Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Οδήγηση στην πόλη και υπομονή

  1. #1
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370

    Οδήγηση στην πόλη και υπομονή

    Καταρχήν, καλημέρα σας!!

    Αυτό το thread ήθελα να το ανοίξω κάθε πρωί. Κάθε πρωί που έκανα την διαδρομή Πετρούπολη-Κέντρο για να πάω στην δουλειά και μου συνέβεναν ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ οι ίδιες μ*κιες. Όχι δεν θα σας πω ότι η οδήγηση μέσα στην πόλη (στη προκειμένη περίπτωση, στην Αθήνα) είναι εφιάλτης, αλλά ότι μπορεί να φέρει ένα πολύ υπομονετικό άτομο στα άκρα! Δεν θυμάμαι πρωινό που να έβγαλαν όλοι φλας για να στρίψουν ή να σταμάτησαν σε στοπ.

    1η περίπτωση: "Από αριστερά;;"

    Φορτηγάκι (προσοχή, χωρίς σπασμένα φλας πίσω!) το κόβει αριστερά για να μπει στο στενό χωρίς φλας φυσικά. Εγώ ήμουν στη διαδικασία προσπεράσματος, φρένα-κόρνες και διάλογος:
    - Κανά φλας θα βγάλουμε;
    - Γιατί με προσπερνάς από αριστερά ρε παλικάρι;
    - ...
    Σε παρόμοια φάση που πήγαινα ευτυχώς με πολύ λιγότερα χλμ, δεν προλάβα να κόψω με αποτέλεσμα να φύγω πάνω από το α-φλας-ο αμάξι, ευτυχώς χωρίς απώλεις-ζημιές κλπ.

    2η περίπτωση: "Προφυλακτικά ΣΤΟΠ"

    Πριν μία ώρα, στην αλεξάνδρας, ήμουν στη λεωφορειολωρίδα. Αμάξι ούτε καν σταματάει κ βγαίνει αμέσως μπροστά μου... Φρένα-κόρνες, τα κλασικά και διάλογος:
    - Καλά, το ΣΤΟΠ δεν το βλέπεις;
    - Εμένα δεν με είδες που έβγαινα;;
    - ...
    Σε παρόμοιο σκηνικό, πάει να βγει από στοπ, τον βλέπω κ του κορνάρω, σταματάει μες την μέση και μου λέει: "Άντε πέρνα να δω τι θα καταλάβεις"!!

    Οπότε υπομονή και προσοχή... Αλλά περισσότερο υπομονή.. Τι να κάνω; Να κάθομαι να νευριάζω με τον κάθε παπάρα; Προσπαθώ να τους προβλέπω, να τους προσέχω και να τους γράφω κ να πηγαίνω όρθιος στην δουλειά μου.
    ...

  2. #2
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.333

    Re: Οδήγηση στην πόλη και υπομονή

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
    Καταρχήν, καλημέρα σας!!

    Αυτό το thread ήθελα να το ανοίξω κάθε πρωί. Κάθε πρωί που έκανα την διαδρομή Πετρούπολη-Κέντρο για να πάω στην δουλειά και μου συνέβεναν ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ οι ίδιες μ*κιες.

    Απλώς θα σου απαντήσω με ΑΥΤΟ
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  3. #3

    Re: Οδήγηση στην πόλη και υπομονή

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
    Καταρχήν, καλημέρα σας!!

    Αυτό το thread ήθελα να το ανοίξω κάθε πρωί. Κάθε πρωί που έκανα την διαδρομή Πετρούπολη-Κέντρο για να πάω στην δουλειά και μου συνέβεναν ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ οι ίδιες μ*κιες. Όχι δεν θα σας πω ότι η οδήγηση μέσα στην πόλη (στη προκειμένη περίπτωση, στην Αθήνα) είναι εφιάλτης, αλλά ότι μπορεί να φέρει ένα πολύ υπομονετικό άτομο στα άκρα! Δεν θυμάμαι πρωινό που να έβγαλαν όλοι φλας για να στρίψουν ή να σταμάτησαν σε στοπ.

    1η περίπτωση: "Από αριστερά;;"

    Φορτηγάκι (προσοχή, χωρίς σπασμένα φλας πίσω!) το κόβει αριστερά για να μπει στο στενό χωρίς φλας φυσικά. Εγώ ήμουν στη διαδικασία προσπεράσματος, φρένα-κόρνες και διάλογος:
    - Κανά φλας θα βγάλουμε;
    - Γιατί με προσπερνάς από αριστερά ρε παλικάρι;
    - ...
    Σε παρόμοια φάση που πήγαινα ευτυχώς με πολύ λιγότερα χλμ, δεν προλάβα να κόψω με αποτέλεσμα να φύγω πάνω από το α-φλας-ο αμάξι, ευτυχώς χωρίς απώλεις-ζημιές κλπ.

    2η περίπτωση: "Προφυλακτικά ΣΤΟΠ"

    Πριν μία ώρα, στην αλεξάνδρας, ήμουν στη λεωφορειολωρίδα. Αμάξι ούτε καν σταματάει κ βγαίνει αμέσως μπροστά μου... Φρένα-κόρνες, τα κλασικά και διάλογος:
    - Καλά, το ΣΤΟΠ δεν το βλέπεις;
    - Εμένα δεν με είδες που έβγαινα;;
    - ...
    Σε παρόμοιο σκηνικό, πάει να βγει από στοπ, τον βλέπω κ του κορνάρω, σταματάει μες την μέση και μου λέει: "Άντε πέρνα να δω τι θα καταλάβεις"!!

    Οπότε υπομονή και προσοχή... Αλλά περισσότερο υπομονή.. Τι να κάνω; Να κάθομαι να νευριάζω με τον κάθε παπάρα; Προσπαθώ να τους προβλέπω, να τους προσέχω και να τους γράφω κ να πηγαίνω όρθιος στην δουλειά μου.

    IQ ΡΑΔΙΚΙΟΥ!

    Δεν εχουν ολοι τον ιδιο βαθμο εξυπναδας με εσας,και δεν ειναι κακο αυτο!

    Παντως μερικοι θα μπορουσαν να ειχαν κλεισει τις ομπρελες οταν ο θεος εβρεχε μυαλα!!!

  4. #4
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177

    Re: Re: Οδήγηση στην πόλη και υπομονή

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    [B]IQ ΡΑΔΙΚΙΟΥ!

    Δεν εχουν ολοι τον ιδιο βαθμο εξυπναδας με εσας,και δεν ειναι κακο αυτο!



    όχι δεν είναι κακό που υπάρχει έλλειψη εξυπνάδας!!! κακό είναι, να κινδυνεύουν οι έξυπνοι από τους ηλίθιους!!!
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  5. #5
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    TA EXOYME ΞΑΝΑΠΕΙ ΑΥΤΑ, Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΗΣ.

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΖΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΥΝ ΕΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ

  6. #6
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970

    Re: Οδήγηση στην πόλη και υπομονή

    Πριν μία ώρα, στην αλεξάνδρας, ήμουν στη λεωφορειολωρίδα. Αμάξι ούτε καν σταματάει κ βγαίνει αμέσως μπροστά μου... Φρένα-κόρνες, τα κλασικά και διάλογος:
    - Καλά, το ΣΤΟΠ δεν το βλέπεις;
    - Εμένα δεν με είδες που έβγαινα;;
    - ...


    :hypnotize

    Γ...ω το κε.....το μου.


    Παιδια εγω παντως μια φορα σε μια καφετερια οσον αφορα τα φλας, πιτσιρικαδες συζητουσαν και λεει ο ενας στον αλλο, σιγα μην βγαλω φλας ρε συ, να νομιζουν οτι δεν ξερω να οδηγαω?

    Αντε βγαλε συμπερασμα.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF