Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Triumph Daytona 650

  1. #1
    minimoto..the real action Το avatar του/της warm up
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    287

    Triumph Daytona 650

    super τιμή 8990 γιούρια

    σε τιμή used πέρνεις ολοκαίνουργιο superbike που παίζει τα κορυφαία της κατγορίας στα ίσια.

    απίστευτη γεωμετρία
    απίστευτα στριφτερό
    Απίστευτα φρένα.

    Τίμια αγορά.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pic_daytona.jpg 
Προβολές:	358 
Μέγεθος:	18,0 KB 
ID:	19512
    ********* http://www.warmup.gr
    *********

  2. #2
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548


    Αυτα που λες ειναι σχετικα.

    Εγω που το εψαξα γιατι προσφατα αγορασα μοτο, διαβασα σε συγκριτικα και ακουσα κατι για ιδιορυθμη συμεριφορα και περιεργη θεση οδηγησης σε σχεση παντα με τα υπολοιπα εργαλεια στην κατηγορια του.

  3. #3
    αδελφε η φωτογραφια που εβαλες ειναι του 955 οχι του 650
    O πλουτος δεν ειναι αποτελεσμα εργασιας διοτι ολοι οι εργαζομενοι θα ηταν πλουσιοι!!

  4. #4
    minimoto..the real action Το avatar του/της warm up
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    287
    ουπς!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	daytona_600.jpg 
Προβολές:	338 
Μέγεθος:	20,3 KB 
ID:	19515
    ********* http://www.warmup.gr
    *********

  5. #5
    SOSTOS!!!!!
    O πλουτος δεν ειναι αποτελεσμα εργασιας διοτι ολοι οι εργαζομενοι θα ηταν πλουσιοι!!

  6. #6
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio


    Αυτα που λες ειναι σχετικα.

    Εγω που το εψαξα γιατι προσφατα αγορασα μοτο, διαβασα σε συγκριτικα και ακουσα κατι για ιδιορυθμη συμεριφορα και περιεργη θεση οδηγησης σε σχεση παντα με τα υπολοιπα εργαλεια στην κατηγορια του.

    Δεν έχει γραφτεί πουθενά, σε κανένα μεγάλο περιοδικό, σε Ελλάδα και στο εξωτερικό κάτι τέτοιο.

  7. #7
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389

    Re: Triumph Daytona 650

    Αρχικά δημιουργήθηκε από warm up
    super τιμή 8990 γιούρια

    σε τιμή used πέρνεις ολοκαίνουργιο superbike που παίζει τα κορυφαία της κατγορίας στα ίσια.

    απίστευτη γεωμετρία
    απίστευτα στριφτερό
    Απίστευτα φρένα.

    Τίμια αγορά.
    Φίλε εγώ έχω πάθει πλάκα με το μηχανάκι. Δυο φίλοι μου που το έχουν οδήγησει επίσης δεν πίστευαν ότι με αυτά τα λεφτά παίρνεις τέτοιο μηχάνημα. Στο μόνο που υστερεί σε σχέση με τον ανταγωνισμό, είναι στο ότι το μοτέρ τελειώνει 1000 στροφές πριν από τα υπόλοιπα, αλλά από την άλλη έχει περίπου 10 άλογα παραπάνω στις μεσαίες. Στην πράξη αυτό σημαίνει ότι είναι προσανατολισμένο για χρήση κυρίως σε δημόσιους δρόμους, και δευτερευόντως στην πίστα όπου στέκεται παραπάνω από αξιοπρεπώς.
    Κατά τα άλλα έχουμε και λέμε, φρένα nissin με σωληνάκια υψηλής που τσακίζουν. Αναρτήσεις Kayaba πλήρως ρυθμιζόμενες. Ελαστικά Corsa Diablo ειδική παραγωγή της Pirelli για το Daytona. Ποιότητα πλαστικών και βαφής κορυφαία.
    Και κυρίως αίσθηση στιβαρότητας και προβλέψιμης συμπεριφοράς.
    Triple 1050


  8. #8
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    Να εξηγουμαστε για να μην παρεξηγουμαστε.

    Κανεις δεν ειπε οτι το συγκεκριμενο μηχανακι δεν ειναι καλο. Απλα εγω εννοουσα οτι σε αυτη την κατηγορια οπου καποιος ψαχνει το απολυτο SS το daytona καλως η κακως ειναι πιο τουριστικο και σε συμπεριφορα και σε θεση οδηγησης.

    Αυτα και να σεβομαστε την γνωμη καποιου αλλου χωρις αμεσως να τον χαρακτηριζουμε λαλακα! καλα κρασα!

  9. #9
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
    Να εξηγουμαστε για να μην παρεξηγουμαστε.

    Κανεις δεν ειπε οτι το συγκεκριμενο μηχανακι δεν ειναι καλο. Απλα εγω εννοουσα οτι σε αυτη την κατηγορια οπου καποιος ψαχνει το απολυτο SS το daytona καλως η κακως ειναι πιο τουριστικο και σε συμπεριφορα και σε θεση οδηγησης.

    Αυτα και να σεβομαστε την γνωμη καποιου αλλου χωρις αμεσως να τον χαρακτηριζουμε λαλακα! καλα κρασα!
    Δεν είναι θέμα παρεξήγησης. Αλλά μην κρίνεις ένα μηχανάκι από αυτά που γράφουν τα ελληνικά περιοδικά, και από αυτά που ακούς στις καφετέριες.
    Το Daytona ΔΕΝ είναι καθόλου τουριστικό. Να μην μπερδεύουμε αυτούς που διαβάζουν εδώ μέσα.
    Η μόνη διαφορά στο στήσιμο έχει σχέση με τα clip on που είναι πάνω από την τιμονόπλακα και όχι κάτω (μερικά cm ψηλότερα). Το μηχανάκι είπαμε δεν έχει το ακραίο στήσιμο που έχει ένα SS Ιαπωνίας. Αλλά εάν θέλεις μπορείς να το κάνεις ακραίο.
    Κατά τα άλλα όπως και με όλα τα SS είναι ελάχιστοι οι οδηγοί στην Ελλάδα που μπορούν να το φτάσουν στα όρια του. Το έχω δει να κάνει ακραία πράγματα που ούτε εγώ ούτε εσύ ούτε η συντριπτική πλειοψηφία των οδηγών μπορούν να κάνουν.
    Για το μη αγωνιζόμενο οδηγό που θέλει ένα SS για γρήγορη οδήγηση σε δρόμο ή σε πίστα αυτή τη στιγμή το Daytona για μένα είναι η πιο τίμια πρόταση σε σχέση με το τι δίνεις και το τι παίρνεις.
    Triple 1050


  10. #10
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    Συμφωνω στο οτι ειναι 'good value for money', οπως λενε και οι φιλοι μου οι Αγγλαρες (ασχετο 4 χρονακια φαγαμε πανω).

    Οι γνωμες διαφερουν, αλλα αυτο που εχει σημασια ειναι να απολαμβανουμε τη συγκινηση που μας προσφερει καθε στιγμη η 2τροχη αγαπημενη μας, παντα με ασφαλεια και σιγουρια.

  11. #11
    minimoto..the real action Το avatar του/της warm up
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    287
    ακριβώς όπως τα είπες m1ke

  12. #12
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Παρεπιμπτώντος του χρόνου η Triumph θα λανσάρει ένα ακραίο Daytona που θα απευθύνεται σε αγωνιζόμενους. Από πληροφορίες που έχουν κυκλοφορήσει θα είναι κάπως έτσι.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	886511.jpg 
Προβολές:	223 
Μέγεθος:	42,3 KB 
ID:	20091
    Triple 1050


  13. #13
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Συνεργασία με την Kawasaki κάνει για το σχεδιασμό;



    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  14. #14
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231
    Gia photosopia den miazei ligo...ews poli

  15. #15
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
    Gia photosopia den miazei ligo...ews poli
    Εννοείται ότι είναι photoshop. Απλά από αυτά που έχει διαρρεύσει η Triumph κάπως έτσι θα πρέπει να το περιμένουμε.
    Triple 1050


Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF