Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Triumph Daytona 675 R

  1. #1

    Triumph Daytona 675 R

    http://www.0300.gr/article.php?id=2398

    http://www.mototriti.gr/data/news/pr...news/82905.asp

    -αναρτήσεις της Ohlins
    -φρένα της Brembo, ακτινικές μονομπλόκ τετραπίστονες δαγκάνες με ακτινική τρόμπα.
    -φτερά από Carbon
    -διχρωμία λευκού - μαύρου
    -νέο λογότυπα Triumph και νέα αυτοκόλλητα Daytona
    -κόκκινο υποπλαίσιο
    -τεχνικά χαρακτηριστικά δεν έχουν γίνει γνωστά
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2009
    Μηνύματα
    271

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fotisdragon
    Εγγραφή
    18/01/2009
    Μηνύματα
    123

    Το πήρα λέμεεεε!
    "Πολύ συχνά αναρωτιέμαι για τους ντελιβεράδες. Είναι φανταστικοί αναβάτες. Θα σε προσπεράσουν στο βρεγμένο, στην κίνηση, στο πλακόστρωτο, τα καταφέρνουν παντού και είναι πάντα γρήγοροι. Πίστευω πως μερικοί απο αυτούς χαραμίζουν το ταλέντο τους, στη πράξη μερικοί μπορεί να είναι πιο γρήγοροι απο μένα!"
    - V. Rossi, What if I had never tried it -

    ...Φταίω εγώ μετά αν παραγγέλνουν πίτσες αλλά φτάνουν καλτσόνε???

  4. #4
    :a07:
    money cant buy me love !!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fotisdragon
    Εγγραφή
    18/01/2009
    Μηνύματα
    123
    Υπομονή μέχρι τις 2 Νοεμβρίου λοιπόν για περισσότερες λεπτομέρειες... Ανυπομονώ ήδη να το βάλω Σέρρες!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	triumph_daytona675r_01 (750 x 562).jpg 
Προβολές:	741 
Μέγεθος:	67,7 KB 
ID:	215725
    "Πολύ συχνά αναρωτιέμαι για τους ντελιβεράδες. Είναι φανταστικοί αναβάτες. Θα σε προσπεράσουν στο βρεγμένο, στην κίνηση, στο πλακόστρωτο, τα καταφέρνουν παντού και είναι πάντα γρήγοροι. Πίστευω πως μερικοί απο αυτούς χαραμίζουν το ταλέντο τους, στη πράξη μερικοί μπορεί να είναι πιο γρήγοροι απο μένα!"
    - V. Rossi, What if I had never tried it -

    ...Φταίω εγώ μετά αν παραγγέλνουν πίτσες αλλά φτάνουν καλτσόνε???

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
    Υπομονή μέχρι τις 2 Νοεμβρίου λοιπόν για περισσότερες λεπτομέρειες... Ανυπομονώ ήδη να το βάλω Σέρρες!!


  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Υπολογίζω 13-14000...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fotisdragon
    Εγγραφή
    18/01/2009
    Μηνύματα
    123
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
    Υπολογίζω 13-14000...
    Αν και δεν έχει νόημα ακόμα να κάνουμε υπολογισμούς τιμής, αφού δε ξέρουμε τι άλλα καλούδια θα'χει πάνω, ας προσπαθήσω να κάνω και εγώ μια εκτίμηση βασιζόμενος σε ότι βλέπω, και σε τιμές παρόμοιων μοντέλων.
    Έχουμε και λέμε, 'Tona '10 10.990E. To SE (χρώμα, μανέτες, κάρμπον φτεράκια δλδ) 11.590Ε.
    Το Street Triple, 8.690E, το R 9690E (1κ πάνω δλδ). Αυτά απο τη Triumph.
    Η Ducati απο την άλλη,τα "S" μοντέλα της τα δίνει 2 με 5 χιλιάρικα πάνω,ενώ και η Aprilia τα Factory μοντέλα της τα δίνει και αυτή 4 χιλιάρικα πάνω.
    Τώρα, αν σκεφτείς οτι είδα τις Brembo του R απο Αμερική να κάνουν 1500$, να μη κάνει άλλα τόσα η και παραπάνω το Ohlins μπροστινό;
    Δηλαδή αν έστηνες το R μόνος σου και έβαζες και τα καρμπονάκια (άλλα 500Ε) θα σου έφτανε 2,5 με 3 χιλιάρικα σύν, δηλαδή 13,5-14 χιλιάρικα.
    Λογικά, θα θέλουν να κρατηθούν και εντός ανταγωνισμού, μιας και τα 600ρια εξ Ανατολάς έχουν απο 10 έως 13 χιλιάρικα, άσε που με 15 και κάτι παίρνεις RSV-4R, 848 και όλα τα Ιαπωνικά χιλιάρια οπότε δε νομίζω να το πάνε κοντά στα 15.000.
    Καταλήγω λοιπόν, και πιστεύω και εγώ ότι θα έχει 13 κάτι (έστω και 13.900), κάτι που μου φαίνεται εντελώς λογικό.
    (Προσωπικά άν πάρω καλή αποζημίωση το Γενάρη (fingers crossed), θα του πετάξω ένα πολυεστερικό, ρυθμιζόμενες μανέτες, το τελικο Arrow, ενα φίλτρο και ένα Commander (κανα 1000ρικο σύν δλδ) και θα δουλεύω μετά να πληρώνω βετζίνες, λάστιχα, και το ενοίκιο ένός σπιτιού στας Σέρρας )
    "Πολύ συχνά αναρωτιέμαι για τους ντελιβεράδες. Είναι φανταστικοί αναβάτες. Θα σε προσπεράσουν στο βρεγμένο, στην κίνηση, στο πλακόστρωτο, τα καταφέρνουν παντού και είναι πάντα γρήγοροι. Πίστευω πως μερικοί απο αυτούς χαραμίζουν το ταλέντο τους, στη πράξη μερικοί μπορεί να είναι πιο γρήγοροι απο μένα!"
    - V. Rossi, What if I had never tried it -

    ...Φταίω εγώ μετά αν παραγγέλνουν πίτσες αλλά φτάνουν καλτσόνε???

  9. #9
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
    Αν και δεν έχει νόημα ακόμα να κάνουμε υπολογισμούς τιμής, αφού δε ξέρουμε τι άλλα καλούδια θα'χει πάνω
    Ξερουμε

    675R

    Ohlins suspension,
    carbon front mudguard,
    Brembo Monoblocks
    and a red subframe

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    να χε σφυρήλατες και κανά μονόδρομο....αχχχχ....

  11. #11
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263
    ωραίο μηχανάκι...
    Made in Greece...

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
    Αν και δεν έχει νόημα ακόμα να κάνουμε υπολογισμούς τιμής, αφού δε ξέρουμε τι άλλα καλούδια θα'χει πάνω, ας προσπαθήσω να κάνω και εγώ μια εκτίμηση βασιζόμενος σε ότι βλέπω, και σε τιμές παρόμοιων μοντέλων.
    Έχουμε και λέμε, 'Tona '10 10.990E. To SE (χρώμα, μανέτες, κάρμπον φτεράκια δλδ) 11.590Ε.
    Το Street Triple, 8.690E, το R 9690E (1κ πάνω δλδ). Αυτά απο τη Triumph.
    Η Ducati απο την άλλη,τα "S" μοντέλα της τα δίνει 2 με 5 χιλιάρικα πάνω,ενώ και η Aprilia τα Factory μοντέλα της τα δίνει και αυτή 4 χιλιάρικα πάνω.
    Τώρα, αν σκεφτείς οτι είδα τις Brembo του R απο Αμερική να κάνουν 1500$, να μη κάνει άλλα τόσα η και παραπάνω το Ohlins μπροστινό;
    Δηλαδή αν έστηνες το R μόνος σου και έβαζες και τα καρμπονάκια (άλλα 500Ε) θα σου έφτανε 2,5 με 3 χιλιάρικα σύν, δηλαδή 13,5-14 χιλιάρικα.
    Λογικά, θα θέλουν να κρατηθούν και εντός ανταγωνισμού, μιας και τα 600ρια εξ Ανατολάς έχουν απο 10 έως 13 χιλιάρικα, άσε που με 15 και κάτι παίρνεις RSV-4R, 848 και όλα τα Ιαπωνικά χιλιάρια οπότε δε νομίζω να το πάνε κοντά στα 15.000.
    Καταλήγω λοιπόν, και πιστεύω και εγώ ότι θα έχει 13 κάτι (έστω και 13.900), κάτι που μου φαίνεται εντελώς λογικό.
    (Προσωπικά άν πάρω καλή αποζημίωση το Γενάρη (fingers crossed), θα του πετάξω ένα πολυεστερικό, ρυθμιζόμενες μανέτες, το τελικο Arrow, ενα φίλτρο και ένα Commander (κανα 1000ρικο σύν δλδ) και θα δουλεύω μετά να πληρώνω βετζίνες, λάστιχα, και το ενοίκιο ένός σπιτιού στας Σέρρας )


    με το καλο η αποζημιωση φιλος

    ΥΓ. και το σπιτι στας σερρας
    money cant buy me love !!!

  13. #13
    Παλαιο Μελος Το avatar του/της dimdoc
    Εγγραφή
    13/10/2005
    Μηνύματα
    166
    Aν πας σε εξάτμιση καλη η Arrow, αλλά πήγαινε σε ολόσωμη, αξίζει τα ευρά.
    Μονόδρομος δεν είναι απαραίτητος ακόμα και σε σχετικά χαμηλά γυρολόγια και σφυρήλατες σε αυτό το μηχανάκι είναι το τελευταίο που θα έβαζα, ειναι εξαιρετικά ευέλικτο ως νευρικό απο στοκ και οι ζάντες θα το κάνουν ακόμα πιο ευαίσθητο.
    Θα πρεπει να μπλέξεις μετα με γεωμετριες για το κανεις πιο "αργο". Κατά τα άλλα είναι κούκλα με αυτά τα χρυσάφια


    ...ex 88 SS 600 GR

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fotisdragon
    Εγγραφή
    18/01/2009
    Μηνύματα
    123
    Απο εδώ: http://www.nieuwsmotor.nl/persberich...ona-675r.html,

    το νέο 675R έρχεται με NIX30 43mm Öhlins forks and developed in MotoGP TTX36 rear shock,....,equipped with a standard quick shifter.
    Μάλλον δε θα έχει engine upgrades, αλλά ακόμα και έτσι υπέροχο μου φαίνεται! Αν βρω κάτι καινούριο θα σας πώ.

    Και ένα videaki
    "Πολύ συχνά αναρωτιέμαι για τους ντελιβεράδες. Είναι φανταστικοί αναβάτες. Θα σε προσπεράσουν στο βρεγμένο, στην κίνηση, στο πλακόστρωτο, τα καταφέρνουν παντού και είναι πάντα γρήγοροι. Πίστευω πως μερικοί απο αυτούς χαραμίζουν το ταλέντο τους, στη πράξη μερικοί μπορεί να είναι πιο γρήγοροι απο μένα!"
    - V. Rossi, What if I had never tried it -

    ...Φταίω εγώ μετά αν παραγγέλνουν πίτσες αλλά φτάνουν καλτσόνε???

  15. #15
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.716

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 2009 Triumph Daytona 675
    από nakedorange στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2008, 10:06
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2008, 09:40
  3. triumph daytona 675 triple(2006)
    από 675 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2007, 04:24
  4. Triumph Daytona 675
    από GTZ750 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2006, 21:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF