Σελίδα 14 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 239

Θέμα: Μέγαρα και το χάλι τους.

  1. #196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    ΟΚ αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι η ανάρτησή σου θέλει κοίταγμα...

    Μια χαρά είναι η άσφαλτος της πίστας. Ας καταφέρουμε να γυρνάμε κοντά στο .03-04 χωρίς να γλυστράμε από άλλους λόγους και μετά να συζητήσουμε όσο θέλετε για την άσφαλτο.
    η πιστα ηταν και ειναι ενα χαλι.................
    το ποσο γυρναει ο καθενας δεν εχει σχεση
    δεν εχει εξοδους διαφυγης
    εχει μια αγωνιστικη γραμμη ............. και σαμαρια
    ειναι λαθος που λεγετε πιστα το χωραφι
    KAFROS
    www.myspace.com/maronsrad

  2. #197
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maron Προβολή μηνύματος
    η πιστα ηταν και ειναι ενα χαλι.................
    το ποσο γυρναει ο καθενας δεν εχει σχεση
    δεν εχει εξοδους διαφυγης
    εχει μια αγωνιστικη γραμμη ............. και σαμαρια
    ειναι λαθος που λεγετε πιστα το χωραφι
    Δεν ξέρω γιατί κάνεις quote εμένα που μιλάω για την άσφλατο ενώ εσύ για τις εξόδους διαφυγής και τις αγωνιστικές γραμμές...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #198
    η αληθεια ειναι οτι η πιστα θα μπορουσε να ηταν καλυτερη με τοσα λεφτα που δινουμε.
    εγω εχω κοψει να πηγαινω τις κυριακες που ειναι 55ευρω, πολλα τα λεφτα, επιλεγω τις τεταρτες αν και κοπηκαν αυτες που ηταν 40ευρω και με 3 γκρουπ και οχι 4 που ειναι την κυριακη και περιμενεις ποση ωρα για να μπεις.
    αλλα συμφωνο και με τον sniper αμα βρε παιδια μπαινετε πιστα χωρις καν να σεταρετε τις αναρτησεις σας δεν σας φταει η πιστα,πως εχει κατι σαμαρακια ναι αλλα βρισκεις αλλες γραμμες και το αποφευγεις.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  4. #199
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jezuz
    Εγγραφή
    17/04/2012
    Μηνύματα
    303
    Παιζουν ακομα Τεταρτες, εχω μηνες να δω κατι τετοιο... ? ..απο που βλεπουμε για οργανωμενα Track-Days? Δηλαδη εκτος απο 2-3 οργανωτες που κανουν σνεχεια και βλεπω το βαζουν στις σελιδες τους, παιζουν και αλλα, και που τα μαθαινουμε?
    sorry gia to offtopic

  5. #200
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jezuz Προβολή μηνύματος
    Παιζουν ακομα Τεταρτες, εχω μηνες να δω κατι τετοιο... ? ..απο που βλεπουμε για οργανωμενα Track-Days? Δηλαδη εκτος απο 2-3 οργανωτες που κανουν σνεχεια και βλεπω το βαζουν στις σελιδες τους, παιζουν και αλλα, και που τα μαθαινουμε?
    sorry gia to offtopic
    τεταρτες μονο ο ζαφειροπουλος πεμπτες το τεαμ 65.
    ο ζαφειροπουλος πρεπει να τις εκοψε τις τεταρτες γιατι δεν πηγαινε κοσμος.
    πριν ενα μηνα μου φαινετε μου ειχε στηλει μυνημα οτι εχει τεταρτη τρακ ντει και δυο μερες πριν μου ετσηλε οτι ακυρωνετε.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  6. #201
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    και εγώ πέρα τη πλάκα και την ανάποδη ροή της ταυτίζομαι με την άποψη χρόνια τώρα ότι το χωράφι είναι χωράφι. Πίστα αυτό το πράγμα δεν είναι.-
    Πηγαίνω μόνο για να βοηθήσω φίλους και να πιω καφέ. Όλα τα άλλα είναι για τους παίκτες που διαχειρίζονται την πίστα και μας κάνουν παντελόνι.

  7. #202
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω γιατί κάνεις quote εμένα που μιλάω για την άσφλατο ενώ εσύ για τις εξόδους διαφυγής και τις αγωνιστικές γραμμές...
    ειναι αυτο το
    πιστα και Μεγαρα...........που δεν τα εχω παρει σωστα στην ιδια προταση
    +1 ΝΚΤΡ
    KAFROS
    www.myspace.com/maronsrad

  8. #203
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jezuz
    Εγγραφή
    17/04/2012
    Μηνύματα
    303
    Oυτε και εγω το ειχα παρει σωστα, απο θεατης που ειχα παει λεω δεν δινω χρηματα για να ερθω εδω... αλλα οπως ειπαν εδω μεσα και μου αλλαξαν την αποψη, αλλη ενναλακτικη κοντα εδω δεν υπαρχει, οποτε καλυτερα στο χωραφι μια στο τοσο, παρα στο δρομο με κινδυνο να βρεθουμε κατω απο καμια νταλικα... ετσι για να φευγει η αναγκη να ανεβαζουμε αδρεναλινη για λιγο καιρο... βεβαια ακομα δεν εχω καταφερει να παω σε trackday, oταν εχει παντα κατι μου τυχαινει ή δεν το εχω παρει χαμπαρι... μια φορα ξεκινησα, με εψησε ο ηλιος και γυρισα πισω (37 βαθμοι...)

  9. #204
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jezuz Προβολή μηνύματος
    αλλη ενναλακτικη κοντα εδω δεν υπαρχει, οποτε καλυτερα στο χωραφι μια στο τοσο, παρα στο δρομο
    +1.

    Όπως έχει πει και ο Trooper:

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    αν συγκρινεις σερρες με μεγαρα δε το συζηταω.οι σερρες ειναι πιστα και τα μεγαρα χωραφι.αν συγκρινεις μεγαρα με δρομο επισης δεν το συζηταω.τα μεγαρα ειναι πιστα και ο δρομος χωραφι [...]
    Give me fuel, Give me fire

  10. #205
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jezuz
    Εγγραφή
    17/04/2012
    Μηνύματα
    303
    Την Κυριακη την ειδα και απο μεσα πρωτη φορα... καταρχην θελει ενα καλο ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ γιατι μεχρι και χαλικια ειχε σε καποια σημεια. Και ενας νεος ταπητας δεν θα ηταν ασχημος με τοσα μπαλωματα και σαμαρακια που εχει.
    Κατα τ'αλλα μια χαρα, αν εξαιρεσει κανεις οτι ειναι πολυ μικρη και οτι στο τελος της ευθειας αν χασεις τα φρενα πας στα συρματα, και δεν εχει καπου να αραξουμε σαν ανθρωποι αναμεσα στα session...
    και παλι καλυτερα απο το να τρεχουμε στο δρομο, κατανοησα και πολλα λαθη που κανω εκει μεσα...

  11. #206
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    συνεχιζουμε με ωραιες τακτικες...
    http://www.zougla.gr/automoto/moto/n...grafiki-ali8ia

  12. #207
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Για να μην ψαρωνει ο κοσμος, η πιστα ειναι ιδιοτικος χωρος και ο καθε ιδιοκτητης (της πιστας) μπορει να αποφασισει οτι θελει στο ποιος θα μπαινει και ποσο θα πληρωνει. Οσο αφορα τωρα οτι τραβαει κ φωτογραφιες
    προφανος εδινε ενα συμβολικο ποσο τοσο καιρο και του το εκανε 500 και τσινισε. Αυτα στο ονομα της δημοσιογραφιες κλπ ειναι παπαρια μεντολες, ολα για τα λεφτα γινονται....

  13. #208
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από R-1nas Προβολή μηνύματος
    Για να μην ψαρωνει ο κοσμος, η πιστα ειναι ιδιοτικος χωρος και ο καθε ιδιοκτητης (της πιστας) μπορει να αποφασισει οτι θελει στο ποιος θα μπαινει και ποσο θα πληρωνει. Οσο αφορα τωρα οτι τραβαει κ φωτογραφιες
    προφανος εδινε ενα συμβολικο ποσο τοσο καιρο και του το εκανε 500 και τσινισε. Αυτα στο ονομα της δημοσιογραφιες κλπ ειναι παπαρια μεντολες, ολα για τα λεφτα γινονται....
    Kαι προφανώς δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος να βγαζει φωτό και να κερδίζει από αυτό επαγγελματικά και αυτός που του δίνει την πρόσβαση όχι.

    Και φυσικά όλα για τα λεφτά γίνονται (εκτός κι αν είσαι "έφηβος" ονειροπόλος αγωνιζόμενος).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #209
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    επειδη δεν ξερω πως λειτουργει, ο φωτογραφος δεν ειναι μερος του deal με τον διοργανωτη του event?

    δλδ καποιος διοργανωτης μπορει να γουσταρει να εχει στο event φωτογραφο, καποιος αλλος οχι...
    επισης ο διοργανωτης του event ειναι επινοικιαστης, δλδ νοικιαζει τον χωρο για το event...
    αν θα βαλει μεσα φωτογραφο ή εικονοληπτη ή ενα ολοκληρο συνεργειο με καμερες και φωτα ειναι δικο του θεμα, δεν ειναι?


    δλδ το ιδιο θα ισχυει και για τα σχολεια που εχουν και αυτα φωτογραφο?

    γιατι αν το κανει ο ιδιοκτητης της πιστας με τετοιο τροπο, τι θα πει αν ο ιδιος ο διοργανωτης παρει μια καμερα, βγαζει φωτογραφιες και συμπεριλαμβανει το κοστος τους στην τιμη του πακετου??

    δεν μπορει να ελεγχθει για το αν το κανει το ολοημερο 65€ με φωτο απο 60€ χωρις φωτο π.χ.
    επισης δεν μπορει ο ιδιοκτητης να του απαγορεψει την εισοδο εντος πιστας...

    μπορει να δωσει φωτογραφικες μηχανες σε ολους τους κριτες που βρισκονται στις στροφες....απειροι τροποι να παρακαμφθει αυτο....

  15. #210
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Δεν ξέρω γιατί μπερδεύεσαι.

    Ο διοργανωτής μπορεί να κάνει ότι θέλει (και προφανώς γράφεται σε κάποιο συμβόλαιο/ιδ. συμφωνητικό που έχει υπογραφεί - τώρα αν γίνονται αυτά δεν το γνωρίζω αλλά μιλάω από εμπειρία εμπορικών συναλλαγών).

    Ο οποιοσδήποτε μπορεί να πάρει μια φωτογραφική και να στηθεί στον χώρο που του δίδεται πρόσβαση, ακόμα και οι θεατές. Μιλάμε τώρα για το συγκεκριμένο συμβάν σε αγώνα του ΠΠΤ.

    Αλλά άλλο να έχεις απο το σπίτι σου μια φωτογραφική κι άλλο να είσαι φωτογράφος επαγγελματίας. Πρώτα γιατί η ποιότητα των φωτό είναι μακράν καλύτερη του επαγγελματία (λόγω εμπειρίας και υλικού). Επίσης, ο ιδιώτης τις έχει για το αρχείο του, αντε να τις ποστάρει και στο δίκτυο. Ο επαγγελματίας, θα τις πουλήσει, ή στην συγκεκριμένη περίπτωση θα τις ποστάρει στο διαδικτυακό του περιοδικό/site και θα κερδίσει από αυτές.

    Τώρα όλα τα υπόλοιπα είναι θολά, όπως είναι θολή και η κατάσταση με την πίστα των Μεγάρων εδώ και παραπάνω απο 15-20 χρόνια.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 14 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. "Η μοτοσυκλέτα, ο μοτοσυκλετιστής και το ταξίδι τους".
    από requiem στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2008, 23:58
  2. Προς οσους αγορασαν απο την Touratech και πιανει το χερι τους!
    από Vstrommer71 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2007, 00:29
  3. Σήμερα το βράδυ μπύρα και βόλτα με τους Θεσσαλονικείς...
    από Tropeas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 17:12
  4. O Osama και το συγκρότημά του
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 11:30
  5. η πριγκίπισσα και το βατράχι
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2004, 15:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF