπως γινετε καθε τριτη με την 97 που παει στην τιμη της απλης για διαφημιστικους λογους και οχι γιατι δεν τους φευγει και αλλες βλακειες που λενε μερικοι στα shell ενα καυσιμο που μενει και δεν φευγει ειναι η 95 απλη βενζινα οχι οι αλλες..αν και αναλογικα ειναι 1 προς 3 για ολες δηλ 30-35% καταναλωση για ολες και αυτος ειναι ο στοχος που θελει και η εταιρια
    Τελευταία τροποποίηση από Andreasnemea; 10/07/2018 στις 13:39.

  10. #160
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Άιντε πάλι... Τα οκτάνια είναι δείκτης αντικροτικοτητας απλά. Κοινώς αντέχει περισσότερο το καύσιμο προτού αυταναφλεγει(πυρακια)
    Κατοσταρα καίνε όλα τα οχήματα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Διαφορά στην απόδοση ΚΑΜΊΑ. εντελώς placebo ότι κ καλά έβαλα καλή βενζίνη κ το μπουρδέλο μου πάει καλύτερα.

    ΕΞΑΊΡΕΣΗ! Τα τουρμπο μοτορια κ οι πολύ πουσαρισμενοι ατμοσφαιρικοί. Αυτοί έχουν την δυνατότητα ΥΠΌ ΠΡΟΫΠΟΘΈΣΕΙΣ (θερμοκρασία περιβάλλοντος, υψόμετρο κ.α.) κ εφόσον το επιτρέπει ο ψεκασμός τους (πχ παλαιότερα τα Subaru μπορούσαν να δώσουν καμία 20αρια άλογα παραπάνω μόνο από καλή βενζίνη!) να βγάλουν παραπάνω ιπποδύναμη. Τα σούπερ σπορ χιλιάρικα με ηλεκτρικό γκάζι ευνοούνται επίσης πολύ από το καλής ποιότητας καύσιμο.

    Τώρα αν βάλω 100αρα σε τρανσαλπ μάλλον τσάμπα τα λεφτά

  11. #161
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Και 95άρα να βάλεις, πάλι τζάμπα πάνε.

    Life begins at 45°.

  12. #162
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kons
    Εγγραφή
    04/01/2018
    Μηνύματα
    237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Και 95άρα να βάλεις, πάλι τζάμπα πάνε.

    Σαν να έχεις δίκιο. Το δικό μου λέει από 87 και αυτό για να μην βγει εκτός κανονισμών ρύπων Euro4.
    Mil. Spec.

  13. #163
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Άιντε πάλι... Τα οκτάνια είναι δείκτης αντικροτικοτητας απλά. Κοινώς αντέχει περισσότερο το καύσιμο προτού αυταναφλεγει(πυρακια)
    Κατοσταρα καίνε όλα τα οχήματα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Διαφορά στην απόδοση ΚΑΜΊΑ. εντελώς placebo ότι κ καλά έβαλα καλή βενζίνη κ το μπουρδέλο μου πάει καλύτερα.

    ΕΞΑΊΡΕΣΗ! Τα τουρμπο μοτορια κ οι πολύ πουσαρισμενοι ατμοσφαιρικοί. Αυτοί έχουν την δυνατότητα ΥΠΌ ΠΡΟΫΠΟΘΈΣΕΙΣ (θερμοκρασία περιβάλλοντος, υψόμετρο κ.α.) κ εφόσον το επιτρέπει ο ψεκασμός τους (πχ παλαιότερα τα Subaru μπορούσαν να δώσουν καμία 20αρια άλογα παραπάνω μόνο από καλή βενζίνη!) να βγάλουν παραπάνω ιπποδύναμη. Τα σούπερ σπορ χιλιάρικα με ηλεκτρικό γκάζι ευνοούνται επίσης πολύ από το καλής ποιότητας καύσιμο.

    Τώρα αν βάλω 100αρα σε τρανσαλπ μάλλον τσάμπα τα λεφτά
    Οκ τοτε οι κατασκευαστες που λενε απο 91-95 οκτανια στην ταπα βενζινας η στο οπελ εμενα που μου αναβει το λαμπακι των καυσαεριων με 100 σταρα και σε διαφορους πελατες που ειχαν το ιδιο θεμα με το δικο μου ειμαστε ολοι ακυροι..
    Ακομα και σε τρανσαλπ να βαλεις 100 αρα θα δεις στην δυναμη διαφορα αυτο στο λεω σιγουρα γιατι ειχα τρανσαλπ και το εβλεπα χιλιομετρα παραπανω δεν εβγαζα δυναμη ειχα ομως και ποιο καλο δουλεμα στο ρελαντι που το τρανσαλπ ξερεις πως παιζει το ρελαντι

  14. #164
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    549
    επιστροφη απο ταξιδι shell καπου επαρχια
    υπαλληλος καλημερα
    εγω καλημερα γεμισε το μου (μηχανη) με 95 αρα
    υπαλληλος να βαλω την ν δεν εχει μεγαλη διαφορα
    εγω τι σου ειπα
    υπαλληλος την 95
    εγω γιατι το συζηταμε ακομα?

    προφανως εφτυσε κ στον καφε που ηπια παρακατω
    ..without engineers, science is just philosophy..

  15. #165
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από airmav Προβολή μηνύματος
    επιστροφη απο ταξιδι shell καπου επαρχια
    υπαλληλος καλημερα
    εγω καλημερα γεμισε το μου (μηχανη) με 95 αρα
    υπαλληλος να βαλω την ν δεν εχει μεγαλη διαφορα
    εγω τι σου ειπα
    υπαλληλος την 95
    εγω γιατι το συζηταμε ακομα?

    προφανως εφτυσε κ στον καφε που ηπια παρακατω
    Αν του πεις γεμιστο και φυγεις θα σου βαλει 97 η 100 απο μονος του..
    το γελιο ηταν με μερικους υπαλληλους που το εκαναν και μετα ο πελατης του ελεγε γιατι μου εβαλες αυτη σου ειπα εγω να βαλεις αυτη η μου ειπες εσυ κατι κτλ και ζητουσαν την διαφορα σε χρηματα πισω τους τα εδιναν οι υπαλληλοι αναγκασμενοι μην γινει θεμα στην εταιρια απλα να ζητατε παντα την αποδειξη παιδια..
    Α και το τελιωσε η 95 αρα δεν παιζει αφου η εταιρια εχει τον ελενχο στις δεξαμενες και ειναι ολες παντα γεματες

Σελίδα 11 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Η χώρα του ΠΟΤΕ- Η χώρα του ΞΑΝΑ...
    από requiem στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2008, 01:21
  2. california school πότε ξανά?
    από gispy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2005, 20:27
  3. Τράπεζα Πειραιώς? Ποτέ ξανά…
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 08:46
  4. Ποτέ ξανά ΒΤ 014
    από nikonian στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 13:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF