Σελίδα 3 από 37 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 552

Θέμα: Capo Da Roca;;;Nooοο Problem!!

  1. #31
    Grimaldi lines


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	26.jpg 
Προβολές:	1105 
Μέγεθος:	94,3 KB 
ID:	212827
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  2. #32
    H civitavecchia ήταν μια μικρή επαρχιακή πόλη χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Λόγο της σύνδεσης του λιμανιού της με άλλα λιμάνια, η κίνηση ήταν μεγάλη. Ορίστε και μια βραδινή, βγαίνοντας από το λιμάνι. Είναι λίγο κουνημένη σαν εμενα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	25.jpg 
Προβολές:	1106 
Μέγεθος:	91,7 KB 
ID:	212828
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  3. #33
    Πέμπτη 8 Ιουλίου 2010 Ημέρα 3η

    Ο Θεός όμως με αγαπάει και αντί για μια 4κλινη καμπίνα που είχαμε κλείσει, μας ειχαν κλειδια για δυο 4κλινες .
    Βουνος, ορίστε αγόρι μου το κλειδί σου, πήγαινε Πασά μου να ροχαλίσεις όσο θες. Ξύπνησα βασιλικά στις 7 και ανέβηκα να φάω το πρωινό μου. Το cd με τα λάτιν άσματα έπαιζε σταθερά και δυνατά.

    Έριξα δυο σάμπα χορούς και κατέβηκα για το μεσημεριανό, το οποίο ήταν απαίσιο. Είχαμε 5 ώρες μπροστά μας μέχρι την άφιξη και έτσι έριξα τον υπνάκο μου. Έπρεπε να είμαι φρέσκος, είχα 6κμ ολόκληρα μέχρι το hotel:rotflmao: .

    Κατεβαίνοντας στις μηχανές τις βρήκαμε λυμένες, ωραία λέω γλυτώσαμε και πάλι τον ιδρώτα. Το πλάσμα όμως είχε αποφασίσει να μην βάλει μπουφάν και παντελόνι, οπότε ίδρωσα και πάλι, στην προσπάθεια να βολέψω κάπου τα πράγματα της.


    Πανόραμα από λιμάνι της Βαρκελώνης


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	28.jpg 
Προβολές:	1061 
Μέγεθος:	99,2 KB 
ID:	212838
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  4. #34
    Και ενα πανόραμα σκέτο…..:rotflmao: :rotflmao: (ρούφα, ρούφα την κοιλία)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	29.jpg 
Προβολές:	1065 
Μέγεθος:	97,7 KB 
ID:	212839
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  5. #35
    Πλέον ήταν 18:00 το απόγευμα και βρισκόμασταν Βαρκελώνη. Για εμένα ήταν η 4η φορά αλλά το να φτάνεις έφιππος, είναι διαφορετικό . Όπως και να έχει, είναι από τους καλυτέρους Ευρωπαϊκούς προορισμούς σε όλους τους τομείς.

    Έβαλα το Garmin να μας πλοηγήσει προς το ξενοδοχείο το όποιο απείχε 6κμ Χρειάστηκαν 40 λεπτά να τα διανύσουμε αφού η δρόμοι ήταν μποτιλιαρισμένοι. Το ΚΤΜ και το Aprilia ήταν έτοιμα να πάρουν φωτιά.


    Το βλέπετε το κόκκινο Barcelona Tour στο βάθος? Παραλίγο να μου κάνει αλοιφή τον Βουνό. Είναι το κλασικό φαινόμενο του κυκλικού κόμβου και της προτεραιότητας . Στην Ελλάδα έχει προτεραιότητα όποιος μπαίνει(με αυτήν την λογική όμως ο κόμβος δεν αδειάζει)ενώ στο εξωτερικό όποιος κινείται μέσα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	30.jpg 
Προβολές:	1069 
Μέγεθος:	98,9 KB 
ID:	212840
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  6. #36
    Γκαουντί, ο αγαπημένος μου συνάδελφος...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	31.jpg 
Προβολές:	1061 
Μέγεθος:	99,9 KB 
ID:	212841
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  7. #37
    Στον δρόμο προς το ξενοδοχείο, περάσαμε και μπροστά από την Casa Mila του Γκαουντί.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	32.jpg 
Προβολές:	1059 
Μέγεθος:	98,9 KB 
ID:	212842
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  8. #38
    Πηγμένη η Βαρκελώνη το απόγευμα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	33.jpg 
Προβολές:	1056 
Μέγεθος:	99,3 KB 
ID:	212843
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  9. #39
    Έχοντας φτάσει στο ξενοδοχείο, με περιμένουν όσο εγώ κάνω το check in. Διακρίνετε και η είσοδος του Παρκιν στο βάθος.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	34.jpg 
Προβολές:	1071 
Μέγεθος:	83,6 KB 
ID:	212844
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  10. #40
    Αφού τελείωσα με το check in κατεβάσαμε τις μηχανές στο υπόγειο παρκιν, ξεφορτώσαμε και ανεβήκαμε στα πολύ όμορφα δωμάτια μας. Tο ξενοδοχείο λεγόταν Guillemo Tell και το βρήκα μέσο booking.com.

    Βάλαμε τα κοντά παντελονάκια μας και βγήκαμε βόλτα στην νυχτερινή Βαρκελώνη.

    Είχα φροντίσει από το booking.com να κάνω κρατήσεις σε hotels που έχουν ιδιωτικό πάρκιν. Εδώ το πάρκιν σε υπόγειο χώρο. Για τους θεριακλήδες πελάτες, έχουν προβλέψει αυτόματο πωλητή τσιγάρων. Κατεβαίνεις με το σώβρακο 3 τα ξημερώματα, τσιμπάς το μάλμπορο σου και όπως πας να φύγεις, τρως τρελή σαβούρα από τα λάδια που χάνει το ιταλικό.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	35.jpg 
Προβολές:	1060 
Μέγεθος:	93,6 KB 
ID:	212845
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  11. #41
    Είχαμε περάσει όλη την ημέρα στο καράβι όποτε δεν ήμασταν κουρασμένοι και αποφάσισα να τους ξεποδαριάσω λίγο. Το μετρό από το hotel ήταν πολύ κοντά(να το προτιμάτε αυτό). Αγόρασα 24ωρα εισιτήρια για το μετρό προς 5 ευρώ το άτομο και έτσι ήμασταν καλυμμένοι μέχρι και την επόμενη το βραδύ.

    Κατεβήκαμε λοιπόν στην στάση Drassanes και πήγαμε στην placa de portal de la pau. Στην συγκεκριμένη πλατεία έχει ένα στύλο 60μ και στην κορυφή του βρίσκεται το άγαλμα του Κολόμβου το οποίο κοιτάει προς την Αμερική. Έχει και ασανσέρ το οποίο σε ανεβάζει στην κορυφή για όσους ενδιαφέρονται. Κάναμε μια βόλτα στην Rambla del Mar η οποία είναι μια Ξύλινη εξέδρα-προβλήτα και αποτελεί προέκταση της La Rambla.

    Η Βαρκελώνη κάθε φορά με κάνει να σκέπτομαι πως θα μπορούσε να είναι η Αθήνα αν ενδιαφερόμασταν στο ελάχιστο για αυτήν.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	36.jpg 
Προβολές:	1036 
Μέγεθος:	80,0 KB 
ID:	212846
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  12. #42
    Η αρχή της La Rambla από την πλατεία Placa de portal de la Pau


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	37.jpg 
Προβολές:	1034 
Μέγεθος:	89,3 KB 
ID:	212847
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  13. #43
    Δείτε λεπτομέρειες σε ένα δρόμο που διέρχεται κάτω από την Rambla del Mar.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	39.jpg 
Προβολές:	1027 
Μέγεθος:	99,4 KB 
ID:	212848
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  14. #44
    Η ώρα ήταν 12 και έκανε πεινά. Για όσους ξέρουν, στην Ευρώπη η νυχτερινή ανεύρεση φαγητού δεν είναι εύκολη υπόθεση. Ντεν έχει, σουβλάκια, τυρόπιτες, βρώμικα, πίτσες κτλπ. Τελικά βρήκαμε ένα ιταλικό με φρέσκα ζυμαρικά. Έπρεπε να φάμε βεβαία 4 μερίδες τα μεγάλα παιδία, για να χορτάσουμε.

    Όσο αναζητούσαμε το γεύμα μας, συνάντησα και αυτήν την custom painting κυρία με το ασορτί κράνος.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	40.jpg 
Προβολές:	1025 
Μέγεθος:	99,3 KB 
ID:	212849
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  15. #45
    Αφού φάγαμε και ήπιαμε 5λιτρα νερό ο καθένας(πολύ δίψα ρε παιδί μου)τους πήγα στο μπαρ Bosc de les Fades . Ο χώρος μέσα αποτελείται από μεγάλα δέντρα, με απλωμένα κλαδιά, που ακολουθούν την τεχνοτροπία του Γκαουντί, νεράιδες να κρέμονται από τον ουρανό, λιμνούλες με νεράιδες ή παιδάκια, να γονατίζουν στην άκρη τους, στο βάθος της σπηλιάς.

    Βέβαια από τότε που οι ταξιδιωτικοί οδηγοί το έχουν συμπεριλάβει στης σελίδες τους γίνεται ο χαμός, αλλά και πάλι αξίζει να πιείτε ένα ποτάκι . Εμείς ήπιαμε καμιά 10αρια.

    Είχε και έναν Αμερικανάκι που είχε πιει όλη την μεσόγειο και ενοχλούσε επίμονα και προσβλητικά το πλάσμα μου και κατάφερε να με τουρμπάρει(δεν μου αρέσει η βία καθόλου), αλλά τον μάζεψε ένας φίλος του.

    Ειδάλλως θα είχαμε ματς Παιδοβούβαλα Ελλάδος vs Αμερικανάκια.

    Το εν λόγο μπαράκι


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	41.jpg 
Προβολές:	1003 
Μέγεθος:	96,7 KB 
ID:	212854
    Me gusta la moto, me gustas tu....

Σελίδα 3 από 37 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF