Σελίδα 3 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 203

Θέμα: ποτε Ξανα Shell

  1. #31
    ε! τι να πω? Το avatar του/της xtapodias
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    154
    1. Για την έκδοση απόδειξης :

    Όλες οι παπάτζες που λένε είναι για να γλυτώσουν την έκδση της απόδειξης. Όσο περισσότερο μας πρίζουν τόσο ποιο πιθανό είναι να φύγουμε χωρις να εκδόσουν απόδειξη. Υπαίτιος για την μη έκδοση απόδειξης είναι ο πρατηριούχος. Τι παει να πει τράβα μεσα να στην κόψει η ταμείας;;;; Εγώ την άλλη φορά θα κάνω ένα πείραμα που είμαι σίγουρος ότι θα πιάσει. Δεν θα πάω μέσα να την πάρω, αλλα θα βγάλω το κινητό να πάρω το ΣΔΟΕ. Ξέρεις για πότε θα μου ΄ρθει η απόδειξη μόνη της;;;;

    2. Για το κατέβασμα από τη μηχανή :

    Εγώ κατεβαίνω πάντα γιατι έχει τύχει να με λουσουν με αμόλυβδη. Σήμερα το πρωί στη Γαλατσίου. Βαραντέρο με τύπο που δεν ήθελε να κατέβει αλλα ήθελε να του βάλουν βενζίνη οπωσδήποτε. Αφου στόλισε τον φουκαρα που τον εξυπηρετούσε του είπε το γνωστό πως αν κατέβει δεν θα φουλάρει καλά η μηχανή. Ο υπάλληλος τον διαβεβαίωσε ότι θα το κανονίσει. Εκεί άρχισε το γέλιο. Ο υπάλληλος με το ένα χέρι τραβάει από το τιμόνι τη μηχανή για να τη φέρει σε όρθια θέση και με το άλλο κρατούσε την αντλία. Δεν υπολόγισε όμως την ελαφριά κλίση και σε κλάσματα του δευτερολέπτου πάρτο κάτω το βαραντέρο. Έγινε χαμός, βενζίνες χυμένες, ο ιδιοκτήτης έξαλος. Το καλύτερο είναι στο σταντ και όσο πάρει για να είσαι οκ.

  2. #32
    είναι απίστευτο ότι κάνουμε θέμα το αν θα κατέβουμε απο τη σέλα ή όχι για βάλουμε βενζίνη ...

    ακόμα και εκεί, βαριόμαστε ... και μάλλον όσοι βαριέστε, δεν έχετε λουστεί με βενζίνη στα αχαμνά σας ...

    τέσπα, τι λέμε τώρα, η κουβέντα είναι αστεία τουλάχιστον ....

  3. #33
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Χαρη στο εξωτερικο ΚΑΙ κατεβαίνεις ΚΑΙ βάζεις μονος σου ΚΑΙ πας μεσα και πληρώνεις...

    Μη γκρινιάζετε για να γκρινιαζετε, μπορεί να σας τη σπάει το "κατεβείτε", αλλα εαν γινει μια λαθος κινηση και σας λουσουν τ' @@ με 98 οκτάνια θα βάλετε τα κλάματα.

    Ηλία, το έγραψα και παραπάνω, δεν είχα πρόβλημα να κατέβω από τη μηχανή, το πρόβλημά μου ήταν πως μου έκαναν και παρατήρηση όταν, χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα, πήγα να πάρω την απόδειξη από το εσωτερικό του καταστήματος.

    Ούτε βαρέθηκα να περπατήσω 5 μέτρα, ούτε να κατέβω.

    Απλά, όταν μπορείς να κάνεις την ίδια ακριβώς δουλεία απολαμβάνοντας καλύτερη εξυπηρέτηση, κάπως σου φαίνεται η όλη ιστορία και αλλάζεις πρατήριο!


  4. #34
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Πέστου: "Φιλαράκι, όπου και αν "εισέρχομαι" εγώ, παίρνω πάντα τις ¨προφυλάξεις" μου ...."

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
    Ηλία, το έγραψα και παραπάνω, δεν είχα πρόβλημα να κατέβω από τη μηχανή, το πρόβλημά μου ήταν πως μου έκαναν και παρατήρηση όταν χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα πήγα να πάρω την απόδειξη από το εσωτερικό του καταστήματος.

    Ούτε βαρέθηκα να περπατήσω 5 μέτρα, ούτε να κατέβω.

    Απλά, όταν μπορείς να κάνεις την ίδια ακριβώς δουλεία απολαμβάνοντας καλύτερη εξυπηρέτηση, κάπως σου φαίνεται η όλη ιστορία και αλλάζεις πρατήριο!
    Εαν είχες εσυ πρατήριο που τα κλεβουν καθε μέρα, να δω εαν θα άφηνες να μπει ο άλλος με κρανος.

    Να βλέπετε λιγο τα πράγματα απ' όλες τις πλευρές...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #36
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Εαν είχες εσυ πρατήριο που τα κλεβουν καθε μέρα, να δω εαν θα άφηνες να μπει ο άλλος με κρανος.

    Να βλέπετε λιγο τα πράγματα απ' όλες τις πλευρές...
    Θα ανάγκαζα τον/τούς υπάλληλο/ους να παραδίδει/ουν τις αποδείξεις στους πελάτες όπως κάνουν και σε άλλα πρατήρια έως ότου καταφέρω να βγάλω την ταμειακή έξω

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
    Θα ανάγκαζα τον/τούς υπάλληλο/ους να παραδίδει/ουν τις αποδείξεις στους πελάτες όπως κάνουν και σε άλλα πρατήρια έως ότου καταφέρω να βγάλω την ταμειακή έξω


    Δε συνεννοούμαστε.

    Που 'σται, να το ζητήσετε και στα πρατήρια του εξωτερικου αυτό να σας φέρνει ο υπάλληλος την αποδειξη, να κανει και μια τουμπα ερχομενος.


    Μα το Δία, τι να πω. Οι υπάλληλοι των πρατηρίων ειναι φουκαράδες, κακοπληρωμένοι, μετανάστες πολλές φορές, δουλεύουν ότι ώρες να 'ναι, πρωί/βραδυ/ηλιο/βροχη/κρυο/ζεστη, επιπλέον όλη μερα αναπνέουν τον ΚΑΡΚΙΝΟ και εσείς θετε να πηγαινοέρχονται να σας φερουν και την αποδειξη για να μην κανετε 10 μετρα και σας πέσει ο κωλος...

    Λιγη ανθρωπιά ρε πουστη μου, λιγη....
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #38
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


    Δε συνεννοούμαστε.

    Που 'σται, να το ζητήσετε και στα πρατήρια του εξωτερικου αυτό να σας φέρνει ο υπάλληλος την αποδειξη, να κανει και μια τουμπα ερχομενος.


    Μα το Δία, τι να πω. Οι υπάλληλοι των πρατηρίων ειναι φουκαράδες, κακοπληρωμένοι, μετανάστες πολλές φορές, δουλεύουν ότι ώρες να 'ναι, πρωί/βραδυ/ηλιο/βροχη/κρυο/ζεστη, επιπλέον όλη μερα αναπνέουν τον ΚΑΡΚΙΝΟ και εσείς θετε να πηγαινοέρχονται να σας φερουν και την αποδειξη για να μην κανετε 10 μετρα και σας πέσει ο κωλος...

    Λιγη ανθρωπιά ρε πουστη μου, λιγη....
    Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
    Ηλία, το έγραψα και παραπάνω, δεν είχα πρόβλημα να κατέβω από τη μηχανή, το πρόβλημά μου ήταν πως μου έκαναν και παρατήρηση όταν, χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα, πήγα να πάρω την απόδειξη από το εσωτερικό του καταστήματος.

    Ούτε βαρέθηκα να περπατήσω 5 μέτρα, ούτε να κατέβω.

    Απλά, όταν μπορείς να κάνεις την ίδια ακριβώς δουλεία απολαμβάνοντας καλύτερη εξυπηρέτηση, κάπως σου φαίνεται η όλη ιστορία και αλλάζεις πρατήριο!




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	loop.png 
Προβολές:	439 
Μέγεθος:	95,3 KB 
ID:	203177

  9. #39
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


    Λιγη ανθρωπιά ρε πουστη μου, λιγη....

    δεν ειναι θεμα ανθρωπιας


    ειναι θεμα νοοτροπιας


    μας πειραζει που δεν μας φερνει ο ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΣ την αποδειξη στο χερι,
    αλλα γλυφουμε τον κωλο του ΕΛΛΗΝΑ αφεντικου/πολιτικου/διασημου/σταρ
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Kαι εγω πηγα με το παπι να βαλω βενζινη και ο υπαλληλος μου ζητησε να κατεβω..

    Τσαντιστικα και του ειπα "ξερεις ποσο πρεπει να δουλεψεις για να το αποκτησεις?"

    Και ετσι για σπασιμο πηγα στον διπλανο,για να με βλεπουν... κατεβηκα απο το παπι,σηκωσα τη σελα και φουλαρισα "100αρα"...

    The only easy day was yesterday.

  11. #41
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Red Rider
    Kαι εγω πηγα με το παπι να βαλω βενζινη και ο υπαλληλος μου ζητησε να κατεβω..

    Τσαντιστικα και του ειπα "ξερεις ποσο πρεπει να δουλεψεις για να το αποκτησεις?"

    Και ετσι για σπασιμο πηγα στον διπλανο,για να με βλεπουν... κατεβηκα απο το παπι,σηκωσα τη σελα και φουλαρισα "100αρα"...



    κάτι ξέχασες...... "και ανάγκασα τον πακιστανό που δούλευε εκεί να μου φέρει την απόδειξη, να μου τη βάλει στην τσέπη και να με ευχαριστεί που προτίμησα το βενζινάδικο που εργάζεται μέχρι να φύγω!"


  12. #42
    ε! τι να πω? Το avatar του/της xtapodias
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    154
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


    Δε συνεννοούμαστε.

    Που 'σται, να το ζητήσετε και στα πρατήρια του εξωτερικου αυτό να σας φέρνει ο υπάλληλος την αποδειξη, να κανει και μια τουμπα ερχομενος.


    Μα το Δία, τι να πω. Οι υπάλληλοι των πρατηρίων ειναι φουκαράδες, κακοπληρωμένοι, μετανάστες πολλές φορές, δουλεύουν ότι ώρες να 'ναι, πρωί/βραδυ/ηλιο/βροχη/κρυο/ζεστη, επιπλέον όλη μερα αναπνέουν τον ΚΑΡΚΙΝΟ και εσείς θετε να πηγαινοέρχονται να σας φερουν και την αποδειξη για να μην κανετε 10 μετρα και σας πέσει ο κωλος...

    Λιγη ανθρωπιά ρε πουστη μου, λιγη....



    Ηλία καμία σχέση,

    ούτε θέμα ανθρωπιάς είναι ούτε νοοτροπίας ούτε κατι άλλο.

    Αυτό τους έχει πει ο ιδιοκτήτης να κάνουν, αυτό κάνουν.
    Το αν είναι ανεκπαίδευτοι, χωρίς τρόπους, αρνούνται να φέρουν αποδείξεις κλπ, είναι όλα ευθύνη αυτού που τρέχει την επιχείρηση.
    Κανείς δεν τα έχει με τον υπάλληλο οποιασδήποτε εθνικότητας.

    Εμένα την άλλη φορά που ζήτησα να μου βάλουν στο φειζερ απλή βενζίνη, ο Έλληνας υπάλληλος ήθελε να μου βάλει β-παουερ.
    Όταν αρνηθηκα με ειρωνευόταν στο στυλ "οκ φίλε βάλε ότι θες αλλα το μηχανάκι θέλει κατοστάρα, άμα δεν ξέρεις τι να βάλει στο εργαλείο σου εγώ τι να σου πω;;".
    Αυτά του λένε να πει αυτά λέει, έγω έπρεπε να πλακωθώ ή να βρώ τον ιδιοκτήτη να τον "μαλώσει"?

    Μερικά πράγματα είναι απλά και δεν χωράνε τίποτα.
    Θέλω κατοστάρα; μου βάζεις κατοστάρα
    Θέλω απλή; βάζεις απλή
    Εισαι υποχρεωμένος να κόβεις απόδειξη; την κόβεις και τη δίνεις

    Δεν είδα κανέναν όταν έφυγα χωρις απόδειξη να με κυνηγάει να μου τη δώσει ή να μου την πει γιατι δεν πήγα μέσα να την πάρω.

  13. #43
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    κρίμα...λυπάμαι που ένας άνθρωπος που πλησιάζει ηλικιακά τον πατέρα μου να έχει τέτοια συμπεριφορά

    Για μένα "μιλάς" η για τον Βενζινά ?

    Αν μιλάς για μένα, δεν κατάλαβες, αν μου το έλεγε με τρόπο σωστό δεν θα είχα πρόβλημα αλλά με τον τρόπο που μου το είπε αντέδρασα έτσι και έτσι θα αντιδρούσες και εσύ (φαντάζομαι)
    Όσο για το "αλαζών" beemer για αυτό έβαλα τα "***" για να καυτηριάσω αυτούς που είναι Αλαζόνες γκέκε ?
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  14. #44
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Χαρη στο εξωτερικο ΚΑΙ κατεβαίνεις ΚΑΙ βάζεις μονος σου ΚΑΙ πας μεσα και πληρώνεις...



    Μη γκρινιάζετε για να γκρινιαζετε, μπορεί να σας τη σπάει το "κατεβείτε", αλλα εαν γινει μια λαθος κινηση και σας λουσουν τ' @@ με 98 οκτάνια θα βάλετε τα κλάματα.

    Και πρέπει να ξέρεις και την γλώσσα της χώρας στην οποία βρίσκεσαι.
    Αυτό είναι σωστό και έτσι κάνουν και οι σωστοί Ευρωπαίοι.

    Απο όλα τα καλά που έχουν βρήκες το καλύτερο για να αντιγράψουμε.

    Y.Γ. Αν δεν ξέρεις τι σημαίνει senza piombo ή κατι τέτοιο τέλος πάντων φταις φυσικά εσύ και ο υπάλληλος (φτωχός μεροκαματιάρης Ιταλός ) έχει δικαίωμα να μιλάει με υψηλό τόνο στην σκατογλώσσα του ,χωρίς να σε βοηθήσει, όπως και οι υπόλοιποι πολιτισμένοι βόρειο-Ιταλοί
    Έχει χάρη που χρειαζόμουν το κράνος μου

    Υ.Γ. 2 .Αν τον δω να στηρίζεται με την μάνικα στο ρεζερβουάρ ,την ώρα που βάζει βανζίνη,, έχω δικαίωμα να τον σκίσω;
    Τίποτα δεν είναι δύσκολο, όταν βάζεις άλλους να το κάνουν.
    Ministry Of Lost Souls

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από soter3gm
    Στη shell που βρίσκετε στον Ασπρόπυργο, πάνω στην Εθνική, μου ζήτησε ο υπάλληλος να κατέβω από τη μηχανή και να βγάλω το κράνος μου, εγώ ως "αλαζών" Beemer που είμαι όχι μόνο δεν κατέβηκα αλλά τον ρώτησα επίτηδες αν γνωρίζει πόσο πρέπει να δουλεύει για να πάρει το RT που καβαλάω.
    Όχι ότι είμαι ψώνιο αλλά για να του τη σπάσω για τον τρόπο που μου μίλησε, μου απάντησε πως είναι ταχτική της εταιρίας και βέβαια εγώ του είπα να πάει να γ@μηθεί αυτός και η εταιρία του μαζί με κάνα κοπρόσκυλο να δει τη γλύκα .....και πήγα στο διπλανό για να με βλέπει .


    Αι σιχτίρ μαλακισμένα που θέλετε να μας τα πάρετε όπως γουστάρετε εσείς,
    Όχι ρε Μαλάκα!!! τα λεφτά μας σας δίνουμε, και θα σας τα δίνουμε όπως θέλουμε εμείς.
    Ειδάλλως ελευθερώστε την αγορά , ΚΑΘΙΚΙΑ ,να βάζουμε στο φτηνό super market (βλέπε Τρίκαλα) και με την άνεσή μας :a57:
    μάλιστα, μπράβο σου είσαι πολύ μάγκας που την είπες έτσι στον υπαλληλάκο που τόλμησε να σου ζητήσει αυτό που τον αναγκάζουνε να πει για να μην χάσει την δουλειά του. Του έδειξες εσύ. Τι να πω λυπάμαι όταν διαβάζω τέτοια πράγματα από ενήλικες ανθρώπους. Συνέχισε έτσι, αν όλοι συμπεριφερόντουσταν όπως εσύ, ο κόσμος μας θα ήταν καλύτερος σίγουρα.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από soter3gm
    Αν μιλάς για μένα, δεν κατάλαβες, αν μου το έλεγε με τρόπο σωστό δεν θα είχα πρόβλημα αλλά με τον τρόπο που μου το είπε αντέδρασα έτσι και έτσι θα αντιδρούσες και εσύ (φαντάζομαι)
    Όσο για το "αλαζών" beemer για αυτό έβαλα τα "***" για να καυτηριάσω αυτούς που είναι Αλαζόνες γκέκε ?
    ας του έκανες μαθήματα πιο είναι ο σωστός τρόπος να μιλάει όταν απευθύνεται στην αφεντιά σου, και ότι στο τέλος πρέπει και να σκύψει και χαμηλά το κεφάλι δείχνοντας σεβασμό

    και βέβαια κάθε Ανθρωπος που σέβεται τον εαυτό του θα έκανε το ίδιο το συζητάς,

    να τους καυτηριάσεις βέβαια τους αλήτες τους αλαζώνες καθότι εσύ είσαι τελείως διαφορετικός από αυτούς.

Σελίδα 3 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Η χώρα του ΠΟΤΕ- Η χώρα του ΞΑΝΑ...
    από requiem στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2008, 02:21
  2. california school πότε ξανά?
    από gispy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2005, 21:27
  3. Τράπεζα Πειραιώς? Ποτέ ξανά…
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 09:46
  4. Ποτέ ξανά ΒΤ 014
    από nikonian στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 14:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF