Σελίδα 2 από 16 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 239

Θέμα: Μέγαρα και το χάλι τους.

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalhsCr
    Εγγραφή
    22/10/2009
    Μηνύματα
    344
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Frezas


    Οσοι ζητατε καινουργια πιστα, μαλιστα τυπου ΜοτοGP, σκεφτειτε αν ειστε διατεθιμενοι να δινετε, 150+ ευρω για μια μερα, διοτι τοσο θα εχει, και ισως να λεω και λιγα. Τουλαχιστον τοσο εχουν στην Ιταλια. (Mugelo 300ευρω)

    Οι τιμες που λες μηπως ειναι για να παρακολουθησεις τον αγωνα του motogp?
    Γιατι εχω παει στο misano και ηταν σημερινα 60 ευρω για 30 λεπτα.
    Αν οι τιμες που λες ισχυουν σημερα τοτε τι να πω.....

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της AKIS BUSA
    Εγγραφή
    17/03/2009
    Μηνύματα
    463
    @AKIS BUSA, αν κονομας σε κατι χωρις να κανεις τιποτε ,ποιος ο λογος να επενδυσεις εισπρατωντας παλι τα ιδια λεφτα?
    Επιχειρηματιας ειναι,οχι μοτοσυκλετιστης.

    zephyr 1 σαφως και ειναι δικαιωμα του να κανει οτι θελει ως ιδιοκτητης καποιος στην
    ιδιοκτησια-επιχειρηση του!!

    αν θελεις ομως να σου πω την γνωμη μου για εναν τετοιου τυπου επιχειρηματια!!
    που σαφως και δεν ειναι ανθρωπος της μοτοσυκλετας!!
    και αυτο φαινεται εξ"αλλου χωρις δυσκολια!!

    η γνωμη μου λοιπον ειναι οτι ειναι συν τοις αλλοις και κακος επιχειρηματιας
    διοτι φτιαχνοντας την πιστα γενικοτερα θα ειχε περισσοτερο ενδιαφερον απο
    τον κοσμο της μοτοσυκλετας αρα περισσοτερα track day, που σημαινει περισσοτερα εσοδα περισσοτεροι επισκεπτες στα track day, αρα και περισσοτερα εσοδα στο μπαρ (αν το εφτιαχνε κι"ολας),κλπ,κλπ.

    αυτος ειναι ο λογος τουλαχιστον γι"αυτον (ιδιοκτητη) αν ηταν στοιχειωδως καλος επιχειρηματιας!!, αγαπητε φιλε zephyr 1
    ο καλυτερος τροπος να κρατας
    το λογο σου ειναι
    να μην το δινεις

  3. #18
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    αυτο το ορθιος τοσες ωρες και μενα αρχιζει και μου την παιζει στα μιλιγγια τωρα τελευταια που αρχιζω να γερναω
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  4. #19
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
    αν θελεις ομως να σου πω την γνωμη μου για εναν τετοιου τυπου επιχειρηματια!!
    που σαφως και δεν ειναι ανθρωπος της μοτοσυκλετας!!
    ....
    Μεγαλη μπουκια φαε, μεγαλες κουβεντες μην λες οταν σαφεστατα δεν γνωριζεις....

    Δεν ειναι θεμα ανθρωπου αλλα επένδυσης....

    Ο καθενας μας αν ειχε ενα χωράφι στην Ανω Μουσουνιτσα που καποιοι μοτοκροσσαδες ξεμαυλώνανε 10-20 φορές το χρόνο, ε δεν θα τους εκανε για FMX κλειστό.. απλή λογική... ιδιως οταν εχει ο άλλος 30 επενδυσεις αποδοτικότερες να σκεφτεί... και μπορει να το νοικιαζει το χωράφι βγαζοντας κιολας.

    Οσοι παρακολουθείτε την πιστα θα ειδατε ποσο ευκολα εγινε η καρτ και οι εγκαταστασεις.... αρα δεν ειναι θέμα θέλησης αλλα επένδυσης... και αιντε και πες πως το φτιάχνει, οταν ακουσεις τιμές κανα 50ρι το 10λεπτο.. γιατί ετσι θα εχει στηθει το μπιζνες πλαν, τοτε τι θα λες;
    Ban 'em all

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    και αιντε και πες πως το φτιάχνει, οταν ακουσεις τιμές κανα 50ρι το 10λεπτο.. γιατί ετσι θα εχει στηθει το μπιζνες πλαν, τοτε τι θα λες;
    Φαντάζομαι θα φτιαχτεί άλλο ένα thread για αποχή απ΄τα Μέγαρα.....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της AKIS BUSA
    Εγγραφή
    17/03/2009
    Μηνύματα
    463
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    Μεγαλη μπουκια φαε, μεγαλες κουβεντες μην λες οταν σαφεστατα δεν γνωριζεις....

    Δεν ειναι θεμα ανθρωπου αλλα επένδυσης....

    Ο καθενας μας αν ειχε ενα χωράφι στην Ανω Μουσουνιτσα που καποιοι μοτοκροσσαδες ξεμαυλώνανε 10-20 φορές το χρόνο, ε δεν θα τους εκανε για FMX κλειστό.. απλή λογική... ιδιως οταν εχει ο άλλος 30 επενδυσεις αποδοτικότερες να σκεφτεί... και μπορει να το νοικιαζει το χωράφι βγαζοντας κιολας.

    Οσοι παρακολουθείτε την πιστα θα ειδατε ποσο ευκολα εγινε η καρτ και οι εγκαταστασεις.... αρα δεν ειναι θέμα θέλησης αλλα επένδυσης... και αιντε και πες πως το φτιάχνει, οταν ακουσεις τιμές κανα 50ρι το 10λεπτο.. γιατί ετσι θα εχει στηθει το μπιζνες πλαν, τοτε τι θα λες;
    Αδελφε stabak ξερω πολυ καλα τι σημαινει επιχειρω!!, επενδυω!!, ρισκαρω!! αν θελεις πολλες φορες, οπως και τι σημαινει να κανεις το χομπι σου επαγγελμα καποιες φορες
    μιας και ειμαι επιχειρηματιας καμια 20αρια χρονια!!
    και θα ηθελα να σου πω, πως ο ανθρωπος χαρακτηριζει την επενδυση και οχι η επενδυση
    τον ανθρωπο, αρα λοιπον ειναι θεμα ανθρωπου και οχι επενδυσης!!

    το χωραφι του λοιπον που μπορει να εχει ο καθενας ας το κανει οτι θελει!!
    ακομα και ως επενδυση σε φωτοβολταικα μπορει να κανει, δικο του προβλημα
    οι επενδυσεις του και τα χωραφια του!!

    εδω μιλαμε για καποιον που το εχει δωσει (το χωραφι) για αυτοκινητοδρομιο και πληρωνεται
    απο αυτο εδω και αρκετα χρονια
    το οτι δεν το βελτιωνει ειναι καθαρα Ελληνικης νοοτροπιας!! δεινω τα λιγοτερα
    εως καθολου!! και παιρνω οσα μπορω περισσοτερα!!
    η το οτι ειναι εντελως ασχετος (οπως φαινεται) και απο ασχετους τελειως λογους πιθανον
    το εκανε οτι το εκανε, και απλα παιρνει χρηματα χωρις να γνωριζει τιποτα απο τετοιες
    επενδυσεις-επιχειρησεις!! (αυτοκινητοδρομια)

    και λογω του οτι εχω πληρωσει εγω προσωπικα τουλαχιστον σε διαφορες πιστες
    του εξωτερικου για track day, θα σου ελεγα πως ας την εκανε τοσο καλη!!
    που να αξιζε 50€!! το 20-30λεπτο (διοτι το 10λεπτο που λες δεν ισχυει) τοτε λοιπον ναι θα το εδινα!!
    ο καλυτερος τροπος να κρατας
    το λογο σου ειναι
    να μην το δινεις

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
    εδω μιλαμε για καποιον που το εχει δωσει (το χωραφι) για αυτοκινητοδρομιο και πληρωνεται
    απο αυτο εδω και αρκετα χρονια
    το οτι δεν το βελτιωνει ειναι καθαρα Ελληνικης νοοτροπιας!! δεινω τα λιγοτερα
    εως καθολου!! και παιρνω οσα μπορω περισσοτερα!!
    η το οτι ειναι εντελως ασχετος (οπως φαινεται) και απο ασχετους τελειως λογους πιθανον
    το εκανε οτι το εκανε, και απλα παιρνει χρηματα χωρις να γνωριζει τιποτα απο τετοιες
    επενδυσεις-επιχειρησεις!! (αυτοκινητοδρομια)
    Δεν είναι θέμα νοοτροπίας αλλά εύκολης κονόμας ή cash cow αγγλιστί....Απ΄την στιγμή που το "πράμα" κόβει λεφτά εύκολα και αβίαστα σε οποιαδήποτε κατάσταση ασφάλτου-χώρων-εξόδων διαφυγής-υποδομών γενικά, κανείς δεν θα αποκτήσει την "ευσυνειδησία" να χαλάσει λεφτά αν δεν υπάρχει αύξηση κερδών. Τουλάχιστον το 90% των επιχειρηματιών έτσι λειτουργεί. Η πίστα καρτ δλδ φτιάχτηκε από αγάπη για την άνοδο του αθλήματος?
    Και να είσαι σίγουρος ότι αν μπορέσει να χώσει και κανένα στρέμμα φωτοβολταϊκά θα το κάνει, και πάλι θα πηγαίνουν στα TD.

    Το ότι μπορεί ο οποισδήποτε άσχετος όπως λες, να φτιάξει ένα χωράφι που απέχει έτη φωτός από τον ορισμό πίστα (όπως την εννοούμε για τις πίστες στο εξωτερικό) και να γεμίζει κόσμο σε κάθε TD, μόνο αισιόδοξο για οποιαδήποτε αλλαγή/κατασκευή/βελτίωση δεν με κάνει.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #23
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
    και λογω του οτι εχω πληρωσει εγω προσωπικα τουλαχιστον σε διαφορες πιστες
    του εξωτερικου για track day, θα σου ελεγα πως ας την εκανε τοσο καλη!!
    που να αξιζε 50€!! το 20-30λεπτο (διοτι το 10λεπτο που λες δεν ισχυει) τοτε λοιπον ναι θα το εδινα!!
    Να σου πω Ακη ποια ειναι η ελληνικη νοοτροπια που λες; Ο πελατης να κανει υποδειξεις στην τσεπη του αλλου... ελα παππου να σου δειξω τα αμπελοχώραφα σου.. γιατι αυτο κανεις...
    Ban 'em all

  9. #24
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Κανοντας τον δικηγορο του διαβολου διαπιστωνω οτι εχει πολυ περισσοτερη λογική απο την λογική μας : «Θελω μια γαματη πιστα κομπλέ κοντα στην Αθηνα με λιγο κοσμο και να πληρώνω τριχές»...

    και αν θες την γνώμη μου, οι επινοικιαστες εχουν μεγαλυτερη ευθυνη για την κατασταση της.... (οσο αφορα το πρακτικο μερος) αλλα σου πετάνε το μπαλακι στο υψηλο ενοικιο και στο ασυμφορο της υπόθεσης.. αλλο και αυτο ελληνικο φαινομενο.... «κερδίζω απο σενα αλλα όχι τόσα ωστε να καλυτερέψω τις συνθηκες» (κοινως αρπαχτη)....

    Συνεπως εχουμε 3 αρπαχτες/συνενοχες : Του ιδιοκτητη του επινοικιαστη και του τελικου καταναλωτη.... ε βαλτα κατω και πες μου τα ποσοστα ευθυνης της καταστασης στου «ξενου το χωράφι».

    Εκτος και αν παιχτει κανα πολυμετοχικο.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Ban 'em all

  10. #25
    Εαν όσοι μπαίνετε συστηματικά στη μπιστα, μαζευόσαστε και συζητάγατε, θα είχατε φτιαξει εναν φορέα αξιοποίησης του χώρου, όπως τον θέλετε (με κερμπς, καντινες, αμμοπαγιδες, γκομενες στα παντοκς)

    Αλλα τί λεω τωρα

    Έλληνες και να μαζευτουν; :rotflmao:

    Να συμφωνήσουν; :rotflmao:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Το θεμα δεν εχει να κανει αποκλειστικα με την πιστα.
    Εγω απορησα που αναρωτηθηκατε για το λογο που συμβαινει αυτο.

    Ποιος επιχειρηματιας , σε οποιαδηποτε επιχειρηση , θα προβει σε εξοδα βελτιωσης της υπερεσιας που πουλαει , οταν βλεπει οτι ακομα και σκατενια που ειναι , ο κοσμος την αγοραζει , και μαλιστα σωρηδον ???

    Απορω με τοσο χαιβάνια που ειμαστε εδω στην Ελλαδα ,γιατι δεν ερχονται ξενοι επιχειρηματιες να επενδύσουν.

  12. #27
    Σας λέει κάτι η λέξη 'ανταγωνισμός'?

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Τ

    Απορω με τοσο χαιβάνια που ειμαστε εδω στην Ελλαδα ,γιατι δεν ερχονται ξενοι επιχειρηματιες να επενδύσουν.

    Πώς δεν ήρθαν. Τεράστιες επενδύσεις για πώληση καταναλωτικών είδών και υπηρεσιών για να φάνε τα δανεικά και τα λαμογίστικα. Καμμια παραγωγική. Τώρα φεύγουν οι μεν και οι δε πάλι δεν έρχονται.

  14. #29
    Μια χαρά επιχειρηματίας είναι με γνώμονα το προσωπικό του κέρδος...

    Ξεχνάτε - συστηματικά - ένα πράγμα... η μοτοσυκλέτα είναι ένα μικρό μερίδιο απο τη πελατεία του...

    Για δείτε λίγο το πρόγραμμα της πίστας και θα καταλάβετε. Και να τον μποϊκοτάρει ο κόσμος της μοτοσικλέτας, στα @@ του καθώς θα βρεί - και μάλιστα πανεύκολα - πελάτες 4τροχους να καλύψει όλο το ημερολόγιο σε ένα βράδυ μέσα...

    Γιατί να σκάσει αφού το "προϊόν" μοσχοπουλάει ??

    Έριξε λεφτά στην επιχείρηση και αντί να βελτιώσει την υπάρχουσα πίστα και τις υποδομές της, χάραξε καινούρια. Τώρα, σε ένα ΣΚ έχει διπλή κονόμα αφού και οι δυο πίστες είναι "κλεισμένες" ... that's business ... Ξυπνάτε ...

  15. #30
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Εγώ πια σχεδόν δεν πάω.... αφού τα TD είναι κυρίως Τετάρτες και κάποιες Κυριακές δυστυχώς μονοπωλούνται από τα παιδιά μου ή άλλη αγωνιστική δραστηριότητα....

    Αλλά έχω βαρεθεί συνέχεια αυτό το πανηγύρι με τα Μέγαρα.

    Οι πιο πάνω τα λένε σωστά. Είναι ιδιωτική η πίστα. Αν θέλετε πάτε, αν όχι δεν πάτε.

    Γκρίνια για την τσέπη του άλλου δεν παίζει. Αν θέλετε πιστα επιπέδου motoGP φτιάχτε μία εσείς να τελειώνουμε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 2 από 16 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. "Η μοτοσυκλέτα, ο μοτοσυκλετιστής και το ταξίδι τους".
    από requiem στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2008, 00:58
  2. Προς οσους αγορασαν απο την Touratech και πιανει το χερι τους!
    από Vstrommer71 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2007, 01:29
  3. Σήμερα το βράδυ μπύρα και βόλτα με τους Θεσσαλονικείς...
    από Tropeas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 18:12
  4. O Osama και το συγκρότημά του
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 12:30
  5. η πριγκίπισσα και το βατράχι
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2004, 16:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF