Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 76

Θέμα: Xr, δεύρο έξω από τον τάφο σου! (η ανακατασκευή του Xr που έφτασε μέχρι την Ινδία!)

  1. #31
    Αν πατησετε στο link στην αρχικη σελιδα και πατε στην κατηγορια Μοτοσικλέτα θα βρειτε την εν λογο ανακατασκευη!

  2. #32

    Smile

    Πω πω, ένα σωρό απαντήσεις βλέπω! Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη και τις ευχές!

    Όπως λέει και ο Νικόλας στο παραπάνω post, για τις φωτογραφίες που θέλετε να δείτε, αρκεί να πάτε στην ιστοσελίδα μου:
    http://www.madnomad.co.cc

    και να πατήσετε στα αριστερά της ιστοσελίδας στην ενότητα "Μοτοσικλέτα". Έχω ανεβάσει πολλές φωτογραφίες εκεί. Μην τις ξανανεβάζω κι εδώ. Εκτός αν τις έχετε δει αυτές και θέλετε κι άλλες . Θα 'ρθουν κι άλλες, όσο προχωρά η δουλειά. Απλώς επειδή δουλεύω απ' το πρωί μέχρι αργά το βράδυ στο XR (την έχω καταβρεί λέμε!), δε μπορώ να ανεβάζω κάθε μέρα.

    Σήμερα ήταν μια σημαντική μέρα: μοντάρισα τον κινητήρα! Τον χρόνισα χωρίς να με παιδέψει κι όλα φαίνονται να έχουν γίνει σωστά. Ανυπομονώ να τον περάσω πάνω και να τον ακούσω μετά από ένα χρόνο να κελαηδά σαν πουλάκι! Αυτό θα γίνει στην καλύτερη περίπτωση την επόμενη 'βδομάδα, γιατί για να περάσω περιποιημένα όλα αυτά που έβγαλα από το πλαίσιο (σχεδόν τα πάντα δηλαδή), χρειάζονται μέρες. Αχ και ν' ανέβω πάνω του, να το ξανακαβαλήσω, τι μνήμες θα μου ξυπνήσει...

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GABBER
    Ωχ...Για να το ανακατασκευάζει....Φαντάσου για που ετοιμάζεται

    Με το καλό!!!

    Γη του Πυρός???? Ιαπωνία???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφρική και Μέση Ανατολή, αλλά όχι με τη συγκεκριμένη μοτοσικλέτα. Με κάτι παρόμοιο θα πάω, αλλά είπαμε: με μηχανάκι που δεν έχει μανιβέλα δεν ξαναταξιδεύω!

  4. #34
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Viking
    Επειδή νόμιζα ότι είσαι ένας λεφτάς που ευχαριστιέται τη ζωή του περιπλανώμενος διάβασα το site σου για να δω τί/πώς/ΠΟΣΟ?

    Έμεινα άφωνος όταν είδα ότι ξόδευες μόνο 354 ευρώ το μήνα!!!

    Καλή συνέχεια φίλε μου και καλούς δρόμους
    Χαχα, όλοι το ίδιο νομίζουν! Έχει πλάκα, γιατί η πραγματικότητα είναι ακριβώς η αντίθετη. Η οικονομική μου κατάσταση είναι χειρότερη από αυτή του μέσου Έλληνα. Έγραψα αρκετά στην ιστοσελίδα μου, αλλά και πάλι είναι δύσκολο να φανταστεί κανείς πόση οικονομία έκανα για να καταφέρω να ταξιδέψω με τα 354 ευρώ το μήνα που είχα να διαθέσω. Βέβαια, για 'μένα είναι τρόπος ζωής. Δε μ' ενοχλεί η αυστηρή οικονομία. Το θεωρώ και ιδεολογικά πιο σωστό, καθότι μ' αρέσει ο μινιμαλισμός.

    Να 'σαι καλά και καλούς δρόμους να 'χεις κι εσύ!

  5. #35
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
    . Εκτός αν τις έχετε δει αυτές και θέλετε κι άλλες .
    Θελουμε θελουμε!!


    Θα 'ρθουν κι άλλες, όσο προχωρά η δουλειά. Απλώς επειδή δουλεύω απ' το πρωί μέχρι αργά το βράδυ στο XR (την έχω καταβρεί λέμε!), δε μπορώ να ανεβάζω κάθε μέρα.

    Σε καταλαβαινω !!!!! το ζορι ειναι να ξεκινησεις μετα.....!!!

    Σήμερα ήταν μια σημαντική μέρα: μοντάρισα τον κινητήρα! Τον χρόνισα χωρίς να με παιδέψει κι όλα φαίνονται να έχουν γίνει σωστά. Ανυπομονώ να τον περάσω πάνω και να τον ακούσω μετά από ένα χρόνο να κελαηδά σαν πουλάκι! Αυτό θα γίνει στην καλύτερη περίπτωση την επόμενη 'βδομάδα, γιατί για να περάσω περιποιημένα όλα αυτά που έβγαλα από το πλαίσιο (σχεδόν τα πάντα δηλαδή), χρειάζονται μέρες. Αχ και ν' ανέβω πάνω του, να το ξανακαβαλήσω, τι μνήμες θα μου ξυπνήσει...

    Στο ευχομαι να πανε ολα καλα ...
    Του αξιζει να το φτιαξεις !!!!!!


    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  6. #36
    Σε ζηλέυω μεγάλε,με την καλή έννοια.Ωραίος.Ταξιδάρα και όνειρο ζωής(της επόμενης)
    Όσο γιά τα χρήματα και'γω πού πήγα Νεπάλ, Ινδία για ενάμιση χρόνο περίπου, με αεροπλάνο ομως γαμώτο, τα ίδια λεφτά έδινα.είναι cheap and best πού λένε και οι ντόπιοι.
    Ευχόμαι να κάνεις και αλλα τέτοια ωραία ταξίδια,να τα διαβάζουμε να να θυμόμαστε και να χαιρόμαστε.
    ελπίζω στο ιντια να μην εχασες το κονταικαναλ και το μαναλι


    Route 66 R & B Band "Zefiry" (Rolling Stones με Brian Jones'version)

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Ηλία Respect


    Με το καλό να το κάνεις κούκλα πάλι το μηχνάκι
    Travel, Grow, Share

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pakosgemistos
    Εγγραφή
    21/12/2007
    Μηνύματα
    105
    Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
    Χαχα, όλοι το ίδιο νομίζουν! Έχει πλάκα, γιατί η πραγματικότητα είναι ακριβώς η αντίθετη. Η οικονομική μου κατάσταση είναι χειρότερη από αυτή του μέσου Έλληνα. Έγραψα αρκετά στην ιστοσελίδα μου, αλλά και πάλι είναι δύσκολο να φανταστεί κανείς πόση οικονομία έκανα για να καταφέρω να ταξιδέψω με τα 354 ευρώ το μήνα που είχα να διαθέσω. Βέβαια, για 'μένα είναι τρόπος ζωής. Δε μ' ενοχλεί η αυστηρή οικονομία. Το θεωρώ και ιδεολογικά πιο σωστό, καθότι μ' αρέσει ο μινιμαλισμός.

    Να 'σαι καλά και καλούς δρόμους να 'χεις κι εσύ!
    Και γω που νόμιζα οτι σε στήριζε το περιοδικό (οικονομικά και ανταλλακτικά)!
    μόνος σου το τόλμησες ΌΛΟ ΑΥΤΟ που διάβαζα στο περιοδικό!

    Χίλια μπράβο! τρέλανε μας και με το restoring τώρα!

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pakosgemistos
    Και γω που νόμιζα οτι σε στήριζε το περιοδικό (οικονομικά και ανταλλακτικά)!
    μόνος σου το τόλμησες ΌΛΟ ΑΥΤΟ που διάβαζα στο περιοδικό!

    Χίλια μπράβο! τρέλανε μας και με το restoring τώρα!
    Το περιοδικό με στήριξε όσο μπορούσε, αλλά όχι έτσι όπως το εννοείς. Εργαζόμουν γι' αυτούς και ανάλογα με τις σελίδες που έγραφα, πληρωνόμουν. Βέβαια, δεν ήταν ολόκληρος μισθός και τα χρήματα αυτά δεν αρκούσαν για να καλύψω όλα μου τα έξοδα, αλλά είπαμε: με πολύ αυστηρή οικονομία και με τα όσα είχα συγκεντρώσει ως σερβιτόρος, το κατάφερα τελικά. Η συνεργασία μου με το περιοδικό, όμως, μου έδωσε τη δυνατότητα αντί για τους 9 μήνες που υπολόγιζα, να ταξιδέψω τελικά 26,5 μήνες.

    Είχαν κάνει μια φιλότιμη προσπάθεια να μου στείλουν και μερικά ανταλλακτικά από το περιοδικό, αλλά χάρη στα διαβολεμένα τελωνεία του Ιράν, το δέμα δεν έφτασε ποτέ στα χέρια μου . Τότε ήταν που με έσωσαν πολλά μέλη του moto.gr και των Aprilia Bikers, που προσφέρθηκαν με απίστευτο ζήλο να μου στείλουν όλα εκείνα τα ανταλλακτικά που μου ήταν απαραίτητα και ήταν αδύνατον να τα βρω στην Κεντρική Ασία. Μια και μου δόθηκε η ευκαιρία, τους ευχαριστώ θερμά και πάλι!

  10. #40
    Mε αυτο το μηχανάκι πραγματικα ταξιδέψαμε ολοι!!!
    Nazis Punks Fuck Off

  11. #41
    Πήρα μια μέρα ρεπό από την ανακατασκευή και κάθισα να γράψω τα νέα σχετικά με την ανακατασκευή και ν' ανεβάσω τις φωτογραφίες που μου ζητάτε. Στη γνωστή γωνιά βρίσκονται: στην ενότητα "Μοτοσικλέτα" της ιστοσελίδας μου:
    http://www.madnomad.co.cc

    Άντε και σε λίγο θα ξαναβγεί στους δρόμους το XR! Έχει πάρει πλέον μορφή, όπως βλέπετε και στη φωτογραφία. Τώρα κάνω κάτι τροποποιήσεις στα ηλεκτρικά του και αύριο ίσως το βάλω μπρος!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_5202.jpg 
Προβολές:	898 
Μέγεθος:	97,0 KB 
ID:	217407

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsalapis
    Εγγραφή
    05/07/2010
    Μηνύματα
    128
    Καλα προχωρας το εργαλειο!

    Δωσε δωσε

  13. #43
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    απολαυστικη η ανακατασκευη,το κολπο με την πολυουρεθανη πολυ με αρεσε μαστορα

    τα ρουλεμαν στο λαιμο τα αλλαξες?

  14. #44
    Πολύ όμορφο αποτέλεσμα.

    Να συμφωνήσω με το Σπύρο και να προσθέσω πως αφού έβγαλες τις μπουκάλες μπορούσες πανεύκολα να άλλαζες και τα ρουλεμάν του λαιμού.

  15. #45
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    φιλαρακι ειχα διαβασει και γω το ταξιδιωτικο σου και πραγματικα πολλα ΜΠΡΑΒΟ για αυτο που κανεις
    και με το συγκεκριμενο μηχανακι...

    μακαρι να ξαναδιαβασουμε περιεπετειες δικες σου...

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. alpinestars απο τον τοπο σου..αλλα που;;!!
    από damien στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2010, 15:40
  2. : Παπούτσι από τον τόπο σου...
    από tai στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2004, 13:28
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 12:22
  4. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 16:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF