Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: κρανος laser

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΨΑΡΑΚΑΣ
    Εγγραφή
    02/10/2009
    Μηνύματα
    136

    κρανος laser

    Kαλημερα! θα μπορουσε καποιος να μου δωσει πληροφοριες για τα κρανοι laser? ποιοτητα, αξιοπιστια και ολα τα συναφη! ευχαριστω εκ των προτερων.
    ΚΑΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ!!!

  2. #2
    Κύριος καθηγητής
    Εγγραφή
    19/05/2009
    Μηνύματα
    57
    Εγώ φίλε μου έχω εδώ και ένα χρόνο το Heartbreaker που ανήκει στην κατηγορία Fiber Pro.


    Η αγορά έγινε μετά από πολύ ψάξιμο σε θέματα υλικών και τιμής καθώς δεν μπορούσα να δώσω πάνω απο 200 ευρώ εκείνη την περιοδο. Γενικά μπορώ να πω ότι το κράνος βγήκε πολύ καλό για τα 200 ευρώ που έδωσα. Με μαξιλαράκια και φουλ ανταλακτικά για να χεις να αλλάζεις δεν χρειάζομαι καν να περιμένω να στεγνώσει σε πλύσιμο αλλάζω μαξιλαράκια, πλένω και όλα κομπλέ. Αρκετά ήσυχο και ελαφρύ.

    Τώρα έχουν ψιλοαλλάξει οι σειρές αλλά το επίπεδο έχει παραμείνει υψηλό. Αν δεν έχεις σκοπό να δώσεις λεφτά που θα σου αγόραζαν ένα Shoei πχ(δλδ πάνω απο 300+ ευρώ) τα Lazer για μένα είναι κράνη από μια πολύ τίμια εταιρία.

    Σίγουρα δεν συγκρίνονται με ακριβότερα κράνη αλλά πέρνεις ό,τι πληρώνεις. Δλδ έβαλα ένα Shoei Χ-Spirit και έπαθα πλάκα αλλά σε σύγκριση με το δικό μου έχουν και μια τεράστια διαφορά στη τιμή (400 ευρώ περίπου) που ΠΡΕΠΕΙ το Shoei να είναι πολύ καλύτερο από το δικό μου.

    Η πιο ακριβή σειρά της Laser πάει στα 350 ευρώ με κάτι φοβερά full carbon κράνη. Αν αντέχει η τσέπη σου, δεν θες σώνει και καλά Shoei, Agv κτλ δες τα αξίζουν το κόπο.


    Φιλική συμβουλή : μην τρελαίνεσαι με τα carbon κράνη των 150 ευρώ κτλ...carbon από carbon έχει μεγάλη διαφορά και στις φτηνές κατηγορίες ΔΕΝ είναι το ίδιο με τα κράνη των 400+ ευρώ.

    Φιλικά
    Αποκέντρωση εδώ και τώρα!
    Aprilia Pegaso Factory

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΨΑΡΑΚΑΣ
    Εγγραφή
    02/10/2009
    Μηνύματα
    136
    Ευχαριστω παρα πολυ οι πληροφοριες σου ηταν κατατοπιστικοτατες μαλλον εκει θα καταληξω! καλα και πολλα χιλιομετρα!
    ΚΑΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ!!!

Παρόμοια θέματα

  1. κρανος
    από DORTIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2006, 21:42
  2. Υποχρεωτικο το Κρανος ???
    από crs-k στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 09:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF