Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 44

Θέμα: Πάρκινγκ αεροδρόμιο?

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreth
    Εγγραφή
    26/02/2009
    Μηνύματα
    113

    Πάρκινγκ αεροδρόμιο?

    Καλημέρα,

    Ένας φίλος ταξιδεύει αεροπορικώς και σκέφτεται να αφήσει τη μηχανή του στο Ελ. Βενιζέλος για όσο διάστημα θα λείπει (περίπου 10 ημέρες). Τον προβληματίζει το μεγάλο χρονικό διάστημα, λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Συμβαίνουν εκεί περιστατικά κλοπών κ.τ.λ.; Γενικά, μπορεί κάποιος να έχει το κεφάλι του ήσυχο;

    Ευχαριστώ πολύ εκ μέρους του!

  2. #2
    Ιπτάμενο Μέλος Το avatar του/της Kepler Fun
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    168
    Κανένα πρόβλημα. Ο χώρος επιτηρείται όλο το 24ωρο. Παρκάρω εδώ και 4 χρόνια και για μεγάλα χρονικά διαστήματα.

    Το καλοκαίρι όμως οι ελεύθερες θέσεις σπανίζουν και η διαθεσιμότητα εξαρτάται από την ώρα προσέλευσης και το μέγεθος της μηχανής.
    'Η ανάγκη είναι η μητέρα της δημιουργίας'

  3. #3
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098

    Re: Πάρκινγκ αεροδρόμιο?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mreth
    Συμβαίνουν εκεί περιστατικά κλοπών κ.τ.λ.; Γενικά, μπορεί κάποιος να έχει το κεφάλι του ήσυχο;

    Δε θα το αφηνα φιλε.... Εδω την αφηνεις εξω απο το μαγαζι και "παρκαρουν" επανω της....


    Αν το δει ο "επιτηρητης" τι θα κανει? Θα παει να στο σηκωσει?


    Εξαλλου τα ψιλα γραμματα στις ασφαλειες ΔΕΝ αναγνωριζουν ατυχηματα μεσα σε Parking , βενζιναδικα κλπ κλπ
    Accipere quam facere praestat injuriam

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2009
    Μηνύματα
    111
    Είναι άπειρα τα μηχανάκια...το μόνο που μπορεί να σου κάνουν είναι να στο χτυπήσουν "συνάδελφοι" εμένα μου γρατσούνησαν την μπαγκαζιέρα (που σκ@τ@ έφτασαν εκει πάνω). Για κανένα λόγο ακόμα κι αν δεις παρκαρισμένα πάνω στο πεζοδρόμιο μη το αφήσεις εκεί θα σε γράψουν. Απο εκεί και πέρα έχει και κάμερες το σημείο που καταγράφουν 24/7.
    To YAMAHA XP500 ABS καλό αλλά έγινε ένα μ ένα αγροτικό..

  5. #5
    προσωπικα δεν θα το αφηνα με την καμμια...δεν πα να εχουν φυλαξη η καμερες οπως λετε...λες και αν πανε κλεφτρονια θα σκασουν με ταυτοτηα στο χερι...και κατι ασχετο....10 μερες=βαλιτσα....που θα την βαλει/??


  6. #6
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    χωρις να εχω ακουσει κατι, εγω δεν θα την αφηνα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #7
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kepler Fun
    Κανένα πρόβλημα. Ο χώρος επιτηρείται όλο το 24ωρο. Παρκάρω εδώ και 4 χρόνια και για μεγάλα χρονικά διαστήματα.

    Το καλοκαίρι όμως οι ελεύθερες θέσεις σπανίζουν και η διαθεσιμότητα εξαρτάται από την ώρα προσέλευσης και το μέγεθος της μηχανής.
    Επειδη με ενδιαφερει και μενα, μπορεις να πεις που μπορουμε να παρκαρουμε ? Υπαρχουν θεσεις αποκλειστικα για μηχανες ? Στο παρκινγκ μακρας διαρκειας επιτρεπονται μηχανες ?

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreth
    Εγγραφή
    26/02/2009
    Μηνύματα
    113
    Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις!!

    Θα τις μεταφέρω στο φίλο μου. Εμένα η μόνη μου ανησυχία θα ήταν αναφορικά με τη μπαγκαζιέρα και το περιεχόμενό της...

  9. #9
    Ιπτάμενο Μέλος Το avatar του/της Kepler Fun
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    168
    Ο χώρος για δωρεάν στάθμευση μηχανών βρίσκεται στον διάδρομο των αφίξεων (κάτω διάζωμα) στην αρχή και στο τέλος. Είναι οριοθετημένος με πινακίδες και πλαστικά jersey στα άκρα και παρκάρεις κάθετα στο πεζοδρόμιο.

    Θεωρώ την κλοπή δύσκολη όχι μόνο λόγω των περιπολιών αστυνομίας και ασφάλειας αεροδρομίου αλλά και λόγω της 24ωρης παρουσίας κόσμου, ταξί, λεωφορείων κλπ. Επίσης μην ξεχνάμε ότι το αεροδρόμιο βρίσκεται σε κλειστό-ελεγχόμενο οδικό σύστημα από όπου χρειάζεσαι χρόνο και χιλιόμετρα για να βγεις.

    Στο parking μακράς διάρκειας των αυτοκινήτων σπάνια έχω δει μοτοσικλέτες. Δεν γνωρίζω πως μπαίνεις-βγαίνεις εφόσον το μηχάνημα δεν βλέπει μπροστινή πινακίδα να διαβάσει, νομίζω όμως ότι στοιχίζει όσο τα αυτοκίνητα (50€ το 5ήμερο) και είναι αχανές και ερημικό.

    Έχω συζητήσει κατά καιρούς με διάφορους που παρκαρουν μηχανές στο αεροδρόμιο και κανείς δεν έχει ακούσει πρόβλημα κλοπών. Αντιθέτως όλοι έχουμε υποστεί μικροζημιές από το στρίμωγμα.

    Ελπίζω να βοήθησα.
    'Η ανάγκη είναι η μητέρα της δημιουργίας'

  10. #10
    To θεωρώ πιο ασφαλές να είναι στο παρκιν του αεροδρομίου
    από το να είναι στη γειτονιά σου. Χωρίς κι εγώ να ξέρω κάτι,
    απλά σκέψου αυτή την άποψη!

  11. #11
    Η πιθανότητα να κλαπεί στο πάρκιν του αεροδρομίου είναι σαφώς μικρότερη από οποιοδήποτε άλλο σημείο εκτός δικού σου κλειστού γκαράζ.
    Φυσικά μιλάω για το πάρκιν των μηχανών που βρίσκεται στις αφίξεις και σε καμία περίπτωση στο μακράς διάρκειας.
    Την έχω αφήσει 10άδες φορές από 1-3 ημέρες και ποτέ δεν είχα πρόβλημα, αλλά ούτε και έχει ακουστεί ποτέ κάτι. Σε αντίθεση βέβαια με πάρκιν του μετρό που ακούγονται συνέχεια κλοπές.
    Μην κάνει το λάθος όμως να την αφήσει εκτός οριοθετημένου χώρου, γιατί η κλήση έρχεται στο δευτερόλεπτο.

  12. #12
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    4 μηνες την αφηνα καθε μερα στο αεροδρομιο.Κανενα συμβαν,ουτε και απο συναδελφους.Οχι στο μακρας αλλα στις αφιξεις.Αν παρκαρεις εκει που επιτρεπεται δεν εχεις προβλημα.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/10/2008
    Μηνύματα
    14

    PARKING VENIZELOS

    Καλησπέρα στην παρέα. Γύρισα πριν τρείς ημέρες απο Γαλλία. Έκατσα μια βδομάδα. Άφησα τ’ αυτοκίνητο σ’ ενα ιδιωτικό πάρκινγκ. Ειναι στην ευθεία του αερδρομίου, πρός Κορωπί, με τις μπλέ πινακίδες. Υπάρχει και άλλο ενα, με κόκκινες, αλλά έχει .. πακιστανούς!! Πλήρωσα 35 ευρώ και τα παιδιά ήταν ευγενέστατα. Με πήγαν και μ’ έφεραν με δικό τους αυτοκίνητο σε 5 λεπτά και το σημαντικότερο: το αυτοκίνητο ήταν ασφαλισμένο. Ρώτησα για την μηχανή και μου είπαν οτι έχει μισή χρέωση απ' ότι τ' αυτοκίνητο.

  14. #14
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Ανάσταση thread θεασάμενοι...

    Για στάθμευση ολίγων ωρών, τί λέτε???

    Δηλ απο τις 9 μέχρι τις 20:00??? Είναι ασφαλές???
    The mountain is you

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.967
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Ανάσταση thread θεασάμενοι...

    Για στάθμευση ολίγων ωρών, τί λέτε???

    Δηλ απο τις 9 μέχρι τις 20:00??? Είναι ασφαλές???
    Τι μέρα;

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μύνημα θυμού: Όχι άλλη βία στα πάρκινγκ
    από Innersense στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2006, 08:59
  2. Πάρκινγκ ΜΟΤΟ
    από Petros Triantos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2006, 13:42
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2005, 18:43
  4. ΝΕΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΑΡΚΙΝΓΚ
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2005, 20:25
  5. Μακροχρόνιο παρκινγκ και προβλήματα...
    από nauko στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 19:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF