Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 57 από 57

Θέμα: Κλήσεις απ' ευθείας

  1. #46
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Έχω παρατηρήσει τους τελευταίους μήνες ότι έχουν τοποθετηθεί περίπου 10 κάμερες σε στύλους στην Κατεχάκη και αρκετές ακόμα στις κεντρικές οδικές αρτηρίες Καρέα, Υμηττού, Ιλιούπολης, Αργυρούπολης. Δεν είναι οι μεγάλες κάμερες κουτιά που έβαζαν την περασμένη δεκαετία, αλλά μικρές κάμερες, όπως εκείνες που τοποθετούνται σε εξωτερικούς χώρους σπιτιών.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Έχω παρατηρήσει τους τελευταίους μήνες ότι έχουν τοποθετηθεί (...)μικρές κάμερες, όπως εκείνες που τοποθετούνται σε εξωτερικούς χώρους σπιτιών.
    Για να τσακώνουν όσους κινούνται κάτω από τα ελάχιστα επιτρεπόμενα όρια.
    Think faster than you ride

  3. #48
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Για να τσακώνουν όσους κινούνται κάτω από τα ελάχιστα επιτρεπόμενα όρια.
    Αν είναι έτσι, στο υπογράφω ότι δε λειτουργούν σωστά.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Καλα κανουν....μεσα στην πολη γεμισαμε καγκουρες που εχουν και καμερες να δειχνουν στο you το tube τις σουζες και τις
    μαλακιες που κανουν δεινοντας και οδηγιες μαλιστα ''ετσι κανεις την πιο γαματη σουζα''
    κανοντας αυτη την σουζα θα εισαι ο πιο γαματος στην παρεα και τα γκομενακια θα μαλλιοτραβιουνται για σενα!
    Εξοπλισμο ΟΥΤΕ για δειγμα...και κλαινε οι ερημοι γονεις μετα.!
    Χανουμε παληκαρια σαν τα κρυα νερα...με το να παρασυρονται απο την κουταμαρα και την αγνοια κινδυνου!
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    Περασα ενα προβλημα υγειας και αναγκαστηκε να χειρουργηθω εχω 2 μερες στο σπιτι
    μολις νοιωσω καλυτερα θα παω να δω το παληκαρι διπλα μου 24 ετων με χτυπηματα στο κεφαλι απο μηχανακι...ΜΟΝΟ στο κεφαλι !
    Ενα μηνα σχεδον ειναι μεσα απο τα χειρουργεια !
    Δεν φορουσε κρανος και ενεπλακη σαν τριτος !!!!!
    ΕΑΝ ηταν στην μεση του τροχαιου θα ειχε και στο σωμα σιγουρα κατι...ετσι ειπε!
    ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΠΟΝΑΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑς...ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΦΟΥΛ....

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Μακάρι να ξεσκίσουν τα κόκκινα
    Δε νομίζω ότι υπάρχει κόκκινο στην Αθήνα που να μην περνάνε 3 ακόμα σε κάθε αναμα

  6. #51
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Να κάνουμε κι εδώ ένα σόου όπου θα μας δείχνει ο δικαστής το βίντεο και εμείς θα κλαψουριζουμε να μας τη χαρίσει. Caught in providence κι ετσι.
    Πλάκα έχει, το παρακολουθώ στο φβ.

  7. #52
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Έχω παρατηρήσει τους τελευταίους μήνες ότι έχουν τοποθετηθεί περίπου 10 κάμερες σε στύλους στην Κατεχάκη και αρκετές ακόμα στις κεντρικές οδικές αρτηρίες Καρέα, Υμηττού, Ιλιούπολης, Αργυρούπολης. Δεν είναι οι μεγάλες κάμερες κουτιά που έβαζαν την περασμένη δεκαετία, αλλά μικρές κάμερες, όπως εκείνες που τοποθετούνται σε εξωτερικούς χώρους σπιτιών.
    Ίσως είναι απλά διαχείρισης κυκλοφορίας. (ή γενικότερης "διαχείρισης" ). Θεωρητικά πρέπει να υπάρχει και σηματοδότηση ότι ακολουθεί κάμερα ελέγχου παραβάσεων. Οι γνωστές κάμερες κουτιά που λες της αττικής οδού έχουν όλες σηματοδότηση δύο φορές πριν τις φτάσεις, όπως και άλλες σε άλλους δρόμους.

    Αυτό με την κρυφή κάμερα που λέει η ανακοίνωση δεν ξέρω αν στέκει νομικά. Εκτός αν απλά δουν πόσους θα έγραφαν θεωρητικά και αφού μπει πινακίδα αρχίσουν να γράφουν κανονικά. Αν ξέρει κάποιος το νομικό υπόβαθρο του θέματος ας πει κάτι παραπάνω.
    Give me fuel, Give me fire

  8. #53
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Πάντως στις διασταυρώσεις με φανάρια θεωρώ καλό να υπάρχουν. Έχω ακούσει πόσες φορές ιστορίες για τρακαρίσματα που δεν μπορούν να αποδείξουν ότι πέρασαν με πράσινο, ενώ ο άλλος με κόκκινο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Να κάνουμε κι εδώ ένα σόου όπου θα μας δείχνει ο δικαστής το βίντεο και εμείς θα κλαψουριζουμε να μας τη χαρίσει. Caught in providence κι ετσι.
    Πλάκα έχει, το παρακολουθώ στο φβ.
    Ναι αλλά εκεί στις περισσότερες διασταυρώσεις,μπορείς να στρίψεις δεξιά, εφόσον πρώτα ελέγξεις

  10. #55
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    "right on red after stop"

  11. #56
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Περνώντας πριν λίγο από διασταύρωση με τροχονόμο δεν μπόρεσα να μην σκεφτώ αν θα κλείνει κάποιος - ποιος; τις κάμερες όταν παίζει τροχονόμος
    Give me fuel, Give me fire

  12. #57
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Πάντως στις διασταυρώσεις με φανάρια θεωρώ καλό να υπάρχουν. Έχω ακούσει πόσες φορές ιστορίες για τρακαρίσματα που δεν μπορούν να αποδείξουν ότι πέρασαν με πράσινο, ενώ ο άλλος με κόκκινο.
    Είπαν ότι θα δοκιμάσουν φανάρια με κρυφή κάμερα που θα ενεργοποιείται όταν περνάς με κόκκινο. Αυτό είναι καλό νέο

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. 250 ή 600 απ' ευθείας?
    από vamei στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2008, 10:28
  2. Έρχονται κλήσεις.....
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 07:17
  3. Για να γιτώνετε τις κλήσεις
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 21:47
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 16:20
  5. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2003, 11:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF