Σελίδα 54 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 4444950515253545556575859 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 796 έως 810 από 887

Θέμα: MZ Riders Greece!!!

  1. #796
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andspir Προβολή μηνύματος
    αυτα τα ολίγα to be continued με φωτογραφικό υλικο και τα συναφή ....
    Καλή συνέχεια και καλά χιλιόμετρα !
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #797
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Έλα προχώρα δυνατά λέμε...
    https://www.youtube.com/watch?v=QWzSbCkjQKg

  3. #798
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2018
    Μηνύματα
    42
    γεια σας μεζεδες ..
    πατάω φρένο και το στοπ μου δεν ανάβει , η λάμπα μου είναι οκ αν κάποιος ξέρει στα ηλεκτρικά που να βγάλω άκρη θα είμαι εννόμων!!! απο το ταμπούρο μου πίσω υπαρχει μία επαφή αλλα η καλωδιωση δεν υπάρχει το καλώδιο λοπόν απο το πίσω φρένο πού πηγαίνει ? στο κοθτί με τις ασφάλειες ? γιατι έχω κι εκει μια θέση κενή και αν ναι μετά απο εκει ? ....
    Τελευταία τροποποίηση από andspir; 09/11/2018 στις 23:08.

  4. #799
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andspir Προβολή μηνύματος
    γεια σας μεζεδες ..
    πατάω φρένο και το στοπ μου δεν ανάβει , η λάμπα μου είναι οκ αν κάποιος ξέρει στα ηλεκτρικά που να βγάλω άκρη θα είμαι εννόμων!!! απο το ταμπούρο μου πίσω υπαρχει μία επαφή αλλα η καλωδιωση δεν υπάρχει το καλώδιο λοπόν απο το πίσω φρένο πού πηγαίνει ? στο κοθτί με τις ασφάλειες ? γιατι έχω κι εκει μια θέση κενή και αν ναι μετά απο εκει ? ....
    Δεν είναι μόνο το καλώδιο.Πρέπει να ρίξεις μια ματιά αν πίσω από τον λεβιέ του φρένου βρίσκεται ο διακόπτης του πίσω φρένου.Είναι πιθανό να τον έχει αφαιρέσει κι αυτόν.Αν έχει αφαιρέσει μόνο το καλώδιο από το πίσω φρένο λογικά με ένα καλώδιο κάνεις πατέντα.Αν λείπει και ο διακόπτης,θες όλο το σύστημα.Αλλιώς κάνεις το δικό μου σύστημα που φρενάρω και με τα δύο φρένα πάντα,οπότε ανάβει το φώς από το μπροστινό φρένο.Είπαμε,οι ΜεΖέδες θέλουν και λίγο πατέντα.Στοργή και προδέρμ
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  5. #800
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2018
    Μηνύματα
    42
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	936-thickbox_default.jpg 
Προβολές:	343 
Μέγεθος:	83,7 KB 
ID:	401113
    μεζέδες καλημερα , απο την γεφυρα μου λείπει το κομμάτι που έχω σημειώσει στη φωτογραφία , δεν βρίσκω πάρα ολόκληρη έχει κάποιος απο κανένα διαλυμένο μεζε , η θα μπορούσα να φτιάξω σε μηχανουργείο ?

  6. #801
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/08/2002
    Μηνύματα
    12
    Γεια και χαρά σε όλους. Ψάχνω να αγοράσω λαιμό για καρμπυρατέρ bvf 30N, όπως αυτό της φωτογραφίας.Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	manifold bvf-30n.JPG 
Προβολές:	343 
Μέγεθος:	44,3 KB 
ID:	401601
    Στείλτε μήνυμα αν υπάρχει και περισσεύει.

  7. #802
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2018
    Μηνύματα
    42
    καλησπέρα σε όλους , πέραν των original οργάνων ταχύμετρο και στροφόμετρο , εχει αλλάξει κανείς σε κάτι άλλο ? που να έχει τις ίδιες διαστάσεις και συνδεσμολογία ! ?

  8. #803
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2018
    Μηνύματα
    42
    εδώ ? μόνο mz !!!


  9. #804
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2018
    Μηνύματα
    42
    μεζέδες καλησπέρα, μετά από πλύσιμο που έκανα στην μηχανή και καταλαβαίνοντας πως τα πράγματα δεν είναι και τόσο στεγανά πέρασαν νερά μέσα στα λάδια και το κατάλαβα γιατί άνοιξα το καπάκι απο την ντίζα στο στροφόμετρο για να σετάρω τον συμπλέκτη και τα λαδάκια που είδα ήταν σαν σούπα αυγοκοφτή , οπότε έχοντας ενα κουτί βαλβολίνες sae 80 απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη τα άλλαξα , με σκοπό να τα αλλάξω και πάλι μετα απο 300 χιλιόμετρα για να καθαρίσω ότι μπορώ , έλα όμως που στην τελευταία αλλαγή αφού έκανα τα 300 χιλιόμετρα δέν έβαλα βαλβολίνες αλλα λάδι κινητήρα 80w/90 το έχω 2 μέρες μέσα αλλα πώς μου σκάει φλασιά και ανοίγω σήμερα το μάνουαλ και βλέπω πως έχω κάνει κλάπα . είμαι για αλλαγή στα καπάκια σε βαλβολίνες? ή δεν έχω θέμα ? απότι καταλαβαίνεται ή σχέση μου με τα λιπαντικά είναι καθαρά αυτή του παρθένου ελαιόλαδου και των αυγών στο τηγάνι , τα φώτα σας παρακαλώ !

  10. #805
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andspir Προβολή μηνύματος
    αλλα λάδι κινητήρα 80w/90
    Δύσκολο.
    Ξανακοίτα τι έβαλες.

  11. #806
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2018
    Μηνύματα
    42

  12. #807
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2018
    Μηνύματα
    42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Δύσκολο.
    Ξανακοίτα τι έβαλες.
    βαλβολίνες ήταν τελικά !!

  13. #808
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2018
    Μηνύματα
    42

  14. #809
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2018
    Μηνύματα
    42
    ομάδα καλή χρονιά σε όλους και πάντα όρθιοι!
    Αντιμετωπίζω ένα θέμα και δεν βρίσκω λύση ...
    άνοιξα και καθάρισα το καρμπιρατέρ μου στην etz 250 φοράει ενα mikuni vm30 αλαγμένο απο τον προηγούμενο κάτοχο στον Ιωνά , εχω στα χέρια μου βεβαία και το bing.
    το καρμπιρατέρ μπορώ να πώ ήταν πεντακάθαρο αλλα είχα τα έξης θέματα όταν άφηνα την μηχανή παρκαρισμένη την νύχτα και ενώ το ρουμπινέτο της βενζίνας ήταν κλειστό έχανα καύσιμο απο την υπερχείλιση, οπότε καθάρισα καλά και έλεγξα την βελόνα που πιέζουν τα φλοτεράκια μέσα στο καζανάκι του καρμπιλατέρ , και λύγισα λίγο το float arm έτσι ώστε να κόβει την ροή σε λίγο χαμηλότερη στάθμη ,
    απότι όμως φάνηκε δεν ήταν αρκετό γιατι το ρουμπινέτο της βενζίνας έχει διαρροή ελάχιστη άλλα έχει όταν είναι στο off δακρύζει οπότε και απο το ρουμπινέτο έχω διαρροή άλλα και άπο την βελόνα μέσα στο καρμπ οπότε πάμε για αλλαγή και στα 2 ...(που βρίσκω ? για το Mikuni ανταλακτικά)?
    το επόμενο μου θέμα και πιο πολύπλοκο είναι πως όταν η μηχανή κάνει 10-15 χιλιόμετρα σε εθνική κυρίως Πάτρα-Ρίο που την ανοίγω, στο τέλος της διαδρομής στα κατεβάσματα δηλαδή δεν μου κατεβάζει στροφές , αρχικά σκεφτικά πώς θέλει ρύθμιση το καρπιλατέρ , η βίδα αέρα μου είναι στην μία στροφή και ένα τέταρτο από τελείως βιδωμένη και το ρελαντί μου στις 1300 με 1500 στροφές βεβαία ρύθμιζα ρελαντί σε σχετικά κρύα μηχανή και υπόψιν πως έπαιρνε μπροστά χωρίς να πειράζω το στοκ αέρα .
    η αρχική μου σκέψη είναι πώς απο κάπου μπάζει αέρα αρχικά σκέφτηκα πώς απο την εξαγωγή του κρμπ που βιδώνει πάνω στον λαιμό που οδηγεί στον κύλινδρο πράγμα όμως που μου το απέκλεισε ο Ιωνάς σε τηλ . που είχα μαζί του και απλά μου είπε να ριθμίσω ρελαντί σε ζεστή μηχανή... θεωρώ όμως πώς θα συνεχίσω να έχω θέμα , δεν έχω κάνει ακόμα μεγάλη βόλτα να το τσεκάρω ένας άλλος μάστορας μου είπε πως αφού στο κάνει μετά απο άνοιγμα και χιλιόμετρα λογικά αδειάζει το καζανάκι και αντι να ρουφαει καύσιμο ρουφάει αέρα , σκεφτικά πώς αφού πείραξα την στάθμη μπορεί και να έχει κάποια λογική αλλα εκει δεν θα έπρεπε να μου κάνει 'κολλήματα' κανονικά ?
    αν κάποιος έχει αντιμετοπίσει κάτι παρόμοιο ? !!!

  15. #810
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andspir Προβολή μηνύματος
    το επόμενο μου θέμα και πιο πολύπλοκο είναι πως όταν η μηχανή κάνει 10-15 χιλιόμετρα σε εθνική κυρίως Πάτρα-Ρίο που την ανοίγω, στο τέλος της διαδρομής στα κατεβάσματα δηλαδή δεν μου κατεβάζει στροφές .......


    Πιθανόν τσιμούχα στροφάλου......
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Παρόμοια θέματα

  1. Rider Sainct killed in Egypt crash
    από Julius στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 13:18
  2. Please help... όχι και ghost rider!!!
    από viki στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 16:02
  3. Shadow Rider - This is not what you expect!... RapidShade
    από RapidShade στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2004, 14:17
  4. ΩΧ,ωΧ.....ο X-rider....
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 11:46
  5. Searching For A Russian Speaking Rider
    από Odyssey στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 15:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF