Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: εμπρός δισκόφρενα για Cb400

  1. #1
    ^ΒΟΟΜΒΟΟΜ Το avatar του/της IKE
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    58

    εμπρός δισκόφρενα για Cb400

    Μέσα στην εβδομάδα θα αλλάξω δισκόφρενα εμπρός.

    Το αριστερό είναι οκ αλλα το δεξί έχει στραβώσει και μου σπάει τα νευρα εδώ και μήνες.

    Εχει βάλει κάποιος κάποια aftermarket για να μου προτείνει?

    Οι γνωστές μάρκες (brembo πχ) κάνουν κάπου 250-300 ευρώ το κομμάτι οπότε θα ήθελα κάτι φθηνότερο.

  2. #2
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    O sloumos νομίζω έψαχνε για εμπρός δισκόπλακες πριν λίγο καιρό. Αν θυμάμαι καλά, μου είπε πεί κάτι παρανοϊκές τιμές... Ενόχλησέ τον με ένα ΠΜ...
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  3. #3

    δισκοι

    καλημερα τελικα βρηκα δισκους ειναι μαρκας x-gear ειναι διαφορετικοι απο τους γνησιους σε εμφανιση και τους αλλαξα και τους 2 τελικα.
    Η τιμη τους δεν ξεπερνουσαν πριν κανα 6μηνο τα 250 Euro τοποθετημενοι ενω για τους γνησιους μου ζητουσαν κρατηθειτε 1000 Euro και για τους 2 με παραγγελια απο japan με αγνωστο χρονο για το ποτε θα ερθουν.
    Μπορω να κανω ενα τηλεφωνο να σου πω ποσο περιπου εχουν παει (αν σε ενδιαφερει)αν και δεν νομιζω να υπαρχει μεγαλη διαφορα στην τιμη που σου γραφω.
    Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος τους 6 μηνες που τους εχω πανω στο μηχανακη και σε συνδυασμο με σωληνακια υψηλης ειναι SSSSuper.
    Σταυρος

  4. #4
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    sloumo τα σωληνακια υψηλης ποσο πηγαν και που τα εβαλες?

    για δισκοπλακες επρεπε να εριχνες και μια ματια απο αλεξοπουλο που εχει φτηνες..
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  5. #5

    Για λεγε για λεγε να μαθαίνουμε και εμείς.

  6. #6

    σωληνακια

    Σωληνακια υψηλης τα έβαλα στον Παπασταύρου-Μανωλα ειναι κάτω ακριβώς απο την daenese στην καλλιροης δεν θυμαμε νουμερο
    Δεν νομιζω να πήγαν παραπανω απο 130Εuro αλλα ειναι διπλα.(και για τις 2 δισκοπλακες μπροστα).
    Σταυρος

  7. #7
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Re: δισκοι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sloumos
    κγια τους γνησιους μου ζητουσαν κρατηθειτε 1000 Euro και για τους 2 με παραγγελια απο japan με αγνωστο χρονο για το ποτε θα ερθουν
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  8. #8
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: Re: δισκοι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Τι γελάς εσύ ρε μπόμπο;

    Ξέρεις πόσο θα έκανε ένα ανταλλακτικό για το Ζ αν το έφερνες παραγγελία από Ιαπωνία (έστω και μόνος σου)....

    Τα SF δεν κυκλοφόρησαν εκτός Ιαπωνίας παρά μόνο ίσως στην Ελλάδα... και άρα τα γνήσια ανταλλακτικά τους... τσούζουν.....

    Αλλά ακόμα κυκλοφορούν στον δρόμο.... και όχι μόνο κυκλοφορούν αλλά γ@μ@νε κιόλας

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #9
    ειμαι αλλου Το avatar του/της dimitris74
    Εγγραφή
    09/08/2004
    Μηνύματα
    104

    Re: Re: Re: δισκοι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper


    Τα SF δεν κυκλοφόρησαν εκτός Ιαπωνίας παρά μόνο ίσως στην Ελλάδα... και άρα τα γνήσια ανταλλακτικά τους... τσούζουν.....
    τα SF δεν κυκλοφορησαν ποτε ελλάδα ως καινούρια παρα μόνο σαν μεταχειρισμένα απο japan.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert

    Με ελάχιστη προσοχή, είναι κινητήρες που δεν χρειάζονται να έχουν κάποιο σοβαρό service πριν τα 200.000 χλμ. σε αντίθεση, με τους τετραμπ@ύρδελους Ιαπωνικούς που στα 40000 σου ζητάνε τα "οικονομικά" και εύκολα προσητά, σε όλους τους πληθωρικούς αγοραστές τους ανταλλακτικά...

  10. #10
    και ολα αυτα φιλε idi γιατι το 400 δεν εχει εισαχθει ποτε επισημα απο τον Σαρακακη.
    Δοκιμασα και την λυση μεταχειρισμενου αλλα αυτοι που πουλουσαν ηταν πολυ χειροτεροι απο αυτον που ειχα επανω!!
    Γενικα επειδη ειμαι λιγο ψειρας σε οτι εχει να κανει με ασφαλεια προτιμησα να βαλω aftermarket και καινουργιους και να ειμαι σιγουρος για την ασφαλεια την δικια μου και του συνεπιβάτη παρα να κρατησω τον γνησιο και να εχω λιγο τρεμουλο σε καθε φρεναρισμα στο τιμονη.
    Σταυρος.

  11. #11
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ρε παιδια γελαω γιατι ο κολλητος μου πηρε CB400 (μετα απο ΚΑΙ δικη μου παρότρυνση) και αναρωτιόταν ποσο να κανουν τα δισκοφρενα ...

    ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΤΩΡΑ? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #12
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903

    Re: Re: Re:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

    Αλλά ακόμα κυκλοφορούν στον δρόμο.... και όχι μόνο κυκλοφορούν αλλά γ@μ@νε κιόλας

    Και στην πίστα επίσης
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  13. #13

    Re: Re: Re: Re:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Και στην πίστα επίσης
    πεστα ρε κωστα και αν το δικο σου ηταν απο 97 και πανω και ειχες την δικια μου εξατμιση δεν θα αφηνε και την μιση εξατμιση κατω.

  14. #14
    ^ΒΟΟΜΒΟΟΜ Το avatar του/της IKE
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    58
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, τελικά για x-gear είχα καταλήξει στα 130 η μία αλλα δεν υπήρχαν ετοιμοπαράδοτες.

    Σήμερα μίλησα με το μηχανικό που τη πήγα για σέρβις και μου βρήκε μια μεταχειρισμένη με 80 ευρώ, τη τεταρτη θα πάω να τη βάλω αν πάνε όλα καλα.

    Δε το έχω δει το δισκόφρενο αλλα λογικά θα είναι ΟΚ, δε νομίζω να με κοροιδέψει.

    Φτηνά τη γλύτωσα

    (αν και αμα δεν το δώ σε τι κατάσταση είναι ακόμα δεν έχω ξενοιάσει )

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από IKE
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, τελικά για x-gear είχα καταλήξει στα 130 η μία αλλα δεν υπήρχαν ετοιμοπαράδοτες.

    Σήμερα μίλησα με το μηχανικό που τη πήγα για σέρβις και μου βρήκε μια μεταχειρισμένη με 80 ευρώ, τη τεταρτη θα πάω να τη βάλω αν πάνε όλα καλα.

    Δε το έχω δει το δισκόφρενο αλλα λογικά θα είναι ΟΚ, δε νομίζω να με κοροιδέψει.

    Φτηνά τη γλύτωσα

    (αν και αμα δεν το δώ σε τι κατάσταση είναι ακόμα δεν έχω ξενοιάσει )
    τα 80 ειναι για original μεταχειρισμένη ??
    Αν ναι ειναι καλη τιμη αλλα με το ματι δεν θα καταλαβεις και τιποτα .
    θα πρεπει να μπει πανω στην ροδα και να μετρηθει.
    Ακομα και λιγο να εχει παρει να ξερεις οτι δεν ερχεται με τιποτα.
    Εγω δοκιμασα 3-4 και ολες καποιο κουσουρι ειχαν.
    Νομιζω οτι η original εχει παχος 5mm
    ενω η x-gear 4mm κοιταξε το αυτο γιατι θα θες και διαφορετικους αποστατες για να ερθει στα ισια με τις δαγκανες.
    Σταυρος


Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ανορθωτής για Cb400 Sf
    από paris13 στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2008, 23:51
  2. tank cover για CB400 SF
    από paris13 στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2007, 12:48
  3. ΠΡΟ-ΖΙΓΚΛΕΡ ΓΙΑ CB400 SF (version S)
    από KOSTAS AEGALEO στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2006, 14:52
  4. Καθρεφτες για Cb400
    από IKE στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2006, 12:49
  5. Μαρσπιέ για Cb400
    από SF στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2005, 10:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF