Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Πρόβλημα με Derbi GPR CUP!!!

  1. #1

    Πρόβλημα με Derbi GPR CUP!!!

    Παιδία σήμερα έφτασε στα χέρια μου το Derbi gpr cup 50cc. Υπάρχει όμως ένα πρόβλημα!! Η πρώτη ταχύτητα, δεν λειτουργεί σωστα!! Π.Χ. Εάν σταματήσω σε μία ανηφόρα και πάω να ξεκινήσω με πρώτη, πάει μέχρι 3.000 στροφές κ σιγά σιγά σβήνει.. χωρίς να ανεβάσει ταχύτητα πάνω απο 10-15 χιλιόμετρα. Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να είναι; Μία ημέρα το έχω ΜΟΝΟ!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Don't worry.Δεν είναι τίποτα.Το ίδιο συνέβαινε και στο βαραντέρο125 μου.Απλά το μηχανάκι που έχεις την δύναμή του την έχει ''ψηλά''.Οπότε για να ξεκινήσεις χωρίς να σου σβήσει πρέπει να ''συμπλεκτάρεις''.Πατάς συμπλέκτη,κουμπώνεις πρώτη,ανοίγεις το γκάζι πάνω από τις 3.000 στροφές(δεν ξέρω πόσο ακριβώς,μπορεί να θέλει και παραπάνω,εσύ θα το ανακαλύψεις αυτό),αφήνεις τον συμπλέκτη και έφυγες!Κάνε δοκιμές!

  3. #3
    Φίλε ευχαριστώ. Το έκανα αυτό από την πρώτη βόλτα, και ήταν μια χαρά, απλά τρελάθηκα κ πήγα στο συνεργείο και μου είπε το εξής: Φίλε εσυ πήρες το GPR CUP, εγώ χτες έβγαλα τους κόφτες σαν να είναι απλό GPR, στο CUP πρέπει να αλλαχθούν ζιγκλεράκια, καρμπιρατέρ, βελόνα κ κάτι αλλα.. Παράγγειλα το Kit από την DERBI. Sorry για το μπέρδεμα, η μαλακία είναι δική μου.

    Τέσπα, σήμερα έπιασα τα 95km/h μετρημένα με το κοντέρ μου, και δίπλα απο αυτοκίνητο να με μετράει.... Κ ήμουν στην 6 στις 7.500 στροφές!! Καλο για 50cc ε? Ακόμα δεν το έχω στρώσει.. Μόνο 65km έχω κάνει!

  4. #4
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKEMNUKEMgr
    Φίλε ευχαριστώ. Το έκανα αυτό από την πρώτη βόλτα, και ήταν μια χαρά, απλά τρελάθηκα κ πήγα στο συνεργείο και μου είπε το εξής: Φίλε εσυ πήρες το GPR CUP, εγώ χτες έβγαλα τους κόφτες σαν να είναι απλό GPR, στο CUP πρέπει να αλλαχθούν ζιγκλεράκια, καρμπιρατέρ, βελόνα κ κάτι αλλα.. Παράγγειλα το Kit από την DERBI. Sorry για το μπέρδεμα, η μαλακία είναι δική μου.

    Τέσπα, σήμερα έπιασα τα 95km/h μετρημένα με το κοντέρ μου, και δίπλα απο αυτοκίνητο να με μετράει.... Κ ήμουν στην 6 στις 7.500 στροφές!! Καλο για 50cc ε? Ακόμα δεν το έχω στρώσει.. Μόνο 65km έχω κάνει!
    Καλορίζικος και εδώ
    μου αρέσει στο άλλο ποστ που έλεγες

    Βρε παιδιά, δεν είπα οτι θα βάλω κιτ. Απλά ρώτησα. Είπαμε, 50cc θα πάρω, και θα το αφήσω "Mamma" Τουλάχιστον δεν περίμενες να το στρώσεις πρώτα για να το μετατρέψεις σε ανοιχτό ?

    Ακολούθησε τις οδηγίες του κατασκευαστή στο στρώσιμο και μην το πιέζεις, μέχρι να σου φέρουν το κιτ μετατροπής, γιατί μπορεί να σου κολλήσει για πλάκα

    Ρίξε και μια ματιά εδώ γενικά για το στρώσιμο http://www.moto.gr/forums/showthread...F9%F3%E9%EC%EF
    και καλές βόλτες
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  5. #5
    Φίλε ΚΑΝΕΝΑΣ, το DERBI GPR CUP έχει τους κόφτες για έναν κ μόνο λόγο: Να μπορεί να περνάει το Euro Test για τα καυσαέρια! Αλλά με αυτό, δεν πιάνει με τίποτα πάνω από 35km και οι στροφές του κινητήρα ανεβαίνουν ραγδαία! ++Ξεχνάμε τις ανηφόρες! Με την παραλλαβή της μηχανής εκτός απο manual υπάρχει οδηγός που αναφέρεται σε ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ μηχανικό για την αφαίρεση του κόφτη! Άρα με την μία έχουμε 65km παραπάνω!

    Το κιτ που θα φωρεθεί πάνω κανονικά έπρεπε να είναι μέσα στην συσκευασία της μηχανής, γιατί με τα παλιά πλέον εξαρτήματα και χωρίς τον κόφτη, το μηχανάκι "ΜΠΟΥΚΩΝΕΙ", άρα δεν θα φορεθεί κιτ για να ανέβουν τα κυβικά! Πάλι 50cc θα είναι! ++Δεν χάνετε η εγγύηση! Άρα εγώ κ πάλι μαμά το άφησα!!

Παρόμοια θέματα

  1. Προβλημα με μανιβελα σε Derbi Senda 50cc
    από dixronos_neos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2009, 10:20
  2. Πρόβλημα με immobilizer
    από parji στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2004, 17:18
  3. Πρόβλημα με Transalp
    από Gladiator στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 16:57
  4. Bοήθεια πρόβλημα με xt.
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 10:27
  5. Προβλημα με ΧΤ
    από nikos283 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 15:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF