Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 69

Θέμα: Tα μαστορια,τα βαπορια και τα ......γαλανα μπολντορια......

  1. #16
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    σκεψου να γραφα και τα υπολοιπα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



    ζωη σε μας φιλε και καλα να περνανε,οπου πηγαν,οσοι εφυγαν...
    Απο μ@λ@κιες αλλο τιποτα εκεινη την εποχη.Το τραγουδι που την εκπροσωπει ειναι αυτο
    http://www.youtube.com/watch?v=SnJbFMgXZ14
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  2. #17
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    εκπληκτικη εποχη...
    .....

    ημουν κι εγω ενα απ αυτα,χωρις τα φραγκα και νεκροφιλος μια και ειχα ενα gsx 400 f,κατι που ειχε κανει τους παλιους κοντρακηδες να με συμπαθησουν ιδιαιτερως...

    ....

    ....

    χαρακτηριστικο σκηνικο της εποχης...

    ετος 1992...ο υπογεγραμμενος μαλακοπιτουρας με το gsx του ....... για να πανε μπουρναζι...πετσινα 1/10 του χιλιοστου,τζινακια και μποτες καουμποϊκες και αλογοουρα να ανεμιζει(σκαστε,τοτε ειχα μαλλια)...

    .....


    Τι να λέμε τώρα....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #18
    Απλά :a19: για όλους εσάς που αφήσατε κάτι από τότε... Εγω νιάνιαρο τότε τα εβλεπα μόνο. Έλεγα και γώ ετσι θα γίνω, αλλά φλωρέψανε τα πράγματα Δυστηχώς

  4. #19
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
    Απλά :a19: για όλους εσάς που αφήσατε κάτι από τότε... Εγω νιάνιαρο τότε τα εβλεπα μόνο. Έλεγα και γώ ετσι θα γίνω, αλλά φλωρέψανε τα πράγματα Δυστηχώς
    Αφήσαμε κάτι και πότε;

    Φλωρέψαμε;

    Ααααα λες για τον Ντέβιλς.... τι να κάνεις...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #20
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    @ Rein

    Ρε ασχημομούρη δεν έχουμε παρά μόνο 5 χρονάκια διαφορά αλλά τελικά είναι καθοριστικά τα γαμημένα.

    Μου θύμισες λοιπόν ανεπανάληπτες εποχές "ψαράκια" και δε συμμαζεύεται.

    Είχαμε το λοιπόν μια φλορέτα "φτιαγμένη" για κόντρες. Μετά από κάθε κόντρα σπίτι στην υπόγα και λύσιμο να ετοιμαστεί για την επόμενη. Ναφθαλίνη στο καύσιμο και βουρ να μαζέψουμε κανένα πεντακοσάρικο από στοιχήματα. Εγώ πάντα ήμουνα μπόλικος αλλά και ο μόνος που οδηγούσε ψαράκι από την παλιοπαρέα.

    Σάββατο βράδυ κανονισμένη κόντρα με δύο παπιά της HONDA 90άρια από μαμά και κωλοπειραγμένα. Τριτάχυτα στρογκυλοφάναρα μπλε και τα δύο κι έχουν λυσσάξει να τα πάμε. Βρισκόμαστε λοιπόν στην παραλιακή "Ακτή Δυμαίων" για όσους ξέρουν από Πάτρα και αποφασίζουμε να πάμε την κόντρα όλοι μαζί κι όχι δύο δύο (εγώ επέμενα γιατί δεν ήξερα αν η φλορετίτσα θα έβγαζε δύο κόντρες), αλλά ο οδηγός της παρέας έχει σκαλώσει σπίτι του και τραβάει τρικούβερτο καυγά με τον πατέρα του (το μάθαμε μετά). Τα παλικάρια με τα παπιά (με τελικό από βολκσβάγγεν οι παλιοί θα θυμούνται), αρχίζουν και λένε ότι αν δεν γίνει η κόντρα θέλουν το στοίχημα, οτι είμαστε κότες και λοιπές ομορφιές.

    ΟΚ λοιπόν θα πάμε μαζί τους λέω, δίνουμε το χρήμα σε τρίτο έμπιστο άτομο και ξεκινάμε. Ντουμάνια και καπνοί ακολουθούσαν το φλορετάκι αλλά αυτό δεν μάσαγε τίποτα λέμε. Τις αποστάσεις τις μετρούσαμε με κολώνες και η κόντρα ήταν 12 κολώνες. Τους πήρα τα σώβρακα λέμε. Στον δεύτερο έριξα 1 1/2 κολώνα.

    Χα χα χα.:rotflmao: :rotflmao:

    Γυρίσαμε πίσω στην "αφετηρία", πήρα το χρήμα και πρέπει να είχα διπλάσιο ύψος από το κόρδωμα.

    Οι πάπιες πήραν την άγουσα για τον καφέ της παρηγοριάς κι εγώ με τους δυο φίλους μου ξεκινήσαμε να βρούμε τον παλιομαλάκα που δεν είχε έρθει και παραλίγο να χάσουμε την κόντρα.

    Αφού τελικά βρεθήκαμε όλοι είπαμε να πάμε για παγωτό στο Ρίο στην άλλη μεριά της Πάτρας και βγήκαμε Εθνική. Εκεί άρχισα να τους δείχνω πως οδηγούμε ψαράκι και κάνουμε αλλαγές με το χέρι. Ήμουν και ο μόνος με εξοπλισμό (τζιν παντελόνι, δερμάτινο χοντρό μπουφάν καφετέριας και κράνος παρακαλώ ένα AGV πράσινο με λευκά γράμματα και 2-3 νούμερα μεγαλύτερο από το τσερβέλο μου).

    Ξαφνικά το εργαλείο κάνει τον χαρακτηριστικό οξύ ήχο και κολλάει με καμιά 70 χλμ. Ο υποφαινόμενος έκανε επίδειξη και των πτητικών του ικανοτήτων και αφού τελείωσε η πτήση ήρθε σε στενή επαφή με την άσφαλτο και άρχισε να χορεύει brake dance στη μέση της εθνικής.

    Απολογισμός.

    Μπουφάν - σερπαντίνες καρναβαλικές (πρώτη φορά είδα ρούχο σε λουρίδες)

    Τζιν - Ανύπαρκτο στα γόνατα και υποψία υφάσματος στα μπούτια.

    Κράνος - Τριμμένο και κοπανημένο παντού λες και πέρασε αμμοβολή

    Χέρια - μέσα στα αίματα και στη μαυρίλα της ασφάλτου αλλά το μυαλό μου στο μηχανάκι, να τρέξουμε να το μαζέψουμε και να το πάμε στην υπόγα για φτιάξιμο.

    Παγωτό αναβλήθηκε όπως και πάσα άλλη έξοδος όλη την επόμενη εβδομάδα. Η ομερτά της παρέας δεν επέτρεπε σε κανέναν να πει ότι το μηχανάκι κόλλησε και ότι ο πιλότος σαβουρδιάστηκε.

    Αυτό ήταν το 1ο που μου ήρθε στο μυαλό.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Αφήσαμε κάτι και πότε;

    Φλωρέψαμε;

    Ααααα λες για τον Ντέβιλς.... τι να κάνεις...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Για μας τους πιο νιούφηδες λέω...Εσείς καλά τα ζήσατε...


    όσοι είναι από Καλαμάτα....Βασίλης ο "Χάρος" ....

    Και φυσικά μπάρμπα με το cm 400ri!! τουλάχιστον σου μεινε το μαλλί (rein οχι δεν είναι υπονοούμενο) Και τα 501 σου.

  7. #22
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Για μας τους πιο νιούφηδες λέω...Εσείς καλά τα ζήσατε...


    όσοι είναι από Καλαμάτα....Βασίλης ο "Χάρος" ....

    Και φυσικά μπάρμπα με το cm 400ri!! τουλάχιστον σου μεινε το μαλλί (rein οχι δεν είναι υπονοούμενο) Και τα 501 σου.
    Μια χαρα εισαστε εσεις.Με κρανη,γαντια,μποτες και μπουφαν.Με μηχανακια σφεντονες απο μαμα.Με δρομους καλυτερους(καλα μην το παρακανουμε :rotflmao: ).Με πιστες και εκπαιδευση.
    Τι αλλο θες ρε παληκαρι μου?Κανα τιτλο στο GP?
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  8. #23
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Αφήσαμε κάτι και πότε;

    Φλωρέψαμε;

    Ααααα λες για τον Ντέβιλς.... τι να κάνεις...
    Σταυροοοοοοοο... πελατης.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  9. #24
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Για μας τους πιο νιούφηδες λέω...Εσείς καλά τα ζήσατε...


    όσοι είναι από Καλαμάτα....Βασίλης ο "Χάρος" ....

    Και φυσικά μπάρμπα με το cm 400ri!! τουλάχιστον σου μεινε το μαλλί (rein οχι δεν είναι υπονοούμενο) Και τα 501 σου.
    Εγώ αν και ζούσα εκείνη την εποχή που περιγράφει ο AmateuRein (και πιο πριν βέβαια), δεν καβάλαγα, μηχανές.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #25
    Καλά εγω συγκεκριμένα, εκείνη την εποχή θα γούσταρα...Συγκεκριμένα. Αλλά ο ΜπαρμαΓίώργης...το παιζε κονιόρδος και του ρθε αργότερα για παιδί..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  11. #26
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
    Καλά εγω συγκεκριμένα, εκείνη την εποχή θα γούσταρα...Συγκεκριμένα. Αλλά ο ΜπαρμαΓίώργης...το παιζε κονιόρδος και του ρθε αργότερα για παιδί..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Ειδες ργτ.Να εξαρταται η ζωη σου απο τις κ@υλες του καθενος.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  12. #27
    κρανος ο ενας,"εγω δεν καβαλαγα μηχανες"(υπονοουμενο του οτι ημανε ξενερωτος αλλα γαμουσα απο τοτε)...

    φλωρες ρπμ...

    edit... για το λογοπαιγνιο με το νικ...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  13. #28
    Και γω αυτό λεω. Πλακα - πλάκα Θα του την πώ! Εμενα με ρώτησες ρε;; Που με εσπειρες το 82;; Εγω ήμουνα για άλλα μηχανάκια και φάσεις. Εγω ρε ηθελα παραλία με κιθαρίτσα και το γκομενάκι να χαζεύει...Οχι club με τα ξέκολα... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
    Και γω αυτό λεω. Πλακα - πλάκα Θα του την πώ! Εμενα με ρώτησες ρε;; Που με εσπειρες το 82;; Εγω ήμουνα για άλλα μηχανάκια και φάσεις. Εγω ρε ηθελα παραλία με κιθαρίτσα και το γκομενάκι να χαζεύει...Οχι club με τα ξέκολα... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    μια χαρα εισαι μικρε...με τα ξεκωλα το πολυ πολυ να σου μαραθει το πουλακι...στην δικη μας και παλιοτερη εποχη,με τις μαλακιες που καναμε,δεν ξεραμε αν θα γυρισουμε σε ενα κομματι σπιτι...

    μην μιλας καθολου...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  15. #30
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    κρανος ο ενας,"εγω δεν καβαλαγα μηχανες"(υπονοουμενο του οτι ημανε ξενερωτος αλλα γαμουσα απο τοτε)...

    φλωρες ρπμ...

    edit... για το λογοπαιγνιο με το νικ...
    AmateuRein, αν βρίσκαμε 25 δρχ για Ασσο σκέτο, καλά ήταν....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τα ίδια και τα ίδια
    από panagiotispapa στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2007, 00:59
  2. τα θελουμε και τα παθαινουμε....
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2007, 17:29
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 23:54
  4. Τα πρώτα και τα δεύτερα λόγια στη Σελήνη
    από mbjp στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2005, 17:29
  5. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 21:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF