Σελίδα 7 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 203

Θέμα: ποτε Ξανα Shell

  1. #91
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sv1000s Προβολή μηνύματος
    περνει τα χαρτια ο βυτιας περνει και το μπουκαλακι που ειναι ενα λιτρο ανεβαινει πανω το ριχνει μεσα στο διαμερισμα που πρεπει και ετοιμη η 97αρα σφαγιζει και φευγει για το πρατιριο.
    Πάνε πολλά χρόνια που οι βυτιάδες σκαρφαλώνουν πάνω στα βυτία.
    Δοσομετρικά πέφτει και το πρόσθετο/προσθετα κατα τη διάρκεια της φόρτωσης

  2. #92
    αυτά αν δεν κάνω λαθος ίσχυαν πριν μία δεκαετία...
    κουβαλάνε ακόμα...?

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Πάνε πολλά χρόνια που οι βυτιάδες σκαρφαλώνουν πάνω στα βυτία.
    Δοσομετρικά πέφτει και το πρόσθετο/προσθετα κατα τη διάρκεια της φόρτωσης
    για πες μας

  4. #94
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.964
    Ποτέ δεν έβαζα Shell, αγγλοολλανδοί γαρ...

  5. #95
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Ποτέ δεν έβαζα Shell, αγγλοολλανδοί γαρ...
    νομίζω εδώ και μια πενταετία η shell έχει πάρει πούλο και παρέδωσε τις εν ελλάδι δραστηριότητες στην μοτορ οϊλ.

  6. #96
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    αυτά αν δεν κάνω λαθος ίσχυαν πριν μία δεκαετία...
    κουβαλάνε ακόμα...?
    Ναι ναι ακόμα.
    Το σκόπελος παίζει να το έκοψε η shell γιατι δεν ήταν διπλότοιχο, αλλά τα alιοs είναι καινούρια (10-12 ετώ)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sv1000s Προβολή μηνύματος
    για πες μας
    Τι να πω?

    Ειδικά BP/SHELL μόνο bottom loading και τα καπάκια των διαμερίσματων του βυτιου ειναι σφραγισμένα απο πάνω.
    Για τα πρόσθετα, όσα έχουν, παίζουν με δοσομετρικά συστήματα κατα τη διάρκεια της φόρτωσης.

    Βέβαια εχω πετύχει σε περιπτωσεις, πχ βλάβη δοσομετρικών αντλιών, να παίρνει ο οδηγός το πρόσθετο σε μπουκάλι και να το ρίχνει κατα τη διάρκεια της εκφόρτωσης.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    νομίζω εδώ και μια πενταετία η shell έχει πάρει πούλο και παρέδωσε τις εν ελλάδι δραστηριότητες στην μοτορ οϊλ.
    Απο το 2009-2010 και οι 2 εταιρίες έχουν πουληθεί σε μοτοροϊλ και ελπε αντίστοιχα.
    Τα σήματα αν θυμάμαι καλά θα τα κρατούσαν μια 7ετία

    Το καλοκαίρι του 2009, πραγματοποιήθηκε συμφωνία για την εξαγορά των εμπορικών δραστηριοτήτων της ΒΡ στην Ελλάδα από τα Ελληνικά Πετρέλαια. Η συμφωνία αφορούσε το σύνολο του δικτύου των πρατηρίων καυσίμων, τις αποθηκευτικές εγκαταστάσεις ανά την Ελλάδα, καθώς και τον τομέα εμπορικών και βιομηχανικών πελατών. Η συμφωνία δεν αφορούσε τα καύσιμα αεροπορίας, τα λιπαντικά και τον τομέα ηλιακής ενέργειας που παρέμειναν κάτω από την εποπτεία της ΒΡ. Το Δεκέμβριο του ίδιου έτους, η BP Hellas μετονομάζεται σε Hellenic Fuels, διατηρώντας την αποκλειστική χρήση των σημάτων ΒΡ για καύσιμα εδάφους.
    Τον Ιούνιο 2010 ολοκληρώθηκε η συμφωνία εξαγοράς των δραστηριοτήτων Shell στην Ελλάδα από τη ΜΟΤΟΡ ΟΙΛ (ΕΛΛΑΣ) ΔΙΥΛΙΣΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ A.E.
    Η συμφωνία αφορά τις δραστηριότητες της Shell στον τομέα των πρατηρίων, των εμπορικών και βιομηχανικών καυσίμων, της ασφάλτου, τις δραστηριότητες εφοδιασμού και διανομής, το υγραέριο, τα χημικά και τις εγκαταστάσεις παραγωγής λιπαντικών στην Ελλάδα.
    Το δίκτυο των περίπου 700 πρατηρίων Shell, μεταβιβάστηκε και αυτό στη Motor Oil και θα εξακολουθήσει να διατηρεί το εμπορικό σήμα και να διαθέτει τα προϊόντα της Shell, σύμφωνα με τη Σύμβαση Άδειας Χρήσης Σημάτων που υπεγράφη μεταξύ της Shell και της Motor Oil.
    Με τη συμφωνία αυτή, η επωνυμία της εταιρείας “Shell Hellas Α.Ε.” τροποποιείται σε “Coral Α.Ε.”.

  7. #97
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    νομίζω εδώ και μια πενταετία η shell έχει πάρει πούλο και παρέδωσε τις εν ελλάδι δραστηριότητες στην μοτορ οϊλ.
    Όντως ισχύει αυτό αλλά και πάλι δεν γουστάρω να βάζω Shell. Εδώ και 10 χρόνια βενζίνη-πετρέλαιο ΕΚΟ...

  8. #98
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Όντως ισχύει αυτό αλλά και πάλι δεν γουστάρω να βάζω Shell. Εδώ και 10 χρόνια βενζίνη-πετρέλαιο ΕΚΟ...
    shell, ξε-shell , εγώ 2 κανόνες τηρώ ευλαβικά πάντα κοντά 20 χρόνια τώρα, και δεν έχω βγει χαμένος (ακόμα) :
    1) Μακριά από A.Π.
    2) Ακόμα πιο μακριά από Aegean.

    Κι εγώ τα τελευταία 3 χρόνια έχω βρει μία ΕΚΟ αρχές Λ.Αθηνών και είμαι υπερ-κομπλέ.
    Τελευταία τροποποίηση από tzimidis; 26/02/2016 στις 11:23.

  9. #99
    Μέλος Το avatar του/της Power Wings
    Εγγραφή
    01/05/2015
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    νομίζω εδώ και μια πενταετία η shell έχει πάρει πούλο και παρέδωσε τις εν ελλάδι δραστηριότητες στην μοτορ οϊλ.
    Ο φίλος έχει απόλυτο δίκιο. Λόγω δουλειάς (η εταιρία που εργάζομαι τοποθετεί συστήματα Ε/Ε) έχω κάνει αρκετές κουβέντες με διαφόρους, δεν υπάρχει Shell και BP. Απλώς έχουν κρατήσει τα σύμβολα. Η μεν πρώτη ονομάζεται Coral με θυγατρικές τις Μυρτέα και Ερμής και η δε δεύτερη ανήκει στην ΕΚΟ με θυγατρική την Καλυψώ. Επίσης όλες οι 100άρες πλέον παράγονται από τα Ελληνικά Καύσιμα (δυιλιστήρια) και για την Coral και για την ΕΚΟ. Από τότε που έφυγε η ίδια η Shell από Ελλάδα δεν γίνεται καμία 100 VP Racing εισαγωγή. Όλες οι εταιρίες αγοράζουν από Ελλνικά Καύσιμα κι έπειτα η καθεμιά βάζει τα δίκα της πρόσθετα στις εγκαταστάσεις που διατηρεί.

    Δοκιμάστε και την 95άρα της ΕΚΟ σε πρατήριο Καλυψώ. Κάποιο λένε ότι είναι πιο δυνατή από την 97 V Power με τα πρόσθετα ήδη μέσα, για αυτό και γενικά η τιμή της είναι ένα κλίκ πιο ακριβή από την αντίστοιχη 95άρα της Shell.

  10. #100
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Η 100αρα ειναι 95αρα με βελτιωτικα. Over and out. και δεν ερχεται απεξω. αυτα ειναι μπαρουφες.

    Σωστος ο απο πανω... ειναι μοτοροιλ

    H EKO δεν εχει σχεση με την SHELL

    2 διυλιστήρια εχει η Ελλαδα των ΕΛΠΕ και της MOTOROIL, οποτε εχουμε και λεμε:


    BP+EKO=ΕΛΠΕ

    SHELL+AVIN=MOTOROIL
    Τελευταία τροποποίηση από WiSe; 25/02/2016 στις 20:16.

  11. #101
    Μέλος Το avatar του/της nikos_XT600
    Εγγραφή
    14/09/2014
    Μηνύματα
    68
    Μετα την 7ετια θελω να δω αν ολα τα "shell" της Ελλάδας αλλαξουν τις ταμπελες.

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Στα 15 lt πχ, τα 4,5€ δεν είναι μεγάλη διαφορά;
    Γράφει 30 λεπτά στο σύνολο όχι ανά λίτρο...κάτι δεν κατάλαβα σωστά;;

  13. #103
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Πραγματικά τσάμπα το παιδεύουμε.

    Αυτός που για το χ,ψ λόγο έχει αποφασίσει και συνηθίσει να βάζει 100άρα θα συνεχίσει να το κάνει, και το ίδιο κι αυτός με την απλή.

    Ιστορίες, επιχειρήματα κλπ υπάρχουν κι από τις 2 πλευρές.

    Δε μπα να μου λέει εμένα ολος ο ντουνιάς οτι η 100άρα είναι απάτη...
    Άμα εγώ είχα ένα χρέπι μηχανάκι, το πήγα στο μάστορα, το έφτιαξε και μου πρότεινε να βάζω 100άρα, κι από τότε το κάνω και δεν έχει παρουσιάσει ούτε μισό πρόβλημα.

    Όσο να'ναι σε έχει επηρεάσει.
    Κι ακόμα κι αν δεν έχει παίξει κανένα ρόλο η βενζίνη, αν μππορεις να τη σηκώνεις οικονομικά, συνεχίζεις να τη βάζεις.

    Αντίστοιχα, αν είμαι πεπεισμένος ότι όλες το ίδιο είναι, βάζω απλή και μου έρχεται και πιο φθηνά.

    Ούτε στην πρώτη περίπτωση, ούτε στη δεύτερη θα αλλάξω.

  14. #104
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Power Wings Προβολή μηνύματος
    Ο φίλος έχει απόλυτο δίκιο. Λόγω δουλειάς (η εταιρία που εργάζομαι τοποθετεί συστήματα Ε/Ε) έχω κάνει αρκετές κουβέντες με διαφόρους, δεν υπάρχει Shell και BP. Απλώς έχουν κρατήσει τα σύμβολα. Η μεν πρώτη ονομάζεται Coral με θυγατρικές τις Μυρτέα και Ερμής και η δε δεύτερη ανήκει στην ΕΚΟ με θυγατρική την Καλυψώ. Επίσης όλες οι 100άρες πλέον παράγονται από τα Ελληνικά Καύσιμα (δυιλιστήρια) και για την Coral και για την ΕΚΟ. Από τότε που έφυγε η ίδια η Shell από Ελλάδα δεν γίνεται καμία 100 VP Racing εισαγωγή. Όλες οι εταιρίες αγοράζουν από Ελλνικά Καύσιμα κι έπειτα η καθεμιά βάζει τα δίκα της πρόσθετα στις εγκαταστάσεις που διατηρεί.

    Δοκιμάστε και την 95άρα της ΕΚΟ σε πρατήριο Καλυψώ. Κάποιο λένε ότι είναι πιο δυνατή από την 97 V Power με τα πρόσθετα ήδη μέσα, για αυτό και γενικά η τιμή της είναι ένα κλίκ πιο ακριβή από την αντίστοιχη 95άρα της Shell.
    καλα τα λεει ο συναδελφος

  15. #105
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Power Wings Προβολή μηνύματος
    Ο φίλος έχει απόλυτο δίκιο. Λόγω δουλειάς (η εταιρία που εργάζομαι τοποθετεί συστήματα Ε/Ε) έχω κάνει αρκετές κουβέντες με διαφόρους, δεν υπάρχει Shell και BP. Απλώς έχουν κρατήσει τα σύμβολα. Η μεν πρώτη ονομάζεται Coral με θυγατρικές τις Μυρτέα και Ερμής και η δε δεύτερη ανήκει στην ΕΚΟ με θυγατρική την Καλυψώ. Επίσης όλες οι 100άρες πλέον παράγονται από τα Ελληνικά Καύσιμα (δυιλιστήρια) και για την Coral και για την ΕΚΟ. Από τότε που έφυγε η ίδια η Shell από Ελλάδα δεν γίνεται καμία 100 VP Racing εισαγωγή. Όλες οι εταιρίες αγοράζουν από Ελλνικά Καύσιμα κι έπειτα η καθεμιά βάζει τα δίκα της πρόσθετα στις εγκαταστάσεις που διατηρεί.

    Δοκιμάστε και την 95άρα της ΕΚΟ σε πρατήριο Καλυψώ. Κάποιο λένε ότι είναι πιο δυνατή από την 97 V Power με τα πρόσθετα ήδη μέσα, για αυτό και γενικά η τιμή της είναι ένα κλίκ πιο ακριβή από την αντίστοιχη 95άρα της Shell.
    οταν λες 95αρα της ΕΚΟ απο πρατηριο Καλυψω εννοεις απο πρατηριο BP σωστα;

Σελίδα 7 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Η χώρα του ΠΟΤΕ- Η χώρα του ΞΑΝΑ...
    από requiem στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2008, 01:21
  2. california school πότε ξανά?
    από gispy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2005, 20:27
  3. Τράπεζα Πειραιώς? Ποτέ ξανά…
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2005, 08:46
  4. Ποτέ ξανά ΒΤ 014
    από nikonian στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 13:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF