Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 108

Θέμα: People on wheels,και ποσο πραγματικα μας χωριζει ενας Ατλαντικος..

  1. #46
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

    Απλα λεω οτι στις τεχνες και ειδικα στην τεχνη που με ενδιαφερει η διαφορα ειναι τοσο τρομακτικα χαοτικη σε ολα τα επιπεδα (η Ελλαδα δεν ειχε ποτε πραγματικη κινηματογραφικη σχολη πχ εκτος και αν εισαι απο αυτους που πιστευουν οτι η παιδεια ΔΕΝ ειναι το Α και το Ω),που δεν ξερω απο να αρχισω και που να τελειωσω.
    αλλο αυτο

    ομως
    το σχολιο σου που παρεθεσα ειχε να κανει με τον "πολιτισμο" της ελλαδας

    και το θεωρω τουλαχιστον αδικο..

    και στην τελικη, αυτος ο πολιτισμος η κοινωνια και η τεχνη της, μοιραια εχει επηρεασει την καλλλιτεχνικη σου αντιληψη σε σημαντικο βαθμο..
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

    Επισης ο κινηματογραφος δεν ειναι σαν την φιλολογια.Ειναι βιωματικος.Τι σκατα κοινα οπτικοακουστικα βιωματα εχω εγω που μεγαλωσα σε μια χωρα κυριολεκτικα κακογουστη απολιτιστη και χωρις αισθητικη σε αυτο τον τομεα,με τον Αμερικανο που απο 5 χρονων εβλεπε αριστουργηματα στην καθημερινη του τηλεοραση;Καταλαβαινετε που το παω.
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos

    και στην τελικη, αυτος ο πολιτισμος η κοινωνια και η τεχνη της, μοιραια εχει επηρεασει την καλλλιτεχνικη σου αντιληψη σε σημαντικο βαθμο..
    Αυτο ακριβως λεω.
    Την εχει επηρρεασει σημαντικα.
    Σαν την αισθητικη ενος καθυστερημενου μπαμπουινου με γλαυκωμα...


    Με αχρωματοψια...



    Και αστιγματισμο.



    Και συνδρομο ασπερτζερς.


    Και δεν ειναι καθολου αδικο ρε μαν εκτος και αν μεγαλωσες σε αλλη χωρα.
    Να σου πω κατι;
    Εχεις βγει ποτε με βιντεοκαμερα στο κεντρο η σε καποιο παρκο να τραβηξεις κατι;
    Εγω ναι,...και εχω να σου πω ιστοριες απο το Συνταγμα...
    Και το εκοψα το σπορ.
    Γιατι με κοιταγανε σαν ρουφιανο.
    Αντε πες τους οτι εισαι σπουδαστης φωτογραφιας και κανεις ενα ταινιακι για παρτη σου να δεις ποιος θα σε πιστεψει,η οτι παιρνεις βιντεο για τεστακια....
    Ναι αυτος ειναι πολιτισμος και παιδεια.

    Τραβα σε καποια μεγαλουπολη της Ευρωπης σε καποιο παρκο η πλατεια με καμερα να δεις για ποτε θα βρεθουν ανθρωποι να ποζαρουν και να σε βοηθησουν αμα τους πεις οτι εισαι σπουδαστης και κανεις πορτρετα.
    Εγω μονο στο μοναστηρακι ενα βραδυ ειχα τυχη που πηγα να δοκιμασω την Canon.
    Και ΟΛΟΙ ηταν ξενοι!!

    Μην αρχισω κανα καντηλι βραδυατικα....
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  3. #48
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Αυτο ακριβως λεω.
    Την εχει επηρρεασει σημαντικα.
    Σαν την αισθητικη ενος καθυστερημενου μπαμπουινου με γλαυκωμα...


    Με αχρωματοψια...



    Και αστιγματισμο.



    Και συνδρομο ασπερτζερς.
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    τοτε δυστηχως μου επιβεβαιωνεις μια γενικοτερη εικονα για σενα που εχω απο τα γενικοτερα ποστ σου που εχω διαβασει στο φορουμ..

    καλητερα μην κανουμε εδω αυτην την κουβεντα..

    αν καποια στιγμη βρεθουμε,
    το θυμηθουμε,
    και εχουμε ορεξη

    σου λεω και γω την μ@λ@κι@ μου..
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  4. #49
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Αυτο ακριβως λεω.
    Την εχει επηρρεασει σημαντικα.
    Σαν την αισθητικη ενος καθυστερημενου μπαμπουινου με γλαυκωμα...


    Με αχρωματοψια...



    Και αστιγματισμο.



    Και συνδρομο ασπερτζερς.
    Εκτός αν το δείς από άλλη οπτική γωνία.
    Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος.

    Έχουμε τώρα πλάνο... Μεταφέρεις την αισθητική του μπαμπουίνου , σε κοινωνία homo sapiens.
    Αυτόματα γίνεσαι ο θεός τους, κάνοντας παπάδες , και παίρνεις φόρα για επιστροφή σε μεγαλύτερα επίπεδα.

    Εντάξει , το Hollywood ψιλο-αργεί έτσι, αλλά είναι κι αυτό ένα σενάριο.
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  5. #50
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo

    Μεταφέρεις την αισθητική του μπαμπουίνου , σε κοινωνία homo sapiens.
    Αυτόματα γίνεσαι ο θεός τους, κάνοντας παπάδες , και παίρνεις φόρα για επιστροφή σε μεγαλύτερα επίπεδα.


    το αναποδο θες να πεις


    οσο για τον κρουκ...

    θελω να σου πω πως καταλαβαινω απολυτα τι λες...αυτη η καραμελα του οτι ειμαστε γαματοι εδω και χαραμιζομαστε, ειναι για να το λεμε μεταξυ μας και να χαιρομαστε στις καφετεριες μεταξυ μας φυσικα...ειμαστε παντελως αχρηστοι στην πλειοψηφια για οτιδηποτε...διαθεση υπαρχει σιγουρα...

    ομως για διαφορους λογους(ιστορικους/πολιτικους/κοινωνικους κλπ κλπ κλπ), δεν υπαρχει το υποβαθρο...και εξω τα πραγματα ειναι ζορικα πολυ...και υπαρχουν πολλοι εξω και με διαθεση, αλλα και με υποβαθρο...



    γνωμη μου...κατσε εδω...εισαι τυχερος που υπαρχει το ιντερνετ και ειναι πλεον πληρως ελευθερο...και το δεχονται ΟΛΟΙ.

    κανε μερικες δουλειες και προωθησε τες εξω...σιγουρα θα εχεις καποιες ακρες...ακομα και να μην εχεις ολο και καποιος του χωρου απο το youtube θα ενδιαφερθει...και αναλογως κρινοντας πραττεις αναλογα...

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
    Εκτός αν το δείς από άλλη οπτική γωνία.
    Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος.

    Έχουμε τώρα πλάνο... Μεταφέρεις την αισθητική του μπαμπουίνου , σε κοινωνία homo sapiens.
    Αυτόματα γίνεσαι ο θεός τους, κάνοντας παπάδες , και παίρνεις φόρα για επιστροφή σε μεγαλύτερα επίπεδα.

    Εντάξει , το Hollywood ψιλο-αργεί έτσι, αλλά είναι κι αυτό ένα σενάριο.
    Δεν ειμαι σιγουρος τι εννοεις (ελπιζω) ,αλλα το προβλημα μου ειναι οτι ΔΕΝ με ενδιαφερει να ειμαι ο μονοφθαλμος αναμεσα σε τυφλους, (γιατι υπαρχουν και καποιοι με τα ματια ορθανοιχτα και με αυτους θελω να ειμαι) .

    Το παραδειγμα της αισθητικης ειναι καπως ακραιο ομολογω,αλλα αρκει μια συγκριση (ιντερνετ ολοι εχουμε) για να μην χρειαζεται να εξηγουμαστε..

    Φιλια.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  7. #52
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Δεν ειμαι σιγουρος τι εννοεις (ελπιζω) ,αλλα το προβλημα μου ειναι οτι ΔΕΝ με ενδιαφερει να ειμαι ο μονοφθαλμος αναμεσα σε τυφλους, (γιατι υπαρχουν και καποιοι με τα ματια ορθανοιχτα και με αυτους θελω να ειμαι) .

    Το παραδειγμα της αισθητικης ειναι καπως ακραιο ομολογω,αλλα αρκει μια συγκριση (ιντερνετ ολοι εχουμε) για να μην χρειαζεται να εξηγουμαστε..

    Φιλια.
    Τώρα έπιασα το σκεπτικό σου, άρα άκυρο το παραπάνω.
    Πας για τα δύσκολα αλλά... αν σου κάτσει?!!!
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  8. #53
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Τραβα σε καποια μεγαλουπολη της Ευρωπης σε καποιο παρκο η πλατεια με καμερα να δεις για ποτε θα βρεθουν ανθρωποι να ποζαρουν και να σε βοηθησουν αμα τους πεις οτι εισαι σπουδαστης και κανεις πορτρετα.
    Καλά μην ορκίζεσαι κι όλας.
    Ο κολλητός μου που σπουδάζει στο Royal College of Arts στο Λονδίνο βγήκε στο κέντρο με μια κάμερα να τραβήξει ένα project και τον μπουζουριάσανε βάση του νέου αντιτρομοκρατικού νόμου.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  9. #54
    πραγματικά το people on wheels το έχω κι εγώ λυώσει από τοτε που μας το παρουσίασες,
    φοβερή δουλειά:a19:

    τώρα για το αν πρέπει να πας έξω, αυτό είναι κάτι στο οποίο μία συζήτηση εδώ από ως επί το πλείστον ''άσχετους'' ανθρώπους με τον χώρο δε νομίζω να βοηθούν και πολύ. Βεβαίως και στα δικά μου μάτια σίγουρα έχεις ταλέντο και από όσα σχόλιά σου εδώ μέσα σαφώς γνώσεις και κυρίως ΑΠΟΨΗ, αλλά για ένα τέτοιο βήμα χρειάζονται και άλλα πράγματα που μόνο εσύ ξέρεις αν σου διατίθενται.

    Όπως και να χει σου ευχόμαστε όλοι εδω μέσα πιστέυω καλή επιτυχία ότι και αν αποφασίσεις και κυρίως στο τι θα αποφασίσεις.
    Όμως αντιλαμβάνομαι μία ίσως υπερβολική επιφυλακτικότητα από μέρους σου για τις δυνατότητές σου (σχόλια περί ταλέντου) και αν και καταλαβαίνω ότι μπορεί να θες χαμηλώσεις λίγο την 'ενταση' από όλα τα υπέρθετικά σχόλια εδώ μέσα ίσως παρέβλεψες λίγο το συγκεκριμένο σχόλιο του φίλου σου...
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    The funny thing I often get linked by our customers to your video saying, "have you seen this one???"

    http://www.youtube.com/watch?v=-IYCzbtYQBc&feature=related

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Καλά μην ορκίζεσαι κι όλας.
    Ο κολλητός μου που σπουδάζει στο Royal College of Arts στο Λονδίνο βγήκε στο κέντρο με μια κάμερα να τραβήξει ένα project και τον μπουζουριάσανε βάση του νέου αντιτρομοκρατικού νόμου.
    Και εδω σε πανε μεσα χαλαρα, το εχει παθει φιλος που τραβαγε κοστα σε σχολειο,και παραλιγο και μενα που μπηκα να τραβηξω σε μετρο.
    Μιλαω για την γενικοτερη παιδεια ενος λαου,τουλαχιστον σε καποια πραγματα,και οχι για τους ηγετες του.

    Αλλιως θα πιασουμε κινηματογραφικους νομους ΕΤΕΚΤ και τα ρεστα και θα γελασει και ο καθε πικραμενος.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
    ίσως παρέβλεψες λίγο το συγκεκριμένο σχόλιο του φίλου σου...
    Τhat made me lol big time.....
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  12. #57
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook



    Και δεν ειναι καθολου αδικο ρε μαν εκτος και αν μεγαλωσες σε αλλη χωρα.
    Να σου πω κατι;
    Εχεις βγει ποτε με βιντεοκαμερα στο κεντρο η σε καποιο παρκο να τραβηξεις κατι;
    Εγω ναι,...και εχω να σου πω ιστοριες απο το Συνταγμα...
    Και το εκοψα το σπορ.
    Γιατι με κοιταγανε σαν ρουφιανο.
    Αντε πες τους οτι εισαι σπουδαστης φωτογραφιας και κανεις ενα ταινιακι για παρτη σου να δεις ποιος θα σε πιστεψει,η οτι παιρνεις βιντεο για τεστακια....
    Ναι αυτος ειναι πολιτισμος και παιδεια.

    Τραβα σε καποια μεγαλουπολη της Ευρωπης σε καποιο παρκο η πλατεια με καμερα να δεις για ποτε θα βρεθουν ανθρωποι να ποζαρουν και να σε βοηθησουν αμα τους πεις οτι εισαι σπουδαστης και κανεις πορτρετα.
    Εγω μονο στο μοναστηρακι ενα βραδυ ειχα τυχη που πηγα να δοκιμασω την Canon.
    Και ΟΛΟΙ ηταν ξενοι!!

    Μην αρχισω κανα καντηλι βραδυατικα....

    τωρα ειδα το εντιτ σου..


    λοιπον, ελλαδα μεγαλωσα, και ζω στο εξωτερικο τωρα, οταν εφυγα, και ποιο πριν, ηθελα να το κανω γιατι ειχα και εχω σε μεγαλο βαθμο τις ιδιες σκεψεις με σενα..


    αυτο που θελω να σου πω ομως και αν θες το πιστευεις, ειναι οτι τα περισσοτερα απο τα προβληματα τηε ελληνικης κοινωνιας που "βλεπεις" και "νιωθεις" ειναι μεσα στο κεφαλι σου, και δεν θα φυγουν επειδη απλα αλλαξες χωρα..
    ή αν θες καλητερα,
    τα προβληματα μπορει να υπαρχουν στην ελληνικη κοινωνια, ομως δεν ειναι αυτα το πραγματικο εμποδιο(π.χ. οτι ο κοσμος δεν ποζαρει),
    το θεμα ειναι πως τα διαχειριζεσαι εσυ..και αυτο σιγουρα δεν αλλαζει επειδη αλλαζεις χωρα..

    επισης κατι αλλο σημαντικο ειναι οτι, οπου και να πας, δεν μπορεις να απαρνηθεις την ταυτοτητα σου, ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ, γιατι αυτος εισαι.. το σημαντικο βεβαια ειναι να παρεις θετικα πραγματα απο την κοινωνια που βρισκεσαι..
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  13. #58
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Τhat made me lol big time.....

    γιατί???

    http://www.youtube.com/watch?v=-IYCzbtYQBc&feature=related

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos


    επισης κατι αλλο σημαντικο ειναι οτι, οπου και να πας, δεν μπορεις να απαρνηθεις την ταυτοτητα σου, ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ, γιατι αυτος εισαι.. το σημαντικο βεβαια ειναι να παρεις θετικα πραγματα απο την κοινωνια που βρισκεσαι..
    Εδω συμφωνουμε απολυτα.
    Το ζητημα ειναι οτι ειναι ΠΟΛΥ δυσκολα να βρεις ποια ειναι τα αρνητικα.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
    γιατί???
    Για να μην πηδηξω απο κανα μπαλκονι...
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. People On Wheels, A Motorcycle Trackday Project
    από gcrook στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 155
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2013, 20:39
  2. People On Wheels, A Motorcycle Trackday Project
    από antsoar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2011, 15:56
  3. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 14:43
  4. Και στα δικά μας
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 09:29
  5. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 22:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF