Σελίδα 4 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 203

Θέμα: ποτε Ξανα Shell

  1. #46
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.250
    αυτο που μου εκανε εμενα εντυπωση ειναι το ποσο large ειμαστε.
    πηγα να παρω μονος την αποδειξη που βγαινει αυτοματα λιγα μετρα πιο περα απο την αντλια.
    η δικη μου ηταν 20 ευρω και βλεπω εκει ενα βουναλακι χαρτια.
    -ρε φιλε λεω να παρω και καμια ακομα?
    -παρτες ολες λεει τις αφηνουν και φευγουν.
    αποτελεσμα: 2 των 20
    4 των 40
    2 των 50
    6 των 30
    3 των 60
    2 των 70
    1 των 100
    11 απο 3 ως 5 περιπου
    θα τις μοιρασω σε φιλους. αλλα αν τελικα μπαινουν στη δηλωση του χρονου, ποτε θα μαθουμε επιτελους σαν λαος?
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  2. #47
    1. Για την έκδοση απόδειξης :

    Δεν είναι τίποτα να πας να την πάρεις από το ταμείο, παρόλα αυτά αν βαριόμαστε αλλάζουμε βενζινάδικο, υπάρχουν πια πολλά που η ταμειακή είναι δίπλα στην αντλία και σιγά σιγά θα μπει σε όλα. Το να βγάλουμε το κράνος μέσα στο κιόσκι που έχει την ταμειακή και τα χρήματα του πρατηρίου και κάθε εμπορικού μαγαζιού είναι απόλυτα φυσιολογικό. Εσείς αν είχατε μαγαζί και ξέροντας πόσες ληστείες γίνονται γύρω σας θα δεχόσασταν να μπαίνουν άγνωστοι σε σας μέσα στο μαγαζί σας με κράνος? Αν πάλι και αυτό μας πειράζει διαλέγουμε βενζινάδικο που να έχει ταμειακή δίπλα στην αντλία.


    2. Για το κατέβασμα από τη μηχανή :

    εφόσον είναι κανονισμός ασφαλείας και σου το επισημαίνει ο υπάλληλος ο οποίος αναγκαστικά στο λέει γιατί του το ζητάνε τα αφεντικά του και δεν το έβγαλε από το μυαλό του, κατεβαίνεις κάτω την βάζεις στο σταντ και βάζεις βενζίνη ή εναλλακτικά πας σε άλλο βενζινάδικο που δεν έχει αντίστοιχο κανονισμό ασφαλείας. Δεν χρειάζεται ούτε να εκνευριστείς ούτε να τα βάλεις με τον κακομοίρη τον υπάλληλο που ακολουθεί εντολές, απλά τους δείχνεις ότι δεν συμφωνείς πηγαίνοντας στο επόμενο βενζινάδικο που δεν σου επιβάλουν κάτι τέτοιο.

    δύσκολο, δεν νομίζω

    Υ.Γ. Δεν έχω βενζινάδικο

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από soter3gm
    Στη shell που βρίσκετε στον Ασπρόπυργο, πάνω στην Εθνική, μου ζήτησε ο υπάλληλος να κατέβω από τη μηχανή και να βγάλω το κράνος μου, εγώ ως "αλαζών" Beemer που είμαι όχι μόνο δεν κατέβηκα αλλά τον ρώτησα επίτηδες αν γνωρίζει πόσο πρέπει να δουλεύει για να πάρει το RT που καβαλάω.
    Όχι ότι είμαι ψώνιο αλλά για να του τη σπάσω για τον τρόπο που μου μίλησε, μου απάντησε πως είναι ταχτική της εταιρίας και βέβαια εγώ του είπα να πάει να γ@μηθεί αυτός και η εταιρία του μαζί με κάνα κοπρόσκυλο να δει τη γλύκα .....και πήγα στο διπλανό για να με βλέπει .


    Αι σιχτίρ μαλακισμένα που θέλετε να μας τα πάρετε όπως γουστάρετε εσείς,
    Όχι ρε Μαλάκα!!! τα λεφτά μας σας δίνουμε, και θα σας τα δίνουμε όπως θέλουμε εμείς.
    Ειδάλλως ελευθερώστε την αγορά , ΚΑΘΙΚΙΑ ,να βάζουμε στο φτηνό super market (βλέπε Τρίκαλα) και με την άνεσή μας :a57:

    Πραγματικά ελπίζω τα παραπάνω να τα γράφεις για πλάκα αγαπητε. Η νοοτροπία που βγαίνει απο το μύνημά σου, με αυτο τον απέραντο εγωισμό, δεν είναι μόνο απαράδεκτη, αλλα και επικίνδυνη. Ποσο καλύτεροι και ασφαλέστεροι θα ήταν οι δρόμοι (και οι ζωές μας) αν υπήρχε μεγαλύτερος σεβασμός ...

  4. #49
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    οτι να ναι!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    ακομα μαζευετε αποδιξεις ρε παιδια ελεος σαν κατι παππουδες κανετε που απο το πρωι μεχρι το βραδυ μαζευουν αποδιξεις για να δικαιολογισουν την συνταξη των 500 ευρω βασικα παιζει να ειναι το hobbie τους
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από soter3gm
    Αν μιλάς για μένα, δεν κατάλαβες, αν μου το έλεγε με τρόπο σωστό δεν θα είχα πρόβλημα αλλά με τον τρόπο που μου το είπε αντέδρασα έτσι
    για βοήθα με να καταλάβω.

    με τι ύφος σου είπε να κατεβείς από τη μηχανή και να βγάλεις το κράνος?

  7. #52
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.250
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
    ακομα μαζευετε αποδιξεις ρε παιδια ελεος σαν κατι παππουδες κανετε που απο το πρωι μεχρι το βραδυ μαζευουν αποδιξεις για να δικαιολογισουν την συνταξη των 500 ευρω βασικα παιζει να ειναι το hobbie τους


    1 να θυμηθω να πω στο λογιστη μου οτι ειναι τσοπανης λες ε?
    2 ΝΑΙ εδω μεσα εχει και παππουδες
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fotisdragon
    Εγγραφή
    18/01/2009
    Μηνύματα
    123
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    για βοήθα με να καταλάβω.

    με τι ύφος σου είπε να κατεβείς από τη μηχανή και να βγάλεις το κράνος?
    Ειλικρινά, προσπαθώ με τη φαντασία μου να σκεφτώ το πιο μαλακισμένο/αυταρχικό ύφος, αλλά δε μου παίζει με τίποτα το σενάριο με παιδί σε βενζινάδικο.... Όπως και να του το είπε, δε παίζει η απάντηση που έδωσε...
    Όσο για ηλικίες σε σχέση με νοοτροπίες, μη τη ψάχνετε. Δεν είναι θέμα ηλικίας...
    (46χρονος Καθηγητής Γυμναστικής στα επεισόδια τότε της Marfin μου έλεγε "Που είναι ο στρατός?" και "Χούντα που μας χρειάζεται"...)


    Υ.Γ Χωρίς πλάκα τώρα, όσοι έχουν BMW (είτε αμάξι είτε μηχανή), νομίζουν οτι αγοράζουν και άλλα πράγματα μαζί με το όχημα ή εγώ είμαι περίεργος;;
    "Πολύ συχνά αναρωτιέμαι για τους ντελιβεράδες. Είναι φανταστικοί αναβάτες. Θα σε προσπεράσουν στο βρεγμένο, στην κίνηση, στο πλακόστρωτο, τα καταφέρνουν παντού και είναι πάντα γρήγοροι. Πίστευω πως μερικοί απο αυτούς χαραμίζουν το ταλέντο τους, στη πράξη μερικοί μπορεί να είναι πιο γρήγοροι απο μένα!"
    - V. Rossi, What if I had never tried it -

    ...Φταίω εγώ μετά αν παραγγέλνουν πίτσες αλλά φτάνουν καλτσόνε???

  9. #54
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.250
    Υ.Γ Χωρίς πλάκα τώρα, όσοι έχουν BMW (είτε αμάξι είτε μηχανή), νομίζουν οτι αγοράζουν και άλλα πράγματα μαζί με το όχημα ή εγώ είμαι περίεργος;; [/B][/QUOTE]






    Οχι ολοι, μην το γενικευουμε. σιγουρα αρκετοι αλλα οχι ολοι
    εχω φιλους με BMW η και με χαρλευ ακομα που δεν εχουν κανενα υφακι.
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fotisdragon
    Εγγραφή
    18/01/2009
    Μηνύματα
    123
    Αρχικά δημιουργήθηκε από granazi
    Οχι ολοι, μην το γενικευουμε. σιγουρα αρκετοι αλλα οχι ολοι
    εχω φιλους με BMW η και με χαρλευ ακομα που δεν εχουν κανενα υφακι. [/B]
    Ναι, προσπαθώ να αποφεύγω τις γενικεύσεις όποτε μπορώ, και φυσικά δεν εννούσα όλοι, απλά επειδή σαν διανομέας γυρνάω αρκετά και βλέπω πολλά, έχω λόγο που το λέω. Τεσπά.

    Όσο για τη Σιελ ( που έλεγε και ο τετραπέρατος Κλυν), εγώ πάντα απο εκεί βάζω. Αν και πάντα θα αναρωτιέμαι τι θα είπε απο μέσα της η όμορφη κοπέλα όταν έβαλα βενζίνη για να πάω Σέρρες και μετά απο δυο στροφές τράκαρα, γενικά δεν έχω παράπονο.
    Γελάω και σπάω πλάκα φυσικά με το βλαμμένο πιτσιρικά που θέλει να μου βάλει Β-παουερ στο Κρύπτον, όπως γελούσα και με το υφάκι και την απογοήτευση των κοριτσιών που μου βάζανε αμόλυβδη (και όχι τη 100ρα) στο RR, όταν το'χα.
    'Ολοι σε ένα δρόμο είμαστε, όλα εδώ πληρώνονται.... Δε θα πάθετε τίποτα αν κατεβαίνετε απο τη μηχανή, ίσα ίσα ξεπιάνεται και ο κώλος σας...
    Χαμογελάτε....
    :smilea:
    "Πολύ συχνά αναρωτιέμαι για τους ντελιβεράδες. Είναι φανταστικοί αναβάτες. Θα σε προσπεράσουν στο βρεγμένο, στην κίνηση, στο πλακόστρωτο, τα καταφέρνουν παντού και είναι πάντα γρήγοροι. Πίστευω πως μερικοί απο αυτούς χαραμίζουν το ταλέντο τους, στη πράξη μερικοί μπορεί να είναι πιο γρήγοροι απο μένα!"
    - V. Rossi, What if I had never tried it -

    ...Φταίω εγώ μετά αν παραγγέλνουν πίτσες αλλά φτάνουν καλτσόνε???

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    .

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2010
    Μηνύματα
    170
    Τελικα μερικοι με τις απαντησεις που δινουμε φαινεται ποσο ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ειμαστε......ειτε για να πουλησουμε μαγκια.......(δεν κατεβαινω απο την μηχανη ΜΟΥ)....ειτε για να δειξουμε ποσο μεγαλη την εχουμε......(κοιτα τι μηχανη εχω εγω που δεν μπορεις να παρεις εσυ).......

    λοιπον για συμαζευτειτε μερικοι γιατι λογω αυτης της νοοτροπιας φτασαμε εδω που φτασαμε.....δεν μπορειτε να ριξετε λιγο τον εγωϊσμο σας και να κατεβειτε απο την σελα....για το καλο σας το λενε αλλα εσεις εκει......τετοια ζντουβ που εισαστε οταν αρπαξετε φωτια καλα να παθετε.............αμαν πια........



    Εγω παντως μια φορα εχει τυχει να μην εχει απλη και να βαλω v power.....δεν εδωσα σημασια.....
    1992-1994 HONDA C50 6V
    1994-1995 PIAGGIO SFERA 80
    1995-1998 PIAGGIO SKIPPER 150
    1998-2002 YAMAHA VIRAGO 250
    2004-2009 PIAGGIO BEVERLY 250
    2009-2100 KYMCO DOWNTOWN 300i

  13. #58
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    για βοήθα με να καταλάβω.

    με τι ύφος σου είπε να κατεβείς από τη μηχανή και να βγάλεις το κράνος?
    Με άσχημο τρόπο "ΚΑΤΕΒΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΩ ΒΕΝΖΙΝΑ"
    Για αυτό και του απάντησα έτσι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από daddy78
    Πραγματικά ελπίζω τα παραπάνω να τα γράφεις για πλάκα αγαπητε. Η νοοτροπία που βγαίνει απο το μύνημά σου, με αυτο τον απέραντο εγωισμό, δεν είναι μόνο απαράδεκτη, αλλα και επικίνδυνη. Ποσο καλύτεροι και ασφαλέστεροι θα ήταν οι δρόμοι (και οι ζωές μας) αν υπήρχε μεγαλύτερος σεβασμός ...
    Φίλε μου δεν έχω αυτή τη νοοτροπία που περιγράφεις η από πάνω απάντηση και η άλλη πιο πίσω νομίζω σε έχουν καλύψει αλλά και δόξα το Θεό 30 χρόνια στους δρόμους με τα μισά επαγγελματικά έμαθα να σέβομαι περισσότερο τον δρόμο και ότι είναι απάνω του !!!!
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalhsCr
    Εγγραφή
    22/10/2009
    Μηνύματα
    344
    Να ειναι καλα η ΕΚΟ και τα αδεσμευτα.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    1 να θυμηθω να πω στο λογιστη μου οτι ειναι τσοπανης λες ε?
    εχουμε και εμεις λογιστες αλλα το να μαζευεις 5000 αποδιξεις για εισοδημα 500 ευρω δεν ειναι λογικο . ασε που στο τελος θα πανε αδιαβαστες στα σκουπιδια .
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

Σελίδα 4 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Η χώρα του ΠΟΤΕ- Η χώρα του ΞΑΝΑ...
    από requiem στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2008, 02:21
  2. california school πότε ξανά?
    από gispy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2005, 21:27
  3. Τράπεζα Πειραιώς? Ποτέ ξανά…
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 09:46
  4. Ποτέ ξανά ΒΤ 014
    από nikonian στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 14:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF