Σελίδα 41 από 43 ΠρώτοΠρώτο ... 313637383940414243 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 601 έως 615 από 634

Θέμα: africa desert racer.....η αρχη.......

  1. #601
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    κιεπιστροφη.......σταση στη λαμια.......


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Λαμια.....jpg 
Προβολές:	1026 
Μέγεθος:	52,5 KB 
ID:	227651
    ride fast stay young!!!

  2. #602
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    τεμπη............γλυκια επιστροφη..................


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	090520111158.jpg 
Προβολές:	1032 
Μέγεθος:	85,9 KB 
ID:	227652
    ride fast stay young!!!

  3. #603
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    μαλγαρα.................και φτασαμε!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	090520111160.jpg 
Προβολές:	1031 
Μέγεθος:	59,7 KB 
ID:	227653
    ride fast stay young!!!

  4. #604
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    ap

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
    βασικα με τον ηχο της εξατμίσεις θα κανεις τπτ να ακούσουμε?
    εχεχεχεχε

    ωωωωχ!!!!!ναιρεσυ!!!αυτο τοχα ξεχασει τελειως!!!!!οκ................!!!!κατι θα κανουμε.............
    ride fast stay young!!!

  5. #605
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Πανέμορφο!
    "Qu ils mangent de la brioche"

  6. #606
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    και μιας και τοφερε η κουβεντα......τσι μερικες σκορπιες παρατηρησεις......εντυπωσεις......απο το μηχανακι και τη δουλεια που εγινε πανω του......αλλα και το πως αποδιδουν ολα αυτα..........
    πρωτη παρατηρηση........περι.....αεροδυναμικης........και ναι.....δεν επεσα εξω σαυτο που ειιχα αντιληφθει απο τις πρωτες βολτες.......βελτιωμενη σαφως αφου το μηχανακι σφεντονιζεται απο τα 130χλμ και πανω,ακριβως εκει οπουη αεροδυναμικη αρχιζει.......να αναλαμβανει το ρολο της......και μεχρι τα 185χλμ......στο πι και φι!!!!κιαποκει και περα..........ειδα μεχρι και τα 200χλμ.....ακριβως!!!!
    και μη νομισετε οτι απτα 180 χλμ και περα εμενε απο δυναμη.....απλα......πλησιαζε επικυνδυυνα το κοκινο.....το εφτανε..........και εμπενε μεσα και 200σαλ σαυτο με την τελικη των 200χλμ ακριβως......στις 8500σαλ,οπου μαλλον.....κουτουλουσε πανω στον κοφτη.....!!!
    οποτε.....για το επομενο μεγαλο ταξιδι...................θελουμε τουλαχιστον 2 δοντια μικροτερο πισω γραναζι....για να απλωσει τα χιλιομετρα και τη δυναμη περισσοτερο και να μη σκαζει το μοτερ...
    ακομα......η προστασια απο αερα και εντομα παρα πολυ καλη ισως κιαπο του φιλου με το vstrom αφου σε καθε βενζιναδικο που σταματουσαμε ειχα παντα καθαρο μπουφαν και ωμους σε αντιθεση με το δικο του......αερα και αντισταση.....λιγο μονο απο τη μεση του κρανους και πανω,αλλα με λιγο σκυψιμο.....ολα οκ!!!!
    ετσι κιαλλιως το εχω διευκρινισει και παλιοτερα οτι ειμαι εναντιον των πολυ μεγαλων ψηλων και αντιαισθητικων ζελατινων..........
    ακομα......σχετικα με την εξατμιση και την αποδοση της.......μετα απο 3000χλμ σχεδον......ο ηχος της βαρυνε κιαλλο ευχριστα σε πιο μπασος.....και λιγο χαμηλοτερης εντασης......παρολα αυτα....μετα τα πρωτα 150χλμ..........οφειλω να ξομολογηθω οτι.......χρησιμοποιησα τις στρατιωτικες ωτοασπιδες που ειχα στο τσαντακι μου!!!αρχισα......να κουδουναω ολοκληρος!!!οποτε......ξεχναμε το ησυχο ταξιδι....!!!δεμε χαλασε ομως........
    γιατι.............τελικα προσφερε σε αποδοση!!!πολυ......εξου και οι φοβερες ρεπριζ.........θυμαστε την εντυπωσει που ειχα στην αρχη....οτι ισως....μου αδειαζε στις ψηλες στροφες??τελικα...ηταν μονο εντυπωση.....και λανθασμενη.....που προεκυπτε απο μια δυσφορια του μοτερ να ανεβασει στροφες....μετα τα 160-170χλμ.....!!!!φυσικο.......αφου..................στα 55000χλμ που ειχε κανει........δεν ειχε δουλεψει ποτε εκει!!!!!!:hypnotize
    τομαθα....οταν ο περιχαρος πρωην ιδιοκτητης του μου διαβεβεωσε οτι....ποτε δεν ειχε ταξιδεψει με πανω απο 130-140χλμ!!!!!οπως...........καιι ο προηγουμενος!!!!!πριν απαυτον!!!!οποτε..............
    εστρωνα ουσιαστικα σχεδον απτην αρχη.........!!!!!και το αποτελεσμα..............μετα απο 3000σχετικα γρηγορα....εως αεροπορια χλμ........αυτο που προανεφερα!!!!
    και αυτο φανηκε και απο την καταναλωση λαδιου.....150-170γραμαρια λαδι με 1300χλμ με τετοιο οδηγημα και ταχυτητες μεταξυ 170-190χλμ......μου φενονται απολυτως φυσιολογικα....!!!!
    κατα αλλα.......ολα πηγαν οπως επρεπε.......φρενα,πατημα....συμπεριφορα σε στροφες.....ειδικα μετα την βελτιωση των αναρτησεων...........ηταν τρενακι ακλονητο!!!!αυτα τα ολιγα για την ωρα παιδες....ετσι......προς ενημερωση,σχολιο και τα σχετικα.......
    για οποιαδηποτε απορια.....γνωμη......αποψη...........και οποια αλλη αλλαγη συντελεστει στη μοτο........εδω ειμαστε.....!!!!!
    ride fast stay young!!!

  7. #607
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    ap

    και......ναμαστε παλι!!!!τι δεν ειχα βαλει ακομα.....????μτοσο καιρο...????μια ποδιτσα....????μηπως?????ναι........σε λιγες μερες.......ετοιμη κιαυτη...........!!!!και φωτο φυσικα........προσεχως!!!!!!
    ride fast stay young!!!

  8. #608
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913

    Re: ap

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
    και......ναμαστε παλι!!!!τι δεν ειχα βαλει ακομα.....????μτοσο καιρο...????μια ποδιτσα....????μηπως?????ναι........σε λιγες μερες.......ετοιμη κιαυτη...........!!!!και φωτο φυσικα........προσεχως!!!!!!

    Αλουμίνιο? Αλουμίνιο?
    "Qu ils mangent de la brioche"

  9. #609
    Don't mess with the pig.. Το avatar του/της Τo gourouni
    Εγγραφή
    02/06/2011
    Μηνύματα
    2.243
    Στα γαμψά μου νυχια έχουν πέσει:
    Honda 50cc - Υamaha Srx 400 - BMW R25 1951 - ΥAMAHA SRX 600 1986

  10. #610
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    Re: Re: ap

    Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
    Αλουμίνιο? Αλουμίνιο?
    χεχεχεχεχε........οχι!!!οχι!!!!πολυεστερας φυσικα!!!!!!
    ride fast stay young!!!

  11. #611
    Παλαιότατο μέλος Το avatar του/της DoctorAbo
    Εγγραφή
    09/08/2008
    Μηνύματα
    35
    Aγαπητέ φίλε το συγκεκριμένο thread μου το έστειλε σήμερα ένας φίλος που έχει Africa. παρόλο που έχω αποχωριστεί τη δική μου (όμοια με τη δική σου) από το 2006 τη νοσταλγώ ακόμα.
    Ρούφηξα όλη την ιστορία σήμερα το πρωϊ. Θέλω να σου δώσω συγχαρητήρια διότι...

    εμπνεύστηκες
    δούλεψες σκληρά
    κουράστηκες
    και δημιούργησες κάτι δικό σου που το εξέλιξες και δουλεύει και
    είναι μοναδικό !!!!!!

    Με άλλα λόγια, δε πήγες να πάρεις ένα έτοιμο κουστουμάκι από αυτά που βλέπουμε στο adventure riders αλλά έφτιαξες το δικό σου !!!!

    Σου εύχομαι πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα με τη κουκλάρα σου και αφήνω όλες μου τις παρατηρήσεις για μένα διότι στη ζωή αξία έχει ο παίχτης και όχι ο Θεατής που εκ του ασφαλούς κάνει τος παρατηρήσεις του.

    Καλά χιλιόμετρα φίλε και να τη χαίρεσαι !!!
    Μες το δάσος περπατώ, ΄ταν ο λύκος δεν είναι δω !!!

  12. #612
    Παλαιότατο μέλος Το avatar του/της DoctorAbo
    Εγγραφή
    09/08/2008
    Μηνύματα
    35
    Α, παρεμπιπτόντως, επειδή η δουλειά που έκανες είναι εκπληκτική, θα σου πρότεινα να γραφείς στο advrider και να βάλεις τη δουλειά σου μέσα. Αξίζει 2000%
    Μες το δάσος περπατώ, ΄ταν ο λύκος δεν είναι δω !!!

  13. #613
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorAbo
    Α, παρεμπιπτόντως, επειδή η δουλειά που έκανες είναι εκπληκτική, θα σου πρότεινα να γραφείς στο advrider και να βάλεις τη δουλειά σου μέσα. Αξίζει 2000%
    και το ευχαριστω......απλα λιγο ειναι!!!γιατα καλα λογια......!!!οι παρατηρησεις ομως......παντα ευπροσδεκτες!!!!τισ αποζητουμε.......εναγωνιως!!!!
    ride fast stay young!!!

  14. #614

  15. #615
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nemes74
    Εγγραφή
    29/06/2009
    Μηνύματα
    1.233

    απ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
    :a19:
    ride fast stay young!!!

Παρόμοια θέματα

  1. africa twin Αναζητήσεις
    από afrotwin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 13:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF