Σελίδα 8 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 887

Θέμα: MZ Riders Greece!!!

  1. #106
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Tούμπανοοοοοοοοοο!!!!!
    ...το νου σου!!

  2. #107
    Ξελαμπικάρισμα...
    http://www.youtube.com/watch?v=DJY40H2KuuE

  3. #108

  4. #109
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STO DIAOLO
    Συλλεκτικόν!
    http://www.carsmart.gr/moto/m147176183

    1600 Ευρω Συλλεκτικός Μεζές? :rotflmao: :rotflmao:
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #110
    http://www.aggeliopolis.gr/attici/Mz...htm?ca=9_s&w=1
    http://www.youtube.com/watch?v=3-O2T...eature=related

    Δημήτρη, τι λες γι' αυτό το μηχανάκι;
    Ο Ιωνάς τα φτιάχνει η ασχολείται μόνο με παλαιότερα δίχρονα;

  6. #111
    Τετράχρονο με μίζα.Όποιοι ξέρουν για το συγκεκριμένο μοντέλο της ΜΖ, ας αναφέρουν.Για την αξιοπιστία του πάνω από όλα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1543219_0_n.jpg 
Προβολές:	361 
Μέγεθος:	36,5 KB 
ID:	228961

  7. #112
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    re file paizei na xeis to kalitero nick name sto moto




  8. #113
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    re file paizei na xeis to kalitero nick name sto moto
    Bad to the bone!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=Djj7j...eature=related

  9. #114
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STO DIAOLO
    http://www.aggeliopolis.gr/attici/Mz...htm?ca=9_s&w=1
    http://www.youtube.com/watch?v=3-O2T...eature=related

    Δημήτρη, τι λες γι' αυτό το μηχανάκι;
    Ο Ιωνάς τα φτιάχνει η ασχολείται μόνο με παλαιότερα δίχρονα;
    Δεν ξέρω τι παίζει από ανταλλακτικά με δαύτα... καλό πρέπει να είναι, ο Ιωνάς όμως είναι διχρονάκιας!!
    ...το νου σου!!

  10. #115
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Ερώτηση προς γνώστες:
    Η εξάτμιση κι ο λαιμός του 251 μου έχουν αρχίσει να τα παίζουν εξωτερικώς από σκουριά... είναι όμως σε καλή κατάσταση και ατσαλάκωτα, οπότε σκέφτομαι είτε αντικατάσταση με "μαϊμού", ίδια με τα γνήσια από Γερμανία με κάνα 70άρι-80άρι ευρά, είτε αμμοβολή/νικέλωμα των παλιών...
    Κλίνω προς τη 2η λύση γιατί προτιμώ να κρατήσω τα αυθεντικά, αλλά δεν ξέρω αν γίνεται (σωστά), αν συμφέρει από κόστος και αν θα βρω εύκολα κάπου να το κάνουν...
    Ρίξτε κάνα ΠΜ με ιδέες ρε παιδιά....
    ...το νου σου!!

  11. #116
    Δημήτρη, η ΜΖ δεν είναι Harley.Εφόσον λειτουργικά ο λαιμός και η εξάτμιση είναι εντάξει, μην τρώγεσαι.
    Το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να ρωτήσεις κανέναν βαφέα αν υπάρχει υγρό που να βγάζει τις σκουριές.

    Επίσης πρόσεξε όταν πλένεις την ΜΖ.Όχι πολλά νερά στην κινητήρα και στο ντεπόζιτο πάνω-πάνω κοντά στην τάπα.Με βρεγμένο πανί θα καθαρίζεις εκεί.

  12. #117
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STO DIAOLO
    Δημήτρη, η ΜΖ δεν είναι Harley.Εφόσον λειτουργικά ο λαιμός και η εξάτμιση είναι εντάξει, μην τρώγεσαι.
    Το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να ρωτήσεις κανέναν βαφέα αν υπάρχει υγρό που να βγάζει τις σκουριές.

    Επίσης πρόσεξε όταν πλένεις την ΜΖ.Όχι πολλά νερά στην κινητήρα και στο ντεπόζιτο πάνω-πάνω κοντά στην τάπα.Με βρεγμένο πανί θα καθαρίζεις εκεί.
    Για το Β' σκέλος συμφωνώ κι επαυξάνω!! Για το Α' δεν το θέλω για "μούρη", είναι και θέμα προστασίας...
    ...το νου σου!!

  13. #118
    ΜΕΛΛΩΝ ΤΖΕΝΤΑΪ... Το avatar του/της tifoso4ever
    Εγγραφή
    13/05/2004
    Μηνύματα
    471
    Δημητρη - Να σε πω και με το ονομα σου μια φορα - το καλυτερο δωρο που μπορεις να κανεις στο ΜΖ σου, ειναι μια after-market εξατμιση, με μεγαλυτερο θαλαμο διαστολης και ξεχωριστο τελικο (τσιμπουκοφωνο / σιγαστηρα).Ουτε και ξερω αν θα βρεις κι αν υπαρχουν εδω στην Ελλαδα, Αγγλια - Ολλανδια - Γερμανια σιγουρα υπαρχουν...καποτε εβγαζε η MICRON, αλλα εχει κλεισει εδω και τρια χρονια, και φυσικα δεν πιστευω να υπαρχει στοκ καμμια πουθενα...
    Ασχετο:
    Καποιοι κανανε και πατεντα και βαζανε και βαλβιδα REED στην εισαγωγη (απο RD 350 !), και τροποπoιουσαν και τις θυριδες για καλυτερη εκμεταλευση του μιγματος...Τελικα, χωρις να μειωθει καθολου η αξιοπιστια, καταφεραν να ανεβασουν 5- 6 αλογα το μοτερ, και χωρις να αυξηθει η καταναλωση...
    Το περιοδικο ΜΟΤΟ ειχε παρουσιασει βημα - βημα την μετατροπη αυτη, και με φωτογραφιες, καπου πισω στο '88...


  14. #119
    Την καλημέρα μου στους φίλους Mεζέδες. Μπαίνω στο Club με MZ ETZ 250.

  15. #120
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoso4ever
    Δημητρη - Να σε πω και με το ονομα σου μια φορα - το καλυτερο δωρο που μπορεις να κανεις στο ΜΖ σου, ειναι μια after-market εξατμιση, με μεγαλυτερο θαλαμο διαστολης και ξεχωριστο τελικο (τσιμπουκοφωνο / σιγαστηρα).Ουτε και ξερω αν θα βρεις κι αν υπαρχουν εδω στην Ελλαδα, Αγγλια - Ολλανδια - Γερμανια σιγουρα υπαρχουν...καποτε εβγαζε η MICRON, αλλα εχει κλεισει εδω και τρια χρονια, και φυσικα δεν πιστευω να υπαρχει στοκ καμμια πουθενα...
    Ασχετο:
    Καποιοι κανανε και πατεντα και βαζανε και βαλβιδα REED στην εισαγωγη (απο RD 350 !), και τροποπoιουσαν και τις θυριδες για καλυτερη εκμεταλευση του μιγματος...Τελικα, χωρις να μειωθει καθολου η αξιοπιστια, καταφεραν να ανεβασουν 5- 6 αλογα το μοτερ, και χωρις να αυξηθει η καταναλωση...
    Το περιοδικο ΜΟΤΟ ειχε παρουσιασει βημα - βημα την μετατροπη αυτη, και με φωτογραφιες, καπου πισω στο '88...

    Καλημέρα!!
    Για την aftermarket εξάτμιση έχεις δίκιο ότι είναι πολύ καλή επένδυση κι έχω βρει ήδη στη Γερμανία, για να είμαι ειλικρινής στην ελληνική αγορά δεν τις αναζήτησα... Όμως ένα στοιχείο που θεωρώ σήμα κατατεθέν των ΜεΖέδων από τότε που τους γνώρισα είναι η εξάτμιση-μπαζούκας και τη γουστάρω τρελλά, όπως και τον ήχο της! Δε θα την άλλαζα, παρά μόνο αν δεν έβρισκα να βάλω ίδιου τύπου! Σίγουρα η ορίτζιναλ είναι μάπα ως προς τις επιδόσεις, αλλά κι ο ΜεΖές είναι Μεζές!! :rotflmao:
    Για τη βαλβίδα reed το έχω ξανακούσει κι είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον, δυστυχώς ο ίδιος είμαι ultra άσχετος για να κάνω μόνος μου τέτοια μετατροπή, θα ρωτήσω όμως τον υπερμάστορα Ιωνά, σίγουρα θα γνωρίζει τη φάση και μπορεί να την κάνει κι ο ίδιος!
    Ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση!!
    ...το νου σου!!

Σελίδα 8 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Rider Sainct killed in Egypt crash
    από Julius στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 12:18
  2. Please help... όχι και ghost rider!!!
    από viki στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 15:02
  3. Shadow Rider - This is not what you expect!... RapidShade
    από RapidShade στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2004, 13:17
  4. ΩΧ,ωΧ.....ο X-rider....
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 10:46
  5. Searching For A Russian Speaking Rider
    από Odyssey στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 14:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF