Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Πεφτουμε σαν τις μυγες...αλλά μυγες μεσ'το γαλα; Πόσο μας υπολογιζουν τελικα;

  1. #1

    Πεφτουμε σαν τις μυγες...αλλά μυγες μεσ'το γαλα; Πόσο μας υπολογιζουν τελικα;

    Αφορμη τού Τοπικ ο τελευταιος θανατος που με χαλασε.Συναδελφος μοτοσυκλετιστης.Μαλιστα πολυ πιο μοτοσυκλετιστης απο πολλους.Πολυ εμπειροτερος πολυ πιο χεράς.Αλκης Συνιωρης...Δεν ξερω αν "πειραζει" περισσοτερο που ειναι γνωστος ενω καποιοι αλλοι που φευγουν ειναι αγνωστοι στους πολλους..Ομως κοινο το αποτελεσμα:ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ ΧΑΝΟΝΤΑΙ-ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ!Και μαζι τους πεθαινουν και οι οικογενειες τους,αυτοι που τους αγαπουν...Εδω ειναι το θεμα ομως...Σε ΚΑΘΕ θανατο "φιλου" ολοι μας βγαινουμε και λεμε τα επικηδεια "RIP","κριμα το παλληκαρι", "οχι παλι ρε γμτ","εμοτικον λυπης και οργης" και παει λεγοντας....Αυτα μεχρι...τον επομενο...και ξανα τα ιδια και παλι...μεχρι τον επομενο.Εν τω μεταξυ πεφτουμε σαν τις μυγες...ΟΜΩΣ...Ενω θα "λυπηθουμε" και θα "ευχηθουμε" καλο ταξιδι σε καποιο γνωστο ή αγνωστο συναδελφο που οδηγουσε μοτοσυκλετα οπως ολοι μας,ενω θα γινει θεμα,θα αναρτηθει Τοπικ σε καθε σχεδον μοτοφορουμ....εχω αυτη τη γαμημενη πικρη αισθηση... ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΝΟΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ,οτι ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ φοβουνται για το ποιος θα ειναι στη σειρα,οτι τα ΜΟΤΟΦΟΡΟΥΜ νοιαζονται για το παληκαρι που εφυγε....ΕΚΕΙ ΕΞΩ,περα απο τα "κλουβια" των Φορουμ μοτοσυκλετας...........το αποτελεσμα ειναι το ιδιο..."ποιος τους γ@μει μωρε κι αυτους,αφου ξερουν οτι ειναι επικινδυνο το "μαχανακι",παιρνουν τα ρισκα τους".....και τελικα ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥΣ...Βλεπω γενικα ΑΤΙΜΩΡΗΣΙΑ,αλλά το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ,δεν βλεπω ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΚΑΝΕΝΟΣ ΑΣΧΕΤΟΥ ΜΕ ΤΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ,δεν νοιαζεται ΚΑΝΕΙΣ για "ενα ακομα θανατο..ετσι απλα"....Εχω την αισθηση οτι κλεινομαστε μεσα στα "κλουβια" των μοτοφορουμ,δινουμε ολοι δικιο στο παιδι που εφυγε αδικα,συμφωνουμε ολοι οτι μας σκοτωνουν σαςν τις μυγες,λεμε ολοι οτι ειμαστε ευαλωτοι και δεν μας προσεχει κανεις......αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν αλλαξε κατι στο παρελθον,δεν αλλαζει κατι τωρα και....γιατι δεν αλλαζουμε κατι στο μελλον;;;;;;;;
    Ποιος ο λογος να κλαιμε ή να "κλαιμε"καθε νεκρο παιδι και να ψευδαισθανομαστε οτι "θα ειναι καλυτερα εκει πανω που ειναι ο φιλος και θα μας προσεχει απο ψηλα",αν δεν αλλαζει κατι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ;Τροποι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗΣ.Για σκεψου ρε μαγκα καθε φορα που σκοτωνοταν αδικα ενας συναδελφος μοτοσυκλετιστης να ΗΞΕΡΑΝ ΟΛΟΙ εκει εξω,εξω απο τα μοτοφορουμ οτι ΩΧ!!!!ΘΑ ΜΑΣ ΣΚΙΣΟΥΝ ΠΑΛΙ ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ.....μεχρι να ερθει μια στιγμη να ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΘΕΙ εστω και ενας ΚΑΡΙΟΛΗΣ απο αυτους που ναι μεν ξερουν οτι σκοτωνομαστε αδικα αλλά δεν κουναει κανεις το κωλαρακι του απο τον θρονο της Υπηρεσιας γιατι απλα..."τυχαινουν αυτα"....

    Σκορπιες σκεψεις τα παραπανω...θα τα ποσταρω σε καθε μοτοσφορουμ που μπαινω..ετσι γιατι δεν θελω να νοιωθω οτι καλα τα λεμε εδω μεσα,οτι διικο εχουν τα παιδια που φυγανε αδικα,οτι κινδυνευουμε απο την ΜΑΛΑΚΙΑ του ανευθυνου καφρου που "δεν σε ειδα φιλαρακι"...αλλά που ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ...

    ...ισως ειμαι λαθος,ισως μονο εγω νοιωθω ετσι...Αλλά και καθε παιδι που εφυγε απο κοντα μας,εχω την αισθηση οτι αν μπορουσε να γραψει μια λεξη θα εγραφε ΓΙΑΤΙ;...Ενα γιατι που μεχρι σημερα δεν εχει απαντηθει και ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙ ΕΝΑΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΑΝΑΤΟ ΑΔΙΚΑ...

    Γιατι να νοιωθουμε οτι η αγαπη για τη μοτοσυκλετα στερειται απο την μαλακια του αλλου,οχι του "αλλου" που απλα μας σκοτωνει αλλα ΚΥΡΙΩΣ απο την αδιαφορια,ΠΛΗΡΗ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ για τη ζωη μας αυτου που θα επρεπε να βαλει ενα ΤΕΛΟΣ σε αυτη τη φραση..."πεφτουμε σαν τις μυγες...αλλά μεσ'το γαλα";;;;;;;

    ΠΟΣΟ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ;.................................

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Εγω θα ηθελα να συμπληρωσω και ποσο υπολογιζουμε τον εαυτο μας εμεις τελικα...

  3. #3
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954

    Re: Πεφτουμε σαν τις μυγες...αλλά μυγες μεσ'το γαλα; Πόσο μας υπολογιζουν τελικα;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Πατρινός
    ..ΠΟΣΟ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ;.................................
    Πρίν ασχοληθούμε με τους άλλους, πόσο εμείς υπολογίζουμε τους εαυτούς μας...?

    Τι κάνουμε εμείς για αυτό..?

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/01/2010
    Μηνύματα
    115
    Παντως αποτι καταλαβα, στην περιπτωση του Συνιωρη, οπως και σε ΠΟΛΛΕΣ αλλες περιπτωσεις θανατων μοτοσυκλετιστων φταιει και η υπερβολικη ταχυτητα του μοτοσυκλετιστη. (Απο 300 ποστς σε οσα φορουμ ειδα για το θανατο του Συνιωρη μονο εναν (αυτοπτη μαρτυρα νομιζω?) ειδα να αναφερεται στην υπερβολικη ταχυτητα που ειχε)

    Προφανως και ο φορτηγατζης φταιει 100%, αλλα ΑΝ δεν ετρεχε με οσα ισως και να προλαβαινε να αντιδρασει( ή να εσκαγε με λιγοτερα χιλιομετρα). Αλλα σχεδον ολοι (συμπεριλαμβανομενου και εμενα) θεωρουμαι την υπερβολικη ταχυτητα αυτονοητη αν το "επιτρεπουν" οι συνθηκες, και αμα στραβωσει κατι εξαιτιας ΚΑΙ αυτης, ε γινονται αυτα.


    Οσο για το θεμα της αδιαφοριας των αλλων οδηγων για μας, πιστευω στην συντριπτικη πλειοψηφια δεν ειναι αδιαφορια οσο μαλλον ανικανοτητα , ελλειψη πληροφορισης, ελλειψη συγκεντρωσης κτλπ (Αν ηταν κουτι αντι για φορτηγο και εσκαγε μηχανη πανω του με καμια 200αρα, δεν νομιζω οτι θα εβγαινε απτο αμαξι αθικτος...). Αυτο που μπορω να κανω προσωπικα, ειναι να ευαισθητοποιω τον κοινωνικο μου κυκλο για τα προβληματα των μοτοσυκλετιστων και πως μπορουν αν τους φερονται καλυτερα στον δρομο.

    Ολοκληρωνοντας, πιστευω οτι ΟΤΙ και να γινει, ΛΑΘΗ απο αλλα οχηματα στο δρομο παντα θα συμβαινουν (ακομα και εμεις οι ιδιοι, οι πλεον ευαλωτοι που θεωρητικα ειμαστε 100% alert, κανουμε τετοια) οπως συμβαινουν και στις πλεον αναπτυγμενες χωρες σε θεματα οδηγικης παιδειας. Ισως λιγοτερα, αλλα θα συμβαινουν. Θεωρω οτι ειναι πιο εφικτο αλλα και πιο ΧΡΗΣΙΜΟ να κανουμε εμεις οτι μπορουμε για να περιορισουμε τις αρνητικες συνεπειες τετοιων λαθων.

    π.χ. Ακομα και με την πλεον σωστη/αυστηρη παιδεια παντα θα υπαρχει καποιος που θα ξεχαστει και θα παραβιασει το στοπ. Αν ομως ο μοτοσυκλετιστης κοβει ταχυτητα σε καθε διασταυρωση κατα πασα πιθανοτητα θα τη γλιτωσει .

  5. #5
    Πρίν ένα ένα χρόνο έπεσα από λάθος άλλου που μου πετάχτηκε σε μία ευθεία μέσα σε πόλη και χωρίς να κοιτάξει ...Ξεπάρκαρε . Ήταν bmw X5 .
    Εγώ ως εκ θαύματος δεν έπαθα ούτε γραντουνιά και η μηχανή έχασε έναν καθρέπτη . Εγώ πήγαινα με περισσότερα από ΄ποσα θα έπρεπε .

    Μετά από αυτό , όσο μπορώ περισσότερο , οδηγάω πιο αμυντικά . Τον τελευταίο καιρό στην περιοχή μου έχασαν τη ζωή τους δύο αδέλφια 19 και 20 ετών .

    Εμένα μέσα σε τρείς μέρες μου έτυχαν τέσσσρα περιστατικά ...Από αυτά που λες ...Δίχως αύριο
    (3-1 γυναίκες οδηγοί ).
    Εάν πήγαινα με λίγο περισσότερα , ίσως να μην ήμουν και εγώ εδώ .

    Προσοχή στο δρόμο παίδες . Υπάρχει πρόβλημα .
    Ζωή σε ΄μας και καλό ταξίδι σε όσους έφυγαν . Τίποτε άλλο .



  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos1313
    Παντως αποτι καταλαβα, στην περιπτωση του Συνιωρη, οπως και σε ΠΟΛΛΕΣ αλλες περιπτωσεις θανατων μοτοσυκλετιστων φταιει και η υπερβολικη ταχυτητα του μοτοσυκλετιστη. (Απο 300 ποστς σε οσα φορουμ ειδα για το θανατο του Συνιωρη μονο εναν (αυτοπτη μαρτυρα νομιζω?) ειδα να αναφερεται στην υπερβολικη ταχυτητα που ειχε)

    Προφανως και ο φορτηγατζης φταιει 100%, αλλα ΑΝ δεν ετρεχε με οσα ισως και να προλαβαινε να αντιδρασει( ή να εσκαγε με λιγοτερα χιλιομετρα). Αλλα σχεδον ολοι (συμπεριλαμβανομενου και εμενα) θεωρουμαι την υπερβολικη ταχυτητα αυτονοητη αν το "επιτρεπουν" οι συνθηκες, και αμα στραβωσει κατι εξαιτιας ΚΑΙ αυτης, ε γινονται αυτα.


    Οσο για το θεμα της αδιαφοριας των αλλων οδηγων για μας, πιστευω στην συντριπτικη πλειοψηφια δεν ειναι αδιαφορια οσο μαλλον ανικανοτητα , ελλειψη πληροφορισης, ελλειψη συγκεντρωσης κτλπ (Αν ηταν κουτι αντι για φορτηγο και εσκαγε μηχανη πανω του με καμια 200αρα, δεν νομιζω οτι θα εβγαινε απτο αμαξι αθικτος...). Αυτο που μπορω να κανω προσωπικα, ειναι να ευαισθητοποιω τον κοινωνικο μου κυκλο για τα προβληματα των μοτοσυκλετιστων και πως μπορουν αν τους φερονται καλυτερα στον δρομο.

    Ολοκληρωνοντας, πιστευω οτι ΟΤΙ και να γινει, ΛΑΘΗ απο αλλα οχηματα στο δρομο παντα θα συμβαινουν (ακομα και εμεις οι ιδιοι, οι πλεον ευαλωτοι που θεωρητικα ειμαστε 100% alert, κανουμε τετοια) οπως συμβαινουν και στις πλεον αναπτυγμενες χωρες σε θεματα οδηγικης παιδειας. Ισως λιγοτερα, αλλα θα συμβαινουν. Θεωρω οτι ειναι πιο εφικτο αλλα και πιο ΧΡΗΣΙΜΟ να κανουμε εμεις οτι μπορουμε για να περιορισουμε τις αρνητικες συνεπειες τετοιων λαθων.

    π.χ. Ακομα και με την πλεον σωστη/αυστηρη παιδεια παντα θα υπαρχει καποιος που θα ξεχαστει και θα παραβιασει το στοπ. Αν ομως ο μοτοσυκλετιστης κοβει ταχυτητα σε καθε διασταυρωση κατα πασα πιθανοτητα θα τη γλιτωσει .
    +++

    Αλλά δύσκολο να είμαστε ΠΑΝΤΑ στην τσίτα .

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
    +++

    Αλλά δύσκολο να είμαστε ΠΑΝΤΑ στην τσίτα .

    Φιλε μου, δεν εχουμε πλεον αλλη επιλογη.
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  8. #8
    Η μαχη με τους εναμιση-δυο τονους σιδερο ειναι εκ φυσεως ανιση ..ΤΕΛΟΣ!!
    Καποιες φορες αισθανομαι σαν το κιτρινο ανθρωπακι-στοματακι του pac-man.
    Εγω προσπαθω να προχωρισω στο δρομο μου να φαω τις ...τελειες μου αλλα τα φαντασματακια
    θα κανουν τα παντα για να με καταπιουν!!

  9. #9
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787

    Re: Re: Πεφτουμε σαν τις μυγες...αλλά μυγες μεσ'το γαλα; Πόσο μας υπολογιζουν τελικα;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Πρίν ασχοληθούμε με τους άλλους, πόσο εμείς υπολογίζουμε τους εαυτούς μας...?

    Τι κάνουμε εμείς για αυτό..?

    +1


    Όσο κι μας λυπεί το γεγονός ότι ένας από εμάς δεν είναι πιά εδώ ας αναρωτηθούμε πως γίνεται ένα μηχανάκι της κατηγορίας του μπούσα να είναι κομμένο σε κομμάτια, να έχει πάρει φωτιά κλπ

    Χιλιοειπωμένο αλλά Το παράδειγμα: είτε η πέτρα κυλίσει προς το αυγό είτε το αυγό προς την πέτρα, το αυγό θα σπάσει και το αυγό είμαστε όλοι εμείς.

    Από ανθρώπους που "βγάζουν" το άχτι τους στην πίστα, θα περίμενα πιο αμυντική οδήγηση

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
    +++

    Αλλά δύσκολο να είμαστε ΠΑΝΤΑ στην τσίτα .
    Φιλε μου, δεν εχουμε πλεον αλλη επιλογη.
    Σωστο!Αυτο εξασφαλιζει την αμυνα σε μια μαχη.Ομως ως γνωστον καμμία μαχη,εστω σχεδον καμμία,δεν κερδιζεται χωρις επιθεση :smilea:

  11. #11
    Τη στιγμη που διαβασα οτι καιγοταν η μηχανη,καταλαβα οτι πρεπει να πηγαινε με πολλα. Δε θα δωσω δικαιο σε κανεναν,αλλα στην τελικη οταν σταματας σε ενα στοπ και βλεπεις στα 500 μετρα μια μηχανη,ειναι λογικο να πεις << Με παιρνει >> και να βγεις. Nομιζω τα 100 xilioμετρα ειναι 27 μετρα/ δευτερολεπτο. Και για να διαλυθηκε ετσι το μπουσα,μαλλον πηγαινε παραπανω απο αυτα..
    Εγω πλεον οδηγω παντα στην τσιτα, 2 δαχτυλα στο φρενο και τα ματια 14. Και σιγουρα δεν τρεχω μεσα στην πολη,οσα κοκκινα και στοπ και αν εχει ο αλλος δρομος..

  12. #12
    Ετυχε να περασω απο κει περιπου 15 λεπτα αφου ειχε γινει το κακο,δεν θελω να πω κατι για το τι ειδα,αλλα επειδη εχασα ακριβως ετσι τον κολλητο θελω να πω πως το θεμα με την ταχυτητα ειναι σχετικο οταν σκας πανω σε νταλικα.και τα 60 αλλα και τα 160 μπορουν να σε σκοτωσουν,ξερω πως με τα 60 βεβαια μπορεις να αντιδρασεις σιγουρα αλλα επειδη οπως ειπα δεν ημουν μπροστα δεν μπορω να ξερω ποσο αποτομα βγηκε η νταλικα.Η μηχανη ηταν R6 η R1.Οι περισσοτεροι απο μας ξερουμε πως μεχρι τα 120 το πολυ σε ανοιχτο δρομο με τετοια μηχανη δεν ειναι κ το πιο επικινδυνο πραγμα (λογικα μιλωντας,υπο κανονικες συνθηκες και χωρις καγκουριες),το να παραβιαζεις ομως ενα κοκκινο σηματοδοτη....ειναι δολοφονια..Οδηγω μηχανη γυρω στα 15 χρονια κ βλεποντας την αρνητικη εξελιξη στους δρομους εχω σιχαθει τα παντα και θελω να κανω κατι για αυτο και θα συμφωνησω με τον Πατρινο που ειπε:
    [''Για σκεψου ρε μαγκα καθε φορα που σκοτωνοταν αδικα ενας συναδελφος μοτοσυκλετιστης να ΗΞΕΡΑΝ ΟΛΟΙ εκει εξω,εξω απο τα μοτοφορουμ οτι ΩΧ!!!!ΘΑ ΜΑΣ ΣΚΙΣΟΥΝ ΠΑΛΙ ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ.....''} και θα πω μια προταση αγαπημενη απο ταινια που νομιζω πως πρεπει να κανουμε ''πραξη'' οσο πιο συντομα γινεται..
    ''Ο κοσμος πλεον δεν αρκειται στο να τον σκουντηξεις στην πλατη για να σε ακουσει,πρεπει να του χτυπησεις το κεφαλι με βαριοπουλα''
    Τα συλληπητηρια μου στους συγγενεις κ φιλους του αλκη
    Willing is not enough,we must do - Knowing is not enough,we must apply

  13. #13
    Οι παράγοντες πολλοί με προοπτική να εξαλειφθούν.. μηδαμινή..

    Θες το γκάζι;
    Θες το λάστιχο;
    Θες την άσφαλτο;
    Τον συνδιασμό τους;;;
    Θες την ανύπαρκτη παιδεία μας;
    Θες το κομφούζιο;
    Θες την κακιά στιγμή;
    Την κάβλα μας;
    Και πού'σαι ακόμα...

    Ας αντιμετωπίσουμε την πραγματικότητα κι ας αποδεχτούμε το γεγονός ότι ρισκάρουμε καθημερινά, ας προφυλακτούμε όσο μπορούμε κι ας έχουμε τα μάτια μας 1114, ας μετριάσουμε τα πάντα κι ας φερθούμε ανάλογα κάθε φορά που πιάνουμε το τιμόνι.. τότε ίσως καταφέρουμε κάτι, ο καθένας για τον εαυτό του και όλοι μαζί μια γροθιά που θα θλίβεται λιγότερο στο μέλλον..


  14. #14
    Πρεπει να καταλαβει ο καθενας οτι στον δρομο ειμαστε σχεδον αορατοι απο τους πιο πολλους,
    και μονο αυτο φτανει, θες να τρεξεις μαγκα μηχανοβιε ? μην το κανεις ρε πουστη μου σε δρομο
    που εχει διασταυρωσεις ,φαναρια , και αυτοκινητα στο αντιθετο ρευμα, πηγαινε σε καποιον πιο ησυχο δρομο και τουλαχιστον κινδυνεψε απο το ποσο τρεχεις εσυ και οχι απο καποιον αλλον.
    Τα γραφω αυτα εγω που ειμαι ινδιανος και κανω τραμπουκισμους αλλα τα κανω σε δρομους με ελαχιστη κυκλοφορια και 2 κλικ κατω απο το οριο .
    Οι αληθινοί παράδεισοι είναι οι παράδεισοι που έχουμε χάσει

  15. #15
    Κι εγω επειδη περναω καθε μερα πηγαινε ελα απο βαρης-κορωπιου ειμαι στα 90 κ σε καθε φαναρι κοβω,κ παντα οπως λεει κ ο webassasin 2 δαχτυλα στο φρενο κ τα ματια μας 14 το λιγοτερο!
    Willing is not enough,we must do - Knowing is not enough,we must apply

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2006, 13:42
  2. Οι γυναίκες είναι σαν τις θέσεις για παρκάρισμα.
    από GTZ750 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 10:14
  3. Σκοτωνόμαστε σαν τις μύγες
    από m1ke στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2005, 13:17
  4. Είναι οι μηχανές σαν τις γυναίκες???
    από Wizard13 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2004, 10:29
  5. Παγωτό μεσ'το Χειμώνα
    από illuminatios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 13:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF