Σελίδα 10 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213141520 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 887

Θέμα: MZ Riders Greece!!!

  1. #136
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2008
    Μηνύματα
    127
    σημερα πηρα τηλεφωνο αυτον τον ιωνα.παιδια ελπιζω να ειναι καλυτερος μαστορας απο οτι τιμες εχει!!!ΦΩΤΙΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!στο ΜΟΤΟ-PLUS βρηκα τα ιδια ανταλλακτικα στο 1/4 της τιμης που ζητουσε ο ιωνας .η πλακα ειναι ψαχνωντας σε γερμανικα και σερβικα site βρηκα τις ιδιες τιμες που δινει ο moto-plus το προβλημα ειναι οτι θελει να παραγγειλεις και κανει καμμια 20 αριtaα μερες να τα φερει.στο ενδιαμεσο βρηκα το τηλεφωνο του φιλλιπα του βασου του πρωην αντιπροσωπου mz στην ελλαδα .ο τυπος εχει παρει συνταξη και εχει ομως ενα σωρο ανταλλακτικα και φτιαχνει ακομα μηχανες. τεσπα παραγγειλα στον βασο τα ανταλλακτικα που χρειαζομαι αμεσα και τα υπολοιπα θα μου ερθουν απο σερβια ή γερμανια ή moto-plus βλεποντας και κανοντας.τωρα αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι επειδη στο μανιουαλ βλεπω πολλα ειδικα εργαλεια θελει πραγματικα τοσα ή λυνεται και χωρις αυτα ,χωρις φυσικα να προκληθουν ζημιες?? εχει λυσει κανενας μονος του να μου πει??
    οσο για το side car δεν ειναι θεμα αν ηταν σε jawa .οι συνδεσμοι για την μηχανη βρισκονται ευκολα στην γερμανια .εμενα με ενδιαφερει να βρω ενα side car.οποιος ξερει κατι ας πει.

  2. #137
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis 71
    σημερα πηρα τηλεφωνο αυτον τον ιωνα.παιδια ελπιζω να ειναι καλυτερος μαστορας απο οτι τιμες εχει!!!ΦΩΤΙΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!στο ΜΟΤΟ-PLUS βρηκα τα ιδια ανταλλακτικα στο 1/4 της τιμης που ζητουσε ο ιωνας .η πλακα ειναι ψαχνωντας σε γερμανικα και σερβικα site βρηκα τις ιδιες τιμες που δινει ο moto-plus το προβλημα ειναι οτι θελει να παραγγειλεις και κανει καμμια 20 αριtaα μερες να τα φερει.στο ενδιαμεσο βρηκα το τηλεφωνο του φιλλιπα του βασου του πρωην αντιπροσωπου mz στην ελλαδα .ο τυπος εχει παρει συνταξη και εχει ομως ενα σωρο ανταλλακτικα και φτιαχνει ακομα μηχανες. τεσπα παραγγειλα στον βασο τα ανταλλακτικα που χρειαζομαι αμεσα και τα υπολοιπα θα μου ερθουν απο σερβια ή γερμανια ή moto-plus βλεποντας και κανοντας.τωρα αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι επειδη στο μανιουαλ βλεπω πολλα ειδικα εργαλεια θελει πραγματικα τοσα ή λυνεται και χωρις αυτα ,χωρις φυσικα να προκληθουν ζημιες?? εχει λυσει κανενας μονος του να μου πει??
    οσο για το side car δεν ειναι θεμα αν ηταν σε jawa .οι συνδεσμοι για την μηχανη βρισκονται ευκολα στην γερμανια .εμενα με ενδιαφερει να βρω ενα side car.οποιος ξερει κατι ας πει.
    Mάκη τι έγινε τελικά, βρήκες sidecar?
    Επίσης, αν θέλεις, δώσε μας περισσότερα στοιχεία για τον Φίλιππα το Βάσο που λες παραπάνω, δεν είχα ξανακούσει κάτι γι'αυτόν.. επισκευάζει ακόμη ΜΖ; Ο Ρογδάκης δεν ήταν παλιά αντιπρόσωπος; Υπήρχε κι άλλος;
    ...το νου σου!!

  3. #138
    παλια εμεις οι μηχανικοι λεγαμε...simson-mz και jawa τα μαλλια σου τραβα:rotflmao: :rotflmao: οταν βλεπω τετοια μηχανακια αυτο μου ερχεται στο μυαλο και εναν τυπο που ειχε το περιοδικο μοτο που απο την αγανακτιση του, του ειχε βαλει φωτια στην αυλη του:rotflmao: :rotflmao: τοτες ομως αλλες εποχες.τωρα γιναν και αυτα συλλεκτικα κατα καποιο τροπο.τεσπα δεν θελω να προσβαλω τα μοτο σας απλα ηθελα να εκφραστω καλοταξιδα και να τα χεραιστε τα μοτο σας

  4. #139
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Χαχαχαχα, σωστός!! Νά'σαι καλά!!
    Κι εδώ βλέπουμε έναν παρατημένο ΜεΖέ που κουτούλησα σε δρομάκι της Μυτιλήνης, μου ραγίζει την καρδιά... δεν πρέπει να υπάρχει άλλο τέτοιο μηχανάκι στο νησί, κι αυτός είναι παρατημένος, με ξηλωμένο μπουζί (και ό,τι συνεπάγεται αυτό) και χωρίς πινακίδες...

    ...το νου σου!!

  5. #140
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Voila...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00341.jpg 
Προβολές:	411 
Μέγεθος:	359,5 KB 
ID:	244877
    ...το νου σου!!

  6. #141
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2008
    Μηνύματα
    127
    ελα φιλε .ο βασος ηταν ο αντιπροσωπος ελλαδας και ηταν εδω στην θεσσαλονικη.εχει παρει συνταξη αλλα εχει ακομα ενα σωρο ανταλλακτικα και μηχανες κομενες και επισκευαζει ακομα .τον παιρνεις τηλ και ερχεται και παιρνει την μηχανη σπιτι του και στην φτιαχνει.

  7. #142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis 71
    σημερα πηρα τηλεφωνο αυτον τον ιωνα.παιδια ελπιζω να ειναι καλυτερος μαστορας απο οτι τιμες εχει!!!ΦΩΤΙΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!στο ΜΟΤΟ-PLUS βρηκα τα ιδια ανταλλακτικα στο 1/4 της τιμης που ζητουσε ο ιωνας .

    φίλε μου,που είναι το μοτο plus ?
    μπορώ να βρω εκεί φθηνά ανταλλακτικά για το ΜΖ150?

    και μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ service manoual για ΜΖ150?
    ευχαριστώ

  8. #143
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    @makis 71:
    Αααααα, για Σαλόνικα μιλάς; Είπα κι εγώ...
    Ενδιαφέρον πάντως, για τους βόρειους... βάλε κάνα τηλεφωνάκι, καλά θα είναι να υπάρχει στο αρχείο...

    @tsompanis:
    Για το μοτο πλας δες εδώ: http://www.moto-plus.gr
    Για service manuals του ETZ150, δες εδώ:

    http://www.manualedereparatie.info/m...ratie.info.zip

    και εδώ:

    http://manualedereparatie.info/manua...ratie.info.zip

    ...το νου σου!!

  9. #144
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cristof40
    παλια εμεις οι μηχανικοι λεγαμε...simson-mz και jawa τα μαλλια σου τραβα:rotflmao: :rotflmao: οταν βλεπω τετοια μηχανακια αυτο μου ερχεται στο μυαλο και εναν τυπο που ειχε το περιοδικο μοτο που απο την αγανακτιση του, του ειχε βαλει φωτια στην αυλη του:rotflmao: :rotflmao: τοτες ομως αλλες εποχες.τωρα γιναν και αυτα συλλεκτικα κατα καποιο τροπο.τεσπα δεν θελω να προσβαλω τα μοτο σας απλα ηθελα να εκφραστω καλοταξιδα και να τα χεραιστε τα μοτο σας
    Xαχαχαχα, έτσι είναι, όπως τα λές! Τα μηχανάκια ανατολικού μπλοκ είχαν φανατικούς οπαδούς και ακόμη πιο φανατικούς πολέμιους! Σήμερα όμως τείνουν να γίνουν συλλεκτικά, πράγματι!
    Πάντως ας μη ξεχνάμε ότι και με κάτι Τ50 και 6βολτα Χόντα παπιά βλαστήμαγε ο κόσμος τότςε, αλλά σήμερα τα κυνηγάνε όλοι σαν τρελλοί για ανακατασκευές κλπ...
    Αλλάζουν οι καιροί...!!!
    Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι οι ΜεΖέδες έχουν ΠΟΛΥ γέλιο, κάθε φορά που κάνεις βόλτα μαθαίνεις κι άλλα πράγματα!!
    ...το νου σου!!

  10. #145
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2348032/

    ...αν ενδιαφέρεται κανείς, αυτό το συγκεκριμένο μοντέλο όσο περνάει ο καιρός γίνεται όλο και πιο δυσεύρετο...
    Σημειωτέον ότι δεν έχω καμμία σχέση με την αγγελία, απλώς χάζευα κι έπεσα πάνω της!
    ...το νου σου!!

  11. #146
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkiklhs Προβολή μηνύματος
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2348032/

    ...αν ενδιαφέρεται κανείς, αυτό το συγκεκριμένο μοντέλο όσο περνάει ο καιρός γίνεται όλο και πιο δυσεύρετο...
    Σημειωτέον ότι δεν έχω καμμία σχέση με την αγγελία, απλώς χάζευα κι έπεσα πάνω της!

    και ειναι '86 ... εσοδείας Chernobil ...
    Accipere quam facere praestat injuriam

  12. #147
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    και ειναι '86 ... εσοδείας Chernobil ...
    :rotflmao::rotflmao:
    Λοιπόν, τώρα που το ξαναβλέπω όμως, κάτι δε μου πάει καλά... το 251 βγήκε στην παραγωγή το 1988, πώς γίνεται αυτό να είναι του '86;
    Μήπως έχει πέσει κάνα μαγείρεμα με τα χαρτιά; Μακάρι να είναι απλώς τυπογραφικό λάθος...
    ...το νου σου!!

  13. #148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από makis 71 Προβολή μηνύματος
    σημερα πηρα τηλεφωνο αυτον τον ιωνα.παιδια ελπιζω να ειναι καλυτερος μαστορας απο οτι τιμες εχει!!! .....
    Μπορεί να είναι ακριβός αλλά η συζήτηση μαζί του για τα κοινωνικοπολιτικά δρόμενα, είναι ανεκτίμητη.

  14. #149
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vagtav Προβολή μηνύματος
    Μπορεί να είναι ακριβός αλλά η συζήτηση μαζί του για τα κοινωνικοπολιτικά δρόμενα, είναι ανεκτίμητη.
    +1000
    :rotflmao::rotflmao::rotflmao:
    ...το νου σου!!

  15. #150

    Μία φορά μου ζήτησε ένας φίλος να τον πάω για να παραλάβει το μεζέ του και από τότε δεν ξαναπήγε μόνος του

    ΥΓ. Το δρόμενα είναι από τον δρόμο, μιας και είμαστε μηχανόβιοι να ΄ούμε

Σελίδα 10 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213141520 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Rider Sainct killed in Egypt crash
    από Julius στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 12:18
  2. Please help... όχι και ghost rider!!!
    από viki στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 15:02
  3. Shadow Rider - This is not what you expect!... RapidShade
    από RapidShade στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2004, 13:17
  4. ΩΧ,ωΧ.....ο X-rider....
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 10:46
  5. Searching For A Russian Speaking Rider
    από Odyssey στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 14:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF