Σελίδα 48 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 38434445464748495051525358 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 706 έως 720 από 887

Θέμα: MZ Riders Greece!!!

  1. #706
    Καλωσόρισες Παλαιέ!
    Είχα το ίδιο πρόβλημα πριν χρόνια. Με βροχή χειροτέρευε. Τελικά έφταιγε ένα κομμάτι του μπουζοκαλωδίου κοντά στην πίπα. Είχε σχιστεί το πλαστικό περίβλημά του. Έκοψα το φθαρμένο κομμάτι, μίκρυνε λίγο το μήκος του καλωδίου, γι΄αυτό μετακίνησα τον πολλαπλασιαστή που είναι κάτω από την σέλα-στην άκρη, πιο μπροστά.
    Ο πολλαπλασιαστής βασίζεται σε έναν μεταλλικό πεπλατυσμένο δακτύλιο. Λασκάρεις τις βίδες του δακτυλίου και μετακινείς τον πολ/στή πιο μπροστά.

    Αν δεν ξέρεις: ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΗΣ-ΜΠΟΥΖΟΚΑΛΩΔΙΟ-ΠΙΠΑ-ΜΠΟΥΖΙ από την μεριά που είναι η εργαλειοθήκη πάνω από την μπαταρία.
    Τελευταία τροποποίηση από STO DIAOLO; 12/09/2014 στις 11:10.

  2. #707
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2014
    Μηνύματα
    4
    -STO DIAOLO με γύρισες στα μαύρα κατάστιχα της μοτοσυκλετιστικής μου ιστορίας.χαχαχαχα
    -Palaios Μην με πεις άσχετο γραφώ 'ο'τι μου κατέβει ίσως κάποιο δεν έχεις τσεκάρει:
    Ανοιχτό choc,
    Διάκενο μπουζί,(Από το μπουζί μπορείς να καταλάβεις και άμα το μίγμα είναι πλούσιο σε λάδι,φτωχό σε αέρα κλπ.)
    Φίλτρο αέρα,
    Αποκλείετε η εξάτμιση γιατί θα στο έκανε και όταν είναι κρύο.

  3. #708
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexkollias Προβολή μηνύματος
    -STO DIAOLO με γύρισες στα μαύρα κατάστιχα της μοτοσυκλετιστικής μου ιστορίας.χαχαχαχα
    Καλά ρε παιδάκι μου, για σένα η ΜΖ ήταν εφιάλτης! Αλλά...την αγαπούσες!
    Είναι χαρά να φτιάχνεις πράγματα πάνω στην μηχανή! Και η ΜΖ προσφέρεται γιατί είναι απλή.
    Πάντως με χαρά θα σε διάβαζα να μας γράψεις και άλλα μαύρα κατάστιχα-εμπειρίες σου με την ΜΖ!
    -Palaios Μην με πεις άσχετο γραφώ 'ο'τι μου κατέβει ίσως κάποιο δεν έχεις τσεκάρει:
    Ανοιχτό choc,
    Διάκενο μπουζί,(Από το μπουζί μπορείς να καταλάβεις και άμα το μίγμα είναι πλούσιο σε λάδι,φτωχό σε αέρα κλπ.)
    Φίλτρο αέρα,
    Αποκλείετε η εξάτμιση γιατί θα στο έκανε και όταν είναι κρύο.
    Παλαιέ, αυτά είναι τα πρώτα που πρέπει να κυτάξεις.

  4. #709
    Και για να στανιάρουμε!:

    Είναι δημοσιευμένη στο internet, ουδέν πρόβλημα κύριοι διαχειριστές.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 10626254_282340075293523_700803609951819441_o.jpg‎  

  5. #710
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    7
    Φίλοι μου καλημέρα και καλή εβδομάδα.
    Μπουζί και καλώδιο είναι καινούργια. Δοκίμασα και δεύτερο μπουζί, τα ίδια. Το τσοκ φαίνεται κλειστό αλλά ίσως να υπάρχει πρόβλημα στο λαστιχάκι, θα το κοιτάξω. Θα κοιτάξω επίσης να καθαρίσω το καρμπυρατέρ. Το μόνο που ελπίζω είναι να μην έχω πρόβλημα με την ηλεκτρονική, ή κάποιο πρόβλημα μέσα στον κινητήρα.

  6. #711
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Καλώς τον παλαιό!!
    Όπως σου είπε πιο πάνω και ο notakos, αυτό είναι τυπικό σύμπτωμα από πρόβλημα στις πλατίνες, οπότε μια και εσύ έχεις ηλεκτρονική, μάλλον θα πρέπει να προσανατολιστείς προς ανάφλεξη μεριά... μπας κι έχουν σπάσει τίποτα κολλήσεις από τους κραδασμούς; Αν πιάνει το χέρι σου από κολλητήρια, ξήλωσε και πέρνα από πάνω όσες ψυχρές μπορείς, μήπως και λυθεί το πρόβλημα! Άλλη πιθανότητα είναι η κακή τροφοδοσία, οπότε βγάλε και καθάρισε καλά το καρμπ, μην είναι κάνα ζιγλεράκι βουλωμένο! Α, και δοκίμασε να το δουλέψεις χωρίς τη χοάνη του αερόφιλτρου, να δεις μήπως έχεις βελτίωση, οπότε θα θες αερόφιλτρο!
    Θα περιμένουμε ενημέρωση! Καλή τύχη και... υπομονή, ΜεΖές είναι αυτός...!!!
    ...το νου σου!!

  7. #712
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    7
    Καλησπέρα σε όλους
    Η μόνη μου ελπίδα είναι το καρμπυρατέρ. Εάν και τότε δεν στρώσει βλέπουμε. Στο μεταξύ αν και πληγωμένη, με υποστηρίζει στις καθημερινές μετακινήσεις μου. Απλώς μετά τα 200 έχει έναν δισταγμό

  8. #713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Palaios Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους
    Η μόνη μου ελπίδα είναι το καρμπυρατέρ. Εάν και τότε δεν στρώσει βλέπουμε. Στο μεταξύ αν και πληγωμένη, με υποστηρίζει στις καθημερινές μετακινήσεις μου. Απλώς μετά τα 200 έχει έναν δισταγμό
    Σκέφτηκες να βάλεις γιαπωνέζικο καρμπυρατέρ;
    Εγώ στη Jawa 350 που έκανα ανακατασκευή έβαλα πρόχειρα ένα MIKUNI (ταιριάζει σαν να ήταν δικό της) και λέω να το κρατήσω. Καλά είναι τα original αλλά σηκώνει πολλή συζήτηση το θέμα.

  9. #714
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Palaios Προβολή μηνύματος
    Απλώς μετά τα 200 έχει έναν δισταγμό
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #715
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    AXAXAXAXAXAXAXA

    http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%...8E%CF%83%CE%B7

    ΥΓ Η πλακίτσα πάει στο αστείο του Παλιού και όχι στο μοτόρι ΜΖ την ιστορία του οποίου μαζί με τον Παναή (σειρά) και μερικά άλλα (λίγα) γερόντια από δω μέσα γνωρίζω καλά...

  11. #716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    AXAXAXAXAXAXAXA

    http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%...8E%CF%83%CE%B7

    ΥΓ Η πλακίτσα πάει στο αστείο του Παλιού και όχι στο μοτόρι ΜΖ την ιστορία του οποίου μαζί με τον Παναή (σειρά) και μερικά άλλα (λίγα) γερόντια από δω μέσα γνωρίζω καλά...
    Ποιός μπορεί να σε παρεξηγήσει εσένα ρε παλιοσειρά;

  12. #717
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    7
    Φίλοι καλημέρα
    Γιαπωνέζικα ανταλλακτικά αποφεύγω να τοποθετώ στην δίτροχη ηλικιωμένη σύντροφο διότι φοβάμαι συμβατότητα και επιμόλυνση! Επικίνδυνα πράγματα σε αυτή της την ηλικία! Παρ όλα αυτά, η πιστότητα του συγκεκριμένου υποζυγίου, με κινητοποιεί να το έχω τόσα χρόνια μαζί μου και πραγματικά θέλω να του ανοίξω ξανά τους ταξιδιωτικούς του ορίζοντες. Όποια συμβουλή λοιπόν δεκτή.
    Καλή συνέχεια σε όλους

  13. #718
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2002
    Μηνύματα
    12
    Αν γνωρίζει κάποιος: Εδώ και κανα μήνα η ΜΖ μου μου βγάζει το λάδι για να πάρει μπροστά. Χρειάζεται τουλάχιστον 10-15 μανιβελιές όταν είναι κρύα. Αν είναι ζεστή παίρνει με την πρώτη. Μιας και δεν μου το έχει ξανακάνει, καθάρισα καρμπ, το ξαναρύθμισα σύμφωνα με το manual Haynes αλλά τα ίδια. Τι μπορεί να συμβαίνει;

  14. #719
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MZ251 Προβολή μηνύματος
    Αν γνωρίζει κάποιος: Εδώ και κανα μήνα η ΜΖ μου μου βγάζει το λάδι για να πάρει μπροστά. Χρειάζεται τουλάχιστον 10-15 μανιβελιές όταν είναι κρύα. Αν είναι ζεστή παίρνει με την πρώτη. Μιας και δεν μου το έχει ξανακάνει, καθάρισα καρμπ, το ξαναρύθμισα σύμφωνα με το manual Haynes αλλά τα ίδια. Τι μπορεί να συμβαίνει;
    Να έκανες λίγο πιο πλούσιο το μίγμα μήπως;
    Το μπουζί σε τι κατάσταση είναι; χρώμα, διάκενο κλπ.

  15. #720
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.071
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MZ251 Προβολή μηνύματος
    Αν γνωρίζει κάποιος: Εδώ και κανα μήνα η ΜΖ μου μου βγάζει το λάδι για να πάρει μπροστά. Χρειάζεται τουλάχιστον 10-15 μανιβελιές όταν είναι κρύα. Αν είναι ζεστή παίρνει με την πρώτη. Μιας και δεν μου το έχει ξανακάνει, καθάρισα καρμπ, το ξαναρύθμισα σύμφωνα με το manual Haynes αλλά τα ίδια. Τι μπορεί να συμβαίνει;
    βαλε ενα θερμοτερο μπουζι(την επομενη θερμικη βαθμιδα)


    250 ETZ 250/251 81-97 NGK B8HS παιρνει κανονικα βαλε για δοκιμη το B7HS
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 18/09/2014 στις 11:07.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Παρόμοια θέματα

  1. Rider Sainct killed in Egypt crash
    από Julius στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 12:18
  2. Please help... όχι και ghost rider!!!
    από viki στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 15:02
  3. Shadow Rider - This is not what you expect!... RapidShade
    από RapidShade στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2004, 13:17
  4. ΩΧ,ωΧ.....ο X-rider....
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 10:46
  5. Searching For A Russian Speaking Rider
    από Odyssey στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 14:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF