Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 102

Θέμα: ΛΙΜΑΝΑΚΙΑ The Legend

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της AKIS BUSA
    Εγγραφή
    17/03/2009
    Μηνύματα
    463

    ΛΙΜΑΝΑΚΙΑ The Legend

    Θα πω μερικα πραγματα γι"αυτην την περιφημη περιοχη της Αθηνας
    τα ΛΙΜΑΝΑΚΙΑ στην Βαρκιζα

    κατα καιρους και σε αυτο το forum εχουν ασχοληθει και αλλοι με τα λιμανακια
    αλλα με εναν αλλο τροπο δικο τους
    βεβαια θα ηθελα να ακουσω ξανα τις γνωμες των παλαιοτερων αλλα και των νεοτερων
    για αυτο το περιφημο μερος!!

    και το ανοιγω ως θεμα διοτι για τους μοτοσυκλετιστες (και οχι μονο βεβαια) ειναι κατι
    το οποιο θα μας θυμιζει, ωραιες, ελευθερες και ξενοιαστες!! στιγμες!!
    σε μερικους ισως και "κακες" στιγμες!! δεν εχει σημασια ομως, διοτι και εγω εχω να θυμαμαι
    μια "κακη" στιγμη!!
    αυτο ομως που μετραει, ειναι το μερος που ζησαμε ολα αυτα και θα το θυμομαστε
    για παντα!!!

    για εμενα τα λιμανακια που τα εζησα απο την αρχη τους
    εννοω απο το 1988 που ξεκινησε η καντινα απο τον Σαρικακη Κωστα (ιδιοκτητης καντινας)
    ειναι εφαμιλλο της Αυρας!! της Ατομικ!! της CAVE στην Βουλα (αυτα πριν το 1980)
    και για καποιους αλλους ισως καποια αλλα εφαμιλλα μερη!! καπου αλλου!!

    ειναι λοιπον Θρυλικο!! (LEGEND) το μερος οχι μονο για τους παραπανω λογους
    αλλα διοτι απο εκει εχουν περασει και σταματησει εστω για εναν καφε
    σχεδον ολοι οι μοτοσυκλετιστες!! της Αθηνας και οχι μονο!!
    τουλαχιστον μεχρι πριν 4 χρονια περιπου που υπηρχε εκει η καντινα!!

    ηταν το μερος οπου ακομα και πολλοι αγωνιζομενοι πηγαιναν εκει για δοκιμες!!(καποτε)
    για προπονηση!! (ονοματα δεν λεω) και επειτα για καφε στην καντινα και συζητηση
    για οτι εχει σχεση με τις μηχανες!! τους αγωνες κλπ,κλπ.

    ηταν το μερος συναντησης για ολους εμας (μοτοσυ/τες) ολες τις μερες και ωρες καθ"οτι
    δεν εκλεινε ποτε!!
    ακομα και πριν την εποχη των κινητων,ηξερες οτι θα πας εκει και θα βρεις καποιον
    γνωστο!! η ακομα και αγνωστο αλλα ανθρωπο της μοτο/τας!!
    και θα κατσεις θα πιεις τον καφε σου, θα εχεις την πολυ ωραια θεα απεναντι (τις φλεβες)
    και θα μιλησεις για την 'ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ " σου μοτοσυκλετα!!!

    τελικα τα λιμανακια ηταν "πιστα??" ηταν stunt drive place?? ηταν εκθεση?? ηταν "σχολειο??"
    ηταν "λαιμητομος??" ηταν χωρος χαλαρωσης?? ηταν καφε/ρια?? τι ηταν???

    οτι και να ηταν, οπως και να το εβλεπε ο καθε ενας μας ξεχωριστα
    αυτο που στο τελος ολοι θα συμφωνησουμε
    ειναι οτι τα ΛΙΜΑΝΑΚΙΑ ειναι ΘΡΥΛΟΣ!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	limanakia panorama.jpg 
Προβολές:	1404 
Μέγεθος:	83,8 KB 
ID:	207256
    ο καλυτερος τροπος να κρατας
    το λογο σου ειναι
    να μην το δινεις

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2005
    Μηνύματα
    281
    ειναι και μνημειο, οπως τον μπραλλο, οπως την επιδαυρο, οπως τον Ρωσσο....

  3. #3
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Ήταν όλα αυτά που περιγράφεις ... Για μένα πχ ήταν και είναι μια διαδρομή που η μηχανή αρέσκεται να στρίβει , αυτό που θυμάμαι είναι ότι την πρώτη φορά που πέρασα τη Βάρκιζα πήγα να πέσω στο τούνελ με καμιά 90 και θυμάμαι τον κρύο ιδρώτα που με έλουσε για δευτερόλεπτα ... Από τότε μόλις πλησιάζω στο τούνελ ... Κιουρία όρθια !!!! Πείτε την γνώμη σας για την κολοστροφή εκείνη ...

  4. #4
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Πήγαινα κι εγώ αρκετές φορές για καφέ από το '94 μέχρι το '97.... Είχα δει πολλά τρελά και κουλά αλλά και πολλούς χεράδες....

    Δεν θα ξεχάσω όμως ποτέ την τελευταία φορά που πήγα με την κοπελιά μου... είχαμε πάρει καφέ και καθήσαμε μπροστά μπροστά σε τραπεζάκι, ήταν μεσημεράκι προς απόγευμα. Δεν είχε πολύ κόσμο εκείνη τη μέρα. Κάποια στιγμή είδαμε απέναντι να παρκάρει ένα αυτοκίνητο και να βγαίνουν 3 άτομα, 2 κορίτσια μαζί με ένα πιτσιρικά να ήταν 19 χρονών. Αφού σταθήκανε μπροστά στο αυτοκίνητο για κανά 5λεπτο και συζητούσαν, αποφάσισαν να έρθουν απέναντι για καφέ.

    Την ώρα που είχαν φτάσει περίπου στη μέση του δρόμου, στην κυριολεξία από το πουθενά εμφανίστηκε μια μηχανή με κατεύθυνση προς Βάρκιζα.... ούτε ξέρω με πόσα πήγαινε πάνω στη στροφή ο τύπος.... Χτυπάει τον πιτσιρικά τον πεζό.... η μηχανή σύρθηκε για 200+ μέτρα, ΄να φανταστείτε ότι τρέξαμε περίπου μετά τη μέση της κατηφόρας πριν τη στροφή για να δούμε τον μοτοσυκλετιστή ο οποίος ευτυχώς φορούσε κράνος αλλά ήταν σε κατάσταση σοκ..

    Ο πεζός πιτσιρικάς εκσφενδονίστηκε στον αέρα. έσκασε στο δρόμο και μεταμορφώθηκε σε μια... μάζα.... επιτόπου σηκωθήκαμε όλοι να διακόψουμε την κίνηση .... Για 20 λεπτά περιμέναμε το ασθενοφόρο και έβλεπα στην μέση του δρόμου ένα ανθρώπινο σώμα σε ακανόνιστη στάση (να μην μπω σε λεπτομέρειες γιατί είχα πάθει κι εγώ σοκ έτσι όπως ήταν), προφανώς σε κατάσταση σοκ, ζωντανός μεν με 2 μάτια να κοιτάνε με απορία.... και ήταν το μόνο πράγμα που μπορούσε να κουνήσει, τα μάτια του.....

    Εκτοτε δεν ξανασταματήσαμε εκεί....
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas


    Ο πεζός πιτσιρικάς εκσφενδονίστηκε στον αέρα. έσκασε στο δρόμο και μεταμορφώθηκε σε μια... μάζα.... επιτόπου σηκωθήκαμε όλοι να διακόψουμε την κίνηση .... Για 20 λεπτά περιμέναμε το ασθενοφόρο και έβλεπα στην μέση του δρόμου ένα ανθρώπινο σώμα σε ακανόνιστη στάση (να μην μπω σε λεπτομέρειες γιατί είχα πάθει κι εγώ σοκ έτσι όπως ήταν), προφανώς σε κατάσταση σοκ, ζωντανός μεν με 2 μάτια να κοιτάνε με απορία.... και ήταν το μόνο πράγμα που μπορούσε να κουνήσει, τα μάτια του.....

    Εκτοτε δεν ξανασταματήσαμε εκεί....
    εζησε ?

  6. #6
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
    εζησε ?
    Εκείνη την ώρα ζούσε..... δεν ξέρω αν άντεξε μετά. Πάντως για να διορθωθεί (κόκκαλα κλπ) πρέπει να πέρασαν πολλά χρόνια....
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  7. #7
    Τα λιμανάκια τα ξέρω από μωρό παιδί , και μην πάει το μυαλό σας σε κόντρες και τέτοια , απλά έχω εξοχικό στην Αγία Μαρίνα και με θυμάμαι από μικρό παιδάκι να χαζεύω τη διαδρομή από το πίσω κάθισμα το αυτοκινήτου του πατέρα μου .

    Θυμάμαι λοιπόν κάθε φορά που φθάναμε στη λίμνη της Βουλιαγμένης και ετοιμαζόμασταν να μπούμε σε αυτό το τρομερό κομμάτι του δρόμου , να σηκωνόμαστε όρθιοι μαζί με τον αδερφό μου για να δούμε καμία μηχανάρα να μας περνάει .

    Ο ενθουσιασμός μας όταν συνέβαινε αυτό ήταν τεράστιος , γιαυτό το μικρό όχημα που πέρναγε ουρλιάζοντας δίπλα από τα παράθυρα μας , αλλά και ένα φόβο και αγωνία μην σκοτωθεί .

    Μεγαλώνοντας άρχισα σιγά σιγά περισσότερο να φοβάμαι αυτή τη κατάσταση παρά να με ενθουσιάζει , και σε αυτό συντέλεσαν τα ασθενοφόρα και τα συντρίμμια που βλέπαμε στο οδόστρωμα .

    Θεωρώ τη παραλιακή οδό από τη Βουλιαγμένη μέχρι και το Σούνιο έναν από τους ομορφότερους δρόμους της χώρας μας , και ιδανικό για χαλαρή βολτίτσα ,
    θρυλικό μέρος σίγουρα αλλά και λυπηρό μέρος παράλληλα με τόσες νέες ψυχές να έχουν σβήσει εκέι .

    Κανένας δημόσιος δρόμος δεν κάνει για πίστα και για προπόνηση , εικόνες μοτοσυκλετιστών που πάνε με όσα σε τέτοιους δρόμους , το μόνο που καταφέρνουν είναι να μειώνουν όλους τους μοτοσυκλετιστές στα μάτια των ανθρώπων που δε καβάλησαν ποτέ μηχανή .

    Και για να κλείσω , προτιμώ τη σχετικά πιο ύσηχη παραλιακή του τώρα παρά του τότε που αρκετές φορές θύμιζε εικόνες mad max !!!

  8. #8
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Ήταν όντως ωραίες και επικίνδυνες εποχές τότε και δε μας ένοιαζε και πολύ 18-20 χρονών παιδιά τότε. Θυμάμαι εποχές 03 και 04 κατεβαίναμε με την παρέα με κάτι saxoralloκουβαδες πάντα με προσοχή βέβαια. Ωραίο show και πολύ κυνηγητό από την αστυνομία. Βέβαια θα μου μείνει βαθιά χαραγμένο στη μνήμη ένα MR2 που το είδα να φεύγει σε στροφή και να γίνεται σμπαράλια . Τώρα πάνε αυτά...
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
    Τώρα πάνε αυτά...
    Κουλάδια....
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #10
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Κουλάδια....
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Άσε ρε φίλε ξαναπέρασα από εκεί την προηγούμενη εβδομάδα. Καλά πέραν του οτι γλίστραγε τρελά (ίσως και να φταίει το ΒΤ020) πέρασα εντελώς μουδιασμένος :hypnotize . Κάποτε που μπάιναμε με αμάξια (εγω δεν είχα τότε ούτε μηχανή ούτε αυτοκίνητο) στις στροφές δεν ξέρω δεν με ένοιαζε καν, δεν αντιλαμβανόμουν τον κίνδυνο. Τώρα είναι αλλιώς
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Άσε ρε φίλε ξαναπέρασα από εκεί την προηγούμενη εβδομάδα. Καλά πέραν του οτι γλίστραγε τρελά (ίσως και να φταίει το ΒΤ020) πέρασα εντελώς μουδιασμένος :hypnotize . Κάποτε που μπάιναμε με αμάξια (εγω δεν είχα τότε ούτε μηχανή ούτε αυτοκίνητο) στις στροφές δεν ξέρω δεν με ένοιαζε καν, δεν αντιλαμβανόμουν τον κίνδυνο. Τώρα είναι αλλιώς
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Κουλάδια....
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #12
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Για να πάρετε όλοι ένα δεινόσαυρο 250 κιλά σαν και το δικό μου σαν 1η μηχανή και τότε τα μεΛε.
    Μου γίνατε όλοι στριφτεροί τρομάρα σας!
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  13. #13


    ουσιαστικα,εκει εμαθα να οδηγω γρηγορα...

    η διαδρομη που λυσσαγαμε και λεγοταν μεταξυ μας "λιμανακια" ξεκινουσε απο λιμνη βουλιαγμενης και τελειωνε μετα την 90αρα πριν τις αλκυονιδες...

    τα χρονια που πηγαινα εγω ηταν 92-97...

    εκεινη την εποχη ηταν ο χωρος που εκαναν προπονηση,οπως ειπε ο ακης,σχεδον ολοι οι αθηναιοι αγωνιζομενοι...ποσα και ποσα σαββατα δεν εσκαγαν τρειλερ και κατεβαζαν αγωνιστικα...επισης τα περιοδικα εκει εκαναν τα τεστ και τις φωτογραφισεις...

    οι ωρες που πηγαιναμε οι γνωστοι της εποχης ηταν 7 το πρωι εως 1 το μεσημερι,παντα σαββατο και παντα χειμωνα...η κινηση ηταν ανυπαρκτη ουσιαστικα και μπορουσαμε να τρεξουμε ελευθερα...κυριακη πηγαιναμε και καθομασταν καντινα για καφε να χαζεψουμε τους μαλακες που νομιζαν οτι κατι εκαναν ,αναμεσα απο τα αυτοκινητα...

    και φυσικα για να τσακωθουμε με καφε και τσιγαρο...

    θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι γεμιζα στην τεξακο της βαρκιζας δυο φορες και εφευγα με το τριτο γεμισμα...δηλαδη 300 χιλ πανω κατω...

    η ασφαλτος ηταν εκπληκτικη,απλως ειχε συγκεκριμενα κομματια που επρεπε να αποφυγεις...παρεμπιπτοντως ακομη κραταει ακριβως το ιδιο,μονο που τα ασχημα κομματια εγιναν ακομη χειροτερα...

    θυμαμαι επισης οτι πηγαιναμε κατα τις 6.30 το πρωι κι αραζαμε στην καντινα πινοντας καφεδακι και περιμενοντας να σηκωθει ο ηλιος λιγο να φυγει η υγρασια...

    φοβερες εποχες ακη...τι μου θυμισες...



    frankly my dear, i dont give a damn...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της AKIS BUSA
    Εγγραφή
    17/03/2009
    Μηνύματα
    463
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
    Ήταν όλα αυτά που περιγράφεις ... Για μένα πχ ήταν και είναι μια διαδρομή που η μηχανή αρέσκεται να στρίβει , αυτό που θυμάμαι είναι ότι την πρώτη φορά που πέρασα τη Βάρκιζα πήγα να πέσω στο τούνελ με καμιά 90 και θυμάμαι τον κρύο ιδρώτα που με έλουσε για δευτερόλεπτα ... Από τότε μόλις πλησιάζω στο τούνελ ... Κιουρία όρθια !!!! Πείτε την γνώμη σας για την κολοστροφή εκείνη ...
    Φιλε andgeo θα σου πω την προσωπικη μου γνωμη!!

    1ον. ειναι μια "τυφλη" αριστερη στροφη (εννοω με κατευθυνση προς Σουνιο)
    2ον. το οδοστρωμα ειναι ΑΘΛΙΟ!! (γλυστραει-ανωμαλιες)
    3ον. "παρεξηγουν" πολλοι ανθρωποι το σημειο που πρεπει να φρεναρουν!!
    4ον. η στροφη κλινει αριστερα περισσοτερο!! απο οτι σου δειχνει στην αρχη στην εισοδο!!
    και σχετικα αποτομα!!!
    5ον. πρεπει πρωτα να την περασουμε σχετικα σιγα!! για να την καταλαβουμε
    που, πως, με τι ταχυτητα στο κιβωτιο (2α για μενα) και με ποσα (χιλ.)

    οσο για τα 90!! χιλ. που λες, θεωρω οτι ειναι πολλα!!! για εναν που δεν εχει κανει πρωτα
    ολα τα παραπανω!!!

    στο σχεδιο θα δεις-δειτε οτι οι πιο πολλοι κανουν το λαθος και φρεναρουν στα σημεια Α και Γ
    και εχοντας βεβαια αρκετα χιλ. στο κοντερ!!!
    οποτε και ειναι μαλλον "αργα" να μπορεσεις να κανεις οτιδηποτε σε σχεση με τον σωστο
    χειρισμο για να στριψεις!!! δεν προλαβαινεις εννοω απο χρονο!!!

    αυτο που εγω προτεινω ειναι το σημειο Β για τα φρενα (εννοειτε εξαιρουνται οι γνωστες)
    και η διακεκομμενες ασπρες γραμμες η πορεια που πρεπει να ακολουθησουμε ως γραμμη!!
    πρεπει ομως να προσεχουμε στο "apex" να δωσουμε περισσοτερη κλιση προς τα αριστερα
    διοτι κινδυνευουμε να εχουμε εξοδο!! στα δεξια της τρυπας!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ΤΡΥΠΑ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ 1.jpg 
Προβολές:	1140 
Μέγεθος:	56,8 KB 
ID:	207268
    ο καλυτερος τροπος να κρατας
    το λογο σου ειναι
    να μην το δινεις

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της AKIS BUSA
    Εγγραφή
    17/03/2009
    Μηνύματα
    463
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister


    ουσιαστικα,εκει εμαθα να οδηγω γρηγορα...

    η διαδρομη που λυσσαγαμε και λεγοταν μεταξυ μας "λιμανακια" ξεκινουσε απο λιμνη βουλιαγμενης και τελειωνε μετα την 90αρα πριν τις αλκυονιδες...

    τα χρονια που πηγαινα εγω ηταν 92-97...

    εκεινη την εποχη ηταν ο χωρος που εκαναν προπονηση,οπως ειπε ο ακης,σχεδον ολοι οι αθηναιοι αγωνιζομενοι...ποσα και ποσα σαββατα δεν εσκαγαν τρειλερ και κατεβαζαν αγωνιστικα...επισης τα περιοδικα εκει εκαναν τα τεστ και τις φωτογραφισεις...

    οι ωρες που πηγαιναμε οι γνωστοι της εποχης ηταν 7 το πρωι εως 1 το μεσημερι,παντα σαββατο και παντα χειμωνα...η κινηση ηταν ανυπαρκτη ουσιαστικα και μπορουσαμε να τρεξουμε ελευθερα...κυριακη πηγαιναμε και καθομασταν καντινα για καφε να χαζεψουμε τους μαλακες που νομιζαν οτι κατι εκαναν ,αναμεσα απο τα αυτοκινητα...

    και φυσικα για να τσακωθουμε με καφε και τσιγαρο...

    θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι γεμιζα στην τεξακο της βαρκιζας δυο φορες και εφευγα με το τριτο γεμισμα...δηλαδη 300 χιλ πανω κατω...

    η ασφαλτος ηταν εκπληκτικη,απλως ειχε συγκεκριμενα κομματια που επρεπε να αποφυγεις...παρεμπιπτοντως ακομη κραταει ακριβως το ιδιο,μονο που τα ασχημα κομματια εγιναν ακομη χειροτερα...

    θυμαμαι επισης οτι πηγαιναμε κατα τις 6.30 το πρωι κι αραζαμε στην καντινα πινοντας καφεδακι και περιμενοντας να σηκωθει ο ηλιος λιγο να φυγει η υγρασια...

    φοβερες εποχες ακη...τι μου θυμισες...




    Γ@Μ@Σ@ΤΑ!!! Αντωνιοοοοοο!!!!
    ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!!!
    ο καλυτερος τροπος να κρατας
    το λογο σου ειναι
    να μην το δινεις

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Understanding the "Orgasm"
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2008, 18:43
  2. Kostas Gouzgounis: Profile of the Legend.
    από rc31 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 17:50
  3. The last photo i ever took.....
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 13:03
  4. lord of the rings
    από anisoropos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2003, 23:59
  5. ONE for the money,TWO for the show,THREE for the girl
    από ntamigio στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 09:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF