Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Ερωτηση για αναβαθμιση διπλωματος.

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Ερωτηση για αναβαθμιση διπλωματος.

    Γεια σας.

    Ερωτηση για αναβαθμιση διπλωματος πως μπορει να γινει οταν καποιος εχει αδεια κυκλοφοριας εως 125cc σε ανω των 125cc-1300cc?

    Τι διαδικασια πρεπει να ακολουθησει και τι χρηματα και χρονο πρεπει να ξοδεψει.

    Μιας και ακουσα οτι μπορεις απλα να καταθεσεις τα χαρτια σου στο Υπουργειο Μεταφορων και αφου εχουν περασει ηδη 2 χρονια κυκλοφοριας πας και περνεις το καινουργιο.

    Το λεω αυτο γιατι ειναι ταλαιπωρια να περασει καποιος το ιδιο λουκι αν ειχε βγαλει αδεια μονο για 50cc και μετα για 125cc και τωρα παλι για ανω των 125cc.

    Τρεις εξετασεις σε 3 χρονια.

    Ουτε ακομη στο σχολιο να ημασταν.

    Αυτα !!!

    :smilea:

  2. #2
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Γεια χαρα.Αν πηρες το Α1 διπλωμα σου (μεχρι 125) δινοντας με με μηχανακι 125 (fx η αλλα) και εχουν περασει 2 χρονια σωστα σου ειπαν απλα καταθετεις τα χαρτια σου.Χρειαζεσαι μονο φωτο και φωτ. της ταυτοτητας σου.Λεφτα εμενα δεν μου ζητησαν.Τωρα ως προς το χρονο εξαρταται απο την υπηρεσια που ανηκεις.Παντως βιασου γιατι σε λιγο κλεινουν για καλοκαιρι

  3. #3
    Ε ρε γλέντια!!!! Το avatar του/της DoctorS
    Εγγραφή
    10/01/2005
    Μηνύματα
    475
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Γεια χαρα.Αν πηρες το Α1 διπλωμα σου (μεχρι 125) δινοντας με με μηχανακι 125 (fx η αλλα) και εχουν περασει 2 χρονια σωστα σου ειπαν απλα καταθετεις τα χαρτια σου.Χρειαζεσαι μονο φωτο και φωτ. της ταυτοτητας σου.Λεφτα εμενα δεν μου ζητησαν.Τωρα ως προς το χρονο εξαρταται απο την υπηρεσια που ανηκεις.Παντως βιασου γιατι σε λιγο κλεινουν για καλοκαιρι
    αυτά ισχύουν μόνο αν έχει το καινούριο Α1 που έχει όριο μέχρι κάποιους ίππους.....αν έχει το παλιό που ήταν μέχρι 125 κυβικά δυστυχώς πρέπει να ξαναδώσει............έτσι μου είχαν πει εμένα......τώρα ποιος ξέρει....
    ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ.....!!!!!!

    :a34: :a34: :a34: :a34: :a34: :a34:

    ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΑΣΑΖ.............!!!!!


    physicaltherapypetridis.blogspot.com/

    physicaltherapypetridis.gr.gg/

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Πως μπορουμε να το εξακριβωσουμε αυτο μιας και αν παω σε σχολη να ρωτησω ειμαι σιγουρ

    Πως μπορουμε να το εξακριβωσουμε αυτο μιας και αν παω σε σχολη να ρωτησω ειμαι σιγουρος οτι θα μου πουν να κανω μαθηματα και να πληρωσω.

    Με αλλα λογια δεν τους εμπιστευομαι γιατι ακομη και για την αδεια του μοτοποδηλατου που ειχα βγαλει απο την τροχαια μου ειχαν πει και μαλιστα δυο διαφορετικες σχολες οτι δεν ισχυει ποια αλλα και αν ισχυε θα εδινα περισσοτερα χρηματα απο οτι να βγαλω το "Α1".

    Το οποιο ητανε μεγαλο ψεμα.

    Και λιγοτερα πληρωσα και ποιο γρηγορα το πηρα και ισχυε.

  5. #5
    Άρχισαν οι Βροχές πάλι!!! Το avatar του/της xanoutas
    Εγγραφή
    13/05/2005
    Μηνύματα
    37
    Και εγώ που έχω δίπλωμα για 125cc εδώ και 5 χρόνια μου είπαν ότι πρέπι να ξαναδώσω γιατί άλλαξαν το δίπλωμα και από 2 κατηγορίες Α1,Α2 αν θυμάμαι καλά, το κάνανε μια.Και αναρωτιέμαι,αφού στα καινούργια διπλώματα μπορείς μετά από 2 χρόνια να το αλλάξεις και να το κάνεις για μεγάλη μηχανή ,γιατί να μην ισχύει αναδρομικά και για κατόχους παλιότερων διπλωμάτων...; Α,εμένα μου ζητήσαν γύρω στα 240 ευρώ σε 2-3 σχολές που ρώτησα.
    Όλα είναι δρόμος...
    Το Βlog μου

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2005
    Μηνύματα
    6
    Μετά τη συμπλήρωση δύο ετών από τη χορήγηση άδειας οδήγησης μοτοσυκλέτας ισχύος μέχρι 25 kW ή με λόγο ισχύος προς βάρος μέχρι 0,16 kW/kg ο κάτοχός της μπορεί να οδηγεί μοτοσυκλέτες οποιασδήποτε ισχύος ή λόγου ισχύος προς βάρος.

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της rand
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    33
    Παιζει αναλογα το ποτε εδωσες για το A1.

    Απο το 2002 κ μετα ειναι απλα θεμα γραφειοκρατιας να το επεκτεινεις.
    (Με την προυποθεση οτι το εχεις 2 χρονια κ εισαι ανω των 22 ή 23)

    Πριν το 2002 πρεπει να ξαναδωσεις πορεια.

    Εχω Α1 απο το '99 και σε λιγες μερες δινω για επεκταση...

    Αυτα μου τα ειπαν απο σχολη οδηγησης πριν 2-3 μερες...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Αντε τοτε καλη σου επιτυχια και σου ευχομαι να μας αναγγειλες ευχαριστα νεα.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από rand
    Παιζει αναλογα το ποτε εδωσες για το A1.

    Απο το 2002 κ μετα ειναι απλα θεμα γραφειοκρατιας να το επεκτεινεις.
    (Με την προυποθεση οτι το εχεις 2 χρονια κ εισαι ανω των 22 ή 23)

    Πριν το 2002 πρεπει να ξαναδωσεις πορεια.

    Εχω Α1 απο το '99 και σε λιγες μερες δινω για επεκταση...

    Αυτα μου τα ειπαν απο σχολη οδηγησης πριν 2-3 μερες...
    Αντε τοτε καλη σου επιτυχια και σου ευχομαι να μας αναγγειλες ευχαριστα νεα.


Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF