Σελίδα 3 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 239

Θέμα: Μέγαρα και το χάλι τους.

  1. #31
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Εδω ηθελα με προσωπικη μας εργασια να μαζεψουμε την πιστα. :hypnotize :rotflmao:

    Σε καποιους που το ειπα ,μου λενε καλα ρε μ@λακα αυτοι κονομανε και συ θα μαζεψεις κοσμο να κανεις αυτα που ειναι υποχρεωμενοι να κανουν αυτοι??

    Και ειχαν δικιο ,οποτε το ξεχασα.

  2. #32
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    συνεχίστε λοιπόν να πηγαίνετε και να είσαστε σίγουροι πως η πίστα θα γίνει καλύτερη και από των Σερρών...

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της AKIS BUSA
    Εγγραφή
    17/03/2009
    Μηνύματα
    463
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    Να σου πω Ακη ποια ειναι η ελληνικη νοοτροπια που λες; Ο πελατης να κανει υποδειξεις στην τσεπη του αλλου... ελα παππου να σου δειξω τα αμπελοχώραφα σου.. γιατι αυτο κανεις...
    Για την Ελληνικη νοοτροπια εχεις δικιο!!

    αυτο που εγω ομως κανω, ειναι συζητηση!! με ανθρωπους (οπως εσυ) που ειμαστε
    του ιδιου ενδιαφεροντος!! την μοτοσυκλετα.
    Με την εννοια του χομπι και της διασκεδασης και εννοιοτε εκμαθησης!! οδηγησης (CSS)
    και στο παρελθον (για εμενα) και για καποιους νεοτερους στο μελλον, και στο παρον αγωνιστικης χρησης!!

    Θελω να πω, δεν υποδεικνυω!! σε κανεναν και τιποτα!!
    ανταλλαγη αποψεων κανω-ουμε τουλαχιστον σε αυτο το thread-post
    ετσι πιστευω τουλαχιστον εγω

    ο καλυτερος τροπος να κρατας
    το λογο σου ειναι
    να μην το δινεις

  4. #34
    Λες και ζητάμε κάτι τρομερό... Πίσσα να ρίξει λέμε όχι να φέρει τον Rossi και την παρέα του για δοκιμαστικά.
    Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν δεν έχει τα pits που έχουν στις Σέρρες ή στο Mugello , ούτε αν έχει καφετέρια ούτε τίποτα.
    Να μπω μέσα και να λιώσω θέλω με κάποια ασφάλεια. Αυτό δεν δείχνει να ενδιαφέρει τους υπεύθυνους και όπως σωστά λέτε κουμάντο στην τσέπη του άλλου δεν κάνουμε επομένως ΔΕΝ ΠΑΩ.
    Απλά μένω με τον καημό ότι δεν μπορώ να εκτονώσω την τρέλα μου γι'αυτό πίστευα ότι με διαμαρτυρία κάτι μπορεί να γίνει.
    Είδα όμως και τα άλλα Threads περί Μεγάρων να συζητιούνται τα ίδια πράγματα 4 και 5 χρόνια πίσω...

    Ε ρε φούστη μου αν την είχε την πίστα ένας πυρκαυλος που να λατρεύει το μηχανοκίνητο αθλητισμό θα ήταν αλλιώς τα πράγματα.
    Όπως στις Σέρρες που χωρίς να ξέρω κάνει μπαμ ότι από πίσω υπάρχουν άτομα που το γουστάρουν το θέμα.

  5. #35
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
    Για την Ελληνικη νοοτροπια εχεις δικιο!!

    αυτο που εγω ομως κανω, ειναι συζητηση!! με ανθρωπους (οπως εσυ) που ειμαστε
    του ιδιου ενδιαφεροντος!! την μοτοσυκλετα.
    Ε καλα δεν εκανες μονο αυτο, εκρινες και εναν επιχειρηματια/οτιναναι με τα δικα σου κριτηρια και εμπειριες.... και τον εβγαλες αχρηστο για χ,ψ λογους.... πράγμα που δεν στεκει

    αυτο αν θες συζηταμε γιατι για τα υπολοιπα εδω και 7-8 χρονια οι συζητησεις ειναι οι ιδιες, οπως και οι απαντησεις αλλωστε...
    Ban 'em all

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    Ε καλα δεν εκανες μονο αυτο, εκρινες και εναν επιχειρηματια/οτιναναι με τα δικα σου κριτηρια και εμπειριες.... και τον εβγαλες αχρηστο για χ,ψ λογους.... πράγμα που δεν στεκει
    Με ποιά κριτήρια δλδ μπορείς να έχεις άποψη, εκτός απ΄τις εμπειρίες? Απ΄την προσωπική γνωριμία? Αν υπήρχε μια εναλλακτική και όχι το μονοπώλιο των Μεγάρων θα ήταν εύκολο να δουμε σε πόσο καιρό θα έβαζε λουκέτο με τις παροχές που προσφέρει.
    Αφού μιλάμε λοιπόν για επιχειρηματίες, business plan & profit/loss μιας επιχείρησης που προσφέρει "Παροχή Υπηρεσιών", εεε....χμμμμμ οι υπηρεσίες που προσφέρει είναι γτπκ.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Με το φτωχό μου το μυαλό 2 τρόποι πίεσης υπάρχουν στο να γίνει καλύτερη η πίστα: αποχή ή/και ανταγωνισμός.

    Το να σταματήσουν να μπαίνουν μηχανάκια/αμάξια λίγο χλωμό το βλέπω και ευτυχώς που υπάρχει κι η πίστα αντί να μαλλιοτραβιούνται στις τριγύρω "πίστες"
    Επίσης άλλη πίστα στην Αττική δεν πρόκειται να γίνει σύντομα οπότε "βολέψου όπως βολεύεσαι τώρα" που λεν και στη πόλη μου.

    Εγώ πάντως έχω να μπώ Μέγαρα από το 2007 και δεν μου έχουν λείψει καθόλου

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    .. είναι γτπκ.
    για
    τα
    πολλά
    κέρδη

  9. #39
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    ....

    Εγώ πάντως έχω να μπώ Μέγαρα από το 2007 και δεν μου έχουν λείψει καθόλου
    Με τι μηχανάκι να μπεις δλδ; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #40
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Με ποιά κριτήρια δλδ μπορείς να έχεις άποψη, εκτός απ΄τις εμπειρίες? Απ΄την προσωπική γνωριμία?
    Κοιτα εκει που αντιδρω ειναι στον χαρακτηρισμο κάποιου ως κακου επιχειρηματια την στιγμή που εκείνος μεγιστοποιεί το κερδος του με τις μικροτερες δαπάνες.... δηλαδη ο ορισμός του κερδοσκοπου (με την καλη εννοια ε ).... που και παλι δεν προκειται γι αυτο

    : αν ο Χ μεγαλος επιχειρηματιας με κερδοφορες κατασκευαστικες, πετρελαικες και ξερω και γω εταιριες τυγχανει και εχει και ενα περιπτερο βρωμικο στην Λιοσιων και πουλαει τσιγαρα μονο με κερδος θα τον κατηγορησουμε ποτε ως κακο επιχειρηματια που δεν το κανει μινι μαρκετ ας πουμε...;
    Ban 'em all

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    Κοιτα εκει που αντιδρω ειναι στον χαρακτηρισμο κάποιου ως κακου επιχειρηματια την στιγμή που εκείνος μεγιστοποιεί το κερδος του με τις μικροτερες δαπάνες.... δηλαδη ο ορισμός του κερδοσκοπου (με την καλη εννοια ε ).... που και παλι δεν προκειται γι αυτο

    : αν ο Χ μεγαλος επιχειρηματιας με κερδοφορες κατασκευαστικες, πετρελαικες και ξερω και γω εταιριες τυγχανει και εχει και ενα περιπτερο βρωμικο στην Λιοσιων και πουλαει τσιγαρα μονο με κερδος θα τον κατηγορησουμε ποτε ως κακο επιχειρηματια που δεν το κανει μινι μαρκετ ας πουμε...;
    Να πιάσουμε την κουβέντα στο αν υπάρχει ηθική στο κέρδος είναι κουβέντα για συνταξιούχους μπροστά στο τζάκι. Ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα όμως. Διαφορετικά να κάνουμε σημαία την επιχειρηματική ιδέα της εργασίας 5χρονων στο Μπαγκλαντές και στο Πακιστάν, ή να συζήτήσουμε για τον κομμουνιστικό καπιταλισμό της Κίνας με τους εργάτες σκλάβους.
    Κοινός παρανομαστής είναι η μεγιστοποίηση του κέρδους άλλωστε.

    : Όχι δεν θα τον χαρακτηρίσουμε ως κακό επιχειρηματία μιας και μιλάμε σε Ernst & Young mode.
    Αλλα αν έχει κατασκευαστικές, πετρελαϊκές κλπ (κατηγορία Καρινγκτον Δυναστείας καιτς), και λίγδα περίπτερο στη Λιοσίων άνετα θα τον χαρακτήριζα τσίπη και φτωχομπινέ.
    Για μια αξιοπρέπεια ζούμε....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #42
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    .....
    Για μια αξιοπρέπεια ζούμε....
    E άντε πέτα το τον ντενεκέ σου τότε....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της AKIS BUSA
    Εγγραφή
    17/03/2009
    Μηνύματα
    463
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    Ε καλα δεν εκανες μονο αυτο, εκρινες και εναν επιχειρηματια/οτιναναι με τα δικα σου κριτηρια και εμπειριες.... και τον εβγαλες αχρηστο για χ,ψ λογους.... πράγμα που δεν στεκει

    αυτο αν θες συζηταμε γιατι για τα υπολοιπα εδω και 7-8 χρονια οι συζητησεις ειναι οι ιδιες, οπως και οι απαντησεις αλλωστε...
    Να σου πω
    "αχρηστο" δεν τον εβγαλα τον ανθρωπο ως επιχειρηματια γενικοτερα για ονομα του Θεου
    δεν μπορω εξ αλλου διοτι δεν τον γνωριζω προσωπικα ετσι κι"αλλιως και δεν εχω το δικαιωμα
    "ασχετο" ομως με την εννοια οτι δεν ξερει την συγκεκριμενη δουλεια (αυτοκινητοδρομιο)
    ναι νομιζω μπορω να τον πω!!

    αν και το πιο σωστο θα ηταν να τον ελεγα αδιαφορο!!

    τωρα οτι θα μπορουσαν και οι επινοικιαστες της πιστας απο κοινου να αναβαθμιζανε την πιστα
    (Μεγαρα) μιας και θα εδινε μεγαλυτερο κινητρο για μεγαλυτερη προσελευση κοσμου στα track day τους και οχι μονο, ναι νομιζω οτι θα μπορουσαν να το κανουν!!

    τελος παντων αγαπητε φιλε stabak νομιζω οτι ηδη ειπαμε πολλα για ενα θεμα
    που ετσι κι"αλλιως εμεις δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα!!! απλα ανταλλλασουμε γνωμες
    και αποψεις!!

    ο καλυτερος τροπος να κρατας
    το λογο σου ειναι
    να μην το δινεις

  14. #44
    Εγώ έχω να πάω εδώ και ενάμιση χρόνο και μου λείπει ΠΑΡΑ πολύ!!!

    Όχι ότι έχω καμιά ιδιαίτερη καούρα για τα μέγαρα, αλλά μου λείπει η οδήγησή στην πίστα!

    Από την άλλη αυτή υπάρχει στην Αθήνα και δεν μπορώ να κάνω αλλιώς (προσωπικά) για τον λόγο πως στην πίστα δεν πάω για να γράψω χρόνους ή να ξεκαυλωσω απλώς, αλλά για να δοκιμάσω και να μάθω ορισμένα πράγματα (κουλός γαρ) την προτιμώ από κάθε δρόμο, είτε είναι Επίδαυρος, είτε Πεντέλη κτλ κτλ.
    Για Σέρρες δυστυχώς ακόμα δεν είναι για μένα, για τον λόγο πως Σέρρες προσωπικά βγαίνω για max 1 φορα τον χρονο.
    Γεγονός που δεν με καλύπτει. Για να μάθω κάτι πρέπει να το δουλέψω ξανά και ξανά αρκετές φορές ώστε να νοιωσω πως κάτι κάνω και έχω πάει ένα βήμα παραπέρα.
    εάν λοιπόν θα πάω Σέρρες για ένα διήμερο , ναι θα μάθω πράγματα, ναι θα εξελιχθώ σαν οδηγός πολυ καλύτερα αλλα δεν μου μένει περιθώριο για πρακτις...
    Οπότε προσωπικά επιλεγω 10 μεγαρα και κανενα Σερρες και οταν θα μπορω να ανεβαινω Σερρες 3 φορε το χρονο τοτε ναι, θα το κανω.

    Προσωπικά στο επιπεδο που βρίσκομαι (οδηγικα ) βρισκω το επιπεδο της ασφαλτου ικανοποιητικο δλδ λιιιγο παραπανω απο τον δρομο (η Α.Ο. δεν περιλαμβανεται) και με το γεγονος πως απουσιαζει το "αντιθετο ρευμα", οι μπαριερες και τα γκρεμνα με καλυπτει.

    Ναι και εγω θα γουσταρα να ειχε καλο ταπητα αλλα προπαντος σωστες εξοδους διαφυγης.

    Από εκει και περα με την λιγη πείρα που διαθέτω, εχω επιλεξει τους διοργανωτες που θεωρω πως μου προσφερουν κατι παραπανω και μονο οταν διοργανωνουν αυτοι τοτε παω. (ή πιο σωστα θα πηγαίνω γιατι ακόμα δεν ειμαι έτοιμος). Δίνω που δίνω τοσα λεφτά για το χωράφι αυτό, τουλάχιστον να πιάνουν και λιγο τόπο...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  15. #45
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
    τελος παντων αγαπητε φιλε stabak νομιζω οτι ηδη ειπαμε πολλα για ενα θεμα
    που ετσι κι"αλλιως εμεις δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα!!!
    μπορούμε να κάνουμε το πιό βασικό...
    αποχή από το πισθοκωλομπρούμητο sex των Μεγάρων :a29:

Σελίδα 3 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. "Η μοτοσυκλέτα, ο μοτοσυκλετιστής και το ταξίδι τους".
    από requiem στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2008, 00:58
  2. Προς οσους αγορασαν απο την Touratech και πιανει το χερι τους!
    από Vstrommer71 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2007, 01:29
  3. Σήμερα το βράδυ μπύρα και βόλτα με τους Θεσσαλονικείς...
    από Tropeas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 18:12
  4. O Osama και το συγκρότημά του
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 12:30
  5. η πριγκίπισσα και το βατράχι
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2004, 16:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF