Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Ασφάλεια κλοπής για το εξωτερικό ?

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της icet
    Εγγραφή
    09/10/2005
    Μηνύματα
    19

    Ασφάλεια κλοπής για το εξωτερικό ?

    Σκέφτομαι να κάνω ένα ταξιδάκι στη Νότια Ιταλία με τη μηχανή και ρώτησα την ασφαλιστική εταιρεία αν ισχύει η οδική βοήθεια και η ασφάλεια κλοπής που έχω...
    η απάντηση ήταν ότι η οδική βοήθεια ισχύει αλλά η ασφάλεια κλοπής όχι ... το ίδιο και για αυτοκίνητο . (Interamerican)

    Όταν ρώτησα, αν εγώ λείψω ένα μήνα στο εξωτερικό τα ασφάλιστρα κλοπής θα αφαιρεθούν για το διάστημα αυτό; φυσικά η απάντηση ήταν πάλι όχι.

    Ξέρει κανείς κάτι άλλο;
    ---biip biip---

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/11/2009
    Μηνύματα
    128
    Μην το ψάχνεις και χαλάς τσάμπα το χρόνο σου, αν δεν έχεις ασφαλίσει κανένα εργοστάσιο στην εταιρία η κάτι παρεμφερές δεν υπάρχει περίπτωση να σου δώσουν ασφάλεια κλοπής για το εξωτερικό...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    603
    καμια εταιρεια δεν κανει ασφαλεια κλοπης οχηματος στο εξωτερικο......ειδικα μηχανης....
    μην το ψαχνεις αλλο.....
    παρε μαζι σου κανενα Abus, και προσεχε να το παρκαρεις οπου μενεις σε κανενα παρκινγκ....

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  4. #4
    Νέο μέλος Το avatar του/της icet
    Εγγραφή
    09/10/2005
    Μηνύματα
    19
    κατάλαβα... thanks για τις απαντήσεις
    ---biip biip---

  5. #5
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Φίλε μου είσαι υποχρεωμένος αν στην κλέψουν στο εξωτερικό να τους πείς ότι ήσουν εξωτερικό???
    Αν γίνει κανένα κακό επιστρεφεις με αεροπλάνο-καράβι και πας μετά και λές οτι στην κλέψανε. Και οταν δεν την βρούνε παίρνεις τα λεφτά.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  6. #6
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
    Φίλε μου είσαι υποχρεωμένος αν στην κλέψουν στο εξωτερικό να τους πείς ότι ήσουν εξωτερικό???
    Αν γίνει κανένα κακό επιστρεφεις με αεροπλάνο-καράβι και πας μετά και λές οτι στην κλέψανε. Και οταν δεν την βρούνε παίρνεις τα λεφτά.

    ακριβως αυτο!!
    αφου αυτοι ειναι αληταραδες,τους αξιζει ενα μικρο ψεματακι!!
    αν ω μη γενετω γινει η στραβη,κανεις το παγονι δεν το δηλωνεις
    στους ιταλους,παιρνεις το αεροπλανακι σου κυριος και μολις ερθεις
    ελλαδα πας ωραια και καλα στην αστυνομια και δηλωνεις την κλοπη!!

    απλα για νοτια ιταλια να εχεις το νου σου γινονται πολλα!!
    καλα να περασεις
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  7. #7
    Δεν ξέρω από Ιντεραμέρικαν αλλά μέσα στην ΕΕ είναι υποχρεωμένοι να σε καλύψουν για ό,τι πληρώνεις εδώ χωρίς επιβάρυνση..Στα αυτοκίνητα σίγουρα..Με εξαίρεση την οδική,συνήθως,που είναι για χώρες που βρέχονται από την Μεσόγειο...Θα ρωτήσω έναν φίλο που είναι στην Interamerican να μου πει..



    ΥΓ Μίλησα,δεν ισχύει όντως για τις μοτοσυκλέτες η κλοπή εκτός Ελλάδας....Πόσο νόμιμο είναι αυτό δεν γνωρίζω...Για αυτοκίνητα κανονικά μου είπε...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    603
    για να κυκλοφορησεις στο εξωτερικο θα πρεπει να βγαλεις πρασινη καρτα ....
    αμα την ψιλιαστουνε λιγο παραπανω και στο ψαξουν τοτε ισως να εχεις προβλημα....
    τι να πω....

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  9. #9
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    και αν στην κλεψουν ιταλια

    δεν θα κανεις εκει καταγγελια οτι στην κλεψανε?

    και μετα θα κανεις και στην ελλαδα για να τους "εξαπατησεις"

    και αν καπως το διασταυρωσουν?

    υ.γ. δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο ακουγετε,

    αν οι ασφαλιστικες καθε χωρας εχουν ηδη αναπτυξει με την αστυνομια καποιο συστημα επικοινωνιας ωστε να καταγραφουν σε καθε χωρα
    τα κλεμμενα οχηματα απο αλλη χωρα
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  10. #10
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Και να βγάλεις πράσινη κάρτα τι έγινε? Ερχεσαι πχ παρασκευη και πας δευτέρα πρωί και τους λές: "κύριοι χθες το βράδυ μου κλέψανε την μηχανή". Πρόκειται να ψάξει κανείς να ρωτήσει γείτονες,συγγενείς κλπ πότε ήρθες και με τι? Δεν πρόκειται και δεν τους πέφτει λόγος!!!
    Και για ποιο λόγο να κάνεις δήλωση Ιταλία οτι στην κλέψανε? Με το σκέπτικο μήπως την βρούν? Ιταλία ειδικά αποκλείεται να την βρούν πόσο μάλλον να σε ειδοποιήσουν οτι την βρήκανε! Αν πας με το σκεπτικο να βρεις την μηχανή αλλα έχεις καβάζτα την αποζημίωση απο την εταιρία τότε καλά να πάθεις. Δεν φτάνει που πληρώνεις τόσα πολλά για την ασφάλεια κλοπής στην μηχανή λες και είναι απο χρυσό θα είσαι και οκ μαζί τους αν γίνει το κακό????
    Εχω και εγώ ασφάλεια κλοπής και ξέρω πόσα είναι. Αν γίνει ποτέ κάτι σιγα μην τους χαριστώ κιόλας. Τους τα έχω πληρώσει τόσες φορές(τωρα ανέβηκαν πάλι)σιγα μην λυπηθώ την εταιρία.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για το εξωτερικό πόδι
    από CBRIDHS στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2011, 16:39
  2. Ασφάλεια κλοπής για μηχανή
    από ectel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2010, 17:01
  3. Ασφάλεια κλοπής για Beverly 400?
    από mitridi_g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2009, 14:15
  4. Ερώτηση για όσους έχουν αγοράσει από το εξωτερικό
    από Infini στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2006, 15:22
  5. Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2005, 22:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF