Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Κόστος συντήρησης για Bmw F650 Gs

  1. #1

    Κόστος συντήρησης για Bmw F650 Gs

    Γεία σας και από μενα παίδες. Τον τελευταίο καιρό έχω κολλήσει με το F650, αλλά λόγω πορτοφολιού θα την κάνω μάλλον για μεταχειρισμένο. Θα ήθελα να ρωτήσω τους έχοντες, σε τι επίπεδα κυμαίνονται τα ανταλλακτικά και το service για το συγκεκριμένο μοντέλο ή γενικά για τη BMW.
    Γενικά έχω ακούσει ότι στον πιάνουν λίγο και ότι δεν πολυκυκλοφορούν imitation ανταλλακτικά. Ισχύει κάτι τέτοιο??

  2. #2
    Cogito ergo sum... Το avatar του/της Spike
    Εγγραφή
    09/11/2004
    Μηνύματα
    697
    Kalos irthes zanny , oxi den kykloforoun polla imitasion antalaktika , mono frena klp tha breis antalaktika...
    To kostos den einai megalo opos lene merikoi . To proto service kostizei 60 euro kai to megalo gyro sta 120 euro

    Tora epimerous antalaktika pou spane eukola se mia periptosi ptosis (makria apo emas) einai panta pio tsimpimena kai oxi mono se BMW logo syxnis allagis....
    Riders on the storm......

    If the facts don't fit the theory..... change the facts....

  3. #3
    Όντως οι τιμές για original ανταλακτικά είναι ποιο ακριβές απο άλλες μάρκες,αλλα μπορείς κάλλιστα να βρείς aftermarket απο πολλά καταστήματα.
    Όσον αφορά τα service,εγώ πλήρωσα περίπου 330 ευρώπουλα για το μεγάλο των 10000km.
    Σίγουρα όμως στην Ελλάδα θα είναι ποιο φθηνό απο την Κύπρο (όπου έκανα το service).
    Άμαν πεθάνω βάρτε με,
    μες το νεκροταφείο.
    Τζιε δίπλα την μότορα μου,
    να σηκωθώ να φύω.

  4. #4
    Ehh, what's up doc? Το avatar του/της bugsbunny
    Εγγραφή
    08/04/2005
    Μηνύματα
    118
    Καλώς ήρθες και από μένα zanny,
    Τα πράγματα είναι όπως σου τα είπε ο spike, αν λοιπόν έχεις κολλήσει με το μηχανάκι και σκέφτεσαι μόνο τα service, μην το σκέφτεσαι….
    Course captain?
    Second star to the right and straight on till morning...

  5. #5
    επειδη μεχρι τη περασμενη εβδομαδα ειχα το 650,στο σερβις των 30.000 πληρωσα γυρω στα 280 ευρω,ανταλλακτικα και εργασια.γενικα για τιμες αντιπρωσωπιας ειναι στα νορμαλ επιπεδα,ενω τα συνηθη ανταλλακτικα δεν μπορω να πω οτι ειναι ακριβα.βεβαια,αν πιανει το χερι σου λιγο,τακακια,αλυσιδογραναζα,λαδια,φιλτρα βρισκεις σε πολυ καλες τιμες εξω...εχω αλλαξει καποιες φορες και τοεχω ψαξει αρκετα
    www.caferacers.gr

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/07/2022
    Μηνύματα
    1
    Καλησπέρα στην ομάδα !!!!..καινούργιος !!!?μόλις έκανα εγράφη ...ο λόγος σκέφτομαι να αγοράσω μια bmw650 Dakar οπότε καταλαβαίνετε γιατί έκανα την εγράφη!!!

  7. #7
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Καλώς ήρθες.
    Θα βρεις πράμα εδώ και πολλά άτομα να σε συμβουλέψουν.

  8. #8
    Μηχανή = τρόπος ζωής
    Εγγραφή
    12/05/2006
    Μηνύματα
    109
    Καλησπερα φίλε μου καλώς ήρθες.
    Έχω μια f650gs από το 2004. Την ειχα πάρει καινούργια. Τώρα στα 195.000 άλλαξα κινητήρα. Νομίζω ότι μου έχει συμβεί ότι μπορεί να συμβεί...
    Ρωτάς ελεύθερα

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Έχουμε καμιά πρόταση για λάστιχα; Άσφαλτος κατά 99%

  10. #10
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Τον καιρό του βουλγαροκτονου, που είχα το F650 ST φόραγα Michelin pilot road και θυμάμαι ότι ήμουν αρκετά ικανοποιημένος…

  11. #11
    Μηχανή = τρόπος ζωής
    Εγγραφή
    12/05/2006
    Μηνύματα
    109
    Metzeler tourance. Αν είσαι μόνο δρόμο τα exp. Είναι 80% άσφαλτος σαν προδιαγραφές αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF