Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 44 από 44

Θέμα: Πάρκινγκ αεροδρόμιο?

  1. #31
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AgisMessinios Προβολή μηνύματος
    Κελιστό παρκιν γειτονειας....με 30 ευρώ μπορεις να το παρκάρεις σχεδόν για μήνα,με άλλα 5-6 ευρώ πας με ταξί στο μετρό και άλλα 4 έφτασες αεροδρόμιο.σουμα 40.Και άλλα 10 πες απο αεροδρόμιο με μετρό Αθήνα και ταξί για πάρκιν....κομπλέ με μια πενηνταρού.
    4-5 μέρες θα χρειαστεί.αν πάει τόσο ψηλά δεν το συζητάμε καν,παιρνω το τρενάκι και πάω από πατρα κατευθείαν.απλα η αναχώρηση είναι πρωί νωρίς και αν παω με τρένο πρέπει να φύγω απτην προηγούμενη κλπ κλπ.
    Το ξέρω ότι τα ανοίγουν τα σμαρτακια κι έτσι κι αλλιώς μόνο σε φυλασσόμενο θα μπει,αν μπει.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.285
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    Πήρα το φτυάρι μου και άρχισα να ξεθαβω.
    Κατά τα τέλη αυγουστου θα ταξιδεύω με αεροπλάνο,ελεγα να ανεβω με προαστιακό αλλά μου είπαν ότι παίζει παρκινγκ για αυτοκίνητο σχετικά φτηνό.
    Εριξα μία ματιά στο νετ και βρήκα ένα eparking που για τις μέρες που θα λειψω χρεώνει 30€.με συμφέρει οικονομικά,απλα ρωταω αν κάποιος το κατέχει να μου πει κάνα τιπ.κλεινω και το πάω εκεί;έχει το αεροδρόμιο δικό του;απλά λέω να κλείσω από τώρα μιας και θα είναι σχεδόν φουλ σεζόν.
    Πριν λίγους μήνες που ταξίδεψα, είπα για πρώτη φορά να πάρω το αμάξι ώστε να μη τραβιέμαι με προαστιακό αφού θα έφτανα κάπως αργά.

    Με μία μίνι έρευνα της στιγμής, κατέληξα στην εταιρία αυτή! (eparking).

    Το έκλεισα λοιπόν ιντερνετικά, αλλά πήρα και τηλ. να επιβεβαιώσω την κράτηση..

    Είχα το άγχος στη διαδρομή προς το αεροδρόμιο αν θα το έβρισκα μέσα στα χωράφια που είναι σπαρμένα τα περισσότερα πάρκινγκ.

    Τελικά το βρήκα πανεύκολα, αφού εντός της Αττικής Οδού και πλησιάζοντας στο αεροδρόμιο, είχε ταμπέλες για το που ήταν το πάρκινγκ.

    Με το που έφτασα, μπήκα μέσα, έδωσα όνομα, άφησα κλειδιά και αμάξι, ήρθε ένας άνθρωπος, μας έβαλε δύο άτομα στο λεωφορείο - μίνι βαν και μας άφησε έξω από τη πύλη που θέλαμε.

    Στην επιστροφή, μας είχε πει να τον πάρουμε τηλ. όταν θα είμαστε στο χώρο παραλαβής αποσκευών (για να κάνει το κουμάντο του να είναι εγκαίρως στο αεροδρόμιο).

    Έτσι και έγινε, ανεβήκαμε στο δρόμο - διάδρομο που περνούν όλα τα αμάξια, το βανάκι ήταν πράσινο και έκανε μπαμ από μακρυά, μέχρι να τελειώσω το τσιγάρο είχε φτάσει. Του έκανα σινιάλο να μας καταλάβει, ανεβήκαμε και σε 10' μας είχε πάει στο αμάξι, πλήρωσα με χρεωστική και έφυγα.

    Αν το αφήσεις εντός αεροδρομίου, έχει περπάτημα να ξέρεις. Πιστεύω είναι ο ίδιος χρόνος που κάναμε. Όλα τα πάρκινγκ στο 10λεπτο είναι και όλα έχουν όχημα μεταφοράς από και προς το αεροδρόμιο.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Φίλη μου πριν από 2-3 χρόνια είχε αφήσει το σμαρτάκι της στο πάρκινγκ του αεροδρομίου για 4 μέρες που θα ταξίδευε. Όταν πήγαινα το πάρει έλειπε ο προφυλακτήρας ο πίσω και κανένας δεν είχε δει τίποτα. Θα σου πρότεινα κάποιο φυλασσόμενο.

  4. #34
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2016
    Μηνύματα
    37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Πριν λίγους μήνες που ταξίδεψα, είπα για πρώτη φορά να πάρω το αμάξι ώστε να μη τραβιέμαι με προαστιακό αφού θα έφτανα κάπως αργά.

    Με μία μίνι έρευνα της στιγμής, κατέληξα στην εταιρία αυτή! (eparking).

    Το έκλεισα λοιπόν ιντερνετικά, αλλά πήρα και τηλ. να επιβεβαιώσω την κράτηση..

    Είχα το άγχος στη διαδρομή προς το αεροδρόμιο αν θα το έβρισκα μέσα στα χωράφια που είναι σπαρμένα τα περισσότερα πάρκινγκ.

    Τελικά το βρήκα πανεύκολα, αφού εντός της Αττικής Οδού και πλησιάζοντας στο αεροδρόμιο, είχε ταμπέλες για το που ήταν το πάρκινγκ.

    Με το που έφτασα, μπήκα μέσα, έδωσα όνομα, άφησα κλειδιά και αμάξι, ήρθε ένας άνθρωπος, μας έβαλε δύο άτομα στο λεωφορείο - μίνι βαν και μας άφησε έξω από τη πύλη που θέλαμε.

    Στην επιστροφή, μας είχε πει να τον πάρουμε τηλ. όταν θα είμαστε στο χώρο παραλαβής αποσκευών (για να κάνει το κουμάντο του να είναι εγκαίρως στο αεροδρόμιο).

    Έτσι και έγινε, ανεβήκαμε στο δρόμο - διάδρομο που περνούν όλα τα αμάξια, το βανάκι ήταν πράσινο και έκανε μπαμ από μακρυά, μέχρι να τελειώσω το τσιγάρο είχε φτάσει. Του έκανα σινιάλο να μας καταλάβει, ανεβήκαμε και σε 10' μας είχε πάει στο αμάξι, πλήρωσα με χρεωστική και έφυγα.

    Αν το αφήσεις εντός αεροδρομίου, έχει περπάτημα να ξέρεις. Πιστεύω είναι ο ίδιος χρόνος που κάναμε. Όλα τα πάρκινγκ στο 10λεπτο είναι και όλα έχουν όχημα μεταφοράς από και προς το αεροδρόμιο.
    Δεν έχω αφήσει ποτέ,ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗ ΦΥΛΑΣΣΟΜΕΝΟ και ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ parking ούτε αμάξι,ούτε μηχανάκι.Και δεν πρόκειται βέβαια.Φύλαγε τα ρούχα σου να χεις τα μισα!

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Άστο στο executive parking ακριβώς μπροστα στις πύλες του αεροδρομίου
    Land Rover, porche 911, Aston Martin , Smart Aki Trevor , S500 , Bentley

  6. #36
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από camen Προβολή μηνύματος
    Άστο στο executive parking ακριβώς μπροστα στις πύλες του αεροδρομίου
    Land Rover, porche 911, Aston Martin , Smart Aki Trevor , S500 , Bentley
    Σιγά μην αφήσω το σμαρτακι διπλα στις μπουρουχες..
    Τελικά ή εφαρμογη που είπε ο σπυρετος πιο πίσω έδωσε την λύση.
    Θενξ α λοτ!!
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  7. #37
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Εχουμε κανα πρόσφατο review για parking?? Ξέρετε αν επιτρέπουν και φυλάνε και κράνος μαζί με μηχανή?? Η θα πρέπει να αρχίσω τα τηλέφωνα

  8. #38
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    thanks για το recommendation, δοκίμασα και εγώ το eparking.gr Η εμπειρία αν και πρώτη, έχω να πω τα καλύτερα. Με πήγαν - έφεραν στο αεροδρόμιο με μηδαμινή καθυστέρηση, η μηχανή έμεινε σε κλειστό χώρο, μου φύλαξαν και το κράνος, και όλα αυτά για σχεδόν 2 μέρες με λιγότερο απο 10 ευρώ. Πλέον ξέρω που να πηγαίνω !!

  9. #39
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Πάντως οι τιμές του ρε παιδιά δε λένε και τίποτα, σχεδόν σαν το κανονικό του αεροδρομίου στοιχίζει...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kepler Fun Προβολή μηνύματος
    Ο χώρος για δωρεάν στάθμευση μηχανών βρίσκεται στον διάδρομο των αφίξεων (κάτω διάζωμα) στην αρχή και στο τέλος. Είναι οριοθετημένος με πινακίδες και πλαστικά jersey στα άκρα και παρκάρεις κάθετα στο πεζοδρόμιο.

    Θεωρώ την κλοπή δύσκολη όχι μόνο λόγω των περιπολιών αστυνομίας και ασφάλειας αεροδρομίου αλλά και λόγω της 24ωρης παρουσίας κόσμου, ταξί, λεωφορείων κλπ. Επίσης μην ξεχνάμε ότι το αεροδρόμιο βρίσκεται σε κλειστό-ελεγχόμενο οδικό σύστημα από όπου χρειάζεσαι χρόνο και χιλιόμετρα για να βγεις.

    Στο parking μακράς διάρκειας των αυτοκινήτων σπάνια έχω δει μοτοσικλέτες. Δεν γνωρίζω πως μπαίνεις-βγαίνεις εφόσον το μηχάνημα δεν βλέπει μπροστινή πινακίδα να διαβάσει, νομίζω όμως ότι στοιχίζει όσο τα αυτοκίνητα (50€ το 5ήμερο) και είναι αχανές και ερημικό.

    Έχω συζητήσει κατά καιρούς με διάφορους που παρκαρουν μηχανές στο αεροδρόμιο και κανείς δεν έχει ακούσει πρόβλημα κλοπών. Αντιθέτως όλοι έχουμε υποστεί μικροζημιές από το στρίμωγμα.

    Ελπίζω να βοήθησα.
    επιδη δουλευα απο το ανοιγμα του αεροδρομιου μεχρι και πριν λιγο καιρο ξερο πολυ καλα τι συμβαινει,και μαλιστα συναδελφου του σηκωσαν TDM900 με συνεγερμο και τα σχετικα και το αφησαν 300 μετρα ποιο κατο προφανος ,η καποιος τους ειδε ,η δεν μπορεσαν να το βαλουν μπροστα.απο σπασιματα και κλοπες ,καθρεπτες και διαφορα μικροπραγματα αβερτα.

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Κανενας καρντασης που να ξερει τι παιζει στο Μακεδονια με το παρκινγκ μηχανων; Υπαρχει καποιος χωρος ειδικα για τις μηχανες ή παμε κανονικα στο κεντρικο παρκινγκ του αεροδρομιου; Δε μιλαω για μερες, θα παω για μια αφιξη φιλου.

  12. #42
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή Park Around.
    The mountain is you

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Κανενας καρντασης που να ξερει τι παιζει στο Μακεδονια με το παρκινγκ μηχανων; Υπαρχει καποιος χωρος ειδικα για τις μηχανες ή παμε κανονικα στο κεντρικο παρκινγκ του αεροδρομιου; Δε μιλαω για μερες, θα παω για μια αφιξη φιλου.
    Σε περίπτωση που βρεθεί κανείς άλλος στη θέση μου.

    Τελικά υπάρχει χώρος για τις μηχανές εκτός πάρκινγκ. Στο κάτω επίπεδο (αφίξεις) τέρμα δεξιά. Ασφάλεια μηδέν βέβαια, δεν είναι για να την αφήσεις για μέρες.

  14. #44
    Αφίξεις έχει πάνω στο πεζοδρόμιο ορισμένο σημείο για μηχανές. Βαλτή εκεί. Δεν έχει θέμα. Προχθές την άφησα για μια μερα

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Μύνημα θυμού: Όχι άλλη βία στα πάρκινγκ
    από Innersense στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2006, 08:59
  2. Πάρκινγκ ΜΟΤΟ
    από Petros Triantos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2006, 13:42
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2005, 18:43
  4. ΝΕΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΑΡΚΙΝΓΚ
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2005, 20:25
  5. Μακροχρόνιο παρκινγκ και προβλήματα...
    από nauko στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 19:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF