Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: κληση να τρελαινεσαι

  1. #16
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    καταρχάς καλώς ήρθες souniwths

    πολλά θα μπορούσες να ισχυριστείς


    πχ αν μπορείς να αποδείξεις ότι δεν υπήρχε πινακίδα που να προειδοποιεί ότι υπάρχει ραντάρ η κλήση είναι καταρχήν άκυρη

    αλλά ρώτα και κάνα δικηγόρο καλύτερα


    άντε και καλά ξεμπερδέματα

  2. #17
    Dreaming is for FREE Το avatar του/της a123xxsp
    Εγγραφή
    13/06/2002
    Μηνύματα
    26

    Thumbs down

    1) Σιγά μην ποντάρει ο κάθε μπατσούλης την ζωούλα του να δει αν μπορεί να φρενάρει ο καθένας από 150+ και να μην πέσει πάνω του...

    2) Γιατί νομίζεις ότι όλοι τους λένε αληταράδες..... πριν 2-3 μέρες γράφανε στο κέντρο αμάξια για την υπερβολική ταχύτητα των 55-60χλμ επειδή το όριο είναι 40

    3) πάλι καλά που την γλύτωσες φτηνά (και εγώ μία παρόμοια είχα φάει ε και 30-40ευρό .... για την Ελλάδα ρε γαμώτο.....

  3. #18
    Fortitudine vincimus
    Εγγραφή
    22/07/2005
    Μηνύματα
    55
    Σας παρακολουθώ καιρό cityfly οπότε δεν είμαι ακριβώς καινούριος. Απλά είναι η πρώτη φορά που γράφω κι εγώ...Να 'σαι καλά πάντως.

    Το έχω υπ'όψη μου κι αυτό με τις προειδοποιητικές πινακίδες, αλλά τελικά βρήκα κι άλλα από παλιότερη καταχώρηση στο forum. Βέβαια όλα αυτά θα τα δω στο δικαστήριο τι αξία έχουν.

    Για την ώρα αναπολώ ακόμα την εκδρομή που έκανα την περασμένη βδομάδα Αθήνα-Καρπενήσι-Άγραφα-Αγρίνιο-Ναύπακτο-Κόκκινο (ένα ξεχασμένο χωριουδάκι πάνω στα βουνά στην αριστερή όχθη της Λίμνης του Μόρνου)-Παύλιανη-Λειβαδιά-Αθήνα. Μετά από αυτό ποιός θυμάται κλήση και ιστορίες!

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/07/2005
    Μηνύματα
    19
    Ελλάδα και πάλι Ελλαδα.
    Δεν προκειται να τα συναντήσεις σε κανενα αλλο κράτος αυτα...
    μόνο στην Ελλαδάρα μας!!!!

  5. #20
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    souniwti...

    Το καλύτερο όλων είναι όταν , υποστηρίζεις οτι η μηχανή δεν ήταν στα χέρια σου , αλλά κάποιου φίλου που του την είχες δώσει δανεική και εκείνος παραβίασε τα όρια...

    Μάλιστα καλό είναι να πείς οτι είναι απο το εξωτερικό επισκέπτης , δίδοντας μια διεύθυνση πραγματική αλλά τυχαία σε κάποια χώρα και μετά άστους να ψάχνονται...

    Μοναδική προυπόθεση να φοράς κράνος στην φωτό , έτσι ώστε να μην διακρίνεσαι και βέβαια να πας με άλλα ρούχα και κράνος απο αυτά στην φωτογραφία...

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  6. #21
    Προς Σουνιοτη,

    Φιλε ειχα και εγω μια παρομια υποθεση με δικαστηριο. Τον 6ο του
    2001 με σταματησανε με 159 στην Εγνατια προς Κοζανη. Ηρθε κληση για δικαστηριο πριν 3 μηνες!!! Τελος παντων δεν εγινε τπτ
    γιατι λεει τετοιες υποθεσεις τις βαζουν στο αρχειο και δεν πληρωνεις ευρω. Απλα εισαι με αναστολη για 18 μηνες. Ολοκληρο στρατιοτικο ρε γμτ.

  7. #22
    Fortitudine vincimus
    Εγγραφή
    22/07/2005
    Μηνύματα
    55
    Καλημέρα

    Αυτό με τον επισκέπτη από το εξωτερικό δεν πολυπαίζει γιατί έχω υπογράψει υπεύθυνη δήλωση ότι οδηγούσα εγώ,βλέπεις τότε που με ειδοποίησαν να πάω να δω τη φωτογραφία πήγα ψαρωμένος.Και οι ίδιοι εξάλλου δεν ήξεραν ακριβώς τη διαδικασία αφού μου έλεγαν να περιμένω κλήση στο σπίτι από την τροχαία...Αυτό όπως έμαθα πρόσφατα δεν ισχύει γιατί πήγαινα με πάνω από 40χλμ από το όριο ταχύτητας οπότε έρχεται κατευθείαν η μήνυση.Το καλό είναι που μου έβριζαν αυτούς της τροχαίας που πήγαν και έβαλαν radar σε τέτοιο σημείο!!!

    Αυτό που λες dbandit για το αρχείο δεν το πολυέπιασα. Αφού με καλούν σε δικαστήριο και θα βγει μια απόφαση, πώς θα μπει αρχείο; Αναστολή ε; Και μόλις τέλειωσα και τον στρατό...

  8. #23
    missing his Multistrada.. Το avatar του/της skous
    Εγγραφή
    31/10/2004
    Μηνύματα
    332
    Λοιπόν.

    Έχει βγει μια διάταξη πρόσφατη.

    Εάν η ποινή που προβλέπεται να σου επιδωθεί, φτάνει μέχρι και κάποιον μήνα του 2006 (Μάιος???) νομίζω, δεν πληρώνεις τίποτα και πας σπιτάκι σου.

    Δηλαδή. Έστω ότι σε καταδικάζουν με 3 μήνες φυλάκιση (τους οποίους φυσικά δεν κάνεις και τους εξαγορεάζεις).
    Εάν λοιπόν δικαστείς π.χ. Νοέμβριο, είσαι μέσα στο όριο και οκ μέλι γάλα.
    Εάν δικαστείες όμως π.χ Απρίλιο, τον πούλο, δεν ισχύει η διάταξη, διότι η ποινή σου ξεπερνάει το ημερολογιακό όριο και έτσι πληρώνεις. Γενικά εάν το δικαστήριο σου έχει οριστεί ΑΜΕΣΑ, είσαι τυχερός.

    Εγω πήγα σε δίκη και είχα πάρει τον πούλο αλλά ήμουν τόσο κολόφαρδος που η διάταξη αυτή είχε βγεί την προηγούμενη μέρα!!! και έτσι γλύτωσα.

    Βασικά ρώτα κάποιον γνωστό σου εισαγγελέα ή κάποιο δικηγόρο για να σου πει σίγουρα.

  9. #24
    Fortitudine vincimus
    Εγγραφή
    22/07/2005
    Μηνύματα
    55
    Χρήσιμο αυτό που μου λες skous. Θα το κοιτάξω.
    Βασικά μου έχει οριστεί για τέλη Οκτωβρίου οπότε πέφτω μέσα στα όρια που μου λες.

    Και ρώτησα κι αυτό που είπες dbandit και έχεις δίκιο.Πηγαίνοντας χαρτί με λευκό ποινικό μητρώο καταδικάζεσαι, δεν πληρώνεις αλλά είσαι με αναστολή για 18 μήνες ή, σύμφωνα με άλλη πηγή, για 3 χρόνια...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. να τρελαινεσαι.....
    από zactri στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2010, 23:46
  2. Για πάμε να γελάσουμε λίγο.....!
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 15:50
  3. ΠΩΣ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ
    από toyota στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2007, 17:21
  4. Nέο & Παλιό... υπάρχει περίπτωση να πάνε αντάμα....
    από code στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2005, 22:24
  5. Καλημερα Αλλα Να Πατε Να.......
    από VAL-MPARIERINO στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 19:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF