Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 108

Θέμα: People on wheels,και ποσο πραγματικα μας χωριζει ενας Ατλαντικος..

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    People on wheels,και ποσο πραγματικα μας χωριζει ενας Ατλαντικος..

    Επιτρεψτε μου να κανω και εγω την ψυχοθεραπεια μου μεσα απο αυτο το φορουμ.
    Η ιστορια ειναι απλη.
    Πριν απο εναμιση χρονο εκανα οσο ημουν στην σχολη ενα πειραματικο βιντεακι το "people of wheels" ,υποθετω οτι ολο και καπου το εχετε πετυχει.

    Λιγες μερες μετα αφ'οτου το ανεβασα στο youtube, και στο vimeo,και μεχρι και σημερα δεχομαι προσωπικα μηνυματα του στυλ (με τι το εκανες,εξηγησε μου αυτο, βοηθησε με σε κατι, κοκ) ,απο ερασιτεχνες η ψαγμενους χομπιστες ,καθως και μερικους σπουδαστες σε σχολες (του εξωτερικου σαφως) ,στα οποια απανταω,γιατι απλα δεν μου παει να τα αγνοησω.

    Ενας απο τουε πρωτους με τους οποιους ηρθα σε επαφη ηταν ενας Καλιφορνεζος ονοματι A Talking Pie .

    Ερασιτεχνης βιντεας δουλευει σε ενα AppleStore στην Καλιφορνια,μοτοσυκλετιστης,ενεργος σε τρακντεις,και με μερικα μαλλον κακα βιντεακια απο τρακντει στο portfolio του.Ειπαμε Ερασιτεχνης.Αρχιζει λοιπον να μου λεει παπαδες για το ποσο του αρεσε και να με ρωταει οτι μπορεις να φανταστεις.Μετα απο μερικα μηνυματα εξαφανιζεται και επιστρεφει ενα μηνα μετα με ενα βιντεακι που τραβηξε στην δουλεια του (το οποιο ειναι private μονο εγω μπορουσα να το δω) ,που λεει οτι επηρρεαστηκε απο μενα.

    Οκ, λεω.

    Λιγο καιρο μετα μου δειχνει αλλα δυο βιντεακια απο τρακντεις εμφανως καλυτερα.
    Μιλαμε λιγο.

    Λιγο καιρο πιο μετα μου λεει οτι εκλεισε ενα deal με την πιστα που συχναζε να τραβαει και να ανεβαζει βιντεακια απο trackday events.Ετσι απλα.Τα βιντεακια του τυπου ειχαν αρχισει να γινονται ολο και καλυτερα και ολα εδειχναν οτι ο μαγκας ειχε βρει ενα ωραιο χομπι και εκανε αυτο που γουυσταρε.

    Ωσπου ενα χρονο μετα,και συγκεκριμενα σημερα λαμβανω το παρακατω μειλ.

    Δωστε προσοχη στο bold του κειμενου.





    Update
    Hey bud, long time no talk.

    Just another "thanks" for making your "people on wheels" video. We have now laned major sponsors such as GoPro, Pirelli, and Shift, as well as deals with yamaha and the likes. I have been shooting AMA, AFM, MotoGP, as well as track days and making some serious cash.

    The funny thing I often get linked by our customers to your video saying, "have you seen this one???"

    Since I've been hired, all our videos are on a different channel at youtube.com/4theriders.

    What projects are you working on now?





    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Η απαντηση μου.
    Οταν λογικα θα ερθει και η δικη του η οποια φανταζομαι θα ειναι του στυλ "Cmon dude stop bullshitting me,you must be up to your armpits in money and bitches right now" θα την ποσταρω.

    Hey dude.
    I lolled so hard when i read your message.(let me explain)
    It's very positive that you managed to get all these deals,and really make some money of your art,and i'm glad although i dont think i helped all that much.

    See back home,the movie and multimedia production industry is so dead right now,plus the fact that biking is regarded as a point of virtually no interest to anyone.

    So where have i come after a year and a half?
    Well,i am just starting in the movie business (which is hardly a business in Greece) so i occasionally work in a motion picture,as a Digital Camera assistand,which barely pays the bills.
    I've assisted some friends with their short film projects (for free of course) ,as a colorist or general DI help,and im about to make an intro video clip for a band to play at their live events.

    But this video has gotten me nowhere in terms of making money,or striking deals.
    It helped a bit to showcase my work,and what i know generally,but no deals whatsoever, no money, no bitches, and no drugs lol.

    Sometimes I am jealous of you guys in US and other parts of Europe,that thrive in the multimedia business.It's hard for you as well I imagine,cause this job is hard,but there are certainly way more chances for you to make a living out of your art.

    Anyway for the time being,im not planning to make another video like that,maybe a proper short film in a year or so,as soon as i overcome some issues,but apart from that,im just struggling to meet more people in the business and do
    more projects to gain experience mostly.

    Keep in touch mate.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  3. #3
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Φίλε Γιώργο,

    Είσαι λίγο μ@λάκας.... ή με φαίνεται;


    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Φίλε Γιώργο,

    Είσαι λίγο μ@λάκας.... ή με φαίνεται;


    το πρώτο που σκέφτηκα και εγω...

    Γιώργο, "struggle to meet more people" έξω και ΦΥΓΕ !

  5. #5

    Re: People on wheels,και ποσο πραγματικα μας χωριζει ενας Ατλαντικος..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Επιτρεψτε μου να κανω και εγω την ψυχοθεραπεια μου μεσα απο αυτο το φορουμ.
    Η ιστορια ειναι απλη.
    Πριν απο εναμιση χρονο εκανα οσο ημουν στην σχολη ενα πειραματικο βιντεακι το "people of wheels" ,υποθετω οτι ολο και καπου το εχετε πετυχει.

    Λιγες μερες μετα αφ'οτου το ανεβασα στο youtube, και στο vimeo,και μεχρι και σημερα δεχομαι προσωπικα μηνυματα του στυλ (με τι το εκανες,εξηγησε μου αυτο, βοηθησε με σε κατι, κοκ) ,απο ερασιτεχνες η ψαγμενους χομπιστες ,καθως και μερικους σπουδαστες σε σχολες (του εξωτερικου σαφως) ,στα οποια απανταω,γιατι απλα δεν μου παει να τα αγνοησω.

    Ενας απο τουε πρωτους με τους οποιους ηρθα σε επαφη ηταν ενας Καλιφορνεζος ονοματι A Talking Pie .

    Ερασιτεχνης βιντεας δουλευει σε ενα AppleStore στην Καλιφορνια,μοτοσυκλετιστης,ενεργος σε τρακντεις,και με μερικα μαλλον κακα βιντεακια απο τρακντει στο portfolio του.Ειπαμε Ερασιτεχνης.Αρχιζει λοιπον να μου λεει παπαδες για το ποσο του αρεσε και να με ρωταει οτι μπορεις να φανταστεις.Μετα απο μερικα μηνυματα εξαφανιζεται και επιστρεφει ενα μηνα μετα με ενα βιντεακι που τραβηξε στην δουλεια του (το οποιο ειναι private μονο εγω μπορουσα να το δω) ,που λεει οτι επηρρεαστηκε απο μενα.

    Οκ, λεω.

    Λιγο καιρο μετα μου δειχνει αλλα δυο βιντεακια απο τρακντεις εμφανως καλυτερα.
    Μιλαμε λιγο.

    Λιγο καιρο πιο μετα μου λεει οτι εκλεισε ενα deal με την πιστα που συχναζε να τραβαει και να ανεβαζει βιντεακια απο trackday events.Ετσι απλα.Τα βιντεακια του τυπου ειχαν αρχισει να γινονται ολο και καλυτερα και ολα εδειχναν οτι ο μαγκας ειχε βρει ενα ωραιο χομπι και εκανε αυτο που γουυσταρε.

    Ωσπου ενα χρονο μετα,και συγκεκριμενα σημερα λαμβανω το παρακατω μειλ.

    Δωστε προσοχη στο bold του κειμενου.





    Update
    Hey bud, long time no talk.

    Just another "thanks" for making your "people on wheels" video. We have now laned major sponsors such as GoPro, Pirelli, and Shift, as well as deals with yamaha and the likes. I have been shooting AMA, AFM, MotoGP, as well as track days and making some serious cash.

    The funny thing I often get linked by our customers to your video saying, "have you seen this one???"

    Since I've been hired, all our videos are on a different channel at youtube.com/4theriders.

    What projects are you working on now?





    καλα ρε καραγκιοζη...τι σκατα κανεις ακομη εδω? εκτος εαν τραβας ζορι με τα πατρια εδαφη,οποτε αποσυρω το "τι κανεις ακομα εδω"...

    ακομη κι αν δεν βγαλεις ποτε δεκαρα τσακιστη απο αυτο,απο μενα
    frankly my dear, i dont give a damn...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    ω ρε μάγκα μου ξενέρα....

    εκεί σκέφτεσαι: γιατί ρε πούστη γεννήθηκα στην Ελλάδα?

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Θα επανελθω γιατι φευγω για δουλεια.
    Το φυγε εξω δεν ειναι τοσο απλο,και θα το αναλυσω λειτερ.

    Παω τωρα να κανω ενα freebie...
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    πάντως νομίζω ότι δεν φτάνει το ταλέντο.
    Πρέπει να είσαι δικτυωμένος κιόλας

    πχ. το ζεύγος των δημοσιογράφων της ΕΤ3 που γύρισαν τον κόσμο με τζιπ είχαν ένα κάρο χορηγούς από πίσω

  9. #9
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Όταν καταφέρω να έρθω , και θα βολέψω τις μέρες του ταξιδού να έχουν μέσα συνάντηση για μπυροποσία , θα σου απαντήσω από κοντά.

    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    το πρώτο που σκέφτηκα και εγω...

    Γιώργο, "struggle to meet more people" έξω και ΦΥΓΕ !

    +990 και όσα γουστάρεις.

    ΠΡΕΠΕΙ να το δοκιμάσεις με ότι κόστος σημαίνει αυτό. George get the fuck out of here....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #11
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Το ξερω και απο αλλον του επαγγελματος.....δυσκολα τα πραγματα...

    Δεν την κανεις να γινεις συνεργατης του atalkingpie...

    Λογικα εχεις περισσοτερες γνωσεις απο αυτον οποτε...



  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    +990 και όσα γουστάρεις.

    ΠΡΕΠΕΙ να το δοκιμάσεις με ότι κόστος σημαίνει αυτό. George get the fuck out of here....
    +1100 κι απο μενα. Μην εισαι μλκς, τα χρονια περνανε

  13. #13
    ΦΥΓΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΦΥΓΕ ΛΕΜΕ...

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    ....και ΦΥΓΕ !
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    καλα ρε καραγκιοζη...τι σκατα κανεις ακομη εδω?
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    +990 και όσα γουστάρεις.

    ΠΡΕΠΕΙ να το δοκιμάσεις με ότι κόστος σημαίνει αυτό. George get the fuck out of here....
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
    Δεν την κανεις ...
    Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
    +1100 κι απο μενα. Μην εισαι μλκς, τα χρονια περνανε
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    ΦΥΓΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΦΥΓΕ ΛΕΜΕ...

    ban gcrook λέμε, ουστ, δε σε θέλουμε εδω

  15. #15
    Mαλέα κρούκη, ξαναείδα με την ησυχία μου το People on Wheels και συγκινήθηκα. Είναι υπέροχο απλά....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. People On Wheels, A Motorcycle Trackday Project
    από gcrook στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 155
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2013, 21:39
  2. People On Wheels, A Motorcycle Trackday Project
    από antsoar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2011, 16:56
  3. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 15:43
  4. Και στα δικά μας
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 10:29
  5. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 23:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF