Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 89

Θέμα: παμε για μαθημα?

  1. #16
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.702
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GSF
    σιγά ρε φίλε μας έδωσες και αξία.. έτσι μπράβο βγάλε τώρα τον αληθινό σου εαυτό.. πρόσεχε μόνο μην σταματήσουν να σε συμπαθούν τα "φιλαράκια" απο δω μέσα...
    κουλαρισε δικιέ μου γιατί δε το πας καλά!

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388

  3. #18
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Εννοείτε ότι θα πέσει σφουγγάρισμα

  4. #19
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
    Ρε ‘συ Allst@rf έπρεπε να καμουφλάρω κάπως τις παντόφλες από τη γυναίκα

    Μια χαρά καιρό θα 'χει!


    πες το ετσι για να καταλαβω οτι παιζει παντοφλα...






















    ..."ναι,αγαπη μου ,δεν ειπα τιποτα για παντοφλα εγω ,αλλο κακο παιδακι απο το φορουμ τις τρωει..."


  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Εννοείτε ότι θα πέσει σφουγγάρισμα
    Οχι ρε Mike

    Ασε να φαινεται τί γράφουν μερικοι, ωστε να ξέρουμε και πώς να τους απαντάμε
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #21
    cool είμαι.. όταν όμως αρχίζετε τις ειρωνίες 3-4 άτομα μαζί και μετά απο παράκληση μου να μην το κάνετε δεν θα κάτσω να με ***** κιόλας.. όπως δεν έγραψα κάτι για σένα έτσι δεν θέλω να γράψεις κάτι για μένα..

    το οτι είστε κάθε μέρα στο forum και γράφετε δεν σας κάνει ούτε πιο έξυπνους ούτε πιο γαμάτους απτους άλλους... απλά καταφέρατε να αποδείξετε πόσο έχετε ξεφύγει.. αν θέλετε να έχετε ένα forum που ο καθένας θα συμφωνεί με τις απόψεις σας, ε βάλτε έναν mod να με στείλει.. πόσο δύσκολο θα σας είναι τόσο παρεάκι έχετε κάνει.
    The crucial thing of all success is whether you are born competitive or not. - Bernie Ecclestone

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GSF

    το οτι είστε κάθε μέρα στο forum και γράφετε δεν σας κάνει ούτε πιο έξυπνους ούτε πιο γαμάτους απτους άλλους...
    νομιζεις...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Σας ζηλευω
    Ολο λεω να ερθω...και ολο το αναβαλω....
    Ειναι κιαυτα τα 200-300 ευρω το μαθημα , κανα 500ρικο η στολη (θελω δικια μου ) , να εχω καλα λαστιχα την εποχη που θα γινετε το μαθημα....


  9. #24
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    τζιεσεφ μαθε να ξεχωριζεις τα σοβαρα απο τα αστεια...

    μπορει να περασω για γκαιφε την κυριακη λεπον...!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #25
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GSF
    φιλικά, άντε και γαμήσου...

    μαρέσει που μερικοί το παίζετε και επίπεδο... μόνο ειρωνία είστε και πατερναλισμούς.. και αλλη φορά αν θές να αναφέρεσαι σε μένα να βάζεις ολόκληρο το πόστ όχι ότι σε συμφέρει.. ειπα οτι ΘΕΛΩ να πάω αλλά (τουλάχιστον στα πρώτα επίπεδα) ΥΠΟΘΕΤΩ οτι θα γίνονται με μορφή μαθημάτων προς καθυστερημένα..

    Ελα ρε ταλεντο................τα κανεις ολα αυτα χωρις κανενα λαθος!!!!!!!

    Γίνετε καλύτεροι οδηγοί μοτοσυκλέτας!
    Μόλις κάποιος αποκτήσει δίπλωμα οδήγησης μοτοσυκλέτας, γνωρίζει τους χειρισμούς της, αλλά ίσως να μη γνωρίζει να την οδηγά πραγματικά.Η διαφορά χειρισμού και οδήγησης έγκειται στη γνώση του τρόπου με τον οποίο κινείται η μοτοσυκλέτα. Η μοτοσυκλέτα αλλάζει κλίση, τα γεωμετρικά της χαρακτηριστικά διαφοροποιούνται διαρκώς όσο κινείται, ενώ απαιτεί από τον οδηγό ενεργή συμμετοχή στην οδήγηση. Μιά σειρά μαθημάτων στο California Superbike School εφοδιάζει τους μοτοσυκλετιστές με την απαραίτητη γνώση, ώστε να οδηγούν με ασφάλεια και αυτοπεποίθεση απολαμβάνοντας την οδήγηση.
    Στο Level 1 (Επίπεδο 1) εκμάθησης αναλύονται και καλύπτονται τα έξι πιο κοινά και εμφανή λάθη που κάνουν οι οδηγοί στις στροφές.
    1. Ταχύτητα εισόδου στη στροφή. Πολύ γρήγορη ή πολύ αργή.
    2. Λάθη στον έλεχγο του γκαζιού. Πολύ, λίγο, σταθερό ή ασταθές γκάζι.
    3. Λανθασμένο σημείο εισόδου στη στροφή. Πολύ νωρίς ή πολύ αργά.
    4. Λάθη κατεύθυνσης κατά την είσοδο στη στροφή. Πλάγιασμα πολύ νωρίς ή πολύ αργά.
    5. Λανθασμένη επέμβαση από αναβάτη. Μεγαλύτερη ή μικρότερη για τη περίσταση.
    6. Λανθασμένες γραμμές. Πολύ ανοικτές ή πολύ κλειστές προς την εσωτερική της στροφής.
    Ενας έμπειρος εκπαιδευτής μπορεί να εντοπίσει πολύ εύκολα αυτά τα λάθη. Στη σχολή δεν υπάρχουν μόνο έμπειροι εκπαιδευτές, αλλά και η σωστή μέθοδος αντιμετώπισης του κάθε λάθους. Αυτός είναι ο στόχος της εκμάθησης Level 1, να σας εξηγήσει τους λόγους για τους οποίους είναι πολύ σημαντικός ο έλεχγος αυτών των 6 σημείων καθώς επίσης και η βελτίωση που θα έχετε εάν τα διορθώσετε.
    Με την ολοκλήρωση του Επιπέδου 1 ο τρόπος που θα οδηγείτε χαρακτηρίζεται από :
    1. Σωστή ταχύτητα εισόδου στη στροφή. Οδηγική απόλαυση σε κάθε στροφή.
    2. Σωστό έλεχγο στο γκάζι. Η μοτοσυκλέτα είναι σταθερή σε κάθε στροφή.
    3. Ακρίβεια στην είσοδο. Επιλέγετε πάντα το σωστό σημείο εισόδου.
    4. Τέλος οι νευρικές διορθώσεις. Στρίβετε με άνεση και ομοιογένεια.
    5. Χαλαρώνετε απόλυτα. Εναρμονίζεστε με τη μοτοσυκλέτα σε όλες τις συνθήκες.
    6. Γραμμές ακρίβειας. Στρίψτε σαν πρωταθλητής, κρατώντας σωστές και σταθερές γραμμές.
    Μπορεί να μην έχετε τελειοποιήσει τις τεχνικές σας με το Επίπεδο 1, αλλά σίγουρα είστε σε θέση να αναγνωρίσετε τα λάθη σας και γνωρίζετε πια το τρόπο να τα διορθώσετε. Κάθε ένα από τα 6 σημεία μελέτης αναλύεται λεπτομερώς κατά τη θεωρητική διδασκαλία και τη πρακτική εκπαίδευση στη πίστα.

    Ασε τα καθυστερημενα να πανε να τα σκανε για να μαθουν........................μπορει καπια στιγμη να βρεθεις να ακολουθεις τις γραμμες τους.

  11. #26

    Re: παμε για μαθημα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    ποιο καλο παιδακι θα ειναι εκει?
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bladerunner
    Παίδες να κανονίσετε να κάνετε παρέα, γιατί έχει μερικούς πολύ μυστήριους εκπαιδευτές εκεί. :a53: :a53:
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #27
    δεν είπα ποτέ οτι δεν υπάρχουν λάθη και οτι είμαι ταλέντο. δεν είπα ποτέ οτι δεν έχω ΑΠΕΙΡΑ πράγματα να μάθω. απλά έχω μάθει στην ζωή μου τους δασκάλους μου να τους διαλέγω εγώ και όχι αυτοί.
    Χαίρομαι ειλικρινά που υπάρχουν σχολές για να τα μαθαίνουν αυτά και θα ήθελα να πάρω μέρος σε κάποια απο τα μαθήματα. απλά έχω τους ενδοιασμούς μου και τους εκφράζω. πολιτισμένα και χωρίς ειρωνία σαν κάποιους εδω μέσα.
    Απλα όπως είπε και κάποιος σε προηγούμενο πόστ, μπορεί να δουλέψει και αντίστροφα αυτο. δηλαδή κάποιος να πάει στο level 1 και να έρθει να πεί στον πιτσιρικά απτο χωριό ξέρεις κάτι, σε έχω... έχω μάθει να στρίβω σαν πρωταθλητής.. (όπως λές στο 6.).. και πές μου, ποιός θα πέσει τότε πρώτος κάτω..??

    τέλος πάντων επειδή μάλλον ψάχνετε κόσμο να κράξετε κάποιοι απο εδω μέσα δεν έχω κανένα λόγο να συνεχίσω να γράφω.. απλα μην λέτε πράγματα για άλλους αν δεν σας έχουν δώσει το δικαίωμα δεν είναι ωραίο (όπως συμφωνώ με κάποιον που είπε πριν οτι δεν είναι ωραίο να βρίζουμε).
    The crucial thing of all success is whether you are born competitive or not. - Bernie Ecclestone

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GSF
    [....]τέλος πάντων επειδή μάλλον ψάχνετε κόσμο να κράξετε κάποιοι απο εδω μέσα δεν έχω κανένα λόγο να συνεχίσω να γράφω.. απλα μην λέτε πράγματα για άλλους αν δεν σας έχουν δώσει το δικαίωμα δεν είναι ωραίο (όπως συμφωνώ με κάποιον που είπε πριν οτι δεν είναι ωραίο να βρίζουμε).
    Ναι, αλλα εσυ εβρισες πρωτος
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ναι, αλλα εσυ εβρισες πρωτος

    ναι για μένα το είπα.
    The crucial thing of all success is whether you are born competitive or not. - Bernie Ecclestone

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Απλα όπως είπε και κάποιος σε προηγούμενο πόστ, μπορεί να δουλέψει και αντίστροφα αυτο. δηλαδή κάποιος να πάει στο level 1 και να έρθει να πεί στον πιτσιρικά απτο χωριό ξέρεις κάτι, σε έχω... έχω μάθει να στρίβω σαν πρωταθλητής.. (όπως λές στο 6.).. και πές μου, ποιός θα πέσει τότε πρώτος κάτω..??
    Εγω παντως απο αυτη την προταση νοημα δε βγαζω...
    Δε το εξηγεις λιγο πιο απλα???

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF