Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 35

Θέμα: Στεγνό καθάρισμα

  1. #1

    Question Στεγνό καθάρισμα

    Χαιρετώ σας.
    Νέος στο forum και μετά από αγορά νέας μοτό (CB1300), έχω μια ρωτησούλα.
    Επειδή είναι brand new και μαύρη και λερώνεται εύκολα το γιαβρί μου, και επειδή δεν θέλω να την πλύνω με νερό όσο ακόμη έχει το μαμίσιο της κεράκι, θέλω συμβουλή για τοπικό καθάρισμα.
    Πειράζει να χρησιμοποιήσω αγνό, πατροπαράδοτο ajax για τα πλαστικά, νίκελ και τεπόζιτο ή υπάρχει πρόβλημα? Για εξάτμιση και γενικότερα, μεταλικές επιφάνιες (ψαλίδια,πιρούνια,μαχαίρια, κουτάλια...) τι προτείνετε? Προσπάθησα να κάνω δουλειά με νωπό vettex αλλά το αποτέλεσμα ήταν αποκαρδιωτικό.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p7100003.jpg 
Προβολές:	362 
Μέγεθος:	58,9 KB 
ID:	19444

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    καλως ηρθες...

    ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΓΝΟ ΠΑΡΘΕΝΟ ΝΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙΣ ΧΗΜΙΚΑ?

  3. #3
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Eγώ απλά θα πω με γειά το εργαλείο, το καλύτερο μηχανάκι που πατάει ρόδα αυτή τη στιγμή στον πλανήτη!!!!!



    (Εγώ με νεράκι και άζαξ για τζάμια δεν είχα ποτέ πρόβλημα.)
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  4. #4
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Eγώ απλά θα πω με γειά το εργαλείο, το καλύτερο μηχανάκι που πατάει ρόδα αυτή τη στιγμή στον πλανήτη!!!!!
    μεγεια ... αλλα παρ'το αλλιως για θα βρεις :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Καινούργιο κοσκινάκι μου και που να σε πρωτοβάλω....


    Άντε ρε τραβα πλύντο κανονικά...Σε 3 μήνες θα γελάς με αυτό που ρώτησες...

  6. #6

    Unhappy

    Το ξέρω ότι θα γελάω σε 3 μήνες...Τι να κάνουμε βρε παιδιά καινούργιο είναι, να μην το περιποιηθούμε ιδιαιτέρως; Όποιος έχει πάρει ποτέ του καινούργιο μοτόρι θα με καταλάβει πιστεύω. Χτές πήγα για καφέ και έφυγα σε 45' γιατί εκεί που το πάρκαρα, δεν το έβλεπα και είχα και την εντύπωση ότι είχα αφήσει και λίγο εκτεθιμένο τον κώλο και μέποιασε αγωνία. Απλά επειδή το νεράκι αφήνει σημάδια, άλατα και άλλες μαλακίες στο μαύρο χρώμα, είπα μήπως κανείς ξέρει. Απότι καταλαβαίνω όμως όλοι του μεταχείρ είστε....

    ...πάρτε και αυτή

    ...loading


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p7100008.jpg 
Προβολές:	283 
Μέγεθος:	81,4 KB 
ID:	19516

  7. #7
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alnotas
    Το ξέρω ότι θα γελάω σε 3 μήνες...Τι να κάνουμε βρε παιδιά καινούργιο είναι, να μην το περιποιηθούμε ιδιαιτέρως; Όποιος έχει πάρει ποτέ του καινούργιο μοτόρι θα με καταλάβει πιστεύω. Χτές πήγα για καφέ και έφυγα σε 45' γιατί εκεί που το πάρκαρα, δεν το έβλεπα και είχα και την εντύπωση ότι είχα αφήσει και λίγο εκτεθιμένο τον κώλο και μέποιασε αγωνία. Απλά επειδή το νεράκι αφήνει σημάδια, άλατα και άλλες μαλακίες στο μαύρο χρώμα, είπα μήπως κανείς ξέρει. Απότι καταλαβαίνω όμως όλοι του μεταχείρ είστε....

    ...πάρτε και αυτή

    ...loading
    Μάλλον εσυ είσαι του μεταχειρ γιατι αν πλύνεις καλα το μηχανάκι με τα κατάλληλα και ειδικά για μηχανιές καθαριστικά και μετα το περάσεις με πετσί... δεν αφήνει τίποτα αλλο εκτος απο αστραφτερή γυαλάδα...

    ...εκτως αν μενει στα Honda :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  8. #8
    Σου παραθέτω φράση γνωστού, θρησκευτικού ηγέτη...
    "Εσύ τώρα, τι γελάς; Χάχας είσαι;"

  9. #9
    "Φίλε", χαίρομαι πολύ που σε διασκεδάζω με την "βλακεία" μου.
    Άσε με να σου πω όμως ένα πράγμα.
    Σε όλη μου την ζωή, άφηνα τους "ηλίθιους" να νομίζουν ότι είμαι "βλάκας". Έτσι είχα πάντα τον αιφνιδιασμό υπέρ μου.
    Στην δικιά σου, ανάξια ενασχόλησης, περίπτωση έχω μόνο ένα τελευταίο να πω.....χμμμ.....μάλλον το μετάνιωσα.
    Απλά δεν έχω τίποτε να πω.

    Σε χαιρετώ.

  10. #10
    ^ΒΟΟΜΒΟΟΜ Το avatar του/της IKE
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    58
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alnotas νία. Απλά επειδή το νεράκι αφήνει σημάδια, άλατα και άλλες μαλακίες στο μαύρο χρώμα, είπα μήπως κανείς ξέρει.
    Ολος ο κόσμος ξέρει, αυτό που ξέρει είναι πως μετά το μπουγέλωμα και τη σαπουνάδα ακολουθεί το σκούπισμα (όπως με τα κακάκια λέει :rotflmao: ). Πάρε ενα καλό πετσί απο καταστήματα με αξεσουάρα αυτοκινήτου

    Αρχικά δημιουργήθηκε από alnotas Απότι καταλαβαίνω όμως όλοι του μεταχείρ είστε....
    Εγω είμαι του μεταχειρισμένου αλλα δεν είμαι μπίχλας

    Μη φοβάσαι, το νερό και ηυ μπουγάδα δε θα σου δίωξει την καινουργίλα, αν φοβάσαι μη φύγει το κερί βάλε μια καλή προσταυετική αλοιφή (όχι για γρατζουνιές!) και θα είσαι μια χαρά.

  11. #11
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alnotas
    "Φίλε", χαίρομαι πολύ που σε διασκεδάζω με την "βλακεία" μου.
    Άσε με να σου πω όμως ένα πράγμα.
    Σε όλη μου την ζωή, άφηνα τους "ηλίθιους" να νομίζουν ότι είμαι "βλάκας". Έτσι είχα πάντα τον αιφνιδιασμό υπέρ μου.
    Στην δικιά σου, ανάξια ενασχόλησης, περίπτωση έχω μόνο ένα τελευταίο να πω.....χμμμ.....μάλλον το μετάνιωσα.
    Απλά δεν έχω τίποτε να πω.

    Σε χαιρετώ.
    ειμαι του μεταχειρ και δε ξερω ρε... μη με παρεξηγεις :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #12
    ρε συ Γιωργο μη το αποπερνεις το παιδι,
    ειναι μεσα στην καυλα!!!

    και φιλε μη παρεξηγεις, εδω εκτος απο συμβουλες πρεπει να δεχεσαι και πειραγματα

    οκ!!!

    παντως υπαρχει λυση

    αποσταγμενο νερο χωρις αλατα!!!!!!!!!!!!!


    :rotflmao: :rotflmao:

    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2004
    Μηνύματα
    14
    File moy na to xairesai to kainoyrgio sou,ergaleio..na exeis kala kai 0r8ia xiliometra..

    exo akribos to idio cb 1300 kai mayro..!!sthn arxh ki ego to idio elega mhn fygh to keri na to ka8ariso stegna ki alla perierga,ena 8a soy po an to kafarishs stegna 8a dhs polles gratzoynies poy 8a tis exeis kanh esy,plynto me neraki kai me sampoyan gia moto h aytokinhtoy kai stegnoseth kala me ena petsi...oxi syn8etiko..gnhsio petsi.kai 8a einai mia xara..meta an 8eleis thn pernas me keri..panta 8a einai san kainoyrgia..!

  14. #14
    Να 'σαι καλά φίλε. Ο πρώτος που μίλησε σοβαρά. Ποιο μοντέλο έχεις (χρονιά);

  15. #15
    μονο μεταχειρισμενα λεμε

    αν δεν εχει 50.000χλμ, γραντζουνιες και 2-3 πεσιματα
    τι να το κανεις!!!!!!!!!


    :rotflmao: :rotflmao:
    Όταν η πόλη κοιμάται.......

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF