Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Γνώμη σας για τις δημοτικές εκλογές!

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ares_tz
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    179

    Γνώμη σας για τις δημοτικές εκλογές!

    Γεια σας,

    Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία που έχω τις τελευταίες ημέρες με τις δημοτικές εκλογές!

    Πρώτα από όλα αυτό που είναι ενοχλητικό είναι ότι λαμβάνω sms στο κινητό μου από υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους και υποψήφιους δημάρχους για προεκλογικού τύπου συγκεντρώσεις για τον συνδυασμό που εκπροσωπούν. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω ΠΩΣ βρήκαν το κινητο νούμερο μου και στέλνουν αυτά τα προεκλογικά sms όχι μόνο ένας αλλά κι άλλοι υποψήφιοι με άλλες παρατάξεις. Σκέφτηκα ότι όλοι αυτοί έχουν πρόσβαση σε δημοτολόγια από τον Δήμο στον οποίο είμαι εγεγραμμένος. Το πλέον συναρπαστικό είναι ότι έχουν προσωπικο αριθμό sms με το όνομά τους καταχωρημένο ως αποστολέα. Δεν έχω δοκιμάσει να ρωτήσω κάποια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας για το θέμα.

    Επίσης τα τηλεφωνήματα στο σπίτι για τις προγραμματισμένες προεκλογικές συναντήσεις όπου με προσκαλούν για να ακούσω το πρόγραμμα τους και την παρουσίαση όλων των υποψήφιων δημοτικών συμβούλων. Μια από τα ίδια..Σε κάποια από αυτές ήθελαν να με προτείνουν να είμαι μέλος στην εφορευτική επιτροπή τις ημέρες των εκλογών στις 7 και 14 Νοεμβρίου

    Αυτά αρχικά και θα τα σχολιάζουμε εδώ πέρα...

  2. #2
    Υπομονή. Δύο εβδομάδες έμειναν.

    Πάντως πλάκα-πλάκα, φέτος (πιθανόν λόγω κρίσης) έχω δεχτεί το λιγότερο προεκλογικό υλικό (συμπεριλαμβανομένων και των σμσ από οποιαδήποτε άλλη φορα.
    I would rather make history than read about it.

  3. #3
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Ακολουθει πολιτικη διαφημιση :rotflmao:

    Συνθημα μας ειναι ενα,θα σας εξαφανισωμεν!
    (γκαριζει κι ο γαϊδαρος ταυτοχρονα)



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	μαυρογιαλούρος.jpg 
Προβολές:	139 
Μέγεθος:	26,5 KB 
ID:	215945
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Απ' ό,τι καταλαβαίνω το πρόβλημα σου είναι ότι σε πρήζουν με τηλέφωνα, μηνύματα, γράμματα κλπ ε;

    Διάβασε ΕΔΩ .

    Μπορείς να τους στείλεις επιστολή όπου τους ζητάς να διαγράψουν από το αρχείο τους τα δεδομένα που αφορούν εσένα. Αν σε ξαναενοχλήσουν στο μέλλον μπορείς να τους τρέξεις δικαστικά. Είναι αυστηρός ο νόμος σε αυτό (το αν θα εφαρμοστεί και πότε, άλλο θέμα).

    Σωστή η σκέψη σου, από το δημοτολόγιο βρίσκουν τα στοιχεία. Εννοείται ΚΑΡΑΠΑΡΑΝΟΜΑ. Εννοείται επίσης Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει. Αφού το κάνουν όλοι και τους βολεύει όλους ποιος θα καρφώσει ποιον και ποιος θα δώσει στοιχεία για το τι ακριβώς γίνεται;
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

Παρόμοια θέματα

  1. Η γνώμη σας για τις πορείες-συλλαλητήρια
    από Nik0s στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 268
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2006, 20:23
  2. Την γνωμη σας για τις Utika?
    από GTZ750 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2005, 17:07
  3. Η γνωμη σας για το Oil Cooler Guard ??
    από Giannis_L στο forum BMW
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2005, 15:38
  4. Η Γνώμη σας για τη BMW 650
    από MikeG στο forum BMW
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2005, 21:39
  5. Ποια η γνώμη σας για το scarver;
    από georgios21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2004, 08:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF