Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 108

Θέμα: People on wheels,και ποσο πραγματικα μας χωριζει ενας Ατλαντικος..

  1. #31
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    ω ρε φιλε εχεις δικιο ,εμφανιζονται πολλοι απο δω μεσα και χωρις κρανη...



    :a19: :a19: :a19:

  2. #32
    Γιώργο, εύχομαι στα τελευταία σου, (μετα απο 150 χρόνια δλδ) όταν θα κανεις τον απολογισμό των πράξεων σου, να ΜΗΝ μετανιώνεις για αυτα που δεν τόλμησες να κάνεις.
    Η Ελλαδα ειναι ωραία χώρα για διακοπές, και οι άνθρωποι που σε αγαπουν θα χαρούν να σε δουν να πετυχαίνεις, ακομα και εαν τους λείψεις για λιιιιιγο.
    Μετα ολα θα ειναι ωραία.
    Τολμα

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nobody
    Εγγραφή
    21/09/2008
    Μηνύματα
    527
    πριν λιγο το ειδα

    το μονο που εχω να πω ειναι



    :a19: :a19:

  4. #34
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    σωπατε μωρε που του λετε του μπαγλαμα να φυγει!

    νταξ παχυνε αλλα τρωει μονο το δικο του φαι!!

    κροοκη μου μη τους ακους καμαρι μου!!!ετσι κι αλλιως δεν ηταν και ΤΟΣΟ καλη δουλεια αυτο το βιντεακι....

    ΜΑΛΑΚΑ!!!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #35
    Ρακόμελος...... Το avatar του/της JAD
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    145
    Ψιιιιιιιιτττττττ......

















    Παιδί........

















    Κάνε πρώτα το clip και μετά φευγείς έτσι????????


  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai

    Τολμα
    Παιδες ευχαριστω για την υποστηριξη και για την ψηφο εμπιστοσυνη στο ταλεντο μου που απλα δεν υφισταται,αλλα αμα νομιζετε ετσι πασο.Το χειροτερο πραγμα που μπορειτε να πειτε σε καποιον ειναι οτι εχει ταλεντο,ασε που το ταλεντο ειναι μια εννοια που ο καθενας αντιλαμβανεται διαφορετικα,αλλα ας αφησουμε τις φιλοσοφιες.

    Το πραγμνα εχει ως εξης:

    Βλεπετε στην αντιπερα οχθη υπαρχει πραγματικο ταλεντο που αν νομιζετε οτι το δικο μου χαραμιζεται,που να δειτε εκει τι γινεται.
    Ειμαι αρκετο χρονο στον χωρο για να ξερω τιπαιζει πιστεψτε με.

    Αυτη την ιστορια ΔΕΝ την ποσταρα για να αντιπαραθεσω το μεγαλειο του ταλεντου μου,αλλα για
    να κανουμε μια συγκριση μεγεθων και καταστασεων.
    Ο τυπος και ισως να μην το καταλαβαινετε ηταν ΤΡΟΜΕΡΑ ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΣ που του εκατσε κατι τετοιο.
    Ηταν απλα θεμα τυχης και συγκυριων.Γεννημα θρεμα Καλιφορνεζος,με καλη και μονιμη δουλεια σε Apple Store (εκει που μπαινουν ολοι οι ανθρωποι του κινηματογραφου για να ψωνισουν) ,ε λιγο η τυχη λιγο το ενα λιγο το αλλο,εγινε το κονε.

    Αυτο που δεν μπορει να καταλαβει καποιος που δεν ειναι στον χωρο των απτικοακουστικων ειναι οτι να πεις οτι ξερεις κινηματογραφο,δεν ειναι σαν να ξερεις μια οποιαδηποτε τεχνη.Τα πτυχια εινια αχρηστα, ΔΕν εισαι οτι δηλωσεις (σε τρομακτικη αντιθεση με εδω) ,εισαι απλα (στην καλυτερη) ενας απο τους υπερταλαντουχους ειτε φωτογραφος ειτε μοντερ ειτε σκηνοθετης ειτε ηχοληπτης ειτε ολα αυτα μαζι και ψοφας της πεινας οπως οι περισσοτεροι που δεν ηταν απλα τυχεροι σαν την μειοψηφια. FACT! κα δεν το συζηταω καθολου.

    Απο την αλλη το να φυγω εξω δυστυχως το film school ειναι μονοδρομος.Αλλιως ειμαι οικονομικος μεταναστης,και δεν νομιζω οτι θα μπορεσω να επιβιωσω εκει χωρις ακρες ποσο μαλλον να μπω στον χωρο.
    Επισης το φιλμ σκουλ (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ για εναν ξενο σπουδαστη) κοστιζει οσο ενα διαμερισμα,και ΔΕΝ σου εγγυαται οτι θα βγεις απο κει με στρωμενες δουλειες.
    Με γνωριμιες σιγουρα αλλα ολοι που θα βγουνε απο κει θα πεινανε για μερικα χρονια μεχρι (και αν)
    απορροφηθουν οι πιο ταλαντουχοι (και τυχεροι) απο αυτους.Τουλαχιστον αυτοι θα εχουν και ενα σπιτι να μεινουν και παιδικες γνωριμιες και στην τελικη χωρα τους ειναι οποτε που να πανε;

    Επισης ο κινηματογραφος δεν ειναι σαν την φιλολογια.Ειναι βιωματικος.Τι σκατα κοινα οπτικοακουστικα βιωματα εχω εγω που μεγαλωσα σε μια χωρα κυριολεκτικα κακογουστη απολιτιστη και χωρις αισθητικη σε αυτο τον τομεα,με τον Αμερικανο που απο 5 χρονων εβλεπε αριστουργηματα στην καθημερινη του τηλεοραση;Καταλαβαινετε που το παω.

    Απλα για να μην λετε ετσι απλα "σηκω φυγε" .
    Αν ημουν προγραμματιστης,η μηχανικος η κατι αλλο,τοτε ναι..ισως.
    Ευχαριστω παντως ρε σεις με συγκινησατε γαμω τ'αμπελια σας.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  7. #37
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    ....Ευχαριστω παντως ρε σεις με συγκινησατε γαμω τ'αμπελια σας.
    παρακαλουμε.
    θα πας να γαμηθεις τωρα η να σου το τυλιξουμε να το παρεις πακετο ???

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #38
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    εγω φιλε δεν θα σου γραψω ουτε οτι εισαι ταλενταρα

    ουτε οτι εισαι αχρηστος ουτε τιποτα
    (δεν εχω αλλωστε ουτε την ικανοτητα για να το κρινω αυτο, ουτε δει πολλες δουλειες σου)

    με αφορμη αυτο το ισοπεδωτικο που γραψες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

    Επισης ο κινηματογραφος δεν ειναι σαν την φιλολογια.Ειναι βιωματικος.Τι σκατα κοινα οπτικοακουστικα βιωματα εχω εγω που μεγαλωσα σε μια χωρα κυριολεκτικα κακογουστη απολιτιστη και χωρις αισθητικη σε αυτο τον τομεα,με τον Αμερικανο που απο 5 χρονων εβλεπε αριστουργηματα στην καθημερινη του τηλεοραση;Καταλαβαινετε που το παω.
    βλεπω μια αδικαιολογητη κατακραυγη της κοινωνιας που μεγαλωσες και σε κανε αυτο που εισαι..

    μισεις τοσο πολυ το περιβαλλον σου? τοτε μισεις και τον εαυτο σου?


    το σχόλιο μου στην τελικη, εχει να κανει με αυτην την τυφλή απαξιωση που διαβαζω συνεχεια για την ελλαδα,
    και την αοριστη εξυψωση των ξενων χωρών

    οχι μονο απο σενα, απο πολλους
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    [B
    .....[/B]

    ρε George σωστα ολα αυτα που λες αλλα νομιζω οτι μπορεις να κανεις ενα ανοιγμα προς τα εξω χωρις πολλες "απωλειες"...

    πλεον με το νετ κανεις θαυματα...
    δουλευοντας πανω σε projects, μπορεις να στελνεις σε εταιρειες παραγωγης και σκηνοθετες και να διαφημιζεις ανεξοδα και γρηγορα την δουλεια σου...


    δεν νομιζω οτι θα τους εισαι αδιαφορος...


  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
    εγω φιλε δεν θα σου γραψω ουτε οτι εισαι ταλενταρα

    ουτε οτι εισαι αχρηστος ουτε τιποτα

    με αφορμη αυτο το ισοπεδωτικο που γραψες



    βλεπω μια αδικαιολογητη κατακραυγη της κοινωνιας που μεγαλωσες και σε κανε αυτο που εισαι..

    μισεις τοσο πολυ το περιβαλλον σου? τοτε μισεις και τον εαυτο σου?


    το σχόλιο μου στην τελικη, εχει να κανει με αυτην την τυφλή απαξιωση που διαβαζω συνεχεια για την ελλαδα,
    και την αοριστη εξυψωση των ξενων χωρών

    οχι μονο απο σενα, απο πολλους
    Δεν εξυψωνω κανεναν ποσο μαλλον την Αμερικη η την Ευρωπη.
    Απλα λεω οτι στις τεχνες και ειδικα στην τεχνη που με ενδιαφερει η διαφορα ειναι τοσο τρομακτικα χαοτικη σε ολα τα επιπεδα (η Ελλαδα δεν ειχε ποτε πραγματικη κινηματογραφικη σχολη πχ εκτος και αν εισαι απο αυτους που πιστευουν οτι η παιδεια ΔΕΝ ειναι το Α και το Ω),που δεν ξερω απο να αρχισω και που να τελειωσω.
    Τα παραδειγματα ειναι τοσο πολλα,που θα μπορουσα να γραψω βιβλιο,αλλα ματια εχουμε ολοι και αυτια,εκτος απο αυτους που τα κρατουν κλειστα ακομα και εν αγνοια τους....


    Δεν μισω το περιβαλλον μου.Απλα δικαιολογημενα σιχαινομαι αυτους που το κατηντησαν ετσι.
    Και στον δικο μου μικροκοσμο κανω οτι μπορω να το αλλαξω και ως τωρα δεν βγηκα χαμενος.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  11. #41
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Παιδες ευχαριστω για την υποστηριξη και για την ψηφο εμπιστοσυνη στο ταλεντο μου που απλα δεν υφισταται,αλλα αμα νομιζετε ετσι πασο.

    ... ... ... ... ... ...

    Γιώργη πολλά ρεσπέκτ... και το λέω με κάθε ειλικρίνεια.

    Ήθελα να σου γράψω κάτι αντίστοιχο αλλά απ' τη μια δεν ήξερα πως θα το πάρεις και απ' την άλλη δεν είμαι σίγουρος ότι ο χώρος εδώ είναι κατάλληλος για τέτοια κουβέντα. Άλλο πράγμα να λέει κανείς απ' την απέξω "αν αυτός έφευγε θα είχε μεγαλουργήσει", αγνοώντας τα χιλιάδες παραδείγματα ανθρώπων που απλά... δεν (είτε από δικό τους έλλειμμα είτε εξαιτίας συγκυριών) και άλλο να βάλει κάτω τα πράγματα και να δει πως έχουν στην πραγματικότητα.

    Το σίγουρο είναι ότι αγαπάς πολύ τη δουλειά και τα ελάχιστα δείγματα που έχω δει δείχνουν ελπιδοφόρα. Τώρα το πως το πράγμα θα εξελιχθεί εξαρτάται από χιλιάδες παραμέτρους (κάποιες από τις οποίες στο χέρι σου και άλλες όχι). Μια πιο ώριμη και μεγαλύτερη αγορά μπορεί να εξασφαλίζει λίγο περισσότερο χώρο για τους μέτριους, αλλά από την άλλη ο ανταγωνισμός είναι τόσο μεγαλύτερος που ανεβάζει τρομερά το επίπεδο... συνήθως.

    Όπως και να 'χει, προσεκτικά βήματα χρειάζεται...


  12. #42
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αυτό που λέει ο Devil's
    Θα κάνεις κάποιες δουλίτσες για έξω (προφανώς όχι για κινηματογράφο και μικροδουλειές) , θα τεσταρεις , και βλέπεις.
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Μια πιο ώριμη και μεγαλύτερη αγορά μπορεί να εξασφαλίζει λίγο περισσότερο χώρο για τους μέτριους, αλλά από την άλλη ο ανταγωνισμός είναι τόσο μεγαλύτερος που ανεβάζει τρομερά το επίπεδο... συνήθως.

    Πραγματικα ολη η ουσια σε 2 σειρες.

    Ντεβιλς μαν και λουπε καταλαβαινω τι λετε αλλα ειναι καπως γενικοτητες αυτα,ποσο μαλλον
    απο την στιγμη που το ιντερνετ εχει διαστρεβλωσει εντελως τκαποια πραγματα...δυστυχως.

    Γμτ μονο μην με κανετε να αναλυσω περαιτερω.....
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

    Ντεβιλς μαν και λουπε καταλαβαινω τι λετε αλλα ειναι καπως γενικοτητες αυτα,ποσο μαλλον
    απο την στιγμη που το ιντερνετ εχει διαστρεβλωσει εντελως τκαποια πραγματα...δυστυχως.

    Γμτ μονο μην με κανετε να αναλυσω περαιτερω.....
    καλως..
    ελα ομως στο pulp καμια Δευτερα να τα πουμε απο κοντα μωρη λουκρητια...

  15. #45
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Ρε George!!!
    Sent from me using a computer.

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. People On Wheels, A Motorcycle Trackday Project
    από gcrook στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 155
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2013, 20:39
  2. People On Wheels, A Motorcycle Trackday Project
    από antsoar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2011, 15:56
  3. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 14:43
  4. Και στα δικά μας
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 09:29
  5. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 22:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF