Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 74

Θέμα: ΚΤΜ 990 adventure vs Ducati multistrada 1200

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2009
    Μηνύματα
    148

    Arrow ΚΤΜ 990 adventure vs Ducati multistrada 1200

    Λογω της νεας μου δουλειας στην πρωτευουσα πρεπει καθε μερα να πηγαινω απο το Χολαργο στη Νεα Περαμο (απο Παλαια Εθνικη Οδο). Ετσι ενδιαφερομαι για μια απ αυτες τις δυο μοτοσυκλετες. Οποτε μιλαμε για μια αποσταση 100 περιπου χλμ καθε μερα. Θα ηθελα λοιπον να ξερω τι παιζει απο καταναλωσεις και στις δυο και κοστος σερβις. Μαρεσουν σχεδον εξισου αλλα αυτη που θα φανει φθηνοτερη στη χρηση θα εχει κι ενα +. Σαφως θα τη χρησιμοποιω και για ταξιδια κλπ αλλα κι αυτη η διαδρομη σαν μικρο ταξιδι ειναι..

  2. #2
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    για τη δουλεια που τα θες μαλλον κανενα απο τα δυο...εσυ θες μουλαρι...

    ισως καποιος τιγρης να ηταν καλυτερος...δε μπαινω καν στον κοπο να προτεινω cbf/tdm κλπ κριμα να βαλεις τοσα χλμ με τοσο βαρετο τροπο

    παντως μεταξυ των δυο, το κτμ θα σου βγει μαλλον πιο οικονομικο...επισης το μουλτι απ'οτι ακουγετε εχει διαφορα προβληματακια σαν καινουριο μοντελο(μη φανταστεις τιποτα σοβαρο αλλα και τα μικρα σου σπανε τα @@ ασχετα αμα δε σε αφηνουν)
    τωρα το οικονομικο ειναι σχετικο σε χιλιαρια+ μην περιμενεις και καμια τρελη οικονομια...

  3. #3
    Ποιο φτηνα θα σου 'ρθει αν πηγαινεις με τρενο....
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    άμα διαθέτεις τόσο ζεστό χρήμα για τέτοια μοντελάκια δεν κάθεσαι μετά να χολοσκάς για καταναλώσεις και λίγο φθηνότερο ή ακριβότερο σέρβις...Απλά παίρνεις όποια γουστάρεις...

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2009
    Μηνύματα
    148
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    άμα διαθέτεις τόσο ζεστό χρήμα για τέτοια μοντελάκια δεν κάθεσαι μετά να χολοσκάς για καταναλώσεις και λίγο φθηνότερο ή ακριβότερο σέρβις...Απλά παίρνεις όποια γουστάρεις...
    ειναι μαζεμενα με πολυ κοπο αυτα τα χρηματα.. το οτι ειναι ζεστα αυτα τα χρηματα δεν σημαινει οτι απο πισω υπαρχει και ολοκληρο θησαυροφυλακιο Μου αρεσουν και τα δυο οπως ειπα απλα θα δωσω ενα μικρο προβαδισμα σε αυτο που θα μου βγει πιο φθηνο και λιγοτερο μπελαλιδικο (αν και τα δυο ομως μου μυριζουν για μπελαδες )

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
    ειναι μαζεμενα με πολυ κοπο αυτα τα χρηματα.. το οτι ειναι ζεστα αυτα τα χρηματα δεν σημαινει οτι απο πισω υπαρχει και ολοκληρο θησαυροφυλακιο Μου αρεσουν και τα δυο οπως ειπα απλα θα δωσω ενα μικρο προβαδισμα σε αυτο που θα μου βγει πιο φθηνο και λιγοτερο μπελαλιδικο (αν και τα δυο ομως μου μυριζουν για μπελαδες )
    Περιέγραψε λιγο το δρομολόγιο γιατι αυτο το "απο παλια εθνικη" με μπερδεψε.

    Μπορει να μη σε συμφέρει
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2009
    Μηνύματα
    148
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ποιο φτηνα θα σου 'ρθει αν πηγαινεις με τρενο....
    δυστυχως θελω πανω απο μια ωρα με το μετρο και τρενο.. ασε που η δουλεια μου δεν ειναι κοντα στη σταση και εχω προβλημα μετακινησης μεχρι εκει.. ζορικα τα πραγματα δηλαδη.. μηχανη μονοδρομος οποτε

  8. #8
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559

    Re: ΚΤΜ 990 adventure vs Ducati multistrada 1200

    Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
    Λογω της νεας μου δουλειας στην πρωτευουσα πρεπει καθε μερα να πηγαινω απο το Χολαργο στη Νεα Περαμο (απο Παλαια Εθνικη Οδο). Ετσι ενδιαφερομαι για μια απ αυτες τις δυο μοτοσυκλετες. Οποτε μιλαμε για μια αποσταση 100 περιπου χλμ καθε μερα. Θα ηθελα λοιπον να ξερω τι παιζει απο καταναλωσεις και στις δυο και κοστος σερβις. Μαρεσουν σχεδον εξισου αλλα αυτη που θα φανει φθηνοτερη στη χρηση θα εχει κι ενα +. Σαφως θα τη χρησιμοποιω και για ταξιδια κλπ αλλα κι αυτη η διαδρομη σαν μικρο ταξιδι ειναι..
    Χτυπα με 5000 ενα καλοδιατηρημενο 950adv που ειναι κατα 95% το ιδιο μηχανημα με τα 990 και πιο απλο/οικονομικο
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2009
    Μηνύματα
    148
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Περιέγραψε λιγο το δρομολόγιο γιατι αυτο το "απο παλια εθνικη" με μπερδεψε.

    Μπορει να μη σε συμφέρει
    επειδη απο Αθηνα δεν κατεχω πολυ ισως τα μπρεδεψω λιγο..
    Μεσογειων-Αλεξανδρας-Ιουλιανου και στα τρενα αριστερα- Παραλληλα στις γραμμες (Κωνσταντινουπολεως)- Λεωφορος Αθηνων (Χαϊδαρι, Δαφνί κλπ) και μετα την Παλαια Εθνικη Οδο για Περαμο και Παχη (εκει παιζει η δουλεια μου).. Απ οτι μου ειπαν ειναι λιγοτερα τα χλμ και δεν εχει κ διοδια. Περνας μεσα απο κατοικημενες περιοχες αλλα οκ. Εχεις κατι οικονομικοτερο να προτεινεις?

  10. #10
    Ερώτηση. Είναι πιο οικονομικό το 950 από το 990 ;;

  11. #11
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
    Ερώτηση. Είναι πιο οικονομικό το 950 από το 990 ;;
    Οσον αφορα την καταναλωση ναι...
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
    επειδη απο Αθηνα δεν κατεχω πολυ ισως τα μπρεδεψω λιγο..
    Μεσογειων-Αλεξανδρας-Ιουλιανου και στα τρενα αριστερα- Παραλληλα στις γραμμες (Κωνσταντινουπολεως)- Λεωφορος Αθηνων (Χαϊδαρι, Δαφνί κλπ) και μετα την Παλαια Εθνικη Οδο για Περαμο και Παχη (εκει παιζει η δουλεια μου).. Απ οτι μου ειπαν ειναι λιγοτερα τα χλμ και δεν εχει κ διοδια. Περνας μεσα απο κατοικημενες περιοχες αλλα οκ. Εχεις κατι οικονομικοτερο να προτεινεις?
    Τελειως λαθος δρομολόγιο.

    Το οικονομικότερο απο Χολαργο θα ειναι να ανεβεις τη Μεσογείων, Χαλανδρι, Αττική οδο, Εθνική και έξοδο για Πάχη.

    Για Αττική οδό θα βγάλεις καρτα και, εαν πηγαινεις με σταθερή και νορμαλ ταχυτητα θα σου έρθει πιο οικονομικό απο αυτο που ανέφερες...

    Μονο και μονο με την κινηση στη Μεσογειων/Αλεξανδρας το πρωί θα σου πηγαινει η κατανάλωση στα υψη





    υ.γ. Στο δρομολόγιο που αναφερω θεωρω (χωρις να ειμαι απόλυτος) οτι το μουλτι θα ειναι πιο οικονομικό

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2009
    Μηνύματα
    148
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Τελειως λαθος δρομολόγιο.

    Το οικονομικότερο απο Χολαργο θα ειναι να ανεβεις τη Μεσογείων, Χαλανδρι, Αττική οδο, Εθνική και έξοδο για Πάχη.

    Για Αττική οδό θα βγάλεις καρτα και, εαν πηγαινεις με σταθερή και νορμαλ ταχυτητα θα σου έρθει πιο οικονομικό απο αυτο που ανέφερες...

    Μονο και μονο με την κινηση στη Μεσογειων/Αλεξανδρας το πρωί θα σου πηγαινει η κατανάλωση στα υψη



    θα το δοκιμασω τωρα με το αυτοκινητο και θα δω τις διαφορες. Δεν αμφισβητω την αποψη σου φαινεται οτι ξερεις καλυτερα
    Εσυ με το tiger τι καταναλωση εχεις? Πολη και εθνικη-αττικη με ταχυτητες 100-120 ας πουμε

  14. #14
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    +1000 στον καπ10
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
    θα το δοκιμασω τωρα με το αυτοκινητο και θα δω τις διαφορες. Δεν αμφισβητω την αποψη σου φαινεται οτι ξερεις καλυτερα
    Εσυ με το tiger τι καταναλωση εχεις? Πολη και εθνικη-αττικη με ταχυτητες 100-120 ας πουμε
    Κατ' αρχην δεν υπάρχει πολη με 100-120. Πολη πας με 40-70 και οταν ξεκινας η στιγμιαία κατανάλωση ειναι 15 λιτρα / 100 και η μέση ειναι πάνω απο 7 ανετα.

    Γι' αυτο σου λέω οτι το δρομολόγιο που έχεις υποψη σου ειναι λαθος.

    Σε εθνική με ταχυτητες 100-120 η καταναλωση στον Τιγρη ειναι γυρω στα 5 λτ/100 ή και πιο κατω

    (απλα δυσκολα πας με 100-120)
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM 990 Adventure VS R1200GS Adventure
    από Spike στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2009, 23:18
  2. KTM 990 Adventure η bmw gs 1200.ποια ειναι καλυτερη
    από taksidiotis25 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2007, 05:28
  3. KTM 990 Adventure vs. KTM 950 Adventure
    από Nik0s στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 02:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF