Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Παλιες μηχανες-παρατημενες

  1. #1

    Παλιες μηχανες-παρατημενες

    Καλησπερα και καλως σας βρηκα!
    Ονομαζομαι Γιαννης και ειμαι νεο μελος.

    Εχω μια απορια.Βλεπω εδω και πολλα χρονια (σιγουρα δεκαετια) μια πολυ ομορφη cagiva.
    Πως μπορω να βρω τον ιδιοκτητη?(φοραει ακομα πινακιδες)
    Ακομα, αν ειναι και χαλασμενο το μοτερ, μπορω να την φτιαξω ξανα με ενα λογικο κοστος?
    Πολλα πλαστικα ειναι σπασμενα και της λειπει και η μπαταρια.
    Αξιζει λετε να το προσπαθησω η το κοστος θα ειναι απαγορευτικο αν την παρω?

    Ευχαριστω προκαταβολικα

  2. #2
    ... Το avatar του/της tsioy600
    Εγγραφή
    13/03/2007
    Μηνύματα
    28
    Για να ειναι παρατημενο 10 χρονια και να μην το εχουν σηκωσει ακομα αυτοι κατι θα ξερουν..Kαι μπορει να ειναι και πεσμενο-τρακαρισμενο-στραβο για να χει σπασμενα πλαστικα. Παντως ετσι που τα λες παιζει το κοστος επισκευης να φτανει ή και να ξεπερναει την αξια αγορας αντιστοιχου μτχ σε καλη κατασταση .Και ειναι και Cagiva! Για τις πινακιδες τωρα αν εχεις κανα γνωστο απο μεσα κατι κανεις..

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Δεν ακουμπάμε παρατημένα μηχανάκια γιατί αν είναι κλεμένα μπορεί να μπλέξουμε. Ειδικά αν έχουν πινακίδα

  4. #4
    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
    Μαλλον θα το αφησω και θα κοιταξω καποιο μεταχειρισμενο.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    651
    to cagiva που λες ειναι ενα παρατημενο σε ενα παραδρομο της βουλιαγμενης κοντα στον αγ.δημητριο?
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    στειλε π.μ. πινακιδες ........
    καλαματιανος

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2007
    Μηνύματα
    14
    βρηκα μια πεταμενη μηχανη varadero xl 125v κοντα στη γειτονια μου.Πιο συγκεκριμενα ηταν πεσμενη σε ενα χωματολοφο με πρασιναδες γυρω του.Στεναχωρηθηκα πολυ γιατι οπως την ειδα στα γρηγορα της ελειπε η μπαταρια και ειχε μπροστα σπασμενο φαναρι(δεν την σηκωσα να δω και αλλα γιατι εβρεχε).Κατα τα αλλα ηταν πολυ ωραια μηχανουλα εξωτερικα και τη λυπηθηκα πολυ.Δεν εχει πινακιδες για να κανω καποιο ελενχο.
    Μπορω να τη διεκδικησω με καποιο τροπο πριν την παρει ο δημος?Να παω στην αστυνομια και να το δηλωσω?Πολλα ερωτηματικα...

  8. #8
    Μάλλον κάποιος το κλαίει, οπότε πας στην αστυνομία και το αναφέρεις

  9. #9
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gponiris
    βρηκα μια πεταμενη μηχανη varadero xl 125v κοντα στη γειτονια μου.Πιο συγκεκριμενα ηταν πεσμενη σε ενα χωματολοφο με πρασιναδες γυρω του.Στεναχωρηθηκα πολυ γιατι οπως την ειδα στα γρηγορα της ελειπε η μπαταρια και ειχε μπροστα σπασμενο φαναρι(δεν την σηκωσα να δω και αλλα γιατι εβρεχε).Κατα τα αλλα ηταν πολυ ωραια μηχανουλα εξωτερικα και τη λυπηθηκα πολυ.Δεν εχει πινακιδες για να κανω καποιο ελενχο.
    Μπορω να τη διεκδικησω με καποιο τροπο πριν την παρει ο δημος?Να παω στην αστυνομια και να το δηλωσω?Πολλα ερωτηματικα...
    Δεν υπάρχει άλλος τρόπος διεκδίκησης, εκτός από τους πλειστηριασμούς του Δήμου....


    Τη συγκεκριμένη, έτσι όπως τη βρήκες, μπορεί να είναι και κλεμμένη, το καλύτερο είναι να πας στο Αστυνομικό Τμήμα της περιοχής σου και να το δηλώσεις.....
    "Qu ils mangent de la brioche"

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2007
    Μηνύματα
    14
    πηγα σημερα το πρωι να την ξαναδω και αποτι καταλαβα πρεπει να ειναι τρακαρισμενη.Της λειπει μπαταρια,γκαζι και πεταγοταν κατι καλωδια δεξια-αριστερα και ειχε σπασμενα τα φερινγκ.Τι να πω..δεν ειμαι και μαντης..
    Πηρα και εναν αριθμο πλαισιου που ειχε(πιαστηκε η μεση μου για να την σηκωσω την ατιμη για το δω...) αν μπορει καποιος να το ελενξει και να μου δωσει στοιχεια να παρω τηλτον ιδιοκτητη θα ηταν καλυτερο απο το να τρεχω στην αστυνομια.

  11. #11
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Πινακίδες μπορεί να μην έχουν, αριθμό πλαισίου όμως έχουν σίγουρα..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rockobok
    Εγγραφή
    19/06/2007
    Μηνύματα
    282

    Re: Παλιες μηχανες-παρατημενες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis88
    μια πολυ ομορφη cagiva.
    Ανταλακτικά θα βρείς ΣΙΙΙΙΙΙΙΓΟΥΡΑ....!!:rotflmao: :rotflmao:

  13. #13
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gponiris
    πηγα σημερα το πρωι να την ξαναδω και αποτι καταλαβα πρεπει να ειναι τρακαρισμενη.Της λειπει μπαταρια,γκαζι και πεταγοταν κατι καλωδια δεξια-αριστερα και ειχε σπασμενα τα φερινγκ.Τι να πω..δεν ειμαι και μαντης..
    Πηρα και εναν αριθμο πλαισιου που ειχε(πιαστηκε η μεση μου για να την σηκωσω την ατιμη για το δω...) αν μπορει καποιος να το ελενξει και να μου δωσει στοιχεια να παρω τηλτον ιδιοκτητη θα ηταν καλυτερο απο το να τρεχω στην αστυνομια.
    Η μέση οδός είναι και παράνομη....

    Γιατί να μπλέξει κάποιος, πήγαινε καλέ μου άνθρωπε μέχρι την τροχαία, δεν θα πάθεις κάτι, οι περισσότεροι είναι εξυπηρετικότατοι και κερνάνε και νεράκι/καφεδάκι άμα γοστάρεις
    "Qu ils mangent de la brioche"

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    Το ξερω παλιο το θεμα αλλα γοογλαρα στο αν μπορει καποιος να βρει τον ιδιοκτητη ενος οχηματος με τον αριθμο πλαισιου (δεν εχει πινακιδα..) και μου εβγαλε αυτο το θεμα...Υπαρχει κανενας εδω μεσα να του δωσω το πλαισιο να βρουμε ιδιοκτητη(αν υπαρχει ακομα και δενε χει γινει διαγραφη...)..?Εβαλα τον ασφαλιστη μου που με φτιαχνει με κατι τετοια αλλα πρεπει ναναι ασφαλισμενο για να μπορεσει να μου πει τα ανασφαλιστα(οπως αυτο φυσικα..) δεν του τα βγαζει το συστημα..ειδαλως υπαρχει καποιος τροπος νομιμος φυσικα να βρουμε ιδιοκτητη απο το πλαισιο σε καποια υπηρεσια(αστυνομια,δημο...)?

    Υ.γ.Εχω ρωτησει ολη την γειτονια δεν το εχει ακουμπησει ανρθωπος πανω απο 3 χρονια και το σηκωνει ο καφεντζης που βρισκεται μπροστα του οποτε το πετανε στο παρκαρισμα διαφορα ζωα...

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Το ξερω παλιο το θεμα αλλα γοογλαρα στο αν μπορει καποιος να βρει τον ιδιοκτητη ενος οχηματος με τον αριθμο πλαισιου (δεν εχει πινακιδα..) και μου εβγαλε αυτο το θεμα...Υπαρχει κανενας εδω μεσα να του δωσω το πλαισιο να βρουμε ιδιοκτητη(αν υπαρχει ακομα και δενε χει γινει διαγραφη...)..?Εβαλα τον ασφαλιστη μου που με φτιαχνει με κατι τετοια αλλα πρεπει ναναι ασφαλισμενο για να μπορεσει να μου πει τα ανασφαλιστα(οπως αυτο φυσικα..) δεν του τα βγαζει το συστημα..ειδαλως υπαρχει καποιος τροπος νομιμος φυσικα να βρουμε ιδιοκτητη απο το πλαισιο σε καποια υπηρεσια(αστυνομια,δημο...)?

    Υ.γ.Εχω ρωτησει ολη την γειτονια δεν το εχει ακουμπησει ανρθωπος πανω απο 3 χρονια και το σηκωνει ο καφεντζης που βρισκεται μπροστα του οποτε το πετανε στο παρκαρισμα διαφορα ζωα...
    Tο GSX έχεις βάλει στο μάτι;

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. παρατημενες μηχανες
    από the who στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2007, 12:34
  2. μηχανες
    από karelis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 14:53
  3. Είναι οι μηχανές σαν τις γυναίκες???
    από Wizard13 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2004, 11:29
  4. Παλιές και.........νέες προτάσεις !
    από takiskan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 15:20
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 16:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF