Σελίδα 45 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 35404142434445464748495055 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 661 έως 675 από 887

Θέμα: MZ Riders Greece!!!

  1. #661
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Υ.γ.2Απο γεματο ποση αυτονομια εχει αν θυμαμαι καλα πας με το ματι δεν εχει ενδειξη πουθενα ουτε μερικο χιλιομετρητη να θυμασαι-μηδενιζεις....
    Όπως σου είπαν, ο διακόπτης βενζίνης έχει θέση ρεζέρβας. Η ρεζέρβα περιέχει 1,5 λίτρο βενζίνης. Σε βγάζει για περίπου 30 χλμ.
    Συνολική χωρητικότητα 17 λίτρων. Με ένα γέμισμα, ταξίδευα 410 χλμ δίχως να πιάσει ρεζέρβα.
    Μερικός χιλιομετρητής δεν υπάρχει έτσι ώστε να ακονίζουμε την μνήμη μας.Φροντίζει η ΜΖ και γι'αυτό!
    Τελευταία τροποποίηση από STO DIAOLO; 27/08/2014 στις 09:30.

  2. #662
    τη σχάρα για τη βαλίτσα μου την πέρασε ο Ιωνάς (παρεμπιπτόντως έκανε πολύ καλή δουλειά και με χρέωσε και καλή τιμή, εν προκειμένω)... επίσης τη ζελατίνα στο μασκάκι την είχε περάσει εκείνος,
    Κοκκίκλη, αν θες, μας λες πόσα έδωσες στο μαστόρι για σχάρα και ζελατίνα.

  3. #663
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkiklhs Προβολή μηνύματος
    Για να βγάλει χοντρή ζημιά στον κινητήρα ο μεζές, όπως ξέρεις πρέπει να είναι τρελλά ξεκατινιασμένος, οπότε ή το κάνουμε βίδες μόνοι μας (αν γνωρίζουμε ακριβώς το πρόβλημα) με ανταλλακτικά από Γερμανία κι ο θεός βοηθός
    Φυσικά όποιοι ξέρουν, αυτό και μόνο πρέπει να κάνουν! Να μην μπλέξουν με μαστόρια.
    (ή και ολόκληρο μηχανάκι άλλο, εσύ το ξέρεις, πιο καλά συμφέρει) και βάζουμε τον χαλασμένο στην άκρη...
    Αν η χαλασμένη ΜΖ έχει συναισθηματική αξία, υπάρχει θέμα. Πρέπει να την φτιάξεις.

  4. #664
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STO DIAOLO Προβολή μηνύματος
    Κοκκίκλη, αν θες, μας λες πόσα έδωσες στο μαστόρι για σχάρα και ζελατίνα.
    Για τη σχάρα θυμάμαι ότι χρεώνει 50ε με τοποθέτηση, που είναι λογική τιμή! Σε μένα βγήκε κάτι παραπάνω, διότι έκανε και σπέσιαλ πατέντα για να μπουν μαζί και τα πλαϊνά κουτάκια, ασχολήθηκε αρκετή ώρα και πραγματικά έκανε πολύ καλή δουλειά, εδώ του βγάζω το καπέλο.
    Για τη ζελατίνα δε θυμάμαι σίγουρα, απλώς μου φάνηκε σχετικά ακριβούτσικη, νομίζω 40ε, ίσως και παραπάνω, σίγουρα όχι λιγότερα...
    ...το νου σου!!

  5. #665
    Ναι, 50 ευρώ είχε πει και σε μένα η "ευήθης" κυρία. Και οι αντιρίδες στα 50 ευρώ. Αντιρίδες, σου έβαλε;
    Την ζελατίνα, τι την ήθελες;

  6. #666
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STO DIAOLO Προβολή μηνύματος
    Ναι, 50 ευρώ είχε πει και σε μένα η "ευήθης" κυρία. Και οι αντιρίδες στα 50 ευρώ. Αντιρίδες, σου έβαλε;
    Την ζελατίνα, τι την ήθελες;
    Έβαλε και αντηρίδες (εννοείς τις 2 μπάρες που καταλήγουν στα πίσω μαρσπιέ για κόντρα στη σχάρα), χωρίς επί πλέον χρέωση...
    Τη ζελατίνα την έβαλα σε πρώτη φάση για ομορφιά, μια και είχα βάλει το μαύρο μασκάκι που δε μου άρεσε σκέτο, όμως 2 φορές που το έχω βγάλει ταξιδάκι, είδα αρκετή διαφορά στον αέρα μετά τα 100 (δεν πάει και πολύ παραπάνω, χιχι), διεπίστωσα λοιπόν ότι κάνει και κάποια δουλίτσα σχετικά με την προστασία του οδηγού από το ταρακούνημα του κεφαλιού!
    ...το νου σου!!

  7. #667
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkiklhs Προβολή μηνύματος
    όμως 2 φορές που το έχω βγάλει ταξιδάκι, είδα αρκετή διαφορά στον αέρα μετά τα 100 (δεν πάει και πολύ παραπάνω, χιχι), διεπίστωσα λοιπόν ότι κάνει και κάποια δουλίτσα σχετικά με την προστασία του οδηγού από το ταρακούνημα του κεφαλιού!
    Η ζελατίνα κάνει θόρυβο μετά τα 100 χλμ καθώς ο αέρας πέφτει πάνω της;
    Η ΜΖ ΕΤΖ 251 πιάνει τα 110 με την μία και προοδευτικά φθάνει στα 130-140.

  8. #668
    Επί Χόνεκερ:
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 10462803_833972113287149_4593069398684062205_n.jpg‎  

  9. #669
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STO DIAOLO Προβολή μηνύματος
    Η ζελατίνα κάνει θόρυβο μετά τα 100 χλμ καθώς ο αέρας πέφτει πάνω της;
    Η ΜΖ ΕΤΖ 251 πιάνει τα 110 με την μία και προοδευτικά φθάνει στα 130-140.
    Δεν έχω παρατηρήσει να κάνει θόρυβο, απεναντίας, θυμάμαι ότι χωρίς αυτήν ήταν χειρότερα...
    Τα 110 τα βγάζει και το δικό μου εύκολα, όμως ποτέ δεν έχω δει τελική πάνω από 120 και κάτι, αν και εδώ πρέπει να σημειώσω ότι η βελόνα του κοντέρ μου "παίζει" ελαφρώς πάνω-κάτω, οπότε δε μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι γίνεται...
    ...το νου σου!!

  10. #670
    Λίπανε την ντίζα του ταχύμετρου μπας και στρώσει αλλά δεν ξέρω...
    Αθήνα-Κόρινθο πήγες με την ΜΖ; Για να πιάσεις τα 140.

  11. #671
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STO DIAOLO Προβολή μηνύματος
    Λίπανε την ντίζα του ταχύμετρου μπας και στρώσει αλλά δεν ξέρω...
    Αθήνα-Κόρινθο πήγες με την ΜΖ; Για να πιάσεις τα 140.
    Έχω ακούσει ότι το θεματάκι είναι ΜΕΣΑ στο κοντέρ, με κάτι μαγνητάκια... θα λιπάνω όμως και τη ντίζα, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω μπει στον κόπο τόσα χρόνια! Πάντως αυτό μου το έκανε από τότε που το πήρα, οπότε το συνήθισα...
    Λαμία-Καρπενήσι το έχω ανεβάσει δικάβαλο, και Βόλο-Πήλιο μόνος μου! Έχει ευθείες ο δρόμος, αλλά δεν το έφτασα στα όριά του... βασικά ψιλοφοβάμαι κι όλα μη μου μείνει στο χέρι, το λυπάμαι να το τσιτώσω όσο πάει, το καημένο! Καλοκαίρι τώρα, να φάει κάνα κόλλημα με τη super ζέστη, κρίμα θα είναι...
    ...το νου σου!!

  12. #672
    Καλά κάνεις. Ούτε και εγώ θα το τσίτωνα τώρα.
    Νεανίας ο DIAOLOS, το βάραγε 150 χλμ σε μια συγκεκριμένη ευθεία με ελαφρώς κατηφορική κλίση στην διαδρομή Κόρινθος-Πάτρα.

  13. #673
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Δεν εχω αναγκη απο μαστορες εγω με ενα καλο μανουαλι θαμε ok.. Υ.γ.Εκανα μια προσπαθεια αλλα δεν το σηκωνε η κιορια..
    Καραβίδα, πήρες τηλέφωνο; Έβαλε και φωτογραφίες η κυρία:
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5412737/
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 5412737_0_b.jpg‎   5412737_1_b.jpg‎  

  14. #674
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Καραβίδα όρμαααααααααα!! Διδυμάκι με το δικό μου!!
    Eντελώς μαμά (και με τις τραγικές πίσω αναρτήσεις) και με λίγα χιλιόμετρα, παζάρεψε να σου κόψει κάνα κατοστάρι και χτύπα το αλύπητα!!!
    ...το νου σου!!

  15. #675
    Η "ευήθης" κυρία του πρωτομάστορα είχε πει οτι πλέον ζητούν ΚΤΕΟ για να γίνει μεταβίβαση μότο. Ισχύει;
    Καραβίδα, το ΚΤΕΟ της κυρίας έχει λήξει. Τα ελαστικά θέλουν αλλαγή και έχει ένα κτύπημα στο ντεπόζιτο. Άνετα το κτυπάς 500.

Παρόμοια θέματα

  1. Rider Sainct killed in Egypt crash
    από Julius στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 12:18
  2. Please help... όχι και ghost rider!!!
    από viki στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 15:02
  3. Shadow Rider - This is not what you expect!... RapidShade
    από RapidShade στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2004, 13:17
  4. ΩΧ,ωΧ.....ο X-rider....
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 10:46
  5. Searching For A Russian Speaking Rider
    από Odyssey στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 14:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF