Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: Προτάσεις για διακοπές με μηχανή από Πειραιά

  1. #1

    Προτάσεις για διακοπές με μηχανή από Πειραιά

    Καλησπέρα σε όλους,

    θα ήθελα προτάσεις - ιδέες για προορισμό (κατά προτίμηση νησί) για να πάω με τη κοπέλα μου με το ΤΤR 250. Τα δεδομένα είναι τα εξής:

    - Διαθέσιμες μέρες είναι από την ερχόμενη Παρασκευή (και 13) το απόγευμα μέχρι τη Κυριακή 22 του μηνός. Δυστυχώς δεν μπορούμε άλλες μέρες με αποτέλεσμα να φύγουμε μαζί με ΟΛΟ το κόσμο.
    - Η μηχανή είναι μικρή και δύσκολη για 2 άτομα για μεγάλες αποστάσεις. Οπότε προορισμός θα είναι κάποιο νησί με πρόσβαση με καράβι από Πειραιά.
    - Η διαμονή θα είναι λογικά σε κάμπινγκ (για πιο οικονομικά).
    - Προτιμούνται νησιά με λίγο κόσμο και περιορισμένη βαβούρα - πανικό (είμαι λίγο μυστήριος). Σέριφος, Σίφνος, Ίος, Σαντορίνη, Μύκονος, Πάρος, Νάξος, Πάτμος, Σάμος, Άνδρος, Αμοργός αποκλείονται αρχικά...

    Δώστε μου, λοιπόν, ιδεές γιατί πρέπει μέσα στο σ/κ να κανονίζω μην ξεμείνω.

    ΥΓ: Προς το παρόν σκέφτομαι για Κύθηρα (από Πειραιά φεύγει καράβι), αλλά το κάμπινγκ (δημοτικό) είναι λίγο αμφίβολο για το ποιόν του.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267
    Αν δεν εχεις παει πηγαινε Ναξο! Θα καραγουσταρεις!!! Και με την κοπελα,οτι πρεπει!

  3. #3
    Καραβι και πας Χιο ...
    Και απο εκει μηχανη και πας Καρδαμυλα .....

    Απλα Τελεια ....

    Aprilia sr50
    Aprilia rs 125
    Aprilia rsv mille
    Cagiva raptor 650 ie
    Aprilia rsv 1000 r Factory

  4. #4
    Και θα ταξιδευουμε και μαζι

    :a19:
    Aprilia sr50
    Aprilia rs 125
    Aprilia rsv mille
    Cagiva raptor 650 ie
    Aprilia rsv 1000 r Factory

  5. #5
    Νάξο έχω ξαναπάει για μικρό χρονικό διάστημα βέβαια, η κοπέλα μου όχι. Όμορφο και μεγάλο νησί με αποτέλεσμα ο κόσμος να "σπάει" κάπως, και επιπλέον έχει 3 camping οπότε σε κάποιο θα βρω να στήσω (δεν θυμάμαι σε ποιο είχα μείνει παλαιότερα). Θα το έχω στα υπόψιν λοιπόν... :rotflmao:


    Για Χίο με ψήνει το νησί. Έχω ακούσει πολλά γενικά, απλά οι ώρες του ταξιδιού φαίνονται πολλές (8.30?). Για κάμπινγκ τι παίζει γενικά? Καρδάμυλα που πρότεινες είναι για ελεύθερο ή γενικά έχει καλές παραλίες εκεί? Ελεύθερο λέω να το αποφύγω (κυρίως επειδή θα κάτσουμε αρκετές μέρες).
    Αν τυχόν πάμε προς τα εκεί πάντως, θα ψάξω να σε βρω


    Άλλος??

  6. #6
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    ΚΡΗΤΗ
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    ΚΡΗΤΗ
    νησί είπε όχι χώρα

  8. #8

  9. #9
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
    νησί είπε όχι χώρα
    εχε χαρη που μαρεσει

    παλιοψωνακια :rotflmao:
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    εχε χαρη που μαρεσει

    παλιοψωνακια :rotflmao:


    λοιπόν 13/8 βράδυ έχει η ΑΝΕΚ διαθεσιμότητα για Χανιά
    φτάνεις 14 πρωί, έχεις στείλει πμ στον makis206 και αναλαμβάνει τα περαιτέρω

    ΥΓ πάντως αν περιμένεις λίγο ακόμα δε θα βρίσκεις θέση ούτε σε σωσίβια λέμβο

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από billakosthegr
    Νάξο έχω ξαναπάει για μικρό χρονικό διάστημα βέβαια, η κοπέλα μου όχι. Όμορφο και μεγάλο νησί με αποτέλεσμα ο κόσμος να "σπάει" κάπως, και επιπλέον έχει 3 camping οπότε σε κάποιο θα βρω να στήσω (δεν θυμάμαι σε ποιο είχα μείνει παλαιότερα). Θα το έχω στα υπόψιν λοιπόν... :rotflmao:


    Για Χίο με ψήνει το νησί. Έχω ακούσει πολλά γενικά, απλά οι ώρες του ταξιδιού φαίνονται πολλές (8.30?). Για κάμπινγκ τι παίζει γενικά? Καρδάμυλα που πρότεινες είναι για ελεύθερο ή γενικά έχει καλές παραλίες εκεί? Ελεύθερο λέω να το αποφύγω (κυρίως επειδή θα κάτσουμε αρκετές μέρες).
    Αν τυχόν πάμε προς τα εκεί πάντως, θα ψάξω να σε βρω


    Άλλος??
    Εχει και καλες παραλιες και ελευθερο αλλα και οργανωμενο .....
    Και οι ωρες ταξιδιου ειναι κατι λιγοτερο απο 6
    Aprilia sr50
    Aprilia rs 125
    Aprilia rsv mille
    Cagiva raptor 650 ie
    Aprilia rsv 1000 r Factory

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
    νησί είπε όχι χώρα
    Ας περιοριστει σε ενα νομο. Ειναι υπεραρκετο και ο νομος Χανιων ειναι υπεροχος.

    Τωρα, ολα τα αλλα νησια ειναι επισης υπεροχα. Καλη διαθεση να υπαρχει. Καλες διακοπες οπου και αν πας.


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

  13. #13
    Κρήτη έχω πάει για 2 συνεχόμενα καλοκαίρια για ελεύθερο κάμπινγκ (κυρίως στη Νότια Κρήτη) και λέω φέτος να μην ξαναπάω !!

    Πάντως όντως απίστευτα μέρη και μοναδικά....

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από usabug
    Καραβι και πας Χιο ...
    Και απο εκει μηχανη και πας Καρδαμυλα .....

    Απλα Τελεια ....

    o an8ropos eipe oxi megales apostaseis re sy

  15. #15

    Re: Προτάσεις για διακοπές με μηχανή από Πειραιά

    Αρχικά δημιουργήθηκε από billakosthegr

    - Προτιμούνται νησιά με λίγο κόσμο και περιορισμένη βαβούρα - πανικό (είμαι λίγο μυστήριος). Σέριφος, Σίφνος, Ίος, Σαντορίνη, Μύκονος, Πάρος, Νάξος, Πάτμος, Σάμος, Άνδρος, Αμοργός αποκλείονται αρχικά...
    koita 15aygousto pou feygeis xlomo na vreis meros me ligo kosmo ektos kai an den pas se nisi, evia px alla den 8es megales apostaseis opote akyro.I8aki 8a sou proteina thn gyrnas aneta kai exei iremia opos episis sifno pou exeis apokleisei einai poly kali periptosi gamato fai poli kali 8alassa aneta vriskeis paralies me ligo kosmo kalo camping (exo paei) kai me to pio gamato bar tou kosmou sto kastro opoios exei paei xerei


Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2012, 18:19
  2. Ψάχνω παρέα για βολτες με μηχανες απο θεσσαλονικη
    από busa.gr στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2008, 21:28
  3. Για όσους πάνε στο εξωτερικό με μηχανή
    από bonepeeler στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2006, 17:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF