Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Τι χρειάζεται τελικά για να οδηγούμε γρήγορα και με ασφάλεια;

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Και μετριόφρων λέμε! Γεια σου Δημήτρη!
    Όχι δα...

    Συγκρινόμενος με τους λοιπούς αγωνιζόμενους είμαι από τους τελευταίους.

    Όταν θα μπορώ να λέω ψέμματα ότι ΔΕΝ είχα τρέξει ποτέ... ε, ίσως τότε να το παίξω λίγο γρήγορος!
    Think faster than you ride

  2. #17
    Ωραίος ρε φίλε
    Και εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω αλλά πάνω από όλα για
    εμένα προσωπικά είναι η γυμναστική Πραγματικά είναι κουραστικό να
    οδηγείς στην πίστα και όταν πρωτομπήκα εξεπλάγειν :rotflmao: Ειδικά στα πόδια
    και μέση είναι τρελή η πίεση. Απορώ πως διάολο φρενάρουν οι παγκόσμιοι με το
    ένα πόδι στον αέρα Προς το παρόν απλά πάω πιο σιγά για να μην κουράζομαι.
    Γενικώς δεν το πλακώνω για να μπορώ να εφαρμόσω καλύτερα τις τεχνικές κ.τλ.

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
    (...) πάνω από όλα για εμένα προσωπικά είναι η γυμναστική(...)
    Η καλή φυσική κατάσταση (όσον αφορά την οδήγηση), χρειάζεται όταν απαιτούμε διάρκεια στο όριο.

    Όσο γυμνασμένοι κι αν είμαστε, πιο γρήγοροι ή πιο ασφαλείς δεν γινόμαστε.
    Think faster than you ride

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bladerunner
    Η καλή φυσική κατάσταση (όσον αφορά την οδήγηση), χρειάζεται όταν απαιτούμε διάρκεια στο όριο.

    Όσο γυμνασμένοι κι αν είμαστε, πιο γρήγοροι ή πιο ασφαλείς δεν γινόμαστε.
    Νομίζω γινόμαστε. Ένας με φυσική κατάσταση έχει αντοχή πχ να φρενάρει πιο βαθειά και πιο δυνατά.
    Αν πας να το κάνεις και είσαι κουρασμένος την έκατσες. Άρα κόβεις, άρα πας πιο σιγά. Γνώμη μου
    δεν έχω τρέξει και αγώνα βέβαια μιλάω γι'αυτά που βλέπω σε εμένα.

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
    Νομίζω γινόμαστε. Ένας με φυσική κατάσταση έχει αντοχή πχ να φρενάρει πιο βαθειά και πιο δυνατά.
    Για να μπορέσει να φρενάρει δυνατά θα πρέπει πρώτα να ξέρει πώς φρενάρουμε. Για να φρενάρει πιο βαθιά θα πρέπει να είναι και ικανός να ρίξει γρήγορα το μηχανάκι στη στροφή.

    Άλλο το να μπορώ να γυρνάω για μία ώρα συνεχόμενα στο 1.05 πχ στα Μέγαρα, κι άλλο να μπορώ να το κάνω ...γενικώς!

    Εν κατακλείδι: Η καλή φυσική κατάσταση θα σου επιτρέψει να επαναλαμβάνεις συνεχόμενα τον καλό σου χρόνο. Ο καλός ο χρόνος όμως δεν έρχεται μέσα από το γυμναστήριο.
    Think faster than you ride

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της urban
    Εγγραφή
    13/10/2005
    Μηνύματα
    149

    ψιτ blade...

    να παμε για ενα γκαφε αυριο? αφτερ οφις? Ή πες εσυ ποτε μπορεις. αλλα να παρεις και τη Σουλα μαζι γιατι την εχω συμπαθεια!

    θελω να σου πω και για τα δικα μας, τα κλαδικα.

    παρε τηλεφωνο.
    Οι πολιτικοί στην Ελλάδα παρενοχλούν τον πολίτη. Αν εξαιρέσεις ελάχιστους, οι υπόλοιποι είναι ασήμαντες προσωπικότητες με σκανδαλώδη έλλειψη παιδείας. Είναι απλώς στοργικοί μπαμπάδες που νοιάζονται να κάνουν τα παιδιά τους υπουργούς και αρχηγούς. Μεγάλη μάστιγα.


  7. #22

    Re: ψιτ blade...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από urban
    παρε τηλεφωνο
    Αν ήξερα ποιος είσαι... Θα έπαιρνα.
    Think faster than you ride

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της urban
    Εγγραφή
    13/10/2005
    Μηνύματα
    149
    think faster than you ride σου λεει μετα...
    Οι πολιτικοί στην Ελλάδα παρενοχλούν τον πολίτη. Αν εξαιρέσεις ελάχιστους, οι υπόλοιποι είναι ασήμαντες προσωπικότητες με σκανδαλώδη έλλειψη παιδείας. Είναι απλώς στοργικοί μπαμπάδες που νοιάζονται να κάνουν τα παιδιά τους υπουργούς και αρχηγούς. Μεγάλη μάστιγα.


  9. #24
    Χρειάζεται να είμαστε πραγματιστές ως προς τους στόχους μας . Να κάνουμε μικρά βήματα κάθε φορα προς την σωστή κατεύθυνση . Μεγάλο ρόλο παίζει το αν μπορούμε να κατανοήσουμε εγκαίρως ποια ειναι η προαναφερθείσα αυτή κατεύθυνση. Το να επαναλαμβάνεις ίδιες πράξεις (πιθανόν λαθος) περιμένοντας διαφορετικά αποτελέσματα ειναι τροχοπέδη στην πρόοδο του αναβάτη .

    Α,ναι,resurrected
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #25
    τον ηπιανε τον καφε τελικα οι απο πανω αραγε ;

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF