Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 35

Θέμα: Οδηγος αυτοκινητου βγαζει το χερι του εξω απο το παραθυρο.Τι γνωμη εχετε γιαυτο?

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Smile Φιλαρακια ηρθε η ωρα να ακουσετε και μια αλλη ιστορια με μια αλλη γκομενα που πηγαινα

    Φιλαρακια ηρθε η ωρα να ακουσετε και μια αλλη ιστορια με μια αλλη γκομενα που πηγαινα μαζι της Χαλκιδικη για μπανιο.

    Αυτο το σκηνικο που μου εκανε ηταν οτι καταφερε και σκονταψε επανω στο μηχανακι εν ωρα κινησης και επεσε με ολο το σωμα της επανω μου.

    Σκεφτειτε να προσπαθω να κρατησω ευθυγραμισμενο το μηχανακι και να εχω την αλλη να με εχει αγκαλιασει απο τον λαιμο για να μην πεσει κατω στον δρομο.

    Η αλλη μια φορα ηταν οταν ηθελε να βολευτει εν ωρα κινησεις και κουνουσε τον κωλο της αριστερα και δεξια.

    Με αποτελεσμα στον δρομο να πηγαινω σαν μεθυσμενος.

    Και κατι τελευταιο της λεω παντα πριν ανεβουνε αλλα και οταν ειναι ηδη επανω να πιανονται παντα απο τα χερουλια της μηχανης αλλα ποτε δεν το κανουνε.

    Μπορει να μου το εξηγησει κανεις αυτο?

    Το κουφο ειναι οτι με πιανουνε και κρατιουνται απο την μπλουζα και μαλιστα μου εχουν σκισει μεχρι τωρα δυο σε συνολο.


  2. #17
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Βρε μπας και ειναι τιποτα βουβαλια αυτες που αναιβαζεις και δεν χωρανε;;;;

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xaris_sm
    Εγγραφή
    09/09/2004
    Μηνύματα
    202
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mtsop
    Δε ξέρω για σας αλλά επειδή τυχαίνει να έχω λιγουλάκι θορυβώδη εξάτμιση, τα χέρια μαζέυονται κακήν κακώς όταν πλησιάζω και έτσι δεν μου έχει τύχει να έχω κοντινή επαφή.
    Sostos o Michalakis to eho paratirisei kai ego auto...afou klino ligo to gazi otan pernao apo tus amaksakides akoun tin akrapa kai mazevoun podia heria kefalia

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Cool Ε! τοτε φιλαρακια πειτε μου ποιες εξατμισεις φορατε να παω να βαλω και εγω μια αντιστ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από xaris_sm
    Sostos o Michalakis to eho paratirisei kai ego auto...afou klino ligo to gazi otan pernao apo tus amaksakides akoun tin akrapa kai mazevoun podia heria kefalia
    Ε! τοτε φιλαρακια πειτε μου ποιες εξατμισεις φορατε να παω να βαλω και εγω μια αντιστοιχη μπας και δω καμια ασπρη μερα.

    Η δικια μου πληροφοριακα ειναι τελειως αθορυβη.

    Καλη συνεχεια.

  5. #20
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177

    Re: Οδηγος αυτοκινητου βγαζει το χερι του εξω απο το παραθυρο.Τι γνωμη εχετε γιαυτο?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
    Γεια σας.

    Θελω να μου πειτε την γνωμη σας για αυτους που οδηγουν αυτοκινητα και βγαζουν ολοκληρα τα χερια τους εξω απο τα παραθυρα εν ωρα κινησεις για να παρουν αερα ή ακομη και για να ξεπιαστουν.

    Εγω για αλλη μια φορα τα ειδα ολα.

    Ημουν στον παραλιακο δρομο της Θεσσαλονικης ξεκινωντας απο τον Λευκο Πυργο και πηγαινοντας για το Μεγαρο Μουσικης.

    Οσοι ειναι απο θεσσαλονικη ξερουν οτι σε αυτην την διαδρομη αν κρατησεις σταθερα το γκαζι στα 60-65 χιλιομετρα την ωρα περνας ολα τα φαναρια με πρασινο.

    Ετσι και εγω πηγαινα με αυτην την ταχυτητα.

    Σε ενα φαναρι ειναι τωρα ενα φορτηγακι και ενα αυτοκινητο διπλα διπλα και εγω επιδιωκω να περασω απο εκει αναμεσα γιατι ειχε αρκετο χωρο για να περασει οποιαδηποτε μεγαλη ή μικρη μηχανη.

    Το κουφο ειναι οτι 5 μετρα πριν φτασω αναμεσα στα δυο οχηματα ο οδηγος του φορτηγου βγαζει εξω με τεντωμενο και περιστρεφωντας το χερι του(πιθανος για ξεμουδιασμα-πιασιμο) μεχρι που ειδα και τον αγκωνα του με αποτελεσμα να φρεναρω αποτομα και να διπλωσει το μηχανακι και για να μην τρακαρω ή του χτυπησω το χερι κατα λαθος, το ευθυγραμηζω αφηνωντας το φρενω και σκυβω οσο ποιο χαμηλα στο υψος του τιμονιου για να μην με χτυπησει στο προσωπο.

    Περασα ξυστα αλλα τα ειδα ολα.

    Σας εχει τυχει κατι τετοιο ή ακομη και παραπλησιο.

    Αν ναι ποσο συχνα σας συμβαινει?

    Ποιο ειναι το χειροτερο που μπορει να συνεβει και υπαρχει καποιος νομος για αυτο?

    Καλη συνεχεια.
    Προσωπικά μου συμβαίνει αρκετά συχνά εδώ στην Αθήνα, σε σημείο εκνευριστικό Είναι επικύνδινο. Ο οδηγός του αυτοκινήτου δεν εχει συνειδητοποιήσει ότι ο μοτοσυκλετιστής αγριεύεται και τρομάζει βλέποντας ένα χέρι να περιφέρεται έξω από το παράθυρο.
    Στον Καναδά πάντως, αυτό το πράγμα απαγορεύεται...πέφτουν οι κλήσεις εκεί, αβέρτα
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  6. #21
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177

    Re: Φιλαρακια ηρθε η ωρα να ακουσετε και μια αλλη ιστορια με μια αλλη γκομενα που πηγαινα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
    Φιλαρακια ηρθε η ωρα να ακουσετε και μια αλλη ιστορια με μια αλλη γκομενα που πηγαινα μαζι της Χαλκιδικη για μπανιο.

    Αυτο το σκηνικο που μου εκανε ηταν οτι καταφερε και σκονταψε επανω στο μηχανακι εν ωρα κινησης και επεσε με ολο το σωμα της επανω μου.

    Σκεφτειτε να προσπαθω να κρατησω ευθυγραμισμενο το μηχανακι και να εχω την αλλη να με εχει αγκαλιασει απο τον λαιμο για να μην πεσει κατω στον δρομο.

    Η αλλη μια φορα ηταν οταν ηθελε να βολευτει εν ωρα κινησεις και κουνουσε τον κωλο της αριστερα και δεξια.

    Με αποτελεσμα στον δρομο να πηγαινω σαν μεθυσμενος.

    Και κατι τελευταιο της λεω παντα πριν ανεβουνε αλλα και οταν ειναι ηδη επανω να πιανονται παντα απο τα χερουλια της μηχανης αλλα ποτε δεν το κανουνε.

    Μπορει να μου το εξηγησει κανεις αυτο?

    Το κουφο ειναι οτι με πιανουνε και κρατιουνται απο την μπλουζα και μαλιστα μου εχουν σκισει μεχρι τωρα δυο σε συνολο.


    γυναίκες σταμάτησα να ανεβάζω στην Ντίνα μου(dna) κουνιούνται όλες λες κι έχουν ζουζούνια άσε που δεν πατάω καλά κάτω και κινδυνεύω να χάσω ισορροπία. Μόνο τις αδερφές μου επιτρέπω οι οποίες ξέρουν πώς να κάτσουν!
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  7. #22
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
    Βρε μπας και ειναι τιποτα βουβαλια αυτες που αναιβαζεις και δεν χωρανε;;;;


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  8. #23
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701

    Re: Re: Οδηγος αυτοκινητου βγαζει το χερι του εξω απο το παραθυρο.Τι γνωμη εχετε γιαυ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    χμμμμ...

    ο νομος αναγνωριζει την κινηση σου ανεμεσα σε (ακομα και σε σταματημενα) οχηματα ΕΝΤΕΛΟΣ ΠΑΡΑΝΟΜΗ!!!

    ο νομος επησεις οριζει οτι επητρεπετε να εξεχει αντικειμενο 0.5m απο τα ακραια σημεια του οχηματος... (ναι οκ υπαρχει και διαταξη οτι το χερι εξω απο το παραθυρο ειναι λαθος... αλλα ποτε μου δεν εχω ακουσει να κοβουν κληση για αυτο...)

    τα ακραία σημεία είναι μπροστά και πίσω από το όχημα (όχημα γιατί το ίδιο ισχύει και για τις μηχανές) όχι αριστερά και δεξιά
    αλλά ναι είναι μπέρδεμα γιατί και η μηχανή είναι παράνομη

    ου μπλέξεις είναι το θέμα

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mtsop
    Εγγραφή
    19/10/2004
    Μηνύματα
    281

    Re: Φιλαρακια ηρθε η ωρα να ακουσετε και μια αλλη ιστορια με μια αλλη γκομενα που πηγ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
    ...Το κουφο ειναι οτι με πιανουνε και κρατιουνται απο την μπλουζα και μαλιστα μου εχουν σκισει μεχρι τωρα δυο σε συνολο.

    Μήπως πρέπει να πηγαίνεις πιο σιγα; :rotflmao:

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mtsop
    Εγγραφή
    19/10/2004
    Μηνύματα
    281

    Re: Ε! τοτε φιλαρακια πειτε μου ποιες εξατμισεις φορατε να παω να βαλω και εγω μια αν

    Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
    Ε! τοτε φιλαρακια πειτε μου ποιες εξατμισεις φορατε να παω να βαλω και εγω μια αντιστοιχη μπας και δω καμια ασπρη μερα.

    Η δικια μου πληροφοριακα ειναι τελειως αθορυβη.

    Καλη συνεχεια.
    Δεν έχει σημασία η μάρκα της εξάτμισης αλλά ο θόρυβος που κάνει. Και αυτη που έχεις αν την ανοίξεις και τα πετάξεις όλα έξω τα διαφράγματα και την κάνεις ελευθέρας τα προβλήματά σου θα εξαφανιστούν. Βέβαια μπορεί να αποκτήσεις άλλα προβλήματα (βλέπε στρουμφάκια) αλλά τουλάχιστον με αυτά δεν κινδυνεύει η σωματική σου ακεραιότης!!

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Question Ενας οδηγος αυτοκινητου προχθες με το χερι του χτυπησε το κρανος ενος φιλου μου που ο

    Ενας οδηγος αυτοκινητου προχθες με το χερι του χτυπησε το κρανος ενος φιλου μου που οδηγουσε ενα παπακι.

    Οταν σταματησε ο φιλος μου και του λεει "Μα καλα τι κανεις, δεν προσεχεις λιγο?"

    Γυρισε και του απαντησε ο οδηγος αυτοκινητου "Αφου φορας κρανος τι θα παθεις?"

    Συμερασμα: Οτι ναναι?

    Τζαμπα συζητηση


  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2005
    Μηνύματα
    258

    Re: Ενας οδηγος αυτοκινητου προχθες με το χερι του χτυπησε το κρανος ενος φιλου μου π

    Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
    Ενας οδηγος αυτοκινητου προχθες με το χερι του χτυπησε το κρανος ενος φιλου μου που οδηγουσε ενα παπακι.

    Οταν σταματησε ο φιλος μου και του λεει "Μα καλα τι κανεις, δεν προσεχεις λιγο?"

    Γυρισε και του απαντησε ο οδηγος αυτοκινητου "Αφου φορας κρανος τι θα παθεις?"

    Συμερασμα: Οτι ναναι?

    Τζαμπα συζητηση

    Φοβερή απάντηση :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  13. #28
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329

    Re: Re: Ε! τοτε φιλαρακια πειτε μου ποιες εξατμισεις φορατε να παω να βαλω και εγω μια αν

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mtsop
    Δεν έχει σημασία η μάρκα της εξάτμισης αλλά ο θόρυβος που κάνει. Και αυτη που έχεις αν την ανοίξεις και τα πετάξεις όλα έξω τα διαφράγματα και την κάνεις ελευθέρας τα προβλήματά σου θα εξαφανιστούν. Βέβαια μπορεί να αποκτήσεις άλλα προβλήματα (βλέπε στρουμφάκια) αλλά τουλάχιστον με αυτά δεν κινδυνεύει η σωματική σου ακεραιότης!!
    ή βάλε καμιά φιλτροχοάνη να μην χάνεις στα χαμηλά:rotflmao:
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  14. #29
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.455

    Ότι καλύτερο!!!

    Σε πηγμένο δρόμο, οδηγώντας ανάμεσα από τις τεράστιες σειρές σταματημένων αυτοκινήτων, και αφού έχει βρίσει καμιά εκατοστή οδηγούς γιατί άλλαξαν λωρίδα χωρίς φλας, έχουν σταματήσει ατσούμπαλα και δεν μπορεί να περάσει, του τυχαίνει και ο οδηγός που έχει απλώσει τη χερούκλα του έξω από το παράθυρο!
    Σαν πρώτη κίνηση μαρσάρεις!Μια καλή εξάτμηση θα βοηθούσε πολύ. Ο οδηγός όμως είναι ακόμα στον κόσμο του. ούτε από τον καθρέπτη δεν σε έχει δει! Κορνάρεις διακριτικά και βέβαια πλησιάζεις. Η απάθειά του δεν έχει όρια! Σού έχει σπάσει τα νεύρα! Υπάρχει μόνο μια λύση πια! Ανοίγεις γκάζι και του χτυπάς "λίγο" το χέρι με το τιμόνι, τον καθρέπτη, με ό,τι μπορείς. Του το χτυπάς τόσο ώστε να μη σπάσει!!!
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  15. #30
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mtsop
    Δε ξέρω για σας αλλά επειδή τυχαίνει να έχω λιγουλάκι θορυβώδη εξάτμιση, τα χέρια μαζέυονται κακήν κακώς όταν πλησιάζω και έτσι δεν μου έχει τύχει να έχω κοντινή επαφή.
    me2

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σκουτερ,παπακια απο σουπερ μαρκετ.Τι γνωμη έχετε
    από kounoupis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2010, 20:37
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2007, 19:15
  3. Έξω οι ηλίθιοι του ποδοσφαίρου απο το Basket...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2006, 15:55
  4. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2005, 06:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF