Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: Συναγερμός σε CBF-600

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της timman
    Εγγραφή
    16/06/2010
    Μηνύματα
    183

    Συναγερμός σε Cbf600

    Θέλω να βάλω συναγερμό στη cbf μου. Έχω γκαράζ στεγασμένο αλλά ανοιχτό δίπλα από το σπίτι
    Έχει κανείς καμιά πρόταση? Αξίζει να βάλω με τηλεειδοποίηση? Ψάχνω στο net αλλά υπάρχουν τόσοι πολλοί που πελάγωσα…

    Αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι να μην έχει ‘πολλά’ κόψε ράψε.. και να είναι αξιόπιστος. Στο αμάξι μου έχω στο συναγερμό και μια μ@λ@κιούλ@ με μια μπίλια η οποία ενεργοποιεί το συναγερμό όταν κουνηθεί (πχ ανύψωση), και θα ήθελα να βάλω κάτι τέτοιο και στη μηχανή! Με το που τη σηκώσει κανείς να χτυπήσει…
    Προχτές που τα λέγαμε με ένα φίλο που έχει συναγερμό στη cbf του μου έλεγε ότι δεν είναι ικανοποιημένος. Αυτός τον έχει το τοποθετήσει στο πίσω αριστερό καπάκι και από δοκιμές που κάναμε είδα ότι αν πας να τη σηκώσεις με ‘αγάπη’, ο συναγερμός δε παίρνει και πολύ χαμπάρι.
    Τέλος θέλω να ρωτήσω ρε παίδες αν θα τα παίξει η πατάρια. Στο μαγαζί απ’ όπου τη πήρα μου είπαν ότι η πατάρια είναι 10ρα. Δεν υπάρχει λέει 12ρα

    Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι αγχωμένος με τα κλεφτρόνια που κυκλοφορούν
    Ευχαριστώ, προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις..

  2. #2
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    στο ιδιο μηχανακι εχω ΜΕΤΑ

    νομιζω οτι ειναι οι καλυτεροι συνγερμοι χωρις πολλα φρου φρου κι αρωματα


    μερικες απο τι λειτουργειες...


    μπιλια κλισης, δηλαδη αν η μηχανη κουνηθει, σηκωθει, ή ο,τι δηποτε αλλο εχει να κανει με κινηση χτυπαει


    επισης αν γυρισεις διακοπτη ή αυτο γινει με καλωδια (σε περιπτωση κλοπης) παλι χτυπαει

    αυτονομος, Δηλαδη αν βγαλουν τη μπαταρια και καταλαβει πτωση τασης παλι χτυπαει με τη δικια του ενσωματωμενη μπαταρια


    ειναι κρυμενος σε σημειο μη ευκολα προσβασιμο, Παρ'ολα αυτα αν καποιος φτασει σε αυτον,
    ειναι ενα κουτι που τιποτε δεν μπορεις να πειραξεις - ή να το ανοιξεις. Δηλαδη αν καποιος κοψει τα καλωδια θα χτυπησει.

    Ειναι με τηλεχειρηστηριο κυλιομενων κωδικων, κι επισης αν δεν τον οπλισεις εσυ κατεβαινοντας απο τη μηχανη, οπλιζει μονος του μεσα σε 50 δευτερολεπτα.


    Νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

    Βεβαια δεν ειναι φθηνος συναγερμος (γυρω στα 300 Ευρω) αλλα αν θες ασφαλεια δεν τα τσιγγουνευεσαι, αλλιως υπαρχουν συναγερμοι και με 50 ευρω με 10 διαφορετικους ηχους στη σειρηνα


    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

Παρόμοια θέματα

  1. Φίλτρο αέρα K&n σε Cbf-600
    από makis206 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2018, 15:37
  2. Δείκτης βενζίνης σε CBF-600S;
    από possidi στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2006, 19:34
  3. Ερώτηση για μπουζί σε CBF-600
    από ewsd στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2006, 08:48
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2006, 22:34
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2006, 20:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF