Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Θεσσαλονικη,Πεμπτη23/06/05και ωρα17:40στην οδο Βασιλεις Ολγας81και Ορεστου γωνια.Τρακ

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Unhappy Θεσσαλονικη,Πεμπτη23/06/05και ωρα17:40στην οδο Βασιλεις Ολγας81και Ορεστου γωνια.Τρακ

    Γεια σας πρεπει να σας ενημερωσω για ενα συμβαν που εγινε σημερα.

    Σημερα Θεσσαλονικη, Πεμπτη 23/06/05 και ωρα 17:40 στην οδο Βασιλεις Ολγας 81 και Ορεστου γωνια.

    Τρακαρα με ενα Ταξιτση.

    Ημουν στην λεωφοριογραμμη και πηγαινα με 40χιλιομετρα την ωρα.

    Δυο ή τρια αυτοκινητα ποιο μπροστα και αριστερα μου βρισκεται ενα ταξι.

    Βλεπω στο δεξι πεζοδρομιο και περιπου στα 20 μετρα μια κοπελια που σηκωνει το χερι της και προφανως για να σταματησει το ταξι που ειδε.

    Ο ταξιτσης βλεπω που βγαζει φλας δεξι και αλλαζει κατευθειαν λωριδα χωρις καν να ελεγξει αν ερχεται κανεις απο πισω και σταματαει επι τοπου.

    Απο εκει ξεκιναει και το λαθος μου και η περιπετεια μου.

    Οταν εγω ειδα το φλας και υλπιζα οτι δεν θα σταματησει και οτι θα συνεχισει να κινειται σε αυτην την λωριδα.

    Εγω απλα χαιδευω το φρενο και με το που βλεπω τα φωτα των φρενων παταω τερμα με ολη την δυναμη μου και τα δυο τα δικα μου φρενα με αποτελεσμα να φυγει ο κωλος της μηχανης αριστερα μου και για να την ευθυγραμησω και να μην σκασω κατω στο εδαφος στο πλαι και παθω περισσοτερες ζημιες ριχνω το σωμα μου,δηλαδι και το βαρος μου μπροστα με αποτελεσμα να σπασει το αλεξινεμια απο το στηθος μου χωρις να αισθανω τιποτα.

    Ο μπροστινος τροχος βρηκε τον πισω δεξια προφυλακτηρα του χωρις να παθει τιποτα.

    Εγω φυσικα τα εχω χασει και επειδη δεν εχω ξανα τρακαρει ποτε δεν ξερω και τι πρεπει να κανω.

    Αυτος απο οτι καταλαβα ο ταξιτζης δεν θα κατεβενε απο το αμαξι του αν δεν εβλεπτε να πεταγωνται τα κοματια απο το αλεξινεμιο.

    Εντωμεταξυ το πρωτο που μου ηρθε ηταν να του πω οτι ειμαι καλα και δεν τρεχει τιποτα και ας εχει σπασει το αλεξινεμιο μου.

    Επισης τον ειπα οτι αν ειναι και αυτος καλα ειμαι και εγω καλα.

    Μου ζηταει αυτος τα στοιχεια μου και του λεω να κανουμε μια "Φιλικη Δηλωση" αυτος μου λεει συμπληρωσε τα στοιχεια σου και εγω πραγματι ξεκιναω και τα σμπληρωνω του δινω την δηλωση να την συμπληρωση και αυτος και μου λεει "Δεν χρειαζεται".

    Λεω δεν μου εχει ξανα τυχει και δεν γνωριζω ακριβως την διαδικασια που πρεπει να ακολουθησουμε σε αυτην την περιπτωση.

    Αλλα θυμαμαι οτι μου ειχαν πει οτι πρεπει να συμπληρωνεται οπωσδηποτε η φιλικη δηλωση.

    Μου λεει επειδη εχω πελατη και βιαζομαι θα παω αυριο το αμαξι στο σερβις για να το ελεγξουν μηπως και επαθε κατι που δεν το βλεπουμε και θα σε τηλεφωνησω να σου πω τι θα γινει.

    Απο το αγχος μου και το σοκ και την αγνοια που ειχα τον αφησα να φυγει χωρις να παρω τον αριθμο της πινακιδας του και τα στοιχεια που αν υποθεσουμε οτι εχω για αυτον ειναι ελειπη γιατι μου εδωσε εναν αριθμο κινητου τηλεφωνου με 9 ψηφια που δεν αντιστοιχει πουθενα.

    Εντωμεταξυ αφου εφυγα ανακαλυψα οτι με πονουσε το γονατο χωρις να εχω πεσει κατω και ανακαλυψα οτι με το φρεναρισμα το χτυπησα μπροστα στην ποδια και γδαρθηκε.

    Προς στιγμην εχω φαει μπινελικια απο τον πατερα μου,τους φιλους μου,των πραγματογνωμων και τον ασφαλιστη διοτι δεν επρεπε να τον αφησω να φυγει απο το σημειο της τρακας και να καλεσω την τροχαια και τον πραγματογνομων της ασφαλιστικης μου εταιρειας.

    Υπαρχει περιπτωση να μου δημιουργησει μελοντικα προβληματα και με τι δικαιολογια και μεχρι ποτε μπορω να ανησυχω.

    Σε αυτην την περιπτωση μου ειπαν οτι φταιμε και οι δυο διοτι ημασταν στην λεοφωρειογραμμη παρανομα.
    Αυτος εναν λογο παραπανω διοτι δεν επιτρεπεται να σταματας οπου ναναι απο την στιγμη που δεν υπηρχε ειδικος χωρος στασεις για ταξι.

    1. Απο τα λεγομενα μου τι ακρες βγαζεται?

    2. Ποια ειναι τα λαθη μου?

    3. Πως επρεπε να αντιδρασω - χειριστω - λειτουργησω - ενεργεισω?

    4. Τι πρεπει να φοβαμαι? γιατι? και μεχρι ποτε?

    5. Τι πρεπει να θυμαμαι για την επομενη φορα?

    Ελπιζω να μην σας κουρασα πολυ αλλα εχουν περασει τοσες ωρες και ειμαι ακομη αγχωμενος,φοβισμενος και δεν μπορω να κλεισω ματι απο το σκηνικο που μου συνεβηκε.


  2. #2
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    ψιλομπλεγμένο σε καταλαβαίνω...

    χαλάρωσε λίγο ρε παλικάρι...

    εντάξει ενα τρακάρισμα και είναι το πρώτο σου...


    μάλλον ήδη έχεις καταλάβει τι έκανες...
    το πιό σημαντικό είναι ανννν
    αννν σου συμβαίνει κάτι τέτοιο να αντιδράς με ψυχραίμία...
    και η ζωή συνεχίζεται...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stratospr
    Εγγραφή
    14/11/2003
    Μηνύματα
    193

    Re: Θεσσαλονικη,Πεμπτη23/06/05και ωρα17:40στην οδο Βασιλεις Ολγας81και Ορεστου γωνια.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
    Σε αυτην την περιπτωση μου ειπαν οτι φταιμε και οι δυο διοτι ημασταν στην λεοφωρειογραμμη παρανομα.
    Να ξέρεις οτι η κίνηση στις λεωφοριολωρίδες επιτρέπεται για τις μηχανές

    Όσο για τα άλλα, όπως είπε και ο free rider, απλά χαλάρωσε... Όλα στο πρόγραμμα είναι...
    Μην φοράτε κράνος αν δεν έχετε να προστατέψετε κάτι! (16η Π.Σ.Μ.)

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyota
    Εγγραφή
    03/07/2003
    Μηνύματα
    413
    Πάνω στη φιλική δήλωσε έγραψες πως έγινε το ατύχημα,ή απλά συμπλήρωσες τα στοιχεία σου και υπόγραψες;

    Το καλύτερο θα ήταν να καλέσεις τροχαία γιατί το ταξί μπήκε χωρίς να ελέγξει στη λεοφωρειογραμμη παράνομα (οι μοτό επιτρέπονται) και προκάλεσε το ατύχημα.

    Τώρα αν έδωσες τη δήλωση υπογεγραμένη χωρίς να γράψεις πως ακριβώς έγιναν τα πράματα,τότε χωρίς να θέλω να σε τρομάξω μπορεί να κάνει πολλά ο ταρίφας.
    Πάντα όρθιοι.

    Sex is like hacking.You get in,you get out and you hope you didn't leave something behind that can be traced back to you.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyota
    Εγγραφή
    03/07/2003
    Μηνύματα
    413
    Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
    Πάνω στη φιλική δήλωσε έγραψες πως έγινε το ατύχημα,ή απλά συμπλήρωσες τα στοιχεία σου και υπόγραψες;

    Το καλύτερο θα ήταν να καλούσεις τροχαία γιατί το ταξί μπήκε χωρίς να ελέγξει στη λεοφωρειογραμμη παράνομα (οι μοτό επιτρέπονται) και προκάλεσε το ατύχημα.Πλέον τιμωρείται και αυτός που προκάλεσε το ατύχημα.

    Τώρα αν έδωσες τη δήλωση υπογεγραμένη χωρίς να γράψεις πως ακριβώς έγιναν τα πράματα,τότε χωρίς να θέλω να σε τρομάξω μπορεί να κάνει πολλά ο ταρίφας.

    Πάντως να ξέρεις οτι σε περίπτωση ατυχήματος πάντα καλείς τροχαία ή καλύτερα ΤΟΤΑ,ενημερώνεις αμέσως την ασφαλιστική σου και ζητάς να έρθει εμπειρογνώμονας και πάντα μα πάντα παίρνεις τα στοιχεία του άλλου (τηλέφωνο,όνομα,πινακίδα,μάρκα,χρώμα οχήματος,αρ. διπλώματος και τα στοιχεία της ασφαλιστικής του.
    Πάντα όρθιοι.

    Sex is like hacking.You get in,you get out and you hope you didn't leave something behind that can be traced back to you.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Unhappy

    Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
    Πάνω στη φιλική δήλωσε έγραψες πως έγινε το ατύχημα,ή απλά συμπλήρωσες τα στοιχεία σου και υπόγραψες;

    Το καλύτερο θα ήταν να καλέσεις τροχαία γιατί το ταξί μπήκε χωρίς να ελέγξει στη λεοφωρειογραμμη παράνομα (οι μοτό επιτρέπονται) και προκάλεσε το ατύχημα.

    Τώρα αν έδωσες τη δήλωση υπογεγραμένη χωρίς να γράψεις πως ακριβώς έγιναν τα πράματα,τότε χωρίς να θέλω να σε τρομάξω μπορεί να κάνει πολλά ο ταρίφας.
    Ο ταξιτζης δεν μου αφησε να συμπληρωσω τιποτα αλλο και ουτε ηθελε και αυτος να συμπληρωσει τιποτα.

    Αφου τον ειπα δωσε μου ονοματεπωνυμο και τηλεφωνο και δεν μου ειπε τιποτα παρα μονο εγραψε ας υποθεσουμε ενα ονοματεπωνυμο με γραμματα ακαταλαβιστικα που δεν μπορω να τα καταλαβω και τα εδωσα σε 2-3 ατομα για να μου πουνε τι διαβαζουν αλλα και παλι ειναι δωρο αδωρων διοτι το τηλεφωνο του ειναι 9ψηφιο και δεν μπορω να κανω συνδιασμους και να παιρνω οπου ναναι για να τον βρω.

    Οσο για την φιλικη δηλωση δεν υπεγραψα τιποτα γιατι τον ειδα τον αλλον πολυ "καουμπου".

    Σαν να τον εννοιαζε να καλυψη τον κωλο του και τιποτα παρα πανω.

  7. #7
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
    Ο ταξιτζης δεν μου αφησε να συμπληρωσω τιποτα αλλο και ουτε ηθελε και αυτος να συμπληρωσει τιποτα.

    Αφου τον ειπα δωσε μου ονοματεπωνυμο και τηλεφωνο και δεν μου ειπε τιποτα παρα μονο εγραψε ας υποθεσουμε ενα ονοματεπωνυμο με γραμματα ακαταλαβιστικα που δεν μπορω να τα καταλαβω και τα εδωσα σε 2-3 ατομα για να μου πουνε τι διαβαζουν αλλα και παλι ειναι δωρο αδωρων διοτι το τηλεφωνο του ειναι 9ψηφιο και δεν μπορω να κανω συνδιασμους και να παιρνω οπου ναναι για να τον βρω.

    Οσο για την φιλικη δηλωση δεν υπεγραψα τιποτα γιατι τον ειδα τον αλλον πολυ "καουμπου".

    Σαν να τον εννοιαζε να καλυψη τον κωλο του και τιποτα παρα πανω.

    Δηλαδή όταν πήρες τα στοιχεία του, δνε τσέκαρες τπτ?


    Τουλάχιστον την πινακίδα του την έχεις; Μπα ε;


    Κια να θυμάσαι..... πάντα, μα ΠΑΝΤΑ Τροχαία....
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  8. #8
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    μηπως παιζουν καμερες για λεωφορειολωριδες στο σημειο που εγινε το ατυχημα?
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Unhappy 1. Τα στοιχεια τα πηρα και ειπα θα τα ελεγξω σπιτι μια και καλη μιας και δεν με ενδιε

    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    Δηλαδή όταν πήρες τα στοιχεία του, δνε τσέκαρες τπτ?


    Τουλάχιστον την πινακίδα του την έχεις; Μπα ε;


    Κια να θυμάσαι..... πάντα, μα ΠΑΝΤΑ Τροχαία....
    1. Τα στοιχεια τα πηρα και ειπα θα τα ελεγξω σπιτι μια και καλη μιας και δεν με ενδιεφερε τιποτα αλλο απτο να ειμαι καλα και να μην εχω παθει που δεν το εχω αντιληφθει μεχρι εκεινη την στιγμη.

    Γιατι εχει τυχει να δω γνωστο μου που ειχε πεσει απο μηχανακι και εξωτερικα δεν ειχε ουτε μια γρατσουνια και δεν θα ξεχασω τα λογια που ειπε "Ενω επεσα και δεν επαθα τιποτα εχω μια φαγουρα στο κεφαλι γαμησετα" χαμογελωντας βγαζει το κρανος και σε ενα σημειο στο κεφαλι του και μαλιστα εκει που ειχε φαγουρα ειχε λιγο αιμα για αγνωστο λογο που δεν καταλαβα πως εγινε και δεν το εψαξα γιατι οποτε βλεπω αιμα λυποθυμαω, το λυπητερο ειναι οτι μεχρι να ερθει ασθενοφορο σταματησε να ειναι ποια μαζι μας αλλοι ειχαν πει οτι ειχε πεσει σε κομα και το τελος δοθηκε μεσα στο ασθενοφορο πριν φτασει στο νοσοκομειο.

    Γιαυτο θα πω υγεια και πανω απο ολα παλι υγεια.

    2. Την πινακιδα δυστηχως δεν την πηρα το μονο που θυμαμαι ειναι ενα "ΤΑΕ****" και απο οτι ξερω ολα τα ταξι εχουν τα ιδια γραμματα.

    Ενω πραγματι την ειχα διαβασει ασυναισθητα αλλα μετα απο λιγο λογο οτι πανικοβληθηκα ξεχασα τι εγραφε.

    3. Το νουμερο της τροχαιας αν δεν κανο λαθος ειναι το "100" αναφερεις το συμβαν και αυτοι σε συνδεουν με το τμημα της τροχαιας ή στελνουν κατευθειαν καποιον απο την τροχαια στο σημειο που αναφερες οτι εγινε το τροχαιο.
    Σωστα?

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Unhappy Δυστηχως και ενω πραγματι υπαρχουν καμερες στις λεωφορειογραμμες εκει δεν ειχε τιποτα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    μηπως παιζουν καμερες για λεωφορειολωριδες στο σημειο που εγινε το ατυχημα?
    Δυστηχως και ενω πραγματι υπαρχουν καμερες στις λεωφορειογραμμες εκει δεν ειχε τιποτα.

    Unfortunately Bad Luck.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Unhappy Re: Re: Θεσσαλονικη,Πεμπτη23/06/05και ωρα17:40στην οδο Βασιλεις Ολγας81και Ορεστου γωνια.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από stratospr
    Να ξέρεις οτι η κίνηση στις λεωφοριολωρίδες επιτρέπεται για τις μηχανές

    Όσο για τα άλλα, όπως είπε και ο free rider, απλά χαλάρωσε... Όλα στο πρόγραμμα είναι...
    Σημερα το πρωι πηγα και μιλησα με εναν τροχονομο που βρηκα σε μια διασταυρωση μεταξυ Τσιμισκης και ενως αλλου δρομου που δεν θυμαμαι τωρα πως λεγεται.

    Τον ρωτησα για το αν επιτρεπεται να κινουμαστε με της μηχανες μεσα στην λεωφορειογραμμη και μου ειπε οχι ειναι παρανομο.

    Του ειπα οτι στο βιβλιο του Κ.Ο.Κ (με τα σηματα ) λεει οτι επιτρεπεται να κινουμαστε αλλα αυτος μου ειπε μπορει πραγματι και να ισχυε καποια στιγμη αλλα τωρα σιγουρα δεν ισχυει για τον λογο οτι εχουν παραπονεθει οδηγοι λεωφορειων και ταξι για εμας και υπαρχει νομος που μας απαγορευει να κινουμαστε επανω στην λεωφορειογραμμη.

    Μας επιτρεπεται να κινηθουμε αν θελουμε μονο για να στριψουμε σε κανα στενο.

    Αυτα προς το παρον.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Unhappy Να ρωτησω τι σημαινει ΤΟΤΑ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
    Να ρωτησω τι σημαινει ΤΟΤΑ?

    Επισης ποιο ειναι το μεγιστο οριο ταχυτητας στην λεωφορειογραμμη κατι που δεν το ρωτησα σε κανεναν και πουθενα?

    Το λεω αυτο γιατι εχω την εντυπωση οτι ειδα στο δρομο οτι ειχε την λεωφορειογραμμη με ανωτατο οριο ταχυτητας τα 30χιλιομετρα την ωρα.

    Αυτο αληθευει ή οχι?

    Καλη συνεχεια.

  13. #13
    re sy ti mas les bradiatika mou sikwthike h trixa kagkelo

    Afou eisai kala re lakama ksexna ta ola,
    O tarifas eftege 95% kai pire ta stoixeia sou gia na eksasfalisei thn parti toy se periptwsi poy strafeis enantiwn tou.

    Troxonomo synthws exei Tsimiski me Agia Sofias kai mhn ton akous leei MALAKIES yparxei nomos kai NAI eisai nomimos na kyklvforeis stis leoforiolorides

    Kai oi taksitzides na pane na gamithoune palio moun@#!@@#
    akoma na gamithoyn kai @##@#@#1 gamwto thelw na brisw alla tha me poune ratsista

    gamiounte oloi telos pantwn gia na mhn kanoume diakriseis
    :rotflmao:

    To lathos sou megale einai oti den sebastikes ton MALAKA, ton ypotimhses kai thn epathes. Mhn ypotimas KANENA, o kosmos einai gemato MALAKES!

    Afoy eides xeri sikwmeno eprepe na kwkaloseis. Edv emena o tarifas htan aristera mou, mphke mprosta mou KSAFNIKA xvris flash me erikse kai mexri na katalabv ti egine eixe fygei...

    gamiountai oloi paliomou!@#!#
    Απολαυστε στη ζωη, καθε γ@μημενη της στιγμη!!!

  14. #14

    Re: Να ρωτησω τι σημαινει ΤΟΤΑ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
    Να ρωτησω τι σημαινει ΤΟΤΑ?

    Επισης ποιο ειναι το μεγιστο οριο ταχυτητας στην λεωφορειογραμμη κατι που δεν το ρωτησα σε κανεναν και πουθενα?

    Το λεω αυτο γιατι εχω την εντυπωση οτι ειδα στο δρομο οτι ειχε την λεωφορειογραμμη με ανωτατο οριο ταχυτητας τα 30χιλιομετρα την ωρα.

    Αυτο αληθευει ή οχι?

    Καλη συνεχεια.
    tmima odikwn troxaiwn atyxhmatwn?
    Απολαυστε στη ζωη, καθε γ@μημενη της στιγμη!!!

  15. #15

    Re: Να ρωτησω τι σημαινει ΤΟΤΑ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
    Να ρωτησω τι σημαινει ΤΟΤΑ?

    Επισης ποιο ειναι το μεγιστο οριο ταχυτητας στην λεωφορειογραμμη κατι που δεν το ρωτησα σε κανεναν και πουθενα?

    Το λεω αυτο γιατι εχω την εντυπωση οτι ειδα στο δρομο οτι ειχε την λεωφορειογραμμη με ανωτατο οριο ταχυτητας τα 30χιλιομετρα την ωρα.

    Αυτο αληθευει ή οχι?

    Καλη συνεχεια.
    tmima odikwn troxaiwn atyxhmatwn?

    Mporeis na mas peis kai ti marka kranos forouse o filos sou, einai krima na xanete kosmos pou foraei kai eksoplismo. Nakseroume na to apofeygoume
    Απολαυστε στη ζωη, καθε γ@μημενη της στιγμη!!!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF