Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Ερωτηση για αγορα μοτοσυκλετας εισαγωγης

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alfa156
    Εγγραφή
    06/06/2004
    Μηνύματα
    180

    Ερωτηση για αγορα μοτοσυκλετας εισαγωγης

    θα ηθελα να παρω την αποψη σας σχετικα με ενα θεμα που ο καθενας απο οτι καταλαβα λεει τα δικα του...
    Παω σε γνωστο μαγαζι που φερνει μηχανακια εισαγωγης για να παρω το yamaha r6 toy 05 και μου λεει,εγγυηση 2 χρονια,και οτι το μηχανακι ΔΕΝ ειναι διαλογης..
    παω λοιπον στο συνεργειο που κανω σερβισ το μηχανακι μου (r6 toy 03) και μου λεει οτι δεν σε καλυπτει η γιαμαχα για μηχανακι εισαγωγης και οτι αυτα που φερνουν απεξω ειναι ολα διαλογης μηχανακια....γιαυτο και εχουν τοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη...σειμειωτεον οτι η διαφορα ειναι περιπου 1200 ευρω ποσο διολου ευκαταφρονητο 10000 εχει τελικη τιμη το εισαγωγης και 11230 εχει το αντιπροσωπειας...
    για να ακουσω γνωμες..

  2. #2
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    ΓΙΑ "ΔΙΑΛΟΓΗΣ", ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΟΤΗΡΙΑ.

    ΜΗΠΩΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ, ΚΑΙ ΚΑΛΑ "ΚΛΕΙΣΤΟ";

    ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΔΕΝ ΣΕ "ΚΑΛΥΠΤΕΙ" ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ.

    ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΦΕΡΝΕΙ, ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ "ΕΓΓΥΗΣΗ".



    ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ, ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ, ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ.



    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  3. #3
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ "ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ" ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ "ΔΙΑΛΟΓΗΣ" ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ????

    ΤΙ ΕΙΝΑΙ ? ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΡΙΝΓΚΑΚΙΑ????

    ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ?????

  4. #4
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΠΟ ΧΩΡΑ ΕΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΟΥΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΒΙΒΛΙΟ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ 100%

    ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΡΕΙΣ ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΣΕΡΒΙΣ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΤΟΤΕ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ

    ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ...ΣΤΕΙΛΕ ΕΝΑ Ε-ΜΑΙΛ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ....ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΑ ΑΠΙΔΙΑ ΕΧΕΙ Ο ΣΑΚΟΣ!!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alfa156
    Εγγραφή
    06/06/2004
    Μηνύματα
    180
    παιδια για να μιλαμε και πιο επωνυμα μιας και εχω και μαρτυρα γιατι ηταν και ο αδελφος μου στην συζητηση που ειχα με τον μηχανικο σημερα το πρωι και ειναι στης τζιτζιφιεσ με την επωνυμια ΜΟΤΟ ΚΑΤ , ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑΜΑΧΑ
    μου εφερε μαλιστα και παραδειγμα οτι κατι χτ εισαγωγης ειχανε προβλημα με την καμπανα,τα ηλεκτρικα ....κλπ/..
    και φυσικα σε καμια περιπτωση δεν σε καλυπτει καμια εγγυηση γιαμαχα...
    του εξηγησα οτι δεν ειναι δυνατον αγορασμενο μηχανακι απο ευρωπη και να μην καλυπτομαι στην ελλαδα...
    και θα μιλησω με την νομικη μου προστασια αν τελικα το παρω το μηχανακι ,παθει κατι και δεν με καλυψει η γιαμαχα..και μου απαντησε ο μαστορας...
    ξερεις ποσοι εχουν ερθει εδω με δικηγορους,εχουν παει στην γιαμαχα και τελικα δεν εχουν κανει τιποτα????
    φυσικα και ποαιδες μεταξυ μας δεν το πολυπιστευω αυτο αλλα θα στειλω και ενα μαιλ εξω..αν το εχει προχειρο κανεις για να τουσ ρωτησω επι τη ευκαιρια δεν θα με χαλαγε καθολου!

  6. #6
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
    παιδια για να μιλαμε και πιο επωνυμα μιας και εχω και μαρτυρα γιατι ηταν και ο αδελφος μου στην συζητηση που ειχα με τον μηχανικο σημερα το πρωι και ειναι στης τζιτζιφιεσ με την επωνυμια ΜΟΤΟ ΚΑΤ , ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑΜΑΧΑ
    μου εφερε μαλιστα και παραδειγμα οτι κατι χτ εισαγωγης ειχανε προβλημα με την καμπανα,τα ηλεκτρικα ....κλπ/..
    και φυσικα σε καμια περιπτωση δεν σε καλυπτει καμια εγγυηση γιαμαχα...
    του εξηγησα οτι δεν ειναι δυνατον αγορασμενο μηχανακι απο ευρωπη και να μην καλυπτομαι στην ελλαδα...
    και θα μιλησω με την νομικη μου προστασια αν τελικα το παρω το μηχανακι ,παθει κατι και δεν με καλυψει η γιαμαχα..και μου απαντησε ο μαστορας...
    ξερεις ποσοι εχουν ερθει εδω με δικηγορους,εχουν παει στην γιαμαχα και τελικα δεν εχουν κανει τιποτα????
    φυσικα και ποαιδες μεταξυ μας δεν το πολυπιστευω αυτο αλλα θα στειλω και ενα μαιλ εξω..αν το εχει προχειρο κανεις για να τουσ ρωτησω επι τη ευκαιρια δεν θα με χαλαγε καθολου!
    για πες και το ονομα του μαστορα να ξερουμε ... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  7. #7
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΕΑΝ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΦΟΣΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ.
    ΤΟ ΜΟΝΟ ΙΣΩΣ ΠΑΚΕΤΟ ΣΤΑ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝΑΚΛΗΣΗΣ , ΦΕΡΝΩ ΩΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΖΧ10 ΜΕ ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΟΜΟΤΟ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΛΑΜΒΑΝΕΣ ΠΟΤΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΛΗΣΗ, ΜΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΔΩ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΕΓΚΥΚΛΙΟΙ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΟΧΗΜΑΤΑ.

  8. #8
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΕΑΝ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΦΟΣΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ.
    ΤΟ ΜΟΝΟ ΙΣΩΣ ΠΑΚΕΤΟ ΣΤΑ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝΑΚΛΗΣΗΣ , ΦΕΡΝΩ ΩΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΖΧ10 ΜΕ ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΟΜΟΤΟ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΛΑΜΒΑΝΕΣ ΠΟΤΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΛΗΣΗ, ΜΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΔΩ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΕΓΚΥΚΛΙΟΙ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΟΧΗΜΑΤΑ.
    Η ΥΑΜΑΗΑ ΕKANE ANTIKATAΣTAΣH ΣΤΑ TPS ΣΤΑ FZ6 FAZER ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΣΕΡΒΙΣ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΟ

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alfa156
    Εγγραφή
    06/06/2004
    Μηνύματα
    180
    παναγιωτης λεγεται και ειναι μεσα στην 12 αδα μηχανικων που βραβευσε η γιαμαχα ελλας απο ολα τα συνεργεια της τον ειχε μεσα στο βιβλιο που εβγαλε περσι αν το ειχε δει κανενας σας..
    μαλλον με βλεπω για εισαγωγης γιατι ειναι μεγααααλη η διαφορα για αντιπροσωπειας ..
    παντως πρεπει να ειναι πολυ μαλακες εκει στην γιαμαχα...
    καλα εχουν τοσους οικονομολογους εκει πανω κανενας δεν τους ειπε να ριξουν τις τιμες για να παταξουν το παρεμποριο και να ειμαστε και εμεις χαρουμενοι και σιγουροι χωρις τρεχαματα???
    δηλαδη δεν εχει την δυναμη η γιαμαχα να ριξει τις τιμες ???
    ειναι ποιο μαγκας δηλαδη ο εκαστοτε μαγαζατορας και φερνει οτι μηχανακι γουσταρεις με 1000+διαφορα φτηνοτερα???δεν μπορω να το καταλαβω αυτο...
    αφου μας τα περνουν ετσι και αλλιως απο τα ανταλακτικα...τι να πω!

  10. #10
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    Η ΥΑΜΑΗΑ ΕKANE ANTIKATAΣTAΣH ΣΤΑ TPS ΣΤΑ FZ6 FAZER ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΣΕΡΒΙΣ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΟ
    ΓΙΩΡΓΟ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ,ΑΛΛΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑΓΗ

  11. #11
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΓΙΩΡΓΟ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ,ΑΛΛΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑΓΗ

    Από τη στιγμή που σου δίνουν βιβλίο συντηρήσεως νομίζω ότι σε καταχωρούν στα αρχεία τους οπότε πιθανότατα να ειδοποιηθείς. Αλλά σιγά το πράγμα, θα το μαθεις από περιοδικά ή ιντερνετ!
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF