Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Acs σημαίνει...καταστροφή

  1. #1
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375

    Acs σημαίνει...καταστροφή

    Την περασμενη Τρίτη κατεβηκα Ακρατα με την μηχανη και ειπα να στειλω τα οργανα(μπουζουκι,κιθαρα)με κουριερ για σιγουριά.Τι το θελα...το μπουζουκι ηταν σε σκληρή θήκη και το ειχαν αμπαλαρει πολυ καλα και ομως η θήκη εσπασε
    και η κιθαρα ηταν σε υφασμάτινη θήκη αλλα την ειχαν αμπαλαρει παρα παρα πολυ καλα και την παρελαβα με πολυ ασχημα γρατζουνισμένο το μπρατζο και σπασμενη στο καπακι!!!!!!
    Το κορυφαίο ηταν οτι ειχε ενδειξη ευθραυστου χωρις ευθύνη ACS.Εμεινα!!!!Τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δεν εχουν ευθύνη αυτοι και μετα απο πολλα τηλ εστειλα ενα fax με το αιτημα της επισκευής τουλάχιστον...και ειμαι στο περιμενε.Τα πραγματα τα εστειλαν οι γονεις μου απο αθήνα και υπεγραψαν οτι την ευθύνη δεν την εχουν αυτοι αλλιώς τα πραγματα δεν θα τα εστελναν
    Απο οτι ειδα η ζημία πρεπει να εγινε στο πως την μετέφεραν...την ειχαν αμπαλαρει τοσο καλα ετσι ωστε και να επεφτε δε θα παθαινε τπτ ετσι υποθέτω οτι εβαλαν πολυ βαρια πραγματα ΠΑΝΩ απο την κιθαρα...
    Μηπως ξερει κανεις απο τετοια περιστατικά αν μπορούμε να βρούμε άκρη??

  2. #2
    Kouklaki mou omorfo Το avatar του/της johnpagr
    Εγγραφή
    09/05/2004
    Μηνύματα
    936
    ma8e ta thl. sta kentrika.
    zhta enan ypef8yno.
    Eksighse tou ta ka8ekasta (me hremia alla entono yfos),
    zhtas toulaxiston symvhvasmo sthn zhmia sou kai amesh apokatastash. ESY SYMVALEIS sto trekhmo ths episkeyhs kai OI ALOI sthn plhrwmh ..

    kala kseberdemata..

    P.S.

    To POD pou phran oi gwneis sou alla kai esy grafei analytika apo pisw ta dikawmata ths etaireias alla kai ta dika sou gia thn metafora/apoleia/zhmia. (toulaxiston ths DHL egrafan)..
    Καλά τα έγραφε το Manual ...

    Twra exoume alou eidous ma8hmata !!!!!!!! Εκπ/ση Γιου σε μαθηματα ισορροπίας σε ποδήλατο

    Κίτρινο Mamouni (βάνδαλοι θα σας σκήσω)

  3. #3

    Episis

    kane kai ena tilefono sto:

    Epitropi Tilepikoinonion kai Taxudromion: 210 6151000
    www.eett.gr

    kai rotise tous an exei ontos euthini i ACS gia zimia.
    "My goal in life is to be as good of a person my dog already thinks I am."

    Os tote, pao gia tsigaro


  4. #4
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.716
    το λοιπον:

    υποθετοντας οτι οι θηκες στις οποιες μεταφερθηκαν τα οργανα ηταν οι εργαστιακες ισχυουν τα παρακατω (τουλχ. στην εταιρεια που εργαζομαι εγω και δεν ειναι η αναφερομενη)
    για την σκληρη θηκη δικαιουσε αποζημιωση (απο οσο ξερω η ACS προσφερει αυτοματη ασφαλιση στις αποστολες τις κοιτα και το POD-VOUCHER για περισσοτερες πληροφοριες). θα συγκεντρωσεις τα τιμολογια αγορας-αποδειξη αγορας, το POD και οτι αλλο σου ζητησουν και θα καταγγειλεις την ζημια στο καταστημα απο το οποιο εστειλες τα πραγματα.αυτοι με την σειρα τους θα τα στειλουν στονασφαλιστικο τους φορεα και πλεον θα περιμενεις την αποζημιωση (αργει αρκετα περιπου 60-90 ημερες αναλογα).

    για την κιθαρα που ηταν απο οσα λες σε υφασματινη θηκη δεν θα αποζημιωθεις διοτι θα κριθει ως ακαταλληλη συσκευασια οποτε την μετεφερες με δικη σου ευθυνη (ξερω ξερω λαλακιες...) οποτε αν θελουν να σε αποζημιωσουν ''απο το δικο τους ταμειο'' ειναι στην ευχερια τους αλλα μην το περιμενεις

    γενικα παντως σε ολες τις ταχυμεταφορικες και μεταφορικες ο αποστολεας εχει την ευθυνη συσκευασιας των αντικειμενων οπως και των στοιχειων αποστολης. ναι θα επερεπε να το ειχαν πει οτι δεν ειναι καταλληλη η συσκευασια κτλ κτλ. αλλα.....

  5. #5
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.716
    πισω απο το POD θα κοιταξεις το αρθρο 7 και 9 που αναφερεται σε ζημιες η απωλειες αποστολων.

  6. #6
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    Xέσε μεσα δηλαδη...τους εχω αφήσει την κιθάρα για κοστολόγηση αλλα αυριο θα παω να την παρω να πανε να γαμηθούνε οι αληταραδες την θέλω τουλάχιστον στις διακοπές να την εχω μαζί μου.Παντως αυτό ειναι αλητεία τη θα πει ρε χωρις ευθύνη ACS αν ηταν ετσι να σε πλήρωνα και εγω οταν θα παραλαβαινα τα πράγματα σώα!Δεν πειραζει θα βρω εγω τον τροπο να τους "ξοδέψω" τα μ****πανα

  7. #7
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Στην εταιρεια που δουλευω, οοκ ολιγες φορες παραλαβαμε σπασμενα laptop, απο την ACS. Μετα αλλαξαμε εταιρεια, σε DHL, η οποια αν θελεια με ενα παραπανο κοστος σου συσκευαζει στον χωρο σου αυτο που εχεις να στειλεις, το ασφαλιζεις οσο ειναι η αξια σου, και μετα στα αρχιδια σου!

Παρόμοια θέματα

  1. Τι σημαίνει για εσάς το Forum?
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 113
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2014, 15:19
  2. Τι σημαινει ΚΤΜ
    από anco στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 164
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2010, 12:45
  3. Μάθημα 1 κοκκινο σημαίνει stop
    από koutsikos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2005, 23:01
  4. Γνωρίζει κανείς τι σημαινει ο όρος SAG στις αναρτήσεις;
    από KaTaNaS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2004, 19:15
  5. Θεε Μου,καταστροφη!!!!
    από AFTER στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2004, 15:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF