Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 131

Θέμα: Προσοχή.....

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
    Ασχετο αλλα μου εκανε εντυπωση.

    Εδω και δυο μερες εχουν εξω απο την πορτα μου κολλημενο σημα εκτελεσεως εργασιων απο το Δημο.

    Εργασιες ομως δεν ειδα, και ρωτησα τον γειτονα τι γινεται τελως παντων με τις εργασιες.

    Τελικα ο Δημος ειχε παρκαρει λιγο πιο κει τη μπουλντοζα και το σκαπτικο προκειμενου να ξεκινησει εργασιες στις 2/11 και χθες το βραδυ τους τα 'σηκωσανε'!

    Μα ρε πστ μου τη μπουλντοζα και το σκαπτικο βρηκανε να κλεψουνε?
    Πραγματικα ειναι παραδοξο γιατι αυτουσια μου φαινεται αδυνατο να την πουλησουν,αλλα και για ανταλλακτικα εξισου δυσκολο.Παρολαυτα ριξε μια ματια στις τιμεςhttp://www.car.gr/classifieds/builde...stration-from=

  2. #32
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
    Ασχετο αλλα μου εκανε εντυπωση.

    Εδω και δυο μερες εχουν εξω απο την πορτα μου κολλημενο σημα εκτελεσεως εργασιων απο το Δημο.

    Εργασιες ομως δεν ειδα, και ρωτησα τον γειτονα τι γινεται τελως παντων με τις εργασιες.

    Τελικα ο Δημος ειχε παρκαρει λιγο πιο κει τη μπουλντοζα και το σκαπτικο προκειμενου να ξεκινησει εργασιες στις 2/11 και χθες το βραδυ τους τα 'σηκωσανε'!

    Μα ρε πστ μου τη μπουλντοζα και το σκαπτικο βρηκανε να κλεψουνε?

    Μη σου προκαλέσει έκπληξη αν σε λίγες μέρες κάνουν ληστεία σε τράπεζα/σηκώσουν ΑΤΜ με τη γνωστή και δουλεμένη στην Κρήτη μέθοδο του μπουκαρίσματος-κατεβάσματος τζαμαρίας,καγκέλων ή ο,τιβρεθειμπροσταστημπουλντοζα
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  3. #33
    Τσαντισμενο Μελος Το avatar του/της Buenaventura
    Εγγραφή
    01/05/2009
    Μηνύματα
    171
    Αν σου την πεσουν τα @@@νια και π.χ βγαλεις τα κλειδια και τα πεταξεις στου διαολου την μανα,τι θα κανουν αραγε...???Θα ψαξουν να τα βρουνε?

    Αν και,και εγω απο δω και περα...Ποτε μονος στο φαναρι...
    The Ace of Spades

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/01/2010
    Μηνύματα
    115
    Νταξ ειχα ακουσει για αλλα 1-2 τετοια περιστατικα αλλα νομιζα urban myth...

    Τι να πεις και τι να κανεις σε τετοιες περιπτωσεις. Το καλυτερο ειναι απλα να το περιμενεις και να εισαι ετοιμος να φυγεις. Τωρα και η αντισταση μπορει να φερει κερδος (πχ νa πεταξεις τα κλειδια που λεει o απο πανω, να τσαμπουκαλεφτεις αν εισαι δυνατο παιδι αναλογα και το "οπλο" που εχουν) αλλα παντα υπαρχει μια υπολογισιμη πιθανοτητα να τραυματιστεις μεχρι και θανασιμα;x

    Προσωπικα σπανια κυκλοφορω εντος πολης με τη μηχανη (εχω παπια), αλλα οσες φορες την παιρνω θα ειμαι extra προσεκτικος και κυριως θα αποφευγω να πηγαινω σε περιοχες χωρις κινηση.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Buenaventura
    Αν σου την πεσουν τα @@@νια και π.χ βγαλεις τα κλειδια και τα πεταξεις στου διαολου την μανα,τι θα κανουν αραγε...???Θα ψαξουν να τα βρουνε?

    Αν και,και εγω απο δω και περα...Ποτε μονος στο φαναρι...

    θα το παρουν πατακι και μετα εσυ θα παρεις τους μπατσους να τους ενημερωσεις οτι:
    "καποιοι τυποι μου εκλεψαν το μηχανακι σπρωχνοντας το με αλλο μηχανακι (αρα πηγαινουν αργα), στην κηφησιας..."


    η τηλεφωνητρια θα δωσει ενα σημα σε κανα 5 λεπτο απο το τηλεφωνημα ενω αυτοι θα εχουν ηδη μπει Μαρουσι, Μελισσια, Βριλισσια, Ψυχικο...

    ο μπατσακος ακουγοντας το σημα, θα δαγκωσει αλλη μια μπουκια απο το ντονατς του, θα πιει μια γουλια γαλλικο και θα ξυσει νωχελικα το δεξι του @...

  6. #36
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Buenaventura
    Αν σου την πεσουν τα @@@νια και π.χ βγαλεις τα κλειδια και τα πεταξεις στου διαολου την μανα,τι θα κανουν αραγε...???Θα ψαξουν να τα βρουνε?

    Αν και,και εγω απο δω και περα...Ποτε μονος στο φαναρι...
    Φιλαρακι αν το κανεις μαλλον θα σου παρουν τη μηχανη οπως λεει ο ντεβιλς και θα σε κανουν και μαυρο στο ξυλο.Δε θελει και πολυ μυαλο.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  7. #37
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    θα το παρουν πατακι και μετα εσυ θα παρεις τους μπατσους να τους ενημερωσεις οτι:
    "καποιοι τυποι μου εκλεψαν το μηχανακι σπρωχνοντας το με αλλο μηχανακι (αρα πηγαινουν αργα), στην κηφησιας..."


    η τηλεφωνητρια θα δωσει ενα σημα σε κανα 5 λεπτο απο το τηλεφωνημα ενω αυτοι θα εχουν ηδη μπει Μαρουσι, Μελισσια, Βριλισσια, Ψυχικο...

    ο μπατσακος ακουγοντας το σημα, θα δαγκωσει αλλη μια μπουκια απο το ντονατς του, θα πιει μια γουλια γαλλικο και θα ξυσει νωχελικα το δεξι του @...
    Είσαι Θεός ρε, ζω για τις περιγραφές σου. Λες και το βλέπω ".......δεξί του @ρχίδι"


    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
    Είσαι Θεός ρε, ζω για τις περιγραφές σου. Λες και το βλέπω ".......δεξί του @ρχίδι"


    Εγω ειδα ενα dunkin donuts με ροζ σοκολατα απο πανω,ειδα και τον καφε αχνιστο σε χαρτινο ποτηρακι αλλα η αληθεια ειναι πως το @ δεν προσπαθησα να το δω..=D

  9. #39
    Τσαντισμενο Μελος Το avatar του/της Buenaventura
    Εγγραφή
    01/05/2009
    Μηνύματα
    171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    θα το παρουν πατακι και μετα εσυ θα παρεις τους μπατσους να τους ενημερωσεις οτι:
    "καποιοι τυποι μου εκλεψαν το μηχανακι σπρωχνοντας το με αλλο μηχανακι (αρα πηγαινουν αργα), στην κηφησιας.............................."
    Οκ,αναδιατυπωνω....

    Τι θα γινει εαν κλειδωσεις το τιμονι και πεταξεις τα κλειδια στου διαολου την μανα..?
    The Ace of Spades

  10. #40
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
    Βασικά αποφασισα την επόμενη, να μην υπάρξει...

    Σταματάω, ελέγχω ΚΑΛΑ αν ερχεται αμάξι και καίω το φανάρι.

    ΠΟΤΕ σταματημένος ΜΟΝΟΣ σε φαναρι βραδιατικα.



    (κραξτε ελευθερα )
    καποτε ειχες παραξενευτει που δεν σταματουσα στα κοκκινα.
    τωρα ερχεσαι στα λογια μου....προσοχη μεγαλη.

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
    Μα ρε πστ μου τη μπουλντοζα και το σκαπτικο βρηκανε να κλεψουνε?
    Aνταλλακτικά ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να τα κάνουνε γιατί έχει κάτσει η πιάτσα και στα χωματουργικά ΜΕ. Βρίσκεις ότι θέλεις σχεδόν τσάμπα.
    Όμως και:
    Aνταλλακτικά ΠΑΙΖΕΙ να τα κάνουνε γιατί έχει κάτσει η πιάτσα και οι εργολάβοι και οι ιδιώτες χωματουργικοί δε σταυρώνουν εργασία. Βρίσκεις ότι θέλεις σχεδόν τσάμπα αλλά και τελείως τσάμπα ακόμα καλύτερα.
    Επίσης παίζει και το σενάριο με τη ληστεία αλλά μέσα σε πόλη το βαρύ όχημα (έστω και λαστιχοφόρο) και θόρυβο κάνει και προσοχή προκαλεί. Εκτός και αν το φορτώσουν και το πέψουν εδώ μεριά πάλι...
    :wacko:
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  12. #42
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Ιδου η λυση (αν φυσικα δε καταφερω να την κανω με εκκινηση gp)
    Silence in the studio!

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
    Ιδου η λυση (αν φυσικα δε καταφερω να την κανω με εκκινηση gp)
    Kαι στο αναμεταξύ θα σε κοπανάνε 3-4;
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  14. #44
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Kαι στο αναμεταξύ θα σε κοπανάνε 3-4;
    Αν δω οτι ειναι ετοιμοι για ντου, εννοειται δεν δοκιμαζω τιποτα, αφηνω παιρνουν τη μηχανη και οταν φτασουν στα 50 μετρα παταω στο remote να σβησει και "γεια σας" εξαφανιζολ.
    Silence in the studio!

  15. #45

    Re: Προσοχή.....

    Και βέβαια φαντάζομαι όλα αυτά τα περιστατικά είναι 100% διασταυρωμένα και έγκυρα. Κάτι σαν chem-trails ας πούμε. Σαν λίγο απο τα περίφημα όπλα μαζικής καταστροφής που αποδεδειγμένα κατα bush και blair διέθετε το Ιράκ...

    Ακόμα και να έχουν γίνει κάποια απο αυτά, που το κόβω χλωμό, εγώ θα ήθελα να ρωτήσω: Μήπως αρχίζουμε να "κλείνουμε" ελαφρά το μάτι στην τρομολαγνία των "tro-ma-ktikών" και λοιπών παρατρεχάμενων ?

    Ρε παιδιά συνέλθετε. Ένα θα πώ : O φόβος προηγείται πάντοτε της τυραννίας.
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΡΟΣΟΧΗ!! το ξαναλεω ΠΡΟΣΟΧΗ!!
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 12:27
  2. ΠροσοΧη ΠροσοΧη!!!!!!!!
    από DIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 19:32
  3. Νεοσ Ιοσ!!προσοΧη!!!
    από XTMPAM στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2003, 17:17
  4. ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    από live_2_ride στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 07:39
  5. Νεοσ Ιοσ - Διαβαστε Με ΠροσοΧη
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2003, 14:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF