Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 71

Θέμα: Νέο Ζ1000s!!!!!

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.346
    Το μηχανάκι είναι πανέμορφο και αν ξαναέπερνα ποτέ street θα το ζαχάρωνα σοβαρά.

    Προσωπικά θα ήθελα ακόμα:

    -να έχουν ενισχύσει το υποπλαίσιο (σε σχεση με του Ζ) για να μπορεί να φορτωθεί.
    -πιο άνετη θέση συνεπιβάτη
    -θα μου άρεσε και με μισό φέρινγκ
    -να το βγάλουν και 750 γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι

    και το πιο σημαντικό, εύχομαι να έχουν ασχοληθεί σοβαρά με το ζύγισμα της μοτοσυκλέτας και όχι απλά να έντυσαν ένα ζ 1000 με ένα όμορφο κουστούμι.

  2. #32
    αμαν! ομολογω πως αν και Χοντακιας το συγκεκριμενο μοτο ειναι απιστευτα ωραιο. Ελπιζω η τιμη του να ειναι σε λογικα πλαισια και ισως το σκεφτω για του χρονου που θελω να αλλαξω το χορνετακι.
    Triumph Tiger 800!

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2009
    Μηνύματα
    271
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    ασχετως αισθητικης, το σημαντικο ειναι οτι απ'ο,τι φαινεται η κατηγορια (ημι-τουριστικων SS ?) της οποιας μοναδικος εκπροσωπος για τοσα χρονια ηταν το FZ1 θα αρχισει να εξελισεται
    Καιρος ηταν να ξυπνησουν και οι υπολοιποι απο τον υπνο, η κατηγορια ημι-τουριστικων ss οπως τη χαρακτηρισες θεωρω πως ειναι πολυ ενδιαφερουσα και πιο αξιοποιησιμη απο τη γυμνη εκδοση αυτων των μοτοσικλετων αρκει να μη χαλαει η αισθητικη και να μη χανεται ο τσαμπουκας της γυμνης εκδοσης οπως ειχε γινει με το Z750S παλαιοτερα.

    Τωρα η kawa πιστευω πως πετυχε το στοχο της

  4. #34
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Αν τύχει να οδηγήσεις κανένα hornet 900, θα αλλάξεις γνώμη για το πως μπορεί να δουλεύει χαμηλά ένα I4.
    αν οδηγησεις ενα Ζ1000 '07-'09 θα ξαναλλαξεις τα στανταρ αναφορας σου

  5. #35
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ

    -να έχουν ενισχύσει το υποπλαίσιο (σε σχεση με του Ζ) για να μπορεί να φορτωθεί.

    και το πιο σημαντικό, εύχομαι να έχουν ασχοληθεί σοβαρά με το ζύγισμα της μοτοσυκλέτας και όχι απλά να έντυσαν ένα ζ 1000 με ένα όμορφο κουστούμι.

    αν βρεις υποπλαισιο πιο ενισχυμένο απο το Ζ750-Ζ1000 πραγματικα θα σε παραδεχτω! μια απο τις αιτιες που ειναι 200+κιλα το μηχανακι....μια ματια να του ριξεις χωρις τα πλαστικα και δε θες τιποτα αλλο.... μαλλον εννοείς να ειναι πιο βολικο το σχημα της ουρας για φόρτωμα αλλιως δε βλεπω καμια λογικη στη παρατήρηση σου!

    και οσον αφορα το δευτερο το Ζ1000sx βασιζεται στο Ζ1000 2010... δεν εχω ιδεα απο το ζυγισμα ... κανενα δεν εχω δει στο δρομο να μου πει καποιος εντυπωσεις btw
    ξερεις κατι που δε ξερω?

    ο συνεπιβατης δε βλεπω να απολαμβάνει ανεσεις οπως τα λες ειναι...

  6. #36
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    αν ειχατε οδηγησει Κ100 8βαλβιδο, προφανως δεν θα γινοταν αυτη η συζητηση
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  7. #37
    Με μισό φέρινγκ θα ήταν πολύ πιο εντυπωσιακό, πιστεύω .

    Πάντως καλή κίνηση από την Καβα.

  8. #38
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
    ....

    και το πιο σημαντικό, εύχομαι να έχουν ασχοληθεί σοβαρά με το ζύγισμα της μοτοσυκλέτας και όχι απλά να έντυσαν ένα ζ 1000 με ένα όμορφο κουστούμι.





    ως πότε θα ψαρώνουμε με τα άλογα και τη ροπή και τις καμπύλες?

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.346
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    αν βρεις υποπλαισιο πιο ενισχυμένο απο το Ζ750-Ζ1000 πραγματικα θα σε παραδεχτω! μια απο τις αιτιες που ειναι 200+κιλα το μηχανακι....μια ματια να του ριξεις χωρις τα πλαστικα και δε θες τιποτα αλλο.... μαλλον εννοείς να ειναι πιο βολικο το σχημα της ουρας για φόρτωμα αλλιως δε βλεπω καμια λογικη στη παρατήρηση σου!

    ...
    Κοίτα το τελευταίο μεγάλο steet που είχα ήταν ZZR 1100. Εχεις δει από κοντά το πλαίσιο και το υποπλαίσιό του;

    Εντάξει το καινούργιο Ζ 1000s ανήκει σε άλλη κατηγορία αλλά θα μου άρεσε να μπορώ να το φορτώσω άνετα με σαμάρια και πράγματα πάνω στην πίσω σέλα. Σχάρα σε τέτοιο μηχανάκι δεν θα έβαζα με τίποτα.

    Το μηχανάκι δεν το έχουμε δει από κοντά απλά εικάζουμε πως θα είναι ή πως θα το προτιμούσε ο καθένας μας. Σε γενικές γραμμές μου αρέσει πολύ αλλά πίσω θα το ήθελα λίγο πιο βολικό ως προς το φόρτωμα και τον συνεπιβάτη.

    Ισως τελικά θα πρέπει να κοιτάξω για 14. Πάντως μπράβο στην kawasaki για την κίνηση αυτή.

  10. #40
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
    και το πιο σημαντικό, εύχομαι να έχουν ασχοληθεί σοβαρά με το ζύγισμα της μοτοσυκλέτας και όχι απλά να έντυσαν ένα ζ 1000 με ένα όμορφο κουστούμι.
    το ζ1000 δεν ειναι καλα ζυγισμενο?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #41

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.346
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    το ζ1000 δεν ειναι καλα ζυγισμενο?

    Το τελευταίο Ζ 1000 το καινούργιο δεν το έχω οδηγήσει αλλά φαντάζομαι θα είναι οκ. Ρε παιδιά δεν είμαι ξερόλας ούτε θέλω να το παίξω ξερόλας.


    Απλά και με τα λίγα που γνωρίζω, σκέφτηκα ότι όταν σε ένα γυμνό μηχανάκι προσθέσουμε βάρος και μάλιστα μπροστά αλλάζουμε την κατανομή των βαρών. Για να καταλάβαιτε τι ενοοώ έχετε οδηγήσει την μοτοσυκλέτα σας χωρίς τα μαμά φέρινγκ;

    Επειδή όμως η Kawa είναι σοβαρή και υπεύθυνη εταιρία ειδικά στις μοτο τέτοιου κυβισμού, θέλω να πιστεύω οτι θα έχουν κάνει τις αναγκαίες αλλαγές στο γενικότερο στήσιμο της μοτοσυκλέτας. Επειδή όμως είναι ακόμα πολύ νωρίς για τέτοια σχόλια ας περιμένουμε νεότερα για το μοντέλο.

  13. #43
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    πολυ ομορφο αλλα δεν ειναι Ζ

    :o
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #44
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

  15. #45
    Welcome to my playground Το avatar του/της Toumpas
    Εγγραφή
    06/02/2008
    Μηνύματα
    509
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    πολυ ομορφο αλλα δεν ειναι Ζ

    :o
    Χμμμ στην Αμέρικα ακούει στο όνομα Ninja.

    Και στις 2 περιπτώσεις η Καφασάκι χτύπησε εμπορικό όνομα και το φόρεσε πάνω στο κουστούμι.

    Είδα το "στατικό" βίντεο με το Ζς στο σαλόνι.. δεν θέλω να το δω απο κοντά μιλάμε είναι αρώστια!
    http://www.youtube.com/watch?v=GO0pxaHKjWU&feature=channel
    http://www.youtube.com/watch?v=iQ3JLDhsMaM&feature=digest

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 96
    Τελευταίο μήνυμα: 22/10/2009, 13:46
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 15:34
  3. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 10:53
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03
  5. Νέο forum
    από takiskan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 00:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF