Σελίδα 44 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 34394041424344454647484954 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 646 έως 660 από 887

Θέμα: MZ Riders Greece!!!

  1. #646
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Το χειμώνα την είχε 450ε... τον πήρα τηλ και του λέω, αφού δεν κινείται, θα χρειαστεί να την μεταφέρω οπότε μπορείς να μου κόψεις τα 50ε, να είμαστε και οι δύο ευχαριστημένοι?

    ΟΧΙ

    οκ... νέμα προμπλέμα...

    τώρα έχει 501ε... σαν τα levi's.... αντε καλοπούλητο!

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5279171/
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  2. #647
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    ναι αλλά πάρεις τώρα και του πεις κόψς ένα 50ρικο τι θα σου πει???

    :rotflmao:
    ανανήψαντας

  3. #648
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από guzzistas Προβολή μηνύματος
    Το χειμώνα την είχε 450ε... τον πήρα τηλ και του λέω, αφού δεν κινείται, θα χρειαστεί να την μεταφέρω οπότε μπορείς να μου κόψεις τα 50ε, να είμαστε και οι δύο ευχαριστημένοι?

    ΟΧΙ

    οκ... νέμα προμπλέμα...

    τώρα έχει 501ε... σαν τα levi's.... αντε καλοπούλητο!

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5279171/
    ΠΡεπει να ειναι πανω απο 2-3 χρονια η αγγελια..

    Υ.γ.Ε οχι και συλλεκτικος ο μεζες νατανε κανενα ala verde να παει στο δ@$#ο για κατι ψιλοπαραπανω αλλα οχι και τετοια νουμερα..

  4. #649
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MZ251 Προβολή μηνύματος
    Την πήγε € 3.800 (Συζητήσιμη): http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5407264/
    καλό ε!!! και θα έχει συνέχεια
    Την διέγραψε. Δεν πιστεύω να την αγόρασε κανένας μαλάκας με 3800 ευρώ . Μάλλον να ξεχαστεί η γκάφα του θέλει και θα επανέλθει....

  5. #650
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    ΠΡεπει να ειναι πανω απο 2-3 χρονια η αγγελια..
    Αυτή η MZ ETZ 250 από Λάρισα, είναι αγγελία 4 ετών. Το 2010 έψαχνα να αγοράσω ΜΖ και την θυμάμαι. Άντε, θα γίνει ιστορικό κειμήλιο κι αυτή και θα την μοσχοπουλήσει!!!!:rotflmao:

  6. #651
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    kokkiklhs -> Κανε μου κανα vrooom μπας και το αποφασησω να αγορασω και εγω κανενα μεζεδακο..

  7. #652
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    kokkiklhs -> Κανε μου κανα vrooom μπας και το αποφασησω να αγορασω και εγω κανενα μεζεδακο..
    Πάρε αυτόν με τα 6 κατοστάρικα από την Ηλιούπολη, πιστεύω με λίγο παζαράκι θα κατέβει κι άλλο η τιμή! Πάρε τηλ και ζήτα καμιά φωτογραφία με email...
    Αν είναι σε κατάσταση τζετ σε συμφέρει 1000 φορές, από το να πάρεις κάνα σαπάκι σκουριασμένο, χωρίς τέλη, ΚΤΕΟ, ΜΕΟ, ΣΕΟ κλπ με 3 κατοστάρικα και μετά να φας μήνες σε τρεχάματα και 2 φορές άλλα τόσα λεφτά σε επισκευές και μαζέματα! Α, και προς θεού, μακριά από τον "φωτισμένο" μάστορα, εκτός αν έχεις όρεξη για μάδημα και κοροϊδία, ό,τι χρειαστείς κάνε κρούση εδώ και θα βρεθούν λύσεις για όλα!!
    ...το νου σου!!

  8. #653
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2002
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkiklhs Προβολή μηνύματος
    Πάρε αυτόν με τα 6 κατοστάρικα από την Ηλιούπολη, πιστεύω με λίγο παζαράκι θα κατέβει κι άλλο η τιμή! Πάρε τηλ και ζήτα καμιά φωτογραφία με email...
    Αν είναι σε κατάσταση τζετ σε συμφέρει 1000 φορές, από το να πάρεις κάνα σαπάκι σκουριασμένο, χωρίς τέλη, ΚΤΕΟ, ΜΕΟ, ΣΕΟ κλπ με 3 κατοστάρικα και μετά να φας μήνες σε τρεχάματα και 2 φορές άλλα τόσα λεφτά σε επισκευές και μαζέματα! Α, και προς θεού, μακριά από τον "φωτισμένο" μάστορα, εκτός αν έχεις όρεξη για μάδημα και κοροϊδία, ό,τι χρειαστείς κάνε κρούση εδώ και θα βρεθούν λύσεις για όλα!!
    Πόσο δίκιο έχεις για τον παντογνώστη "μάστορα"!! Όλο φούμαρα, πόζα και στο τέλος σου πιάνει και το κώλο. Μάγκες μακριά.

  9. #654
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Δεν εχω αναγκη απο μαστορες εγω με ενα καλο μανουαλι θαμε ok..

    Υ.γ.Εκανα μια προσπαθεια αλλα δεν το σηκωνε η κιορια..

  10. #655
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Δεν εχω αναγκη απο μαστορες εγω με ενα καλο μανουαλι θαμε ok..

    Υ.γ.Εκανα μια προσπαθεια αλλα δεν το σηκωνε η κιορια..
    Ωραίος!! Ε, ξαναπροσπάθησε καλύτερα βραδάκι, διότι τώρα ή θα εργάζεται, ή θα πλατσουρίζει σε καμιά παραλία!
    Για να λέει μπεζ πάντως, λογικά είναι ίδιο με το δικό μου, καλό (εργοστασιακό) χρώμα και πέρα από τα συνηθισμένα!!
    ...το νου σου!!

  11. #656
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MZ251 Προβολή μηνύματος
    Πόσο δίκιο έχεις για τον παντογνώστη "μάστορα"!! Όλο φούμαρα, πόζα και στο τέλος σου πιάνει και το κώλο. Μάγκες μακριά.
    Σε ποιον θα πάμε αν παραστεί ανάγκη για ζημιά στον κινητήρα;......Το κέρατό τους!

  12. #657
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkiklhs Προβολή μηνύματος
    Ωραίος!! Ε, ξαναπροσπάθησε καλύτερα βραδάκι, διότι τώρα ή θα εργάζεται, ή θα πλατσουρίζει σε καμιά παραλία!
    Για να λέει μπεζ πάντως, λογικά είναι ίδιο με το δικό μου, καλό (εργοστασιακό) χρώμα και πέρα από τα συνηθισμένα!!
    ΚΑλα σιγουρα θα ξαναπαρω..Εχω γρεψει και τοτε αν δεις στο τοπικ σου στην πρωτη σελιδα!!

    Υ.γ.1Το εχεις περιποιημενο τον μεζε και με αρκετα extraδακια βλεπω μπαγκαζια-σχαρες-ζελατινα..
    Υ.γ.2Απο γεματο ποση αυτονομια εχει αν θυμαμαι καλα πας με το ματι δεν εχει ενδειξη πουθενα ουτε μερικο χιλιομετρητη να θυμασαι-μηδενιζεις....

  13. #658
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    ΚΑλα σιγουρα θα ξαναπαρω..Εχω γρεψει και τοτε αν δεις στο τοπικ σου στην πρωτη σελιδα!!

    Υ.γ.1Το εχεις περιποιημενο τον μεζε και με αρκετα extraδακια βλεπω μπαγκαζια-σχαρες-ζελατινα..
    Υ.γ.2Απο γεματο ποση αυτονομια εχει αν θυμαμαι καλα πας με το ματι δεν εχει ενδειξη πουθενα ουτε μερικο χιλιομετρητη να θυμασαι-μηδενιζεις....
    Eχει ρεζερβα στο ρακόρ όπως σχεδόν ολες οι μηχανές τοτε.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #659
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    ΚΑλα σιγουρα θα ξαναπαρω..Εχω γρεψει και τοτε αν δεις στο τοπικ σου στην πρωτη σελιδα!!

    Υ.γ.1Το εχεις περιποιημενο τον μεζε και με αρκετα extraδακια βλεπω μπαγκαζια-σχαρες-ζελατινα..
    Υ.γ.2Απο γεματο ποση αυτονομια εχει αν θυμαμαι καλα πας με το ματι δεν εχει ενδειξη πουθενα ουτε μερικο χιλιομετρητη να θυμασαι-μηδενιζεις....
    Όπως τα λέει ο Σαπίλαος (κατά το Χαρίλαος, χαχαχα), έχει ρεζέρβα στο ρουμπινέτο! Δεν υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος υπολογισμού για τη βενζίνη, αυτό που μπορώ να σου πω είναι πως το ρεζερβουάρ είναι 17 λίτρα και έχω δει κατά καιρούς κατανάλωση από 5-5.5/100 (μονοκάβαλος κι χαλαρός) έως και 7+/100 (κακορυθμισμένο από τον "φωτισμένο" γνωστό-άγνωστο μάστορα)...
    Άρα μιλάμε σίγουρα για πάνω από 200χμ αυτονομία με ένα γέμισμα, προσωπικά δεν το έχω αφήσει ποτέ να βαρέσει ρεζέρβα, διότι έχω κι αρκετή σκουρίτσα μέσα στο ρεζερβουάρ και δε γουστάρω να ξεβουλώνω καρμπ κάθε τρεις και λίγο...

    Το ξέρω ότι είχες γράψει στο τόπικ με την εκδρομή, και σ'ευχαριστώ! Απλώς το έβαλα για να το δει όποιος δεν το είχε δει τότε και να το θυμηθείς και συ, αν ήθελες να ξανατσεκάρεις φωτό! Να, στη συγκεκριμένη εκδρομή θυμάμαι ότι πήγαινα δικάβαλος και φορτωμένος, με 5η και 110 καρφωμένα στην εθνική, μετά με 2η-3η στην ανηφόρα για Προυσό, είχα προσπαθήσει επίτηδες να υπολογίσω και δε θυμαμαι να είδα πάνω από 5.5/6 λίτρα στα 100 κατανάλωση σε μέσο όρο...

    Όσο μπορώ το έχω φροντισμένο, είμαι πολύ τυχερός διότι ο παππούς που το είχε πριν μου το δώσει το πρόσεχε σαν τα μάτια του κι έτσι είναι στην κατάσταση που βλέπεις... τα πλαϊνά τα κουτάκια (πιο πολύ φιγουρατζίδικα, 2-3 ψιλολόγια χωράνε μέσα) τα είχε βάλει εκείνος, τη σχάρα για τη βαλίτσα μου την πέρασε ο Ιωνάς (παρεμπιπτόντως έκανε πολύ καλή δουλειά και με χρέωσε και καλή τιμή, εν προκειμένω)... επίσης τη ζελατίνα στο μασκάκι την είχε περάσει εκείνος, το μασκάκι και οι βάσεις του είναι από "δωρητή οργάνων" που τώρα πια έχει καταλήξει στην πρέσα...
    Κατά τα άλλα το μηχανάκι είναι 100% μαμαδέξ και δεν έχει υποστεί καμιά επέμβαση/βελτίωση, και πάει μια χαρά!
    ...το νου σου!!

  15. #660
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STO DIAOLO Προβολή μηνύματος
    Σε ποιον θα πάμε αν παραστεί ανάγκη για ζημιά στον κινητήρα;......Το κέρατό τους!
    Για να βγάλει χοντρή ζημιά στον κινητήρα ο μεζές, όπως ξέρεις πρέπει να είναι τρελλά ξεκατινιασμένος, οπότε ή το κάνουμε βίδες μόνοι μας (αν γνωρίζουμε ακριβώς το πρόβλημα) με ανταλλακτικά από Γερμανία κι ο θεός βοηθός, ή τσιμπάμε έναν ολόκληρο κινητήρα από κάνα άλλο (ή και ολόκληρο μηχανάκι άλλο, εσύ το ξέρεις, πιο καλά συμφέρει) και βάζουμε τον χαλασμένο στην άκρη...
    ...το νου σου!!

Παρόμοια θέματα

  1. Rider Sainct killed in Egypt crash
    από Julius στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 12:18
  2. Please help... όχι και ghost rider!!!
    από viki στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 15:02
  3. Shadow Rider - This is not what you expect!... RapidShade
    από RapidShade στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2004, 13:17
  4. ΩΧ,ωΧ.....ο X-rider....
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 10:46
  5. Searching For A Russian Speaking Rider
    από Odyssey στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 14:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF