Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: cbf-600 abs Vs Vstrom-650 ABS

  1. #1

    cbf-600 abs Vs Vstrom-650 ABS

    Καλησπέρα παιδιά, ήρθε και για εμένα η στιγμή της αναζήτησης μηχανής κ φυσικά που αλλού θα ρώταγα!!
    Λοιπόν έχουμε και λέμε.. 27 χρονών 1,70 και 75 κιλά. Majesty 250 οδηγώ από τα 17 μου, το τελευταίο 6μηνο κινούμαι στην Αθήνα. Προτιμήσεις σε χλμ, άλογα κ τέτοια δεν με απασχολούνε κ το modenas πάει καλύτερα από το YP250 '98 που έχω...

    Χρήση:
    Κάνω 35 περίπου χλμ πήγαινε-έλα στην δουλειά κάθε μέρα ( Ν.Ιωνία Μοσχάτο μέσω Κηφισού). Στο πρόγραμμα η διαδρομή Αθήνα - Πρέβεζα ανα 2μηνο αφού ιερά τα πάτρια εδάφη.. Σ/Κ και Αθήνα δεν πάνε μαζί οπότε τουλάχιστον μία 100ρα χλμ διπλός για αποδράσεις.
    Λεφτά:
    Από εκεί κ πέρα... καινούριο δύσκολα να πάρω μηχανάκι.. τα 6000 νομίζω ότι είναι πλαφόν για την οικονομική μου κατάσταση, οπωσδήποτε με ABS αφού είμαι άσχετος κ θέλω να έχω ότι μπορεί να προσφέρει το μηχανάκι από ασφάλεια. Αμάξι δέν έχω σκοπό να χρησιμοποιώ κ το μηχανάκι θα αγοραστεί από Σεπτέμβριο- Οκτώβριο να το χαρώ κ λίγο πριν μπεί το κρύο.
    Γενικά:
    Όπως καταλάβατε από τον τίτλο είμαι σε αυτά τα 2 χωρίς να έχω αποκλίσει το Fazer. Έχω ακούσει ότι το cbf είναι πιο αξιόπιστο κ ομολογώ ότι αυτό που με απασχολεί είναι το μηχανάκι (αν και για μεταχειρισμένα πάντα υπάρχει ο φόβος) να μην μου ζητάει λεφτά (μοντέλο όχι παλιότερο του 09 μήπως κ σταθώ τυχερός κ δεν το έχει σκίσει τελείως ο προηγούμενος ιδιοκτήτης). Τo Vstrom μου αρέσει πιο πολύ γενικά αλλά λίγο που διάβασα για τα λαδάκια που τσιμπάει σε πολλούς λίγο κ ο σωματότυπος μου με προβληματίζουνε.. Καλοδεχούμενη οποιαδήποτε πρόταση (έχω οδηγήσει το diversion 09 μου φάνηκε της πλάκας ποιοτικός + 'ότι δεν το βρίσκω με ABS μεταχειρισμένο.. Καινούριο έχει 6000 χωρίς ABS οπότε θα το άντεχα αλλά....

    Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας

  2. #2
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Κυρίως το θες για οικονομική αστική μετακίνηση, εκδρομούλες το Σ/Κ και μια φορά το δίμηνο ταξιδάκι...αλλά η κύρια αποστολή που θα επιτελεί είναι μεταφορέας πόλης...Γιατί δεν κοιτάς κανά μονοκύλινδρο on off τύπου BMW 650GS, Pegaso, XT...Το VStrom για μέσα στην πόλη και στην κίνηση και σε συνάρτηση με το ύψος σου δεν είναι κι ο καλύτερος συνδυασμός...αφού θες αυτά τα 2 πάντως εγώ θα έπαιρνα το Honda

  3. #3
    To 650 Gs το κοίταζα αλλά θα πάω πολύ πίσω σε μοντέλο λόγο χρημάτων.. Το Xt.... οδηγώ μπανιέρα με παρμπρίζ... έχω συνηθίσει να μη με προβλιματίζει ψιχάλα κ αέρας.. το pegaso... μου αρέσει αλλά έχω ακούσει ότι είναι λίγο μάπα το καρπούζι.. κρίμα είμαι να πληρώνω ζημιούλες... Τώρα αναφορικά με το άλλο θέμα δεν ξέρω κ από πλευράς ασφάλειας στο δρόμο τι παίζει με ΧΤ & GS ασφάλειας όχι σε μετωπική φυσικά απλά ξέρεις... να συγχωρεί πταισματάκια.... να μπορώ να πάρω καμία στροφή κάπως... όχι πάντα σωστά... ΝΑ προλάβω να ΜΑΘΩ ΘΕΛΩ

  4. #4
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p_sapelas
    To 650 Gs το κοίταζα αλλά θα πάω πολύ πίσω σε μοντέλο λόγο χρημάτων.. Το Xt.... οδηγώ μπανιέρα με παρμπρίζ... έχω συνηθίσει να μη με προβλιματίζει ψιχάλα κ αέρας.. το pegaso... μου αρέσει αλλά έχω ακούσει ότι είναι λίγο μάπα το καρπούζι.. κρίμα είμαι να πληρώνω ζημιούλες... Τώρα αναφορικά με το άλλο θέμα δεν ξέρω κ από πλευράς ασφάλειας στο δρόμο τι παίζει με ΧΤ & GS ασφάλειας όχι σε μετωπική φυσικά απλά ξέρεις... να συγχωρεί πταισματάκια.... να μπορώ να πάρω καμία στροφή κάπως... όχι πάντα σωστά... ΝΑ προλάβω να ΜΑΘΩ ΘΕΛΩ
    Εγώ με GS έμαθα πληροφοριακά....Για το Pegaso να είμαι ειλικρινής δεν έχω ακούσει κάτι...Πόσα διαθέτεις δηλ;

  5. #5
    6000 στο χέρι για μηχανάκι με ABS και μοντέλο του 09 νομίζω είναι δίκαιο ποσό. Τώρα βέβαια αυτά με βάση του τί ακριβώς κοιτάω.. Τα Gs του 09 φεύγουνε

  6. #6
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p_sapelas
    6000 στο χέρι για μηχανάκι με ABS και μοντέλο του 09 νομίζω είναι δίκαιο ποσό. Τώρα βέβαια αυτά με βάση του τί ακριβώς κοιτάω.. Τα Gs του 09 φεύγουνε
    Εσύ λες το δικύλινδρο μοντέλο για GS

  7. #7
    Προφανώς αγνοώ την ύπαρξη μονοκύλινδρου... Θα πρέπει να το κοιτάξω να δώ πώς είναι,..

Παρόμοια θέματα

  1. er-6f abs vs gsf 650s abs
    από sxizomatis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2008, 16:54
  2. CBF 600 Naked, υπάρχει και με ABS?
    από kachius στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2007, 13:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF